Note 2' den izlenimlerim

EsPriTüeL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben ciddiyim, komik olsa gülerdim. Hatta yapabiliyorsan bir videoya çek Gines rekorlar kitabına üye ediyorlar. Sırf yarıştırmak adına bir telefonu tablet boyutuna getirmek ne mantıktır ya.

efe24

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kaleminini bittiğini duydum doğruluk payı nedir? ona göre kullanalım.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
bence bu büyüklükte telefonlar, kış mevsimi telefonlarıdır. kışın üzerimizden montu çıkarmıyoruz ve her montun ortalama 3-4 tane cebi oluyor, hiç sıkıntı yaşanmaz. ama yaz aylarında insana cebimdeki bozuk paralar bile taş taşıyormuş gibi ağır geliyor. telefonsuz gezerim, bu şeyi cebime sokmam. zaten girmez de:D

byneco

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ufak bi sırt cantası alınmalı bunu tasımak ıcın

hilmi0707

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sıkı bir note 1 kullanıcı olarak note 2 hiç ilgimi çekmedi şahsen özellikle 4x ızgaraya dizilmiş koskoca simgeleri gördükten sonra benim için bitmiştir :) bana farklı launcher kurun demeyin sevmiyorum :) neyse samsung dan vazgeçek gibiyim zaten asus padfone 2 yi bekliyorum :) ondan sonra duruma bakarım :D
Note 2 de menü simgeleri 5x5 sıralıdır.

ertgrlygmr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
18293907.jpg

Ben bu kılıfı kullanıyorum.Evet biraz kaba ama zaten telefonda yeterince büyük.O kadar para verdik madem korumak gerek ne olur ne olmaz değil mi ?

Chief Engineer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Note 2 ile ilgili bi kaç tane sorum olacak.
Öncelikle telefonun boyutları seni hiç rahatsız ediyor mu veya cihazı taşımakla ilgili hiç sıkıntı çekiyormusun?.
Note 2 de mesajlaşmak kolay mı yoksa ekran boyutundan dolayı sıkıntılar çekiyormusun?
Note 2 cebindeyken seni rahatsız ediyor mu(kot pantolon gibi pantolonlar giydiğinde)
Flip Cover kap telefonun korunmasında silikon kaplar kadar etkili mi ve telefonun kullanımını zorlaştırıyor mu?.

Kusuruma bakma biraz fazla oldu sorularım .Şu sıralar s3 mü yoksa note 2 mi diye düşünüyorum ve çok kararsız kaldım.:yes:

Ben yaklaşık 1 yıl kadardır serinin ilk çıkan telefonunu kullanıyorum. 1900 tl verip aldım 1 kere bile pişman olmadım. Ekran kalitesi kusursuz :) Benim bahsettiğim ilk çıkan note note 2'yi söylemiyorum bile bence piyasanın en güçlüsü Note II her yönüyle kullanışlı. Pil kapasitesi zaten işi bitiriyor 3100 mAh S3 yerine note 2 almalısın 1 hafta kullandıktan sonra küçük telefonları eline aldığın zaman bi tuhaf hissedeceksin kendini :)))

kaleminini bittiğini duydum doğruluk payı nedir? ona göre kullanalım.

Bitse bile 59 tl'ye samsung mağazalarında orjinal olarak satılıyor. 1 yıldır kullanıyorum kalem bitmedi :)

hayalli

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Ben yaklaşık 1 yıl kadardır serinin ilk çıkan telefonunu kullanıyorum. 1900 tl verip aldım 1 kere bile pişman olmadım. Ekran kalitesi kusursuz :) Benim bahsettiğim ilk çıkan note note 2'yi söylemiyorum bile bence piyasanın en güçlüsü Note II her yönüyle kullanışlı. Pil kapasitesi zaten işi bitiriyor 3100 mAh S3 yerine note 2 almalısın 1 hafta kullandıktan sonra küçük telefonları eline aldığın zaman bi tuhaf hissedeceksin kendini :)))

Bitse bile 59 tl'ye samsung mağazalarında orjinal olarak satılıyor. 1 yıldır kullanıyorum kalem bitmedi :)

Boyutları beni endişelendiriyordu.Boyut konusunda çoğu sorum kullanıcalar tarafından giderildi de hala aklımda oyun konusunda büyük erkanın sıkıntı yaratıp yaratmadığı sorusu var.Kafamı bir tek bu soru kurcalıyor.Bu soru haricinde başka bir sıkıntım yok.Ne istediğimi en azından biliyorum.Hem tablet hem telefon alacağıma Note 2 alırım bir de üstüne ödevler gibi şeyler için laptop alırım düşüncesindeyim.Ben zaten tableti oyun,film ve internet için istiyordum.Note 2'nin ekranı gayet yeterli ve internet performansı gayet iyi.Güçlü bir işlemcisi var.Tablette aradığım her şeyi karşılıyor.O zaman hem tablet hemde telefon almanın bir anlamı var mı ki?

hilmi0707

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de S3 ten sonra Note 2 alanlardanım
Fakat bugün birşey dikkatimi çekti. Telefonu kullanan arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var.
Şimdi telefonu iki elimizle tutup (alt sağ köşeden ve üst sol köşeden başparmaklar üstte diğer parmaklar altta) hafif kastırdığımızda (başparmaklar aşağı diğer parmaklar yukarı itecek) bir tıkırtı geliyor. Ben çok inceledim. en sonunda bunun bataryadan geldiğini farkettim. Bataryayı çıkardım böyle bir tıkırtı gelmedi. Yani telefonun kasası değil tıkırtı yapan.
Artık batarya büyük oldğundan mıdır nedir anlamadım. Bu sorunu yaşayan başka arkadaşlar var mı acaba?

efe24

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Fakat bugün birşey dikkatimi çekti. Telefonu kullanan arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var.
Şimdi telefonu iki elimizle tutup (alt sağ köşeden ve üst sol köşeden başparmaklar üstte diğer parmaklar altta) hafif kastırdığımızda (başparmaklar aşağı diğer parmaklar yukarı itecek) bir tıkırtı geliyor. Ben çok inceledim. en sonunda bunun bataryadan geldiğini farkettim. Bataryayı çıkardım böyle bir tıkırtı gelmedi. Yani telefonun kasası değil tıkırtı yapan.
Artık batarya büyük oldğundan mıdır nedir anlamadım. Bu sorunu yaşayan başka arkadaşlar var mı acaba?

telefon yeni ama belki fabrikasyon olarak batarya da bir şişkinlik olabilir normaline göre ben şimdi baktım böyle bir problem yok bende. batarya da şişkinlik gibi problem var mı?

hilmi0707

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefon yeni ama belki fabrikasyon olarak batarya da bir şişkinlik olabilir normaline göre ben şimdi baktım böyle bir problem yok bende. batarya da şişkinlik gibi problem var mı?
Bataryada herhangi bir şişlik yok. Bugün bi note 2 yi daha inceledim. Onda da geldi ses. Demek ki bazılarında var bu sorun. Yine de aldığım yere bi gideyim.

MertKARA

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Telefonunu düz bir zemine koy sadece sol tarafına hafif bastır oynamayacaktır ama sağ tarafına biraz bastırdığında sol taraf havaya kalkacaktır :D

sincemcmv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim görüşlerin için.Gerçekten çok yardımcı oldu görüşlerin.

Teşekkür ederim kardeşim.Babamı ikna eder etmez hemen alıcam Note 2'yi.
Peki flip cover hakkında telefonu tam korumuyor falan diyorlar öyle bir şey var mı ve fotoğraf çekerken flip coverın en yüzünü katlıyormusun yoksa açık mı bırakıyorsun? Sana hiç fotoğraf çekmede sıkıntı mı yaşattı flip cover?.

Bu arada Note 2 de tüm oyunları rahatlıkla oynayabiliyormusun? Ekranın büyük olması sana hiç zorluk yaşattı mı oyun oynarken?

ben bugun az önce aldım eğer orjinalini alırsan sanırım sende sorun yaşamazsın,oturmama gibi bir sorunum yok.Fotograf veya film çekeceğin zaman ön yüzünü katlayamazsın yoksa kamerayı kullanamasın.Henüz denemedim ama sanırım alakası bile yok :D

Oyun konusunda ben henüz kastırıcı oyun kurmadım henüz angry birdsa civarı yükledim.Ama haftaya güzel bi iki oyun alacağım.Eğer almamış olursan sana yorum yazarım tekrar.

telkinli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herkese iyi akşamlar... Samsung galaxy note II almayı çok istiyorum, yalnız bilmek istediğim bir konu var, yardımcı olursanız memnun olurum. ben mütercim tercüman olarak çalışıyorum. sözlü tercümeler esnasında yeni duyduğum kelimeleri anında yazıp kaydetmek, ya da o an için aklıma gelmeyen kelimeleri arapça yazıp sözlükten arayabilmeyi istiyorum. bu imkanlar var mı?

hayalli

Asistan
Reaksiyon puanı
6
ben bugun az önce aldım eğer orjinalini alırsan sanırım sende sorun yaşamazsın,oturmama gibi bir sorunum yok.Fotograf veya film çekeceğin zaman ön yüzünü katlayamazsın yoksa kamerayı kullanamasın.Henüz denemedim ama sanırım alakası bile yok :D

Oyun konusunda ben henüz kastırıcı oyun kurmadım henüz angry birdsa civarı yükledim.Ama haftaya güzel bi iki oyun alacağım.Eğer almamış olursan sana yorum yazarım tekrar.

Note 2'nin kasmasına neden olacak bir oyun varmıdır ki? Note 2 donanımsal olarak çok güçlü bir telefon.Kasacak pek fazla oyun olmadığını düşünüyorum.
Ben ekranın büyük olmasından dolayı oyun oynarken bir zorluk yaşanıp yaşanılmadığını sormuştum:D
Bi de Note 2 beni 3 veya 4 sene rahat idare eder mi?
Benim yaşım 17.Sence 17 yaşındaki birisine göre Note 2 çok mu büyük.Çevremdekiler(babamda dahil) bana bu telefon çok büyük diyip duruyorlar.Ne zaman Note 2 diye karar versem hep aklımı karıştırıyorlar:D

kmlsengul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Note 2'nin kasmasına neden olacak bir oyun varmıdır ki? Note 2 donanımsal olarak çok güçlü bir telefon.Kasacak pek fazla oyun olmadığını düşünüyorum.
Ben ekranın büyük olmasından dolayı oyun oynarken bir zorluk yaşanıp yaşanılmadığını sormuştum:D
Bi de Note 2 beni 3 veya 4 sene rahat idare eder mi?
Benim yaşım 17.Sence 17 yaşındaki birisine göre Note 2 çok mu büyük.Çevremdekiler(babamda dahil) bana bu telefon çok büyük diyip duruyorlar.Ne zaman Note 2 diye karar versem hep aklımı karıştırıyorlar:D

Bende ipad var. note 2 den katlarca daha büyük. android de olan oyunların çoğu apple storeda da var need for speed, fifa vs. ve ben ipad den bu oyuları çok rahat oynuyorum.. bu yüzden note 2 nin büyük geliceğini ve oyun oynarken sorun yaratacağını düşünmüyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
not konusunu soracaktım. kalemle notu yazdıktan sonra onu normal düzgün yani bilgisayar karekterlerine çevirebiliyor muyuz veya bunu e mail ile gönderebiliyor muyuz böyle özelliği var mı?

Chief Engineer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Boyutları beni endişelendiriyordu.Boyut konusunda çoğu sorum kullanıcalar tarafından giderildi de hala aklımda oyun konusunda büyük erkanın sıkıntı yaratıp yaratmadığı sorusu var.Kafamı bir tek bu soru kurcalıyor.Bu soru haricinde başka bir sıkıntım yok.Ne istediğimi en azından biliyorum.Hem tablet hem telefon alacağıma Note 2 alırım bir de üstüne ödevler gibi şeyler için laptop alırım düşüncesindeyim.Ben zaten tableti oyun,film ve internet için istiyordum.Note 2'nin ekranı gayet yeterli ve internet performansı gayet iyi.Güçlü bir işlemcisi var.Tablette aradığım her şeyi karşılıyor.O zaman hem tablet hemde telefon almanın bir anlamı var mı ki?

Eğer imkanın varsa Note II her ikisinide karşılar. Ayrı ayrı telefon veya tablet almana gerek kalmaz. Ve tavsiyem Note II'ini internet üzerinden alman. Fiyatlar 1550 TL'den başlıyor. Ama almadan önce satıcının güvenilirliği konusunda ufak bir araştırma yapman sonradan olabilecek sorunlar için önlem olur. Mağazadan alımlarda sanırım fiyat şuan 1800 - 1900 tl aralığında ama internetten satışı yapan site veya kişi aradaki giderleri (Mağaza kirası, çalışan masrafı, elektrik, su vs vs ) ürünün fiyatına yansıtarak ürünün fiyatını düşürüyor. Bu bakımdan daha avantajlı...

not konusunu soracaktım. kalemle notu yazdıktan sonra onu normal düzgün yani bilgisayar karekterlerine çevirebiliyor muyuz veya bunu e mail ile gönderebiliyor muyuz böyle özelliği var mı?

Bilgisayar gibi düşün yani klavyeyi modülünü ekrana alarak normal karakterlerle de yazı yazabiliyorsun. Ayrıca senin dediğin sistem Note'ta var ama el yazısını algılama seviyesi oldukça düşük. Mesela el ile yazdığın bir 'a' harfini algılaması için düzgün bir şekilde yazman lazım. Bence bir elektronik mağazasına gidip birebir incelemelisin.

kmlsengul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer imkanın varsa Note II her ikisinide karşılar. Ayrı ayrı telefon veya tablet almana gerek kalmaz. Ve tavsiyem Note II'ini internet üzerinden alman. Fiyatlar 1550 TL'den başlıyor. Ama almadan önce satıcının güvenilirliği konusunda ufak bir araştırma yapman sonradan olabilecek sorunlar için önlem olur. Mağazadan alımlarda sanırım fiyat şuan 1800 - 1900 tl aralığında ama internetten satışı yapan site veya kişi aradaki giderleri (Mağaza kirası, çalışan masrafı, elektrik, su vs vs ) ürünün fiyatına yansıtarak ürünün fiyatını düşürüyor. Bu bakımdan daha avantajlı...

Bilgisayar gibi düşün yani klavyeyi modülünü ekrana alarak normal karakterlerle de yazı yazabiliyorsun. Ayrıca senin dediğin sistem Note'ta var ama el yazısını algılama seviyesi oldukça düşük. Mesela el ile yazdığın bir 'a' harfini algılaması için düzgün bir şekilde yazman lazım. Bence bir elektronik mağazasına gidip birebir incelemelisin.

Bu konuda sana katilmiyorum. Sahsen benim el yazim cok kotudur, ama tekonsa da note 2 kullandim el yazimi gayet net sekilde algiladi ve cevirdi :D

hayalli

Asistan
Reaksiyon puanı
6

İnternetten alışverişe pek sıcak bakmıyorum.Alacağım yerin ne kadar güvenilir olduğu çok önemli benim için.İnternette güvenilir yerler elbet vardır ama alacağım cihaz pahalı bir cihaz olduğu için garanti gibi şeylerde sorun yaşamak istemem.Şu ana kadar internet üzerinden hiç alışveriş yapmadım yapacağımı da pek düşünmüyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba bende note 2 kulanıcısıyım ve nova 3 , modern combat 3 tarzı oyunları kuramadım iraz yardım ederimisisniz

Genero

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Evet arkadaşlar bende kervana katıldım dün aldım note 2 mi ve beklentimin de üstünde bir deneyim kesinlikle tavsiye ederim.Türkçe ayrıntılı incelemesi az dalaşıyla ilerliyor günlerde deneyimlerini video'ya Çevirerek note 2 almayı düşünen arkadaşlara bir klavuz olur.özel bir sorusu olan arkadaşlarda yardıma olurum

byfaruk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar bende ocakta suudi arabistan alacağım görüşleriniz nelerdir acaba

Genero

Profesör
Reaksiyon puanı
1
arkadaslar bende ocakta suudi arabistan alacağım görüşleriniz nelerdir acaba

kesinlikle al piyasaki en iyi telefon gerek donanım gerekte samsungun sunduğu özelliklerle

SENATÖR sen geç cevap verdin kararsızdım bende beyaz aldım zaten gönlüm beyazdaydı =)

CMYK

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bu Note 2'ye en uygun navigasyon programı hangisidir.

Bizim patronda var bir tane 1 haftadır navigasyon programı kur diye uğraştırıyor igo my way, igo promio denedim ama ekranı tam kaplamıyorlar ve sygic denedim oda kendi download bölümünden türkiyeyi seçip indirmemiz gerek, indirme hiç başlamıyor.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Bu Note 2'ye en uygun navigasyon programı hangisidir.

Bizim patronda var bir tane 1 haftadır navigasyon programı kur diye uğraştırıyor igo my way, igo promio denedim ama ekranı tam kaplamıyorlar ve sygic denedim oda kendi download bölümünden türkiyeyi seçip indirmemiz gerek, indirme hiç başlamıyor.

Başka telefondan indirip kopyala.