Soru Nostalji için PS3 slim alınır mı?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan burakv
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

burakv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elimde PC var, bazı eski oyunları oynamak ve nostalji yaşamak istiyorum (GoW, RDR 1 vb.). Bundan önce 100 oyun garantili bir trendyol ilanı paylaşmıştım burada ve almamamı söylediniz. Bende Sahibinden'de 70 oyun ve 6 garantili PS3 Slim buldum. Nostalji odamda kendime ait TV'im var, TV karşısında arkadaşlarımla PES atmak ve bazı eski oyunları oynamak için almak istiyorum, alınır mı?
https://shbd.io/s/a2sVt4WX

Son düzenleyen moderatör:

barisbiyik

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,027
Yani eğer seviyorsan ve vereceğin ücret seni zora sokmayacaksa alabilirsin.(Ne olursa olsun fiyatta pazarlık yap ama pahalı çünkü :) )

Alanur Erdemir

Müdavim
Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
19,148
Slim ve fat kasa arasında donanımsal fark yok, tüm PlayStation serileri için geçerli bu durum. Fat kasa bulursan onu da al, eski cihaz neticesinde kasa çiziliyor vs gibi şeyleri boşver. İçi sağlam olsun 15 senelik cihazda bakman gereken şey bu. Ek olarak PlayStation 3 fiyatına Xbox One S var. PlayStation 3'den daha üstün, daha güçlü. Nesil farkı bile yeter. One S PlayStation 4 dengi bir cihaz. Haberin olsun.

Yahya Furkan

contravolta
Süper Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,257
Slim ve fat kasa arasında donanımsal fark yok, tüm PlayStation serileri için geçerli bu durum.
PS4 Slim ve Fat arasında sıcaklıktan dolayı performans anlamında fark var.
---
Elimde PC var var bazı eski oyunları oynamak ve nostalji yaşamak istiyorum(gow eski oyunlar rdr1 vb) bundan önce 100oyun garantili bir trendyol ilanı yaplaşmiştim burda ve almamamı soylediniz bende sahibinden de 70 oyun ve 6 garantili PS3 slim buldum nostaj odamda kendime ait TV'im var Tv karşisinda arkadaşlarıma pes atmak ve bazı eski oyunları oynamak için almak istiyorum alınır mı
https://shbd.io/s/a2sVt4WX
Aynı şekilde PS3'te ise Slim kasa, Fat'e göre az daha hızlı ve ısı konusunda avantajlı olduğu için daha performanslı ve -pek önemi yok ama- daha az enerji tüketiyor. Tabii 15 16 senelik cihazlar bunlar, kondisyonları kötü olacak ve farkı anlamayacaksınız.

Fat kasada sarı ışık hatası da oluyor.

Pes konusu için de, konsol 13,14,15'i rahat oynatıyor, bence pes 13 CDsi alıp geçin. En son olarakta PES 2018 ve Fifa 19'u destekliyor olması lazım ama emin değilim. Son serilerde grafikler orjinale göre çok kötü görünüyor ve konsol aşırı ısınıyor.

Alanur Erdemir

Müdavim
Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
19,148
PS4 Slim ve Fat arasında sıcaklıktan dolayı performans anlamında fark var.
Donanımsal demiştim, ek olarak da büyük bir performans farkı yoktur.
Aynı şekilde PS3'te ise Slim kasa, Fat'e göre az daha hızlı ve ısı konusunda avantajlı olduğu için daha performanslı
İkisi de yeni cihaz olsa anlarım da 16 senelik olduğu için ısı farkı çok olmaz, bu kısımda Slim/Fat diye değil mevcut cihazın temizliğine göre ısı değerlerine yorum yapılır.

Yahya Furkan

contravolta
Süper Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,257
Donanımsal demiştim, ek olarak da büyük bir performans farkı yoktur.

İkisi de yeni cihaz olsa anlarım da 16 senelik olduğu için ısı farkı çok olmaz, bu kısımda Slim/Fat diye değil mevcut cihazın temizliğine göre ısı değerlerine yorum yapılır.
Hocam fat kasa cihazların yapısından dolayı mıdır bilmem, cihaz tertemiz olsa bile sıcak havada kullanılmıyor. Slim kasa biraz daha iyi, o da uçak gibi çalışıyor olsa da.