Norton ,Virus MÜ?

Bu konuyu okuyanlar

Efe Zoroğlu

Profesör
Tanınmış güvenlik yazılımlarından olan Norton Antivirüs, kullanıcıya verdiği zararlardan dolayı bir kesim olarak virüs olarak görülüyor. Bakalım o kesim neden Norton’ a virüs diyor.
norton_system_works_ico.gif


Yüksek Sistem Kullanımı

DDOS “Zombi” virüsleri CPU’ yu kullanarak karşı tarafın serverlarına ping atarlar, CPU kullanımından dolayı yavaşlayan bilgisayarlarda akla ilk gelen virüs mü var acaba sorusu değil midir? Bence birde Norton’ a bakın eğer sisteminizde Norton yüklüyse CPU kullanımınız ortalama olarak %40 civarlarındadır.

Yanlış Alarmlar&Kredi Kartı Bilgileriniz :)
Eğer Nortonu satın almadıysanız, yani deneme versiyonunu kullanıyorsanız, ” Şuanda oldukça kritik kere kritik bir güvenlik sorununuz var, Norton’ un sorunu çözmesi için lütfen satın alın. ” uyarıları ile karşılaşmamanız yağmurlu bir günde şemsiyesiz dışarı çıktığınızda ıslanma ihtimalinizle aynıdır.

Norton Olmadan Bilgisayarınız Güvende Mi?


EVET! Diğer güçlü ve kullanışlı programlar her zaman Norton’ dan daha iyi güvenlik sağlayacaklardır. Norton kullananlar kendilerine sorarlar ” Norton Antivirüs çalışırken her zaman bir yavaşlık var, zararlı yayan sitelerede girmiyorum, acaba donanımımda mı bir sorun var? ”

Güvenlik Tavsiyeleri

Norton’ u Silin:
Silebiliyorsanız Norton’ u silin genelde normal şartlarda silinmeyen Norton için bu araçı kullanın.
http://service1.symantec.com/SUPPORT/tsgeninfo.nsf/docid/2005033108162039

Windows Güvenlik Duvarı ve Defenderı Kapatın:
Kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş, Microsoft’ u kendi güvenlik açıklarına çözüm buldu da güvenlik sektörüne el attı, kapatın gitsin efendim, kapatın.

Windows Güvenlik Duvarı yerine:Comodo kurabilirsiniz.
http://www.personalfirewall.comodo.com/

Defender yerinede:SpyBot, Avg AntiSpyware

Ücretsiz güvenlik yazılımlarından Clamwin ve Avira
http://www.clamwin.com/
http://www.free-av.com/

Her zaman Norton’ dan daha iyi sonuç vericektir.

P2P programlarından indirdiğiniz dosyaları her zaman VirusTotal ve Jotti gibi multi-zararlı tarayıcılarda taratın.
http://www.virustotal.com/en/indexf.html
http://virusscan.jotti.org/

Firefox için Site Advisor eklentisini kurun, eklenti sayesinde girdiğiniz sitelerin güvenilirliğini görebilirsiniz.
http://www.siteadvisor.com/download/ff.html

Online Virüs tarama araçları ile ara sıra tarama yaptırın.

Bilgisayarınızın Performaslı Çalışmasını İstiyorsanız - Norton’ u Silin!


Kaynak:

http://www.jimmyr.com/blog/Norton_AntiVirus_is_A_Virus_97_2007.php

Yorum:
Tuna
 

lanet_norton

Öğrenci
ya kardes sen gel bide bana sor bu norton lanetini ben bunu net cafede ana pc ye yukledim ana pc de msn giriyor ama internete girmiyor bunun yüzünden çok azar işittim ne olur biri bana yardım etsin virüs hala pc de yardım edin lütfen msn adresim mervanteselli@hotmail.com ilginizi bekliyorum... :(:(:(
 

elektr10

Profesör
lanet_norton dedi ki:
ya kardes sen gel bide bana sor bu norton lanetini ben bunu net cafede ana pc ye yukledim ana pc de msn giriyor ama internete girmiyor bunun yüzünden çok azar işittim ne olur biri bana yardım etsin virüs hala pc de yardım edin lütfen msn adresim mervanteselli@hotmail.com ilginizi bekliyorum... :(:(:(
Sonuç olarak nortonu kaldıramıyorum mu demek istiyorsun :)
 

orciux

Öğrenci
Bugüne dek 2 yeni satın alınmış dizüstü bilgisayar elime geçti, standart olarak norton security lisanslı versiyonu vardı, ayarlarını biraz yükselttim. 1,5 ay sonra kullanıcılardan şikayet geldi. Komple kaldırdım.

Şimdi çok düşük hızlı bir dizüstü bilgisayarım var, ram'i de oldukça düşük. Standart olarak norton kuruluydu. Makina neredeyse çalışamıyordu. Norton'u kaldırdım, Antivir kurdum, hem virüs yakaladı hem de sorunsuz ve performanslı şekilde çalışıyor. Bu diğer 2 dizüstü bilgisayarda da oldu. Hatta bu hafta bir arkadaşımın bilgisayarı yavaş diye Norton'u kaldırdım, Antivir kurdum ve www.ccleaner.com 'daki temizleme programı ile temizledim, bir de Spybot kurdum, hem virüs yakaladım hem de makina şimdi sorunsuz şekilde çalışıyor.
 

ultum

Öğrenci
nortonu hiç sevmedim 1998 yılında ilk bilgisayarımı aldığım dilara bilgisayardaki teknik serviste elemanın biri nortonu ne yapacaksın demişti ben kuruver dediğimde pccillin kurmuşdu (trend micro)geçen yıllar onu haklı çıkardı şu an sistemde
1 - Avg free antivirüs
2 - comodo firewall
var sorunsuz
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst