Nokia x3 cep telefonumu tuvalete düşürdüm!

g_dalgar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar nokia x3 cep telefonumu tuvalete düşürdüm. o telaşla hemen tuvaletten cıkarıp bataryasını ve kapagını cıkartıp temzilemeye calıştım. ekran kısmını acmamıstım ama su doluydu. yarımsaat sonra falan acmaya calıştım telefonu ama acılmadı. radyo cızırtısı gibi sesler geldi telefondan ekran bembeyaz oldu. şarja taktım olmadı. bir hafta 10 gün sonra falan telefoncuya tamir e götürdüm adam ugrastı 3-4 gün yapamadı. o bozuk telefonum aylardır kayıp belki de 1 yıl oldu. gecenlerde pirinç kavonozun içinde telefonunu bekleterek suya düşen telefonların tamir edilmesini okudum ve benim telefonum da böyle bir yönetemle çalışır mı onu çok merak ediyorum açıkcası. bu konuda beni bilgilendirir misiniz? çünkü telefonun nerde oldugunu bilmiyorum ve eğer çalıştırılabilinirse içindeki rehber mesaj fotograf bilgilerimden çekiniyorum.

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Telefon çalışmadan da bu tarz bilgilere ulaşabilir eğer gerekirse. Çünkü bunlar bilgisayarındaki sabit disk gibi düşünebileceğin birimlere depolanıyor. Sadece onu yerinden çıkarıp çalışan bir telefona taktığında kolaylıkla her bilgine ulaşabilir.

g_dalgar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon çalışmadan da bu tarz bilgilere ulaşabilir eğer gerekirse. Çünkü bunlar bilgisayarındaki sabit disk gibi düşünebileceğin birimlere depolanıyor. Sadece onu yerinden çıkarıp çalışan bir telefona taktığında kolaylıkla her bilgine ulaşabilir.

peki bu söylediğinizi herkes yapabilir mi? aslında telefon bir yıldır falan kayıp ilk zamanlar önemsemedim ewde bi yerdedir diye düşündüm daha sonra çok aradım ama bulamadım. tuvalete düştükten sonra tamirci de yapamadığı için önemsemedim ama telefon açılabilir mi korkusuna düştüm.

Spy.94

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Şahsen artık kurtarılabileceğini zannetmiyorum. İçindeki su çoktan hurda etmiştir telefonu üstünden baya uzun bir süre geçmiş çünkü. Bu pirinç işini ilk düştüğünde yapsaydın kurtulurdu da şimdi çok zor.

g_dalgar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende telefonun iflas ettiğini düşündüğüm için çok önemsemedim açıkcası. ama kendi haline kuruyan telefonun daha sonra kendi kendine çalıştığını söyleyenler var bu yüzden şüphe ettim. var mı böyle bir şey cidden. bir de ben telefonu tuvalete ilk düşürdüğümde dgru müdahale yapmadım bilmediğim için. bataryayı ve kapagı çıkarıp kuruladım ama akran bugulu gibiydi 3-5 gün böyle kaldı. sarja takıp çalıştırmaya çalıştım cızırtılar geldi bozuk radyo sesi gibi. bulundugum yer dolasıyla da tamirciye 1 hafta 10 gün sonra falan götürebildim. o da beyin ölmüş dedi. telefonu kendine getirmeye calıştı ama olmadı dedi. yani içindeki mesaj rehber bilgilerine buna rağmen ulaşılabilme ihtimali var mıdır??

g_dalgar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şahsen artık kurtarılabileceğini zannetmiyorum. İçindeki su çoktan hurda etmiştir telefonu üstünden baya uzun bir süre geçmiş çünkü. Bu pirinç işini ilk düştüğünde yapsaydın kurtulurdu da şimdi çok zor.
bende telefonun iflas ettiğini düşündüğüm için çok önemsemedim açıkcası. ama kendi haline kuruyan telefonun daha sonra kendi kendine çalıştığını söyleyenler var bu yüzden şüphe ettim. var mı böyle bir şey cidden. bir de ben telefonu tuvalete ilk düşürdüğümde dgru müdahale yapmadım bilmediğim için. bataryayıve kapagı çıkarıp kuruladım ama akran bugulu gibiydi 3-5 gün böyle kaldı. sarja takıp çalıştırmaya çalıştım cızırtılar geldi bozuk radyo sesi gibi. bulundugum yer dolasıyla da tamirciye 1 hafta 10 gün sonra falan götürebildim. o da beyin ölmüş dedi. telefonu kendine getirmeye calıştı ama olmadı dedi. yani içindeki mesaj rehber bilgilerine buna rağmen ulaşılabilme ihtimali var mıdır??

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
siz telefonu açmaya çalıştığınız ve şarja bağladığınız anda sıvı teması giderilmeyen parçalar şaseye maruz kaldığı için yanmış ve çok küçük mikro parçalar olduğu için yenisiyle değiştirecek teknoloji de bulunmamaktadır ileride tekrar telefonunuz sıvı temasına uğrarsa bataryasını çıkartıp herhangi bir teknik servise götürünüz(cep telefonu tamir eden kişiler de olabilir) bir sprey ile içerideki sıvı teması gideriliyor ve telefonunuz kurtuluyor eğer açmaya çalışırsanız elektrik telefonun heryerine dağılıp telefonu iflas ettiriyor.pirinç olayı da şehir efsanesi bazı telefonlar kuruduğu için düzelmiş açılmış gibi görünüyor fakat parçalar ısındıktan bi kaç gün sonra telefon çeşitli yerlerden arızalar veriyor.
telefonun çalışan parçalarını alıp başka bi yere takıp veri aktarımı yapma konusuna gelirsek bununla hiçbir tamirci uğraşmaz zaten böyle teknik bilgiye sahip kişiler piyasada yok.

g_dalgar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
siz telefonu açmaya çalıştığınız ve şarja bağladığınız anda sıvı teması giderilmeyen parçalar şaseye maruz kaldığı için yanmış ve çok küçük mikro parçalar olduğu için yenisiyle değiştirecek teknoloji de bulunmamaktadır ileride tekrar telefonunuz sıvı temasına uğrarsa bataryasını çıkartıp herhangi bir teknik servise götürünüz(cep telefonu tamir eden kişiler de olabilir) bir sprey ile içerideki sıvı teması gideriliyor ve telefonunuz kurtuluyor eğer açmaya çalışırsanız elektrik telefonun heryerine dağılıp telefonu iflas ettiriyor.pirinç olayı da şehir efsanesi bazı telefonlar kuruduğu için düzelmiş açılmış gibi görünüyor fakat parçalar ısındıktan bi kaç gün sonra telefon çeşitli yerlerden arızalar veriyor.
telefonun çalışan parçalarını alıp başka bi yere takıp veri aktarımı yapma konusuna gelirsek bununla hiçbir tamirci uğraşmaz zaten böyle teknik bilgiye sahip kişiler piyasada yok.

inanın şu an beni çok rahatlattınız. ewet telefona ilk müdahalem çok yanlıştı. batarya ve kapagı bezle kurulayıp şarja takıp açmaya çalıştım ama ekran buhar gibi su tanecikleri ile doluydu. cızırtılar gelince korktum şarjdan çektim. tamirci de yapamayınca telefonu nereye koydum onu bile bilmiyorum ki zaten bu olayın üzerinden 1 yıldan fazla zaman geçti bu kadar zaman sonra telefon bulunsa bile tamir edilip kurtarılma ihtimalinin olması çok zayıf bir ihtimal bencede.