Nokia N8 mi? SonyEricsson Xperia ARC mı?

kuku

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Söz gerek yok.....sağ taraftaki daha seksi olmuş

omarppe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende kararsızım ama arc nın tasarımı değşet n8 de artı olabilecek tek bir özellik var oda usb girşinden flahbellek takabiliyorsunn ama arc nın android işletim sistemi varr o daha bi güzell bişey

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Sony nin tasarımı daha hoş..

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
video inandırıcı değil o görüntünün arc ile çekildiğine inanmıyorum..

[SDNTV4]http://www.sonyericsson.com/product/xperiaarc/video/exmorr/Resources/Media/exmorr_SE_FLV.flv[/SDNTV4]

St. Benoit

Profesör
Reaksiyon puanı
6
sonyericssonun kameraları bu kadar kötü değildir

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Şu N8 in tasarımına hayran olan bir tek benmiyim sanki sırf benim için yapılmış. Hatlarına kurban

fatihcamli

Doçent
Reaksiyon puanı
0
sonyericsson gercekci görüyordu N8 ise koyuton agırlıklıydı ......sonyericsson begendim

jungeman

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Bu kadar saçma bi karşılaştırma olamaz yani. N8 kim abi ? Kullandıkta söylüyoruz.

redblooded

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu kadar gerçek dışı bir video olamaz. Benim dandik ipod touch bile daha iyi video çekiyor. Sağ taraftaki video 30 kare sn bile değil. Nasıl arc olsun. Arcda exmorr sensör var. Bu haberi yayınlayan editör nası göremiyor bunları anlamıyorum. Umarım bu yorumum silinmez de azıcık eleştiriyi kaldırabilir editörlerimiz...

brokenxxl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
exmorr sensörü daha yüksek çözünürlük vaadediyor diye birşey okumadım ben
ayrıca exmoor sensörüyle daha akıcı bir görüntü elde edilecekte denilmiyor

exmorr ile söylenen tek şey gece çekimlerinde az ışıkla daha açık bir görüntü kaydı yapılacak deniyor
N8 kamerasıyla çoğu kompakt makineyi alt ettiği bariz bir gerçektir bunu sindirememenin bi anlamı yok kanımca

not evet kullanıyorum ondan biliyorum.

xperia arc

[video=youtube;Nc-9DZW7UFU]http://www.youtube.com/watch?v=Nc-9DZW7UFU[/video]

nokia n8

[video=youtube;2Rgxh1Dr938]http://www.youtube.com/watch?v=2Rgxh1Dr938&feature=related[/video]

görünen köy ve klavuz; küçük bir yazılımla reklam yapılıp abi canavar gibi kameramız var demek piyasada n8 gibi bir makine varken yapılacak bir reklam değil...

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
n8'in renkleri bariz daha iyi görünüyor. ancak symbian kullanıyor olması ve garip tasarımı yüzünden kaybediyor. xperia serisinin tasarımı çok daha iyi ayrıca gece çekimlerinde büyük iyileştirme var.

Efsane-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
exmorr sensörü daha yüksek çözünürlük vaadediyor diye birşey okumadım ben
ayrıca exmoor sensörüyle daha akıcı bir görüntü elde edilecekte denilmiyor

exmorr ile söylenen tek şey gece çekimlerinde az ışıkla daha açık bir görüntü kaydı yapılacak deniyor
N8 kamerasıyla çoğu kompakt makineyi alt ettiği bariz bir gerçektir bunu sindirememenin bi anlamı yok kanımca

not evet kullanıyorum ondan biliyorum.

xperia arc

[video=youtube;Nc-9DZW7UFU]http://www.youtube.com/watch?v=Nc-9DZW7UFU[/video]

nokia n8

[video=youtube;2Rgxh1Dr938]http://www.youtube.com/watch?v=2Rgxh1Dr938&feature=related[/video]

görünen köy ve klavuz; küçük bir yazılımla reklam yapılıp abi canavar gibi kameramız var demek piyasada n8 gibi bir makine varken yapılacak bir reklam değil...

Arkadaşım Sen N8 İyi Videolarını Koyuyorsun Arcın Olup Olmadığı Belli Olmayan Kötü Videoları Koyuyorsun İstersen Birde Bu Videoya Bakıp Karar Vermeni Öneririm Sony Ericsson Daha İyi Ve Kaliteli Bir Marka İlk Telefon Üreticilerinden Biri Türkiye Distribütörü İyi Olmayabilir Ama Her Konuda
Burda Marka Fanatikliği Yapmayalım Nokia Yavaş Ama Her Cihazıda Kötü Değil Tasarım Olarak Sonyler Daha Çarpıcı Ve Etkileyici Hız Konusunda Tasarım Kalite Konusunda Xperia Arcı Geçemez Ben Her iki Markayıda Kullandım Az Çok Biliyorum Kamera Konusunda Önemli Olan Orada 12 MP Yazması Değil Çekim Kalitesi Ön Yargılı Yaklaşmayalım Konuya İşte Video [video=youtube;2xOsZDjMYTo]http://www.youtube.com/watch?v=2xOsZDjMYTo&feature=player_embedded[/video] [video=youtube;36wlMWSZnpM]http://www.youtube.com/watch?v=36wlMWSZnpM&feature=related[/video]

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
Arkadaşım Sen N8 İyi Videolarını Koyuyorsun Arcın Olup Olmadığı Belli Olmayan Kötü Videoları Koyuyorsun İstersen Birde Bu Videoya Bakıp Karar Vermeni Öneririm Sony Ericsson Daha İyi Ve Kaliteli Bir Marka İlk Telefon Üreticilerinden Biri Türkiye Distribütörü İyi Olmayabilir Ama Her Konuda
Burda Marka Fanatikliği Yapmayalım Nokia Yavaş Ama Her Cihazıda Kötü Değil Tasarım Olarak Sonyler Daha Çarpıcı Ve Etkileyici Hız Konusunda Tasarım Kalite Konusunda Xperia Arcı Geçemez Ben Her iki Markayıda Kullandım Az Çok Biliyorum Kamera Konusunda Önemli Olan Orada 12 MP Yazması Değil Çekim Kalitesi Ön Yargılı Yaklaşmayalım Konuya

yanlış anlama arkadaşım ama sen telefondan anlıyor musun? şu söylediklerinde bir tane objektif söz yok.hep "sana göre" olanları anlatmışsın.burda marka kıyaslamasıda yapılmıyor.kameralarının kıyaslaması yapılıyo.n8 e şu an için, duyurulanlar dahil, kamera olarak yaklaşan bile (neredeyse) yokken sen tutmuş yukarıdaki yorumlarını yapmışsın.

şahsen açıklama gereği bile hissetmiyorum bu tür konuları okuyunca :) ama diyosanki ben anlıyorum,teknik verilerle konuşalım,objektif karşılaştıralım o şekilde konuşabiliriz.varsa bilgin ortaya dök.okuyanlar karar versin.resme veya videoya bakıp "BENCE şu daha iyi" demek yetmez.

otoritelerin bile kamera özelliklerini kabul ettiği telefonu biz burda tutmuş yok şöyle kötü yok böyle kötü diye eleştiriyoruz.n8 hertürlü eleştirilir(işletim sistemi,ekran parlaklığı,menüleri,işlemcisi,malzeme kalitesi vs vs).ama kamerası ile eleştiren olursa ya BİLMİYORDUR yada şahsi fikridir...

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
bence n8 o parayı hak etmiyor. tek güzel yanı kamerası ama bi kamera için de o parayı vermem o telefona. symbian işletim sistemine çakılıp kaldı nokia. bu kafayla rakip olamaz kimseye. xperia arc araştırdığım kadarıyla gayet güzel bi telefon. kamerası, tasarımı oyunları felan gayet iyi görünüyo. ama sony ericsson da da yazılım sorunları çok fazla işte. birde çıkarttıkları ürünün arkasında durmuyorlar. ama ikisinden biri oalcaksa illaki xperia arc derim.

ßLaCkЯiDeЯ

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Videolar N8'in daha iyi kamera kalitesine sahip olduğunu çok açık gösteriyor

Efsane-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yanlış anlama arkadaşım ama sen telefondan anlıyor musun? şu söylediklerinde bir tane objektif söz yok.hep "sana göre" olanları anlatmışsın.burda marka kıyaslamasıda yapılmıyor.kameralarının kıyaslaması yapılıyo.n8 e şu an için, duyurulanlar dahil, kamera olarak yaklaşan bile (neredeyse) yokken sen tutmuş yukarıdaki yorumlarını yapmışsın.

şahsen açıklama gereği bile hissetmiyorum bu tür konuları okuyunca :) ama diyosanki ben anlıyorum,teknik verilerle konuşalım,objektif karşılaştıralım o şekilde konuşabiliriz.varsa bilgin ortaya dök.okuyanlar karar versin.resme veya videoya bakıp "BENCE şu daha iyi" demek yetmez.

otoritelerin bile kamera özelliklerini kabul ettiği telefonu biz burda tutmuş yok şöyle kötü yok böyle kötü diye eleştiriyoruz.n8 hertürlü eleştirilir(işletim sistemi,ekran parlaklığı,menüleri,işlemcisi,malzeme kalitesi vs vs).ama kamerası ile eleştiren olursa ya BİLMİYORDUR yada şahsi fikridir...

İşlemci İşletim Sisteminde Sony Ericsson Xperia Arc Ağır Basar Hız Konusunda Android Olması Daha İyi Symbiandan Telefondan Az Çok Anlıyorum Benim Anlatmak İstediğim Oradaki Megaapikselin Kaç Yazdığı Değil Çekim Kalitesi Netlik vb Bu Konuda Sony Daha Başarılı Karanlıkta Daha Başarılı Çekimler Sunan Exmor Sensör Kullanılmış Bu Modelde Nokianın Çoğu Modelini Kullandım Hatta Her Markanın Bir Kaç Modellerini Kullandım Diyebilirim Örneğin Nokianın N95 Modeli İle Sony Ericsson K790i nin Kamaresında K790i Daha Başarılı Çekimler Sunuyor Daha Net Ve Canlı Bu Telefon Modelleri Çoğumuzun Bildiği Modeller Olduğu İçin Söylüyorum Benim Söylemek İstediğim Artık Kalıplaşan Bir Sözcük Var Onuda Anlatmak İstedim ''Nokiadan Şaşma'' Bu Yanlış Modellere Göre Modellerde Kullanılan Malzemeler vb lere Göre Konuşalım Üstteki Videolarıda Koymamın Sebebi Arc dan Çekilip Çekilmediği Arcı Karalamak İçinmi Konulan Videolar Var Diye Koydum Yani O Vİdeonun Arcdan Çekildiğine İnanmadığımdan Araştırıp Koydum Benim Sony Ericssonu veya Nokia yı Övmemde Benim Bir Çıkarım Yok Ben Sadece O Koyulan Kötü Videoları Gördükten Sonra Koydum Bu Videoları Arcın O Kadar Kötü Video Çekmediğini Vurgulamak Çoğu Kişi Nokia12 MP Daha İyi Çeker Diye Yaklaşyor konu MP İse Sony Ericssonunun Japonyada Çıkardığı 16.2 Mplik Telefonu Var S006 İsterseniz Onada Bakın......

forest_law

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3.sınıf marka nokia nın 2010 da çıkardığı siyimbian tabanlı n8 modelini gitsinler 1.sınıf marka olan sony ericssonun 2007 de çıkardığı syimbian found işlt.sistemli 'satio' modeliyle karşılaştırsınlar.'satio' modelini bilmeyenler 'ıdou' adıyla anılır.ilk çıkan 12 megapixelli akıllı telefondur.güncellemelerinde hd özelliği mevuttur.full hd yazılımı gelmek üzere.öncelikle şunu belirteyim N8 ile satio arasında teknoloji yılı farkı vardır.N8,Satio ya göre 3 yıl sonra çıkmıştır.sony ericsson sationun n8 den eksiği yoktur fazlası vardır.sadece led ekran değildir.okadar.youtube de N8 ile Sationun kamera ve ekran karşılaştırmaları var satioda led olmadığı için N8 in led modunu kapatıp test ediyorlar sonuç olarak sationun 12mp kamerası, N8 in kinden daha net ve daha canlı renkler sunuyor.demek ki neymiş; hadi 1.sınıf bir markayı 3.sınıf markayla karşılaştırdın.aynı türden olması(ikiside siyimbian işl.)gerekir.sen gidiyorsun syimbian la android 2.3 ile karşılaştırıyorsun.n8 ile arc diye karşılaştırılan videodaki arc değildir.arc n8 ile arasındaki teknoloji farkını an az 5 metre öteden belli eder.n8 ben karşılaştıracam hatta n8'i gündüzün gün ışığında bir haritayı veya posteri çekecem.arc ilede hava karardığında çekecem bakalım hangisi daha net çekiyor.sonuç belli ama yinede herkes görsün diye Arc'ın üstün olduğunu videoyla paylaşacağım.

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sony ericsson arc.de görüntülü konuşma varmı, ayrıca skype yüklendiğinde başka bir skype kullanıcısı iel görüntülü görüşme yapmak mümkün mü (görüşme telefondan telefona olur yada telefondan bilgisayara doğru yapılabilinirmi.

android telefon alamayı düşünüyorum, ve benim için skype önemli yurt dışı ve içi görüşmelerimi skype ile yapmak istiyorum bazan wifi bazan 3G üzerinden