Nokia Lumia'mı yoksa Sony Xperia' mı?

Zee

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Telefonlardan Nokia lumia 'mı yok sa Sony xperia mı alsam karar veremedim? Bu android uygulamaları falan lumia da falan bir problem yaratrmı ya da siz hangisiniz tercih ederdiniz?

88febo88

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kardeş hangi fiyat aralığında telefon almak istiyorsun yada hangi model telefonları karşılaştırıyorsan onuda yazar mısın.

windows8

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Windows phone da uygulama sıkıntısı çekersin bence android al yani XPERİA

Dea

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Ben Olsam Sony Xperia Serisi Alırım Windows 8 Yeni Bir İşletim Sistemi Olduğunda Pek Fazla Uygulama Olucağını Sanmıyor Piyasa Çıkan Oyun Ve Uygulamalar En Çok İos Ve Android İşletim Sistemine Çıkıyor

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>lumia820 kullanan birisi olarak söylüyeyim, sakın lumia alma nedenine gelince uygulama az diyenler önce sallıyor onu söylüyeyim..
>>uygulamadan çok cihaz belli bir süre sonra şişiyor ve restart yapıyor... Bana son günlerde gına getirtti lumia820...
>>Sony almadığıma çok pişmanım..
>>En kısa sürede telefonu satıp bi tane sony alacağım bu gidişle...

contempt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
8 aydır bende l820 kullanıyorum ama ne şişme nede restart gibi sorun yaşadım bende sizin cihaz a özel bir sorun onlar. Üstelik uygulama sıkıntısının büyük bölümü giderildi lakin hala eksik olanlarda var.

Rejii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
>>lumia820 kullanan birisi olarak söylüyeyim, sakın lumia alma nedenine gelince uygulama az diyenler önce sallıyor onu söylüyeyim..
>>uygulamadan çok cihaz belli bir süre sonra şişiyor ve restart yapıyor... Bana son günlerde gına getirtti lumia820...
bu bilgisiz cahil arkadaşa aldırma ben 6 aydır L820 Kulanıyorum Şikayetim yok ve 3 kişiye daha aldırdım hepsi memnun Xpreia ION alan patronum 4 ay once bana sony korurken sımdı sony'e Sövüyor bilgin olsun Kasmaymış Şişmeymiş Hepsi Androidde Lumialarda Telefonumun Takıldığını Görmedim Daha.

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
bu bilgisiz cahil arkadaşa aldırma ben 6 aydır L820 Kulanıyorum Şikayetim yok ve 3 kişiye daha aldırdım hepsi memnun Xpreia ION alan patronum 4 ay once bana sony korurken sımdı sony'e Sövüyor bilgin olsun Kasmaymış Şişmeymiş Hepsi Androidde Lumialarda Telefonumun Takıldığını Görmedim Daha.

>>Öncelikle cahillik lafını size iade ediyorum...
>>Bilgisiz biri olduğunuz belli..
>>Lumia 820 lerde genel bir sorunu bilmeyen bir vatandaş daha...
>>Google yaz bakalım lumia 820 reset sorunu diye kaç site gelecek cahil arkadaş....:hammer:

GoByMe

Asistan
Reaksiyon puanı
21

Abi ben 6 aydır l920 kullandım. Akıllı saatle çalışsın diye onu satıp Xperia aldım eşşek gibi pişmanım lumia 1520 bekliyorum çıksın gerekirse borca girer alırım. Kullandığım süre boyunca ne restart sorunu ne de şişme yaşamadım. Uygulamaya gelince abi gerekli uygulamaların hepsi var bence. Android oyunları siz de biliyorsunuz bir kaç güne sıkıyor. Whatsapp, line, viber, wechat felan hepsi var belki bir tango yok. Ama onun dışında lumiamın kamerası 8.7 megapikseldi bu 12 megapiksel keşke lumiam dursaydı onla resimlerim çok daha iyi çıkıyordu. Ekranı muazzamdı. Güneş ışığında bile sıkıntısız. Mix radio ile müzikten keyif alıyordum Xperiada müzik dinliyeniyorum çünkü google play de öyle bir uygulama bulamadım. Google pla'deki tüm ücretsiz navigasyonları ve bazı ücretli navigasyonları denedim hiç biri para etmez nokia mapsin yanında. Tavsiyem lumia al almışken paran da varsa 820,920,925 gibi al. Wp8de htc yada samsung pek düşünme derim ayrıca wp8 alacaksanız nokia

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
>>Google yaz bakalım lumia 820 reset sorunu diye kaç site gelecek cahil arkadaş....:hammer:

Diger arkadas doğru söylemiş bende de aldığımdan beri hiç reset problemi olmadı ya sen hiç telefonu güncellemiyorsun ya da kullanmasını beceremiyorsun

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Wp sistemi kasmaz 1gb ramle bile ama Android kasar çünkü wp sistemli çalışıyor IOS gibi tek eksiği uygulama onlarda geliyor 1 sene içinde herşey rayına oturacak gdr3 de bunun göstergesi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lumia 920 kullanıyorum. ondan önce sensation vardı, android. bir daha mı android. mevlam saklasın. hele ki son güncellemelerle çak şirin oldu yahu.

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Diger arkadas doğru söylemiş bende de aldığımdan beri hiç reset problemi olmadı ya sen hiç telefonu güncellemiyorsun ya da kullanmasını beceremiyorsun

>>Son amber güncelleştirmesini de serverdan kuramamışımdır filan...
>>Bilgisayar öğretmeni olduğumdan kullanmasını becerememişimdir belki...:4:
>>Hiç güleceğim yoktu...(Herkes bir kendini çok akıllı sanıyor..)

>>Üşenip google amcaya soramayanlara (lumia820 reset sorunu) ben link koyayımda inceleyin...
http://discussions.nokia.com/t5/Nokia-Lumia/Lumia-820-kendi-kendine-kapanıyor/td-p/1699586

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sony ve Samsung'lar kasıyor Android'de. Sense 5 veya stock Android'li eş donanımlı bir telefon da kasmaz. Yani Android alıp Windows Phone hızı istiyorsan ya aldığın telefona Cyanogenmod kurucan ya da Nexus 4 veya Sense 5'li bir HTC alıcan ki Windows Phone alıp sıkılmaktansa bunlardan birini almak çok daha mantıklı olacaktır.

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0

>>Üşenip google amcaya soramayanlara (lumia820 reset sorunu) ben link koyayımda inceleyin...
http://discussions.nokia.com/t5/Nokia-Lumia/Lumia-820-kendi-kendine-kapan%C4%B1yor/td-p/1699586

Bilgisayar öğretmeni olunca telefonu çok iyi kullanırsın demek olmuyor bende telefon öğretmeni değilim :lol: ama gelde bak benim telefona 4 aydır bir kere bile kendine reset atmadı

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bilgisayar öğretmeni olunca telefonu çok iyi kullanırsın demek olmuyor bende telefon öğretmeni değilim :lol: ama gelde bak benim telefona 4 aydır bir kere bile kendine reset atmadı
>>Bilgisayar öğretmeni olduğum için iyi kullanıyorum demedim, yazdıklarıma bi daha bak belki o zaman anlarsın...
>>Senin tlf nun reset atmadı diye milletin ki de atmayacak değil ya...
>>Dua ette öyle gitsin...ilk 5 aya kadar bendede sorun yoktu...
>>Fakat nokia teknik servislerine bu sorun dan muzdarip çok insan geliyor...
>>Ayrıca Kvk nın teknik servisliği bırakmasında mutlaka bir neden aranmalı...

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
>>Bilgisayar öğretmeni olduğum için iyi kullanıyorum demedim, yazdıklarıma bi daha bak belki o zaman anlarsın...
>>Senin tlf nun reset atmadı diye milletin ki de atmayacak değil ya...
>>Dua ette öyle gitsin...ilk 5 aya kadar bendede sorun yoktu...
>>Fakat nokia teknik servislerine bu sorun dan muzdarip çok insan geliyor...
>>Ayrıca Kvk nın teknik servisliği bırakmasında mutlaka bir neden aranmalı...

Sen git o zaman android al ama sonra onda şu sıkıntı var deme

ibrahimgs88

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım hangi xperia'yı soruyorsun bilmiyorum. Ama bende xperia S var. çift 1.5 ghz 1 gb ram. Abimde ise Lumia 920 var. 820 ile donanımı aynı sadece kamera ve ekran farklı galiba. Sana şunu diyim performans olarak lumia 920 baya fark atıyor benim telefona. Ben alalı 10 ay falan oldu abimde 9 ay oldu. abim hiç bir sıkıntı yaşamadı. Şahsen ben de yaşamadım, fakat bazen donmalar ve takılmalar insanı bıktırıyor. Abimin telefonunu kullanıyorum, gayet hızlı, ne takılma ne donma eser yok. Şunu söyleyim, geçen abim güncellerken bilgisayardan elektrikler mi ne gitmiş, yarıda kapanıp bir daha açılmadı, sadece kırmızı ekran çıkıyordu. Sonra ankara kızılayda teknik servisi var nokia'nın götürdük. Adamlar yarım saat sonra verdi. Gayet memnun kaldık. GDR2yi yükledik gayet memnun. GDR3 ile telefon daha iyi olacak. Belki windows phone'nun tasarımını beğenmeyebilirsin. Menüsü, kutucuklar falan. Belli bir süre sonra belki sıkar, ama performans olarak çok iyi. Program desen, yeterince mevcut. Sony desem, ben de gayet memnunum. Tekrar android bir telefon alacak olsam sony alırım. Telefonumla aramda çok derin bi bağ var :) takılsa da bazen sinir de etse severim. Seçim senin, ikisinin de iyi yanları var kötü yanları var.

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Sen git o zaman android al ama sonra onda şu sıkıntı var deme

>>İnsan oğlu hata yaptığını zor kabul eden bi varlık...
>>Fakat ben hatayı lumia alarak yaptım ama iş işten geçti...
>>Yakında düzelteceğim...

>>Bir anektot anlatayımda bu konuyu böylece noktalayayım;
Vehbi Koça gazeteciler sorar; Sayın KOÇ sektörde nasıl bir iş yapalım yani hangi işe girişelim derler...
Koçun Cevabı çok güzeldir; "Ya herkesin yaptığı işi yapın yada hiç kimsenin yapmadığı işi yapın" der...
O nedenle çoğunluğun bildiği bir şey muhakkak vardır..(Tecrübe adına..)
>>Çoğunluğunda androidde olduğunu bildiğimize göre.
>>No problem...

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
>>İnsan oğlu hata yaptığını zor kabul eden bi varlık...
>>Fakat ben hatayı lumia alarak yaptım ama iş işten geçti...
>>Yakında düzelteceğim...

>>Bir anektot anlatayımda bu konuyu böylece noktalayayım;
Vehbi Koça gazeteciler sorar; Sayın KOÇ sektörde nasıl bir iş yapalım yani hangi işe girişelim derler...
Koçun Cevabı çok güzeldir; "Ya herkesin yaptığı işi yapın yada hiç kimsenin yapmadığı işi yapın" der...
O nedenle çoğunluğun bildiği bir şey muhakkak vardır..(Tecrübe adına..)
>>Çoğunluğunda androidde olduğunu bildiğimize göre.
>>No problem...

Tamam usta herkesin zevki farklıdır ama şunu belirteyim ben sabancıcıyım :D

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Tamam usta herkesin zevki farklıdır ama şunu belirteyim ben sabancıcıyım :D
Madem Öyle ufak bir bilgi daha vereyim;
>>Sabancı kayserilidir..
>>Fakat 1940 larda Adanada 8 orta ölçekli fabrikası vardır..Sülaleden miras yani..
>>Vehbi Koç ise Ankara da 1960 larda bakkallıkla başlar işe..
>>Sabancı olmana sevindim..Miras iyi bi şeydir..Hazır gelir insana..

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Madem Öyle ufak bir bilgi daha vereyim;
>>Sabancı kayserilidir..
>>Fakat 1940 larda Adanada 8 orta ölçekli fabrikası vardır..Sülaleden miras yani..
>>Vehbi Koç ise Ankara da 1960 larda bakkallıkla başlar işe..
>>Sabancı olmana sevindim..Miras iyi bi şeydir..Hazır gelir insana..

Ben adanalı sanıyodum :D Bu aradan ailelerinden değilim yanlis anlaşılma olmasın ben onu öylesine dedim :biggrin:

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Ben adanalı sanıyodum :D Bu aradan ailelerinden değilim yanlis anlaşılma olmasın ben onu öylesine dedim :biggrin:
>>Önemi yok çoğunluk sabancıları Adanalı sanıyor zaten..
>>İlla birilerinden yana olacaksak ben her zaman koçlardan yanayım...
>>Bilhassa Ali Koç, adam gibi adam..

Rejii

Asistan
Reaksiyon puanı
1
cahil adamlar söyledik m, kabahat oluyor :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

gel kardeşim gel ben telefonumu surekli guncelleyen ve surekli zor şartlarda kullanan biriyim kullanmayı bilmeyen adam ortada resette attırır telefonuda bozar. Biri Çıkıyor Reset atıyor diyor Sonra O nu diyen adam çok biliyor tum guncellemeleri alıyor ama hiç sorun yaşamamış adam hiç telefonu guncellememiş bilgisiz oluyor :) Komiksiniz. Pro cam Video Timmer Dahil tüm Nokia Uygulamaları ve MS Nokia Tarafından verilen Amerika Güncellemeleri Dahi Telefonuma Aldım Sorun yaşamıyorum Demekki sorun Bende Değil sen ve senin gibi dusunenlerde

- - - Mesaj Güncellendi - - -

http://discussions.nokia.com/t5/Nokia-Lumia/Lumia-820-kendi-kendine-kapanıyor/td-p/1699586
Güzel kardeşim Yaptığın işle Bir yüksekte arama kendini Burada ki çoğu insan en az senin kadar bilgili ve konu şu ki Sen PC Öğretmenisin :) Ben İse Pc Teknisyeni Sen Teoriksin ben ise İşin içinde el elden üstündür unutmayalım ve attığın link yorumlarına keşke baksaydın :)1 kişi konu açmış 50 kişi çözüm üretmeye çalışmış bir taneside

" Evet aynı sorun bu sabah bende de oldu. şarja takmıştım sabah kalktığımda telefon kapalıydı. bataryayı çıkartıp takınca düzeldi. böle saçma bir sorun yaratmaması gerekirdi bu telefonun. bu şekilde sürerse telefonu değiştirmeyi düşüneceğim." bir elektronik ürünü geceden sabaha Elektrikte bırakırsan Donanım zorlanır ısınır işlemci saçmalar ha ispatını da takıp görebilirsin telefonda ki ısınmayı. o Kadar elektrik yüklü cihaz bi anda açılması zaten yeterince tehlikelidir. burada ki kullananların çoğu bilgisiz insanlar ve bilgisiz insanın açtığı konu ve söylediği sözler sadece birer hurabe dir :)

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Arkadaşlar o şişiyor bu şişiyor diyorsunuz da. Kusura bakmayın telefonu nasıl kullandığınıza bağlı bu olaylar saçma sapan uygulamalar doldurursan kasar yani.Ben 2 yıldır Xperia S kullanıyorum çok güçlü bir donanımı da yok öyle ama ne bir şişme ne restart ne kasma hiç bir şey olmadı daha şu ana kadar.

GoByMe

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Arkadaşlar o şişiyor bu şişiyor diyorsunuz da. Kusura bakmayın telefonu nasıl kullandığınıza bağlı bu olaylar saçma sapan uygulamalar doldurursan kasar yani.Ben 2 yıldır Xperia S kullanıyorum çok güçlü bir donanımı da yok öyle ama ne bir şişme ne restart ne kasma hiç bir şey olmadı daha şu ana kadar.

Tabi abi xperia s alıp nokia 3310 gibi kullanın arama yap sms at tamam yok telefon şişer korkusuyla aferim siz devam edin for ever nokia