Nokia Lumia 820 Almak İstiyorum...

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Selam SDN, geçen sene bu zamanlar da bu tarz bir konu açmıştım. En sonunda tüm uyarılara rağmen Nokia C6-01 aldım ve Nokia'nın Symbian işletim sistemine destek vermemesi ve Microsoft'un Nokia'yı satın almasıyla güvendiğim dağlara kar yağdı. Neden bunu anlatıyorum; çünkü Lumia 820 alırsam Nokia'nın Microsoft'a satılmasından kaynaklanacak destekleme ve güncellik eksikliğini göz önünde bulunduruyorum. Hala Samsung düşmanıyım. :) Lumia serisi tam oturmamış bir telefon modeli. Aslında bunun beni rahatsız etmeyeceğini düşünüyorum çünkü deminde bahsettiğim gibi güncel bir telefonumun olmasını istiyorum ve Lumia 820'de bu eksikliklerini giderene dek uzun vadede güncel kalacaktır diye düşünüyorum. Lumia 820 alırsam ne kaybederim? ne kazanırım? kullanan varsa artısıyla ve eksisiyle anlatıp yardımcı olabilir mi? Lumia 820'nin özelliklerini biliyorum. Px ve Kamera dışında her yönüyle 920 ile aynı. Bütçemde zaten lumia 820 alabilecek kadar. yardımınız için şimdiden teşekkürler :)

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
Selam SDN, geçen sene bu zamanlar da bu tarz bir konu açmıştım. En sonunda tüm uyarılara rağmen Nokia C6-01 aldım ve Nokia'nın Symbian işletim sistemine destek vermemesi ve Microsoft'un Nokia'yı satın almasıyla güvendiğim dağlara kar yağdı. Neden bunu anlatıyorum; çünkü Lumia 820 alırsam Nokia'nın Microsoft'a satılmasından kaynaklanacak destekleme ve güncellik eksikliğini göz önünde bulunduruyorum. Hala Samsung düşmanıyım. :) Lumia serisi tam oturmamış bir telefon modeli. Aslında bunun beni rahatsız etmeyeceğini düşünüyorum çünkü deminde bahsettiğim gibi güncel bir telefonumun olmasını istiyorum ve Lumia 820'de bu eksikliklerini giderene dek uzun vadede güncel kalacaktır diye düşünüyorum. Lumia 820 alırsam ne kaybederim? ne kazanırım? kullanan varsa artısıyla ve eksisiyle anlatıp yardımcı olabilir mi? Lumia 820'nin özelliklerini biliyorum. Px ve Kamera dışında her yönüyle 920 ile aynı. Bütçemde zaten lumia 820 alabilecek kadar. yardımınız için şimdiden teşekkürler :)
Valla bence haklısın. Tek eksiği ppi (piksel yoğunluğu inç başına) ve kamera. Aslında 720 nin kamerası bile tatmin edici. 820 almakla kötülük etmezsin. Nokia ve microsft windows 9-9.5 garantisi veriyor 820 ye. Yani hiç ama hiç fena değil. "Şuan" tek eksiği market. Oda en az 6 içinde kendine gelir. Onunduşında internetsiz navigasyon ve amberle gelen radyo ve carl zeiss optikleri bir araya geldiğinde bence mükemmel sisitem stabil ve nokia 720 de bile fifa 13 kasmadığına göre bence amanda sakınca görünmüyor. Al bence. Ben wp8 leri çok ama çok araştırdım. Yani tüm yazımı onlar için harcadım,araştırdım. Al hiçbir sakıca yok.

fatihrednight1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bence lumia 925 al,daha rahat edersin kardeş.Ama bütçem 820'ye yetiyor anca diyorsan,820'de alabilirsin,yalnız onda ısınma ve şarj sorunu olduğunu duydum ve gördüm,yanlış hatırlamıyorsam birkaç yerdede reset sorunu olduğunu görmüştüm,telefon bazen ısınınca veya birkaç uygulama açınca,indirince kendisini resetliyormuş.Sen en iyisi bütçeni biraz daha arttır(tabi arttırabiliyorsan) 925 al,kafan daha rahat olur en azından.

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Sırf navigasyonu için bile alınır bee:thumbup:

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
[MENTION=193527]KaanD[/MENTION] Elimdeki telefonun kamerası 8mpix çift flaşlı. C6-01 in kamera özelliğinin altına düşmek istemiyorum. Yoksa kameradan memnunum. 9.5 olayını anlamadım doğrusu. Market için sabrederim :) radyo güncellemesi olmasaydı ALMIYORDUM. amber çıktığı için alıyorum.

[MENTION=363858]fatihrednight1[/MENTION] aynı sorunlar mevcut c6-01'de de var. Alışığız yani. :) beni forumda bilen bilir telefona çok fazla para veremem. En fazla 820 olur o da taksitle tabi.

[MENTION=252978]T800[/MENTION] internetsiz navigasyon diyolar GPS ye bağlanırken kota gidiyor arkadaş?

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Çevrim dışı çalış dersen kota gitmez :wink:

88febo88

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Lumialar güzel. 2 senede bir tel değiştiren biriyim. Wp8 alıyım mı diye düşündüm ama şimdi onun gelişmesi uzun sürer dedim ve android aldım. Mutsuzda değilim ama 2 yıl sonra lumia 935 filan almayı planlıyorum :) bence hoş telefon geleceği var.

efekan198

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Lumia 820 kullanmuyorum ama tavsiye etmem kullanan arkadaşlarım var hiç memnun değiller

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
[MENTION=360040]efekan198[/MENTION] Nesinden şikayetçiler mesela?

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Şans İşi.Ve de Kullanımınıza Bağlı.Fakat Her Telfon Hızlı Veya Yavaş Çıkmıyor.820 Bende Düşünüyorum.1 GB Ramı Var.Bide Hepsiburada.com'dan Nokia Monster Kulaklık Al 199'a.Tadından Yenmez.

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>Reset atma sorunu var...
>>Amberden sonra şebeke problemi baş gösterdi..
>>Ayrıca dosya yönetimi yok, kapalıyken şarj olmuyor, hatsız modu yok, bluetoth dosyalarını transfer edemiyorsun, istediğin müziği tlf müziği yapmak işkence ve alarma müzik atayamıyorsun, kişiselleştirme yok...
>>Lumia 820 demek pişmanlık demektir...

Reaksiyon puanı
16,118
>>Reset atma sorunu var...
>>Amberden sonra şebeke problemi baş gösterdi..
>>Ayrıca dosya yönetimi yok, kapalıyken şarj olmuyor, hatsız modu yok, bluetoth dosyalarını transfer edemiyorsun, istediğin müziği tlf müziği yapmak işkence ve alarma müzik atayamıyorsun, kişiselleştirme yok...
>>Lumia 820 demek pişmanlık demektir...

esas ch@t527 almak pişmanlık onunla youtube vevoları ve wap.turkcelltvplus.com.tr 'den tv izlemekte sorun yaşamıyorsun gerçi uygulaması vardı ch@t527 fransız kalıyor ayarlanan mp3 zil seslerini varsayılana çeviriyor bu daha kötü.

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>Maalesef uzun yıllardır nokia kullanıcısı olarak gidip lumia 820 aldım ve aldığıma da çok pişman oldum ve beni pişman ettirdi...
>>Yukar da yazdığım sorunlar, bir çok kullanıcının ortak sorunu..Bunu da nette araştıran herkes (Doğru ve objektif gözle bakmak isteyen) görebilir..
>>Ne yazık ki 820 çok vasat çıktı...(wp8 açısından...)

Reaksiyon puanı
16,118
merak ettim nokia türkiye gönder şu lumia820'yi inceleyim...

v2beta

Asistan
Reaksiyon puanı
0
microsoft'un satın alması daha iyi, artık güncellemeler tek taraflı gelecek. 2015 yılına kadar güncelleme sözü verdiler ki lumia 520 ye windows 9 (bir sonraki sistem) güncelleme garantisi veriyor adamlar.

lumia 920 kullanıyorum ve aşırı halde lumia bagımlısı oldum (30dan fazla android cihaz kullanmıs biriyim), ekran basına ppi demislerde hocam hic mi araştırmıyorsunuz :)

kasım ayında ve ocak ayında cıkacak güncellemelerle düzelecek cihazlar, aslında cihazlar düzgün ama kullanıcıların istediklerini bulamaması kötü. market gelismemis diyen arkadasta hocam bir cihazda ne uygulaması arıyorsan hepsi var, android gibi birbirinin kopyası dandik java uygulamalar mı arıyorsun? ne arıyorsan işini fazlasıyla görecek uygulamalar var. gönlün rahat olsun.

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bende lumia 820 kullanıyorum ve almanı tavsiye ederim aldıktan sonra bir sorun olursa bana sorabilirsin :)

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
[MENTION=362645]x10minirom[/MENTION] Kulaklık müthiş ötesi. Kulaklık delisi bi insan olduğumdan ilgimi çekti doğrusu. [MENTION=68519]ffgul[/MENTION] Reset atma sorunu Nokia'nın 2011-2012 üretimi telefonlarının hepsinde var. Hayatımda Sony Ericsson T-100 (Zamanında ne efsane olmuştu.) dışında hep Nokia'lı telefon kullandım. Sorun olmaz benim için. Şebeke sorunuyla ilgili araştırma yaptım çözümü mevcutmuş. Eğer olmasa bile güncellemeyle kapanır bu durum. Zaten ben bu telefonu güncellemeleri ile uzun soluklu olarak süreceği için alıyorum. Bugüne kadar aldığım telefonlar hep güncelliğini yitiren telefonlardı. Lumia 820 alırsam Lumia serisinin gelişimine şahit olurum. Dosya yönetimi şu an alabileceğim tek risk. Nasıl olacak tam bilemiyorum. Bunun yanında görüntülü görüşme skype üzerindenmiş. Şebekeyle olur mu olmaz mı zamanla bilemiyorum. :) diğer sorunlar Nokia tarafından zamanla giderilir. Zaten dosya yönetimi dışında diğer sorunlar fasa fiso. Dediğim gibi lumia şu an gelişmemiş bir telefon. Güncellemelerle daha iyi olacak...
[MENTION=362682]v2beta[/MENTION] abi içimi ne rahatlattın ya. Hani haksız olsan derim ama doğru haklı şeyler yazmışsın. :) [MENTION=358129]faruksio[/MENTION] çok teşekkür ederim zaten böyle bir insan çıksada aldığımda sora sora kısa zamanda alıştırsa diyordum. Mutlaka haberleşiriz. Dün yastıklı şarjından uygulamalarına kadar inceledim youtube'tan. Bugünde teknosada orda burda kurcaladım. Bayramda almaya kesin gözüyle bakıyorum. :)

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ya bu lumialarda hiçbir video açılmıyormuş doğru mudur özelliklede 520 olanında ben hiç görmedim ama öyle diyenler var.

Reaksiyon puanı
16,118
onu diyenlerin interneti yok yada kullanmasını bilmiyorlar ch@t527 takozu bile youtube videolarını açıyor video altında görüntü kalitesi hq/ normal gözükmüyorsa hq/normal seçimi olan videoda normala almadan hq video oynatmıyor olabilir ki bu videonun sorunu telden değil.

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Lumia 1020'nin 2 Ekim'de lansmanından sonra satışa çıkacağı söyleniyor. Bu, diğer modellerin fiyatlarının düşmesini sağlayabilir mi?

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
onu diyenlerin interneti yok yada kullanmasını bilmiyorlar ch@t527 takozu bile youtube videolarını açıyor video altında görüntü kalitesi hq/ normal gözükmüyorsa hq/normal seçimi olan videoda normala almadan hq video oynatmıyor olabilir ki bu videonun sorunu telden değil.
Youtube videoları değil pcdeki normal videoları açabiliyor mu mesela mp4 formatlı olanları ?

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bütün videoları sorunsuz açıyor
Son olarak şunu sorayım;bende şuan facebook,twitter,youtube,hd film izle,mx player,poweramp,tuneın radio,çeviri,puffin free bunlar var oyun olarakta; minion rush,strike fighters,3d bowling,angry birds,fruit ninja,temple run 2,racing moto,rail rush,chess free ve most wanted bunlar wp8 marketinde de var mı yada kaç tanesi var olanların kaçı ücretsiz kaçı ücretli?

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Market için 4 yıl en az onun dışında ne bekliyon git al işte:D ama uygulama sıkıntısı istemiyorum dersen wp8 bir telefon alma

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Son olarak şunu sorayım;bende şuan facebook,twitter,youtube,hd film izle,mx player,poweramp,tuneın radio,çeviri,puffin free bunlar var oyun olarakta; minion rush,strike fighters,3d bowling,angry birds,fruit ninja,temple run 2,racing moto,rail rush,chess free ve most wanted bunlar wp8 marketinde de var mı yada kaç tanesi var olanların kaçı ücretsiz kaçı ücretli?

Hepsine tek tek bakamadım ama çoğu var yazdıklarının

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben wp8 alıcak olursam lumia 1020den başkasını almam ancak fiyatı çok önemli uygulama olsun diyorum ama zaten çoğunu kullanmıyorum açıkçası.Mesele uygulama değil mesele bu wp8li cihazlar kendinden çok sorun çıkıyor mu acaba mesela kendini resetleme aşırı ısınma gibi bu tür şikayetler çok çünkü insanın kafası karışıyor.

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben wp8 alıcak olursam lumia 1020den başkasını almam ancak fiyatı çok önemli uygulama olsun diyorum ama zaten çoğunu kullanmıyorum açıkçası.Mesele uygulama değil mesele bu wp8li cihazlar kendinden çok sorun çıkıyor mu acaba mesela kendini resetleme aşırı ısınma gibi bu tür şikayetler çok çünkü insanın kafası karışıyor.

Isınma oluyor ama her oyunda değil reset problemini hic yaşamadım

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Neotiger Ben 820 ve Monster Wh-930 Kulaklık Almak İstiyorum.Şu Anda 2012'de Aldığım Eco Cihaz Sony Ericsson Xperia X10 Mini Kullanıyorum.Çok Küçük Sevmiyorum.O Zamanlar Belki İyi İdi Ama Android Telefon Ailemde Dolu.Babamda Xperia Sola Abimde Optimus G Var.Android Telefona Ben Doydum.iOS Desen Herkesde Var.Windows Phone Almak İstiyorum.Pişman Olurmuyum?