Nokia Lumia 620 ve alt modellerini Satın Almayın

Bu konuyu okuyanlar

Lepidoptera

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar bu yazımda siz değerli okurlara nokia lumianın akıllı telefon tarihinde tek ve en önemli yere sahip olan "dokunmatik" kalitesine ne kadar önem verdiğini anlatacağım.

Elimde 2 tane Nokia Lumia 620 model bulunmakta ve bunlardan biri Malezya dan biri de Türkiye den alınmıştır. Bu bilgiyi niye veriyorum derseniz üretim kalitesizliği teorimi vurgulamak için.

Ben bu telefonu almadan önce yüzlerce siteye girip araştırdım olumlu olumuz herşeyi okudum fakat bir tek şey görmedim o da dokunmatik hakkında eleştiriler. Keşke bilseydim de almasaydım dedim. Nokia Lumia 620 ve alt modelleri hakkında yok işte telefon rehberi yok falan gibi saçma negatif söylemler vardı ben size kısaca telefon hakkında bilgi vereyim. Store halen gelişmekte olup neredeyse başlı başına kullanılan bütün önemli programlar winstore da bulunmakta. Kullanımı kolay ve oldukça hoş bir tasarımı var. Akıllı telefonda olması gereken herşeye sahip ve hoş ama modellere dikkat.

Gelelim en cıncıklı bölüme. Bu telefonu kullanan varsa bu sorunu %99 yaşamıştır.Bu dokunmatiği yapan kişilerin anasına sövmeyin onların suçu yok
. Ekran da çok ama çok küçük bir nem veya eliniz terliyse küçük bir ıslaklık bırakın dokunmatik aniden donuyor ve ekranı istediğiniz kadar silin temizleyin telefon kendine gelmiyor. "Tuş takılı kaldı" gibi bişi oluyor anlayacağınız ama sildiğiniz halde bu niye düzelmiyor dersek onu bende anlamadım. Şimdi bu sorunu yaşarken eh ne yapıcaz şimdi diye kara kara düşünürken telefon kilit tuşuna basarak aç kapa yapıyoruz böylece ekran dokunmatiği sıfırlanıyor ve tekrar telefonu güzel bi şekilde kullanıyoruz. Kilit tuşum aşınmış durumda düzelttirmesi bana pahalıya patlayacak o yüzden telefon rahmete kavuşana kadar kullanacağım. Nokia yardım sitesinde falan sizlere saçma saçma yok bataryayı çıkartın yok sandalyeyi ters çevirin üstüne telefonu koyun gibi şeyler söylerler resmen dalga geçer gibi o yüzden bana güvenin almayın bakın ben bir çok olumsuz yorum görerek aldım dedim bir tek bu çocuk yaşamıştır ne malum ben de yaşayacağım diyebilrisiniz ama elimde 2 tane telefon var ve birisi Malezya dan gelme birisi Türkiye aynı sorun ikisinde de varsa üretim hatası demeyelim Nokia kalitesizliği.

Siz siz olun akıllı telefon alacaksanız Samsung veya iphone alın ama yok Nokia illa ki alacağım diyorsanız ne olur pahalı birşey alın bari , çünkü bakın bu telefon bana 1 yıl daha gidecek yeni telefon alacağım ve zarara uğrayacağım. Sırf ucuz diye aldık elimizde patladı. Fakirseniz almayın arkadaşım ucuz akıllı telefon , girin borca yada operatör şirketleri aylık 20-30 tl vererek 1-2 yıl ödeye ödeye kaliteli telefon veriyor. Size önerim sakın ucuz akıllı telefon almayın elinizde patlar.

Varsa sorunuz seve seve cevaplayayım.

Serhanas35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben hiç böyle sorun yaşamıyorum 520 de sizin cihazınızda donanımsal bir sorun var büyük ihtimal. .:D.

Caqatayy

Asistan
Reaksiyon puanı
1
lumia 620 kullanıyorum hiçbir sorunum yok 5s veya s4 verseler beleşe kullanmam satarım direkt.

Lepidoptera

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ben hiç böyle sorun yaşamıyorum 520 de sizin cihazınızda donanımsal bir sorun var büyük ihtimal. .:D.

Farkındaysan 2 ayrı ülke den gelmiş 2 lumia telefon var elimde ve internette araştırdığınız da bu sorunu yaşayan insanlar görmek gayet mümkün. Belki 520 de bu problem pek gözlenmemiş olabilir ama 620 tamamiyle hatalı üretim o yüzden 625 çıktı diye düşünüyorum.

lumia 620 kullanıyorum hiçbir sorunum yok 5s veya s4 verseler beleşe kullanmam satarım direkt.

Telefon fiyat ve özellikler bakımından oldukça iyi fakat dediğim gibi dokunmatik iyi olmayınca gerisi anlam ifade etmiyor ve bu dokunmatik sorunu sadece ben de yok.

samet246

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yalnız ben s4 kullanıyorum ona da terli elle değince yada ıslaklık olunca ekranda o da sapıtıyor onda sadece algılama devam ediyor ama ıslaklık olan tarafta siz nereye dokunursanız dokunun temizleyip tuşları kilitleyip açmadan düzelmiyor yanlış yerleri seçiyor

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ekran koruyucu kullanırsan sorunu yaşamazsın bunun Nokia ile alakası yok ben başka telefon kullanırken aynı dediğin sorun oluyordu senin elin fazla nemli demek ki ekran koruyucu takarsan sorunun çözülür

Reaksiyon puanı
16,118
Ekran koruyucu kullanırsan sorunu yaşamazsın bunun Nokia ile alakası yok ben başka telefon kullanırken aynı dediğin sorun oluyordu senin elin fazla nemli demek ki ekran koruyucu takarsan sorunun çözülür

%100 gerçek bu sen dokunmatik nasıl çalışıyor bilmeden kullanıyon sonra nokia kötü kullanma kılavuzunu kutusundan çıkart oku ıslak elle kullanma yazar.

Lepidoptera

Asistan
Reaksiyon puanı
3

Ekran koruyucu kullanırsam düzelir demek bile dokunmatiğin kalitesinin ne kadar düşük olduğunu gösteriyor. . İnsanız elimiz nemleniyor doğal olarak ama öyle çeşme gibi değil heralde böyle küçük bir nemde bile böyle takılma yapıyor beni sinirlendiren bu. Elimde zaten 2 farklı türden telefon ve ekran koruyucu var , birisi kalın birisi ince türden ve hala sorun devam etmekte.

%100 gerçek bu sen dokunmatik nasıl çalışıyor bilmeden kullanıyon sonra nokia kötü kullanma kılavuzunu kutusundan çıkart oku ıslak elle kullanma yazar.

Elimde ki nemi nasıl engelleyeyim ayıptır söylemesi. Cahil değiliz , dokunmatiğin nasıl işlediğini iyi biliyorum. Klavuz da yazanları okumadan anlayacak kapasitedeyim. Islak elle derken kardeşim ellerimi anti bakteriyel sabunla iyice ovalayıp elimi yıkadıktan sonra kurulmadan telefonu kullanıyorum demedik zaten.

Adam buraya nokia'yı kötülemeye gelmiş belli !

Hiç birşey mükemmel değil gerçekleri söylüyorum ve evet kötülüyorum. O kadar para veriyor insanlar bilsinler ne aldıklarını. Ki ben Nokia'yı çok savunup aldım bu telefonu hatta o zamanlar appstore o kadar berbattı ki ve bunu bildiğim halde güvendim. Sadece güvenimi sarsan bu dokunmatik oldu dediğim gibi alacaksanız paraya kıyıp güzel bir model alın nokia'nın bzen böyle saçma şeyler çıkabiliyor.

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Tamam sende haklısında günümüz teknolojisi anca bu kadar başka cihaz kullanırsan aynı sorun yine olur yani bu Nokia ile alakalı bir durum değil

TakeRisks

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bunun nokia ile ne alakası var diğer tüm akıll telefonlarda da böyle.

ali80

Asistan
Reaksiyon puanı
0
nokia 625 e android 4.0 cakabilirmiyiz

Reaksiyon puanı
16,118
garantisi varsa elinde patlar yok garanti umrumda değil dersen olabilir de garantisi yok sonunda tuğla olabilir de çalışabilir de ...

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu yazımda siz değerli okurlara nokia lumianın akıllı telefon tarihinde tek ve en önemli yere sahip olan "dokunmatik" kalitesine ne kadar önem verdiğini anlatacağım.

Elimde 2 tane Nokia Lumia 620 model bulunmakta ve bunlardan biri Malezya dan biri de Türkiye den alınmıştır. Bu bilgiyi niye veriyorum derseniz üretim kalitesizliği teorimi vurgulamak için.

Ben bu telefonu almadan önce yüzlerce siteye girip araştırdım olumlu olumuz herşeyi okudum fakat bir tek şey görmedim o da dokunmatik hakkında eleştiriler. Keşke bilseydim de almasaydım dedim. Nokia Lumia 620 ve alt modelleri hakkında yok işte telefon rehberi yok falan gibi saçma negatif söylemler vardı ben size kısaca telefon hakkında bilgi vereyim. Store halen gelişmekte olup neredeyse başlı başına kullanılan bütün önemli programlar winstore da bulunmakta. Kullanımı kolay ve oldukça hoş bir tasarımı var. Akıllı telefonda olması gereken herşeye sahip ve hoş ama modellere dikkat.

Gelelim en cıncıklı bölüme. Bu telefonu kullanan varsa bu sorunu %99 yaşamıştır.Bu dokunmatiği yapan kişilerin anasına sövmeyin onların suçu yok
. Ekran da çok ama çok küçük bir nem veya eliniz terliyse küçük bir ıslaklık bırakın dokunmatik aniden donuyor ve ekranı istediğiniz kadar silin temizleyin telefon kendine gelmiyor. "Tuş takılı kaldı" gibi bişi oluyor anlayacağınız ama sildiğiniz halde bu niye düzelmiyor dersek onu bende anlamadım. Şimdi bu sorunu yaşarken eh ne yapıcaz şimdi diye kara kara düşünürken telefon kilit tuşuna basarak aç kapa yapıyoruz böylece ekran dokunmatiği sıfırlanıyor ve tekrar telefonu güzel bi şekilde kullanıyoruz. Kilit tuşum aşınmış durumda düzelttirmesi bana pahalıya patlayacak o yüzden telefon rahmete kavuşana kadar kullanacağım. Nokia yardım sitesinde falan sizlere saçma saçma yok bataryayı çıkartın yok sandalyeyi ters çevirin üstüne telefonu koyun gibi şeyler söylerler resmen dalga geçer gibi o yüzden bana güvenin almayın bakın ben bir çok olumsuz yorum görerek aldım dedim bir tek bu çocuk yaşamıştır ne malum ben de yaşayacağım diyebilrisiniz ama elimde 2 tane telefon var ve birisi Malezya dan gelme birisi Türkiye aynı sorun ikisinde de varsa üretim hatası demeyelim Nokia kalitesizliği.

Siz siz olun akıllı telefon alacaksanız Samsung veya iphone alın ama yok Nokia illa ki alacağım diyorsanız ne olur pahalı birşey alın bari , çünkü bakın bu telefon bana 1 yıl daha gidecek yeni telefon alacağım ve zarara uğrayacağım. Sırf ucuz diye aldık elimizde patladı. Fakirseniz almayın arkadaşım ucuz akıllı telefon , girin borca yada operatör şirketleri aylık 20-30 tl vererek 1-2 yıl ödeye ödeye kaliteli telefon veriyor. Size önerim sakın ucuz akıllı telefon almayın elinizde patlar.

Varsa sorunuz seve seve cevaplayayım.
Arkadaş doğru söylüyor.Sınıfta ki arkadaşımda Lumia 620 var.Kilit bazen takılıyor.Kapatıp açıyor,tekrar eski haline geliyor.520 525 gibi telefonlarda görmedim fakat 620'de böyle bir sorun var.

Lepidoptera

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaş doğru söylüyor.Sınıfta ki arkadaşımda Lumia 620 var.Kilit bazen takılıyor.Kapatıp açıyor,tekrar eski haline geliyor.520 525 gibi telefonlarda görmedim fakat 620'de böyle bir sorun var.

Demek ki düşündüğüm gibi sadece 620 ye özgü bir problem. 620 ve öncesi değil. 520 nin dokunmatığı 620 den daha iyi diyene rastlamıştım 620 almadan önce nasıl olur bir model düşük , olamaz öyle birşey dedim ve haklılarmış demek ki. :=)

Arkadaşlar Nokia şu 2 sene içerisinde öyle "güncellemeler" getirecek ki popüleritesi yükselecek. Tercihim hala Nokia ama eğer nemli bir ellere sahipseniz 620 den uzak durun.

Bakın hala diğer telefonlarda öyle diyenler var arkadaşlar aynı ellerle ben piyasada ki bütün telefonları kullandım böyle bir sorunla karşılaşmadım bu hassaslıkla alakalı. Bakın Ayarlar dan eldivenle kullanım modu var ama hassasiyeti düşürme seçeneği yok "Normal - Yüksek" var düşük yok belki olsa bu sorun ortadan kalkacak ama sırf 620 için bu güncellemeyi getireceklerini sanmıyorum o yüzden böyle devam edeceuk.

zertuna

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sırf bahsettiğin bu konu ve telefonun rehberindeki isimleri eksik göstermesinden dolayı Lumia 520 yi mermer zemine vurarak kırdım.. Sanki kendi paramla cezalandırmak için almış gibi hissettim kendimi.. Lanet olsun bu telefonlara almaz olsaydım.. Param boşa gitti.. 545 tl ye almıştım :(

Alacak olan arkadaşların daha kaliteli ve yazılımı sorunsuz telefonlara yönelmelerini tavsiye ederim.. saygılarımla

Mackle LLC

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bende 625 var. Dediklerinizin hiçbirine rastlamadım. Hatta bırak nemliyi yağmurda kullandım telefonu dokunmatiği bana mısın demedi. Hele zertune arkadaş sen istediğini al istediğini yap. Telefonu kullanmadan önce inceleyip alın. Sitelere değil git bir teknoloji mağazasına eline alıp incele. Bu çok zor bir şey değil. Eğer telefonu kötüleyecekseniz bunları forumda yapmayın. İnsanlar o telefonları almak için bilgi topluyorlar, burada siz onları saçma sapan kullanım şekillerinizden dolayı laf ediyorsunuz. Kardeşimde de 520 var. Bir arkadaşımda da 620 var. Peki onlarda neden böyle sorunlar yok ?

berinark

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Lumia 525 kullanıcısıyım. Telefonu ekran jelatiniyle kullanıyorum. Bir kez ıslak elle tuttuğumda anlattığın gibi bir durum olmuştu, başkada olmadı(ellerim çok terler). Gayet memnunum.

Son mesajlar