Nokia Da Kutudan Şarj Aletini Çıkarıyor

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Nokia'nın X20 cihazını tanıtmasının ardından cihazın kutusunda şarj aleti olmayacağı açıklandı.
Nokia kutu içeriğinde Apple ve Samsung'u takip edecek

Sebebi ise "elektronik atıkları azaltmak, gezegenimizi daha yaşanabilir kılmak"

Apple ve Samsung'u takip eden Nokia cihazıyla ilk kez 5G kullanıyor olacak.

Eawald

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Nokia'yı piyasadan çıkaracaklar zaten böyle saçma sapan hareketlerinden dolayı. LG'ye benzeyecek sonları zaten çıkardıkları telefonlar diğer markaların kopyası bir de müthiş başarılıymış gibi böyle işlere giriyorlar. Şarj aletini çıkarmayı bırak kutunun içinde ekstradan ürün koymaları lazım ki satış olsun. Umarım batarlar da kurtuluruz. Tüketiciye hakaret ediyorlar resmen çağa ayak uyduramazsan yok olursun. Yılların markası esnaf dükkanı yönetilir gibi yönetiliyor. 3310 ile büyümüştük ama şimdi acıyorum.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Nokia nın devri 2010 civarı bitti geçmişte çok kral telefonlar çıkardı bence boşa telefon yapıyor

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Nokia nın devri 2010 civarı bitti geçmişte çok kral telefonlar çıkardı bence boşa telefon yapıyor
Adamlar parayı kırmanın peşindeler. Müşteri memnuniyeti önemsenmiyor. Zaten serüveni de çok acıklı. El değiştirerek bugüne kadar gelmiş. Hatta burda da konusu açılmıştı. Ama yine de alanlar mevcut. Alan varsa batmazlar

İlkerOut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Nokia'nın X20 cihazını tanıtmasının ardından cihazın kutusunda şarj aleti olmayacağı açıklandı.
Nokia kutu içeriğinde Apple ve Samsung'u takip edecek'u takip edecek

Sebebi ise "elektronik atıkları azaltmak, gezegenimizi daha yaşanabilir kılmak"

Apple ve Samsung'u takip eden Nokia cihazıyla ilk kez 5G kullanıyor olacak.

Sanki biz şarj cihazı almayacağız elektronik atık ne ?

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,205
Genelde Şarj aleti alacaklar ucuz ve sahtelere yönelir.
Bu aletlerde maksimum 2 ay dayanabiliyor ve şarj olma süresi baya düşebiliyor.

Her 2 ayda yada ne bileyim, 4 ayda adam şarj cihazı alsa asıl atık o zaman oluşur.

Daha benim telefonlarımın üstünde gelen orijinal şarj aletleri bozulmadı. Şarj kablosu yada cihazıda almadım şimdiye kadar.

Dükkanda orijinal şarj aletinin fiyatını gören zaten geri geri gidiyor.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Genelde Şarj aleti alacaklar ucuz ve sahtelere yönelir.
Bu aletlerde maksimum 2 ay dayanabiliyor ve şarj olma süresi baya düşebiliyor.

Her 2 ayda yada ne bileyim, 4 ayda adam şarj cihazı alsa asıl atık o zaman oluşur.

Daha benim telefonlarımın üstünde gelen orijinal şarj aletleri bozulmadı. Şarj kablosu yada cihazıda almadım şimdiye kadar.

Dükkanda orijinal şarj aletinin fiyatını gören zaten geri geri gidiyor.
Adamlar bunu global olarak düşünüyor ama bilmiyorki Türk'ler marlboroya 17₺ para veriyor, Türkiyeye özel tüm aksesuarları içinde olmalı.

Amerikada mi band 6 35$ bizde 330₺

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
nokia_nasil_kendi_kendini_yok_edersin.mp4 4K Ultra HD
Adamlar resmen kaşı beni diyor yani sanki bunları bilerek yapıyorlar. Aradan 10 yıl geçti hala akıllanamadılar. sonra napçaz gidip bide şarja paar ödicez. bu çevreye duyarlılık falan değil ya. çevreye duyarlılık şarj çıkarmaklamı oluyor?

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
O adamları işe götürenin ben taaaaa assgdjjfjshdjs :D

Kendilerini ultra zeki sanan yaratıklar işte.

O zaman Laptopların içindende şarj aletini ve bataryayı çıkartsınlar çevreyi kirlettikleri için.
Tam olsun bari :D
Apple ın mok yemesi bu tüm rakipleride aynı teraneyi yaptı, xiaomi note 10 pro kullanıyorum şükür şarj cihazı çıktı ama kulaklık yok neyse anker soundcore q10 kulaklığım var onu kullanıyorum orta seviye bir kulaklık bugün 300₺ yani 300₺ altı kulaklıklar kulaklık değil berbat hepsi.

Allah sonumuzu hayır etsin bu devirde elektronik cihaz almak çok zor kahve makinesinden beyaz eşyaya beyaz eşyadan TV bilgisayara TV bilgisayardan telefona çok zor.

2021 de ortaçağ tadında hayat yaşıyoruz

Unitry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Telefona zaten türkiye şartlarında bayağı bir para veriyoruz. Birde şarj aletini çıkarmışlar. Biz yine gidip alırız onu. Bir faydası yok Nokia.

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
Bunu doğayı korumak için yapıyorlar fakat şarj aleti olmadan telefon kullanılamayacağı için her halükarda şarj aleti almak zorundayız sadece üretim maliyetini azaltmak için yapılan bi hamle olduğunu düşünüyorum her marka tarafında

Reaksiyon puanı
1,768
Bunu doğayı korumak için yapıyorlar fakat şarj aleti olmadan telefon kullanılamayacağı için her halükarda şarj aleti almak zorundayız sadece üretim maliyetini azaltmak için yapılan bi hamle olduğunu düşünüyorum her marka tarafında
Adamların düşündüğü şey 2-3 yılda bir telefon değiştiriyor çoğumuz ama şarj aletini çöpe atmıyoruz evde duruyor haliyle her telefondan 1 şarj aleti çıkarsa zamanla ev şarj aleti dolar doğal olarak sağlam çalışan aletleri çöpe atarız. Şarjın yoksa bile telefona 3bin lira verdikten sonra 50 lira şarj aletine vermek zor olmamalı herhalde

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
Adamların düşündüğü şey 2-3 yılda bir telefon değiştiriyor çoğumuz ama şarj aletini çöpe atmıyoruz evde duruyor haliyle her telefondan 1 şarj aleti çıkarsa zamanla ev şarj aleti dolar doğal olarak sağlam çalışan aletleri çöpe atarız. Şarjın yoksa bile telefona 3bin lira verdikten sonra 50 lira şarj aletine vermek zor olmamalı herhalde
yani o şekilde düşünürsek mantıklı bi hamle

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
528
Yakında bu konsept telefonlar gerçeğe dönüşecek galiba

phonebloks-modular-phone.png.webp

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,205
Keşke Telefonları PC gibi kendimiz toplayabilsek.
Telefon Yavaşladığında SSD değişmekle sorunu çözebilsem.

Telefonların yavaşlaması buna göre. HDD nasıl bad sectör yapıyorsa Telefon belleğide öyle yapıyor.

Bellek çipi değişip Android yazılsa fişek gibi olacak ta. Kimsenin aklına gelmiyor ki.