Nokia C7 vs. Samsung Galaxy Ace !

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Nokia C7 mi?

nokia-c7-metal-renkli-500x500.png

Samsung Galaxy Ace mi?

Samsung-Galaxy-Ace-icin-Android-233-guncellemesini-kullanima-sunmaya-basladi.jpg

Yorumlarınızı bekliyorm...

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
kıyas dahi yapılmaz.c7 neredeyse tüm özelliklerde çok daha iyi.işletim sistemi android olsun dersen illa , o zaman bile ace alma.iyice araştır anlarsın dediğğimi.c7 al hiç düşünnme.

CalliOped

Asistan
Reaksiyon puanı
4
takmışsınız bi android diye, C7 ezer geçer be... harika bir telefon...

ynskrn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tabi ki c7 her zaman üstün. ayrıca nokia ile samsung'u pek karşılaştırmak olmaz nokia piyasanın lideri zaten

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
symbian'a paramı verilir bu saatten sonra Galaxy Ace ​derim ben

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
Nokia akıllı telefon pazarında rezil olan bir marka, Samsung her daim daha üstün..

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
300 liralık telefon olsun Android olsun.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
tabi ki c7 her zaman üstün. ayrıca nokia ile samsung'u pek karşılaştırmak olmaz nokia piyasanın lideri zaten
Eskiden Nokia vardı şimdi ise Android. Şunda haklısın Nokia ile Samsung karşılaştırmak olmaz. Nokia gelecekte ne olacağı belli olmayan bir şirket. Kendileri bile durumlarının ne olacağını bildiklerini zannetmem.

as66

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Özelliğine kanıpta Nokia almayın, ben 10 yıllık nokia kullanıcısıydım. Samsung a geçeli 2 ay oldu nokia ya verdiğim paralar inan boşuna gitmiş.
Hiç bir özelliğini saymıyorum samsungun sadece işletim sistemi yeter nokia artık son demlerini yaşıyor kim ne derse desin.

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Galaxy gio aldım mutluyum, nedenmi, nokia alıpta sertifika derdinden kurtuldum, yok İM numarası ver, sonra ne yapacak acaba im numarayla orasıda meçhul, sonra programı sertfikala bilmem ne daha bir sürü şey. androidde hiçbişey yok direk yükle tele iş tamam. Bu kadar özgürlük sunan başka bir işletim sistemi daha görmedim.
Telimde, 40 a oyun yüklü, 20 e yakın program, kasılma denen hiçbişey yok gioda :clap:

aceleciburak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Nokia bitmiş windows phone ile kendini kurtarmaya çalışıyo bi yandan apple bi yandan android nokiayı sıkıştırmış ve nokia 14 yıl aradan sonra ilk defa zarar açıklamış firma için 2011 berbat geçmiş bide hala piyasa birincisi deniyo nokia kendini anca windows phone ile toplar nyse konumuz bu değil ama C7 gibi bi tele Oto fokus koyamayan nokia basit bi detayı unutan bi üretici..

Açıkçası çöpten olsun android olsun platform olarak açık symbian gibi tıkanmış değil.piyasada zaten IOS ile Android kapışıyo bu durumuda göz önünde bulundurmak lazım...

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Hiçbiri bana göre c6-01 al derim :)

olympuskiller

Profesör
Reaksiyon puanı
7

Tabii ki Ace, ayrıca nokianın pazar lideri olduğu dönemler geride kaldı, akıllı telefon pazarından bahsediyorum elbette. Malzeme kalitesi Ace'de de kötü değil kamera dersen hadi neyse derim ama işletim sisteminin android olması öyle bir iki cümleyle geçiştirilecek bir durum değil." Ne dersen de" diyerek sallanacak bir olay değil yani. Android dünyayı sallarken hala gidip symbianlı telefon almak 35-40 bin TL'ye "reno" megane almak gibi bir şey bence.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Galaxy gio aldım mutluyum, nedenmi, nokia alıpta sertifika derdinden kurtuldum, yok İM numarası ver, sonra ne yapacak acaba im numarayla orasıda meçhul, sonra programı sertfikala bilmem ne daha bir sürü şey. androidde hiçbişey yok direk yükle tele iş tamam. Bu kadar özgürlük sunan başka bir işletim sistemi daha görmedim.
Telimde, 40 a oyun yüklü, 20 e yakın program, kasılma denen hiçbişey yok gioda :clap:

Galaxy Gio giriş seviyesi bir cihaz. Bir de Galaxy S kullansaydın yorumun ne olurdu merak ettim.

serkan94

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
22
Galaxy S olsa uçar :D Custom ROM'lar ile telefon iyice güzelleşiyor daha da kendine çekiyor :mrgreen:

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54

hocam sen kullanmayı bilmiyormuşsun demekki.illa imei numaranı vermene gerek yokki.telefonu hack lesen yeterdi.sen işin kolayına kaçmayı seçmişsin.ayrıca demişsinki "im numarası verince ne olacağı meçhul".android uygulamaları yüklerken ulaşılmak istenen kısımları hiç okudunmu?adamlar rehberine ulaşmaktan tut,mesajları silme gibi birçok hak isteyebiliyor.dediklerin biraz çelişkili yani.çok fazla oyun istiyosan tamamdır android uygun.ama symbiana sövücem diye bazı şeyleri görmezlikten gelmemek lazım :)
ayrıca kasılma yok diyosunda pek inandırıcı değil.bende kullandım takılmalar oluyo.angry birds rio da mesela.galaksy s bile takılmalar yaşarken gio mu takılmıyo?
Nokia bitmiş windows phone ile kendini kurtarmaya çalışıyo bi yandan apple bi yandan android nokiayı sıkıştırmış ve nokia 14 yıl aradan sonra ilk defa zarar açıklamış firma için 2011 berbat geçmiş bide hala piyasa birincisi deniyo nokia kendini anca windows phone ile toplar nyse konumuz bu değil ama C7 gibi bi tele Oto fokus koyamayan nokia basit bi detayı unutan bi üretici..

Açıkçası çöpten olsun android olsun platform olarak açık symbian gibi tıkanmış değil.piyasada zaten IOS ile Android kapışıyo bu durumuda göz önünde bulundurmak lazım...

c7 nin otofokusu yok diye komple silip atalım bu telefonu haklısınız :) konu başlığında 2 telefon sormuş alacak arkadaşımız.sen diyosunki android olsun ne olursa olsun.iyi ozaman samsung i7500 alsın.ben kullandım.görsün android neymiş.samsung neymiş.arkadaşımız belki düz bir kullanıcı.belki çok fazla uygulama isteyen bir kullanıcı.belkide telefonla hiçbirşey yapmayan birisi.herhangi birşey belirtilmemiş.bize düşen 2 telefonun özelliklerini yan yana koyup kıyas yapmak.android diyosunuz ve her özelliği geçiyosunuz.

konu başlığındaki 2 telefon,eğer ben biraz telefondan anlıyorsam, kıyas kabul etmez.

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
hocam sen kullanmayı bilmiyormuşsun demekki.illa imei numaranı vermene gerek yokki.telefonu hack lesen yeterdi.sen işin kolayına kaçmayı seçmişsin.ayrıca demişsinki "im numarası verince ne olacağı meçhul".android uygulamaları yüklerken ulaşılmak istenen kısımları hiç okudunmu?adamlar rehberine ulaşmaktan tut,mesajları silme gibi birçok hak isteyebiliyor.dediklerin biraz çelişkili yani.çok fazla oyun istiyosan tamamdır android uygun.ama symbiana sövücem diye bazı şeyleri görmezlikten gelmemek lazım :)
ayrıca kasılma yok diyosunda pek inandırıcı değil.bende kullandım takılmalar oluyo.angry birds rio da mesela.galaksy s bile takılmalar yaşarken gio mu takılmıyo?

c7 nin otofokusu yok diye komple silip atalım bu telefonu haklısınız :) konu başlığında 2 telefon sormuş alacak arkadaşımız.sen diyosunki android olsun ne olursa olsun.iyi ozaman samsung i7500 alsın.ben kullandım.görsün android neymiş.samsung neymiş.arkadaşımız belki düz bir kullanıcı.belki çok fazla uygulama isteyen bir kullanıcı.belkide telefonla hiçbirşey yapmayan birisi.herhangi birşey belirtilmemiş.bize düşen 2 telefonun özelliklerini yan yana koyup kıyas yapmak.android diyosunuz ve her özelliği geçiyosunuz.

konu başlığındaki 2 telefon,eğer ben biraz telefondan anlıyorsam, kıyas kabul etmez.

Samsung i7500 bile C7 den iyidir.

aceleciburak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Nokia Symbian ^3 sürümünü önce Anna sonra Belle ile güncellemeye çalışıyor buda telefonun zaten performansının olmadığını gösteriyor C7 720P video çekebilir amoled ekran olabilr anca yazılım sıkıntısı olduktan snra o telefon bi işe yaramaz uygulama bulamadıktan sonra kullanılmaz iphone un bu kadar tutulmasının nedeni herkesin bildiği gibi uygulama şuan için android bu noktada dediğin gibi C7 ile Ace karşılaştırılamaz ama yazılım noktasında ise android kıyaslanamaz android donut yada cupcake kullansın demiyorum froyo ve üst bi sürüm ki zaten android in patlaması eclair den snra olmuştur özellk açısından C7 güzel olabilr ama symbian işi bozuyo ancak Ace zaman içinde 2.3.4 ile yerini dahada sağlamlaştıracaktır.

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Ben kasılma derken menüden bahsettim, artık siz nasıl anlarsanız. önceki telefonum benim 5320 xpressmusic di,
hack yapmaya çok uğraştım ama hep hack işiyle uğraşıyoruz, iphone jailbreak var, nokiada hack. androidde ise uygulama yüklerken hiçbir sorun olmuyor, sadece sistem dosyalarıyla oynamak isterseniz root olayı var, zaten onada pek ihtiyaç duyulmuyor. Uygulama yükleme kolaylığı açısından bence android diyorum. ben zaten uygulama zenginliği var diye android aldım çokta memnunum, alacaksan kardeş, galaxy ace al. bir program var androidde adı lgcamera pro, 1280x720 hd gibi video çekiyor bilgine :D tabi kamera en az 5mp olması gerek. şahsi görüşlerim bunlardır, saygılarımla,

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
Samsung i7500 bile C7 den iyidir.

doğrudur arkadaşım.siz daha iyi bilirsiniz.bunuda duydum ya açıklamaya gerek bile yok.

tabii öğrenmek isteyenler araştırıp [MENTION=25163]1ruby1[/MENTION] arakdaşımızın yorumunun objektifliğini sorgulayabilir :)

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
uygulama ile işin yoksa c7 iyidir malzeme kalitesi yüksektir. ama ben herkes gibi oyun oynarım uygulama kurarım diyorsan android'li ace'i alacaksın.

uygulama konusunda symbian android'e rakip olamaz

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
Ben kasılma derken menüden bahsettim, artık siz nasıl anlarsanız. önceki telefonum benim 5320 xpressmusic di,
hack yapmaya çok uğraştım ama hep hack işiyle uğraşıyoruz, iphone jailbreak var, nokiada hack. androidde ise uygulama yüklerken hiçbir sorun olmuyor, sadece sistem dosyalarıyla oynamak isterseniz root olayı var, zaten onada pek ihtiyaç duyulmuyor. Uygulama yükleme kolaylığı açısından bence android diyorum. ben zaten uygulama zenginliği var diye android aldım çokta memnunum, alacaksan kardeş, galaxy ace al. bir program var androidde adı lgcamera pro, 1280x720 hd gibi video çekiyor bilgine :D tabi kamera en az 5mp olması gerek. şahsi görüşlerim bunlardır, saygılarımla,

hocam ne değini tam bilmiyosun bence."Telimde, 40 a oyun yüklü, 20 e yakın program, kasılma denen hiçbişey yok gioda :clap:" demişsin.burdan anlaşılıyorki ; sen istediğin oyunu açıyormuşsun ve kasılma yaşanmıyomuş(ki böyle bir durum söz konusu değil,kasılma mutlaka oluyordur).burdan başka birşey anlaşılmıyor.eğer diyorsanki ben 40 oyun 20 uygulama yükledim ama açmıyorum.menüler hızlı.o zaman söylemene gerek bile yok.çünkü kasılma olmaması çok normal bir durum.oyunları kur harici hafızaya açma sorun yaşanmazki.40 değil 40,000 oyunda kursan bir problem çıkmaz.

şimdide diyosun iphone da zor.uğraştırıyo.yani konu başlığında " arkadaşlar iphone4 mü galaxy ace mi" denilse sen gelip "ace tabikide" diyeceksin öylemi?nedenide kolaylığı dersin.

şu 2 telin özelliklerini yanyana koyup bakmıyoruz ama bir özelliğinden dolayı yerin dibine sokup yada göklere çıkarabiliyoruz :) ilginç insanlarız...

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
doğrudur arkadaşım.siz daha iyi bilirsiniz.bunuda duydum ya açıklamaya gerek bile yok.

tabii öğrenmek isteyenler araştırıp @1ruby1 arakdaşımızın yorumunun objektifliğini sorgulayabilir :)

arkadaşım kullanıyor android 2.2 kurdu hertürlü uygulamayı sorunsuz çalıştırıyor.. 5 Mp Auto Focus kamerası var işlemcisi de yeterli düzeyde... 3.2 inch ekranı 16M renk sağlıyor 320X480 çözünürlük var daha ne olsun.. Bu saydığım özellikler Ace ile neredeyse aynı ;)

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
arkadaşım kullanıyor android 2.2 kurdu hertürlü uygulamayı sorunsuz çalıştırıyor.. 5 Mp Auto Focus kamerası var işlemcisi de yeterli düzeyde... 3.2 inch ekranı 16M renk sağlıyor 320X480 çözünürlük var daha ne olsun.. Bu saydığım özellikler Ace ile neredeyse aynı ;)

arkadaşım 2,2 froyo yu bende kurdum.hatta özel kamera programı bile kurdum.kamerası inanılmaz kötü,hep karanlık çekiyo.işlemcisi yetersiz.pil ömrü çok kısa.radyo yok.bluetooth sorunlu çoğu zaman...
hertürlü uygulamayı sorunsuz açıyo ne demek :) bir kaç uygulama ismi söyliyim videosunu çek koy foruma.bakalım gerçektende benmi yanılıyorum :) kimin doğru söylediğini görelim.menü geçişlerinde bile sorun yaşayabileceğin çok aşırı kötü bir telefon.nette araştırın sayfalarca sorun anlatılıyor.hatta bir kaç kişi özel blog açıp "i7500 ü almamak için nedenler " şeklinde konular açmışlar.kasası inanılmaz kalitesiz.bir haftada birsürü çizik oluşur.pil kapağı hemen çıkıyo.ayrıca froyo 2,2 resmi bir sürüm değil.1,6 türkcell sürümünden başka sürümü resmi olarak yok.sadece drakaz ın verdiğiyle yetinmek zorundasın.telefonda ara ara kapanmalar oluyor.sürüm tam uymadığı için...

bilmesek yutturcaksın :) sözümün arkasındayım.sorunsuzsa koy video hepimiz görelim :)

1ruby1

Profesör
Reaksiyon puanı
37
arkadaşım 2,2 froyo yu bende kurdum.hatta özel kamera programı bile kurdum.kamerası inanılmaz kötü,hep karanlık çekiyo.işlemcisi yetersiz.pil ömrü çok kısa.radyo yok.bluetooth sorunlu çoğu zaman...
hertürlü uygulamayı sorunsuz açıyo ne demek :) bir kaç uygulama ismi söyliyim videosunu çek koy foruma.bakalım gerçektende benmi yanılıyorum :) kimin doğru söylediğini görelim.menü geçişlerinde bile sorun yaşayabileceğin çok aşırı kötü bir telefon.nette araştırın sayfalarca sorun anlatılıyor.hatta bir kaç kişi özel blog açıp "i7500 ü almamak için nedenler " şeklinde konular açmışlar.kasası inanılmaz kalitesiz.bir haftada birsürü çizik oluşur.pil kapağı hemen çıkıyo.ayrıca froyo 2,2 resmi bir sürüm değil.1,6 türkcell sürümünden başka sürümü resmi olarak yok.sadece drakaz ın verdiğiyle yetinmek zorundasın.telefonda ara ara kapanmalar oluyor.sürüm tam uymadığı için...

bilmesek yutturcaksın :) sözümün arkasındayım.sorunsuzsa koy video hepimiz görelim :)
Bende sözümün arkasındayım, evet dediğin sorunlar yaşanıyor olabilir ama bunu arkadaşım yaşamıyor ve emin ol sorunlusu bile symbian gibi bir işletim sisteminden kat kat iyidir, istersen symbian'ın eksikliklerinden ve sorunlarından bahsedelim :D buraya sığmaz taşar :D bana symbian'la android işletim sistemini karşılaştırman bile yersiz geliyor, atla eşeği ayırt etmek lazım ;) ama sen yok symbian kullanıcam diyorsan ona da saygım var :D

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
C7 mükemmel 7 aydır kullanıyorum ama symbian sıktı artık android bence.Ama sen bu ikisinden bir seçenek mi istiyorsun o zaman C7 :D

mardecity

Asistan
Reaksiyon puanı
0
walla ben de yeni telefon almayı düşünüyorum ama symbian bitti artık android li bi telefon daha iyi olur. onun için samsung al derim ama bütçen varsa sony ericsson xperia neo ya da bak derim :dirol: