Nokia 701 (Belle) Tanıtım Videosu

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
[video=youtube;oay4yqRQuVE]http://www.youtube.com/watch?v=oay4yqRQuVE[/video]

Nokia 701: En parlak ekranlı cep telefonu
569342565655.png

- Nokia C7 tasarımı üzerinden hazırlanmış.
- Aktif gürültü engelleme sayesinde yüksek ve temiz ses.
- NFC destekli ses sistemleri, docklar ya da kulaklıklar üzerinden kablosuz ses aktarımı.
- Hem iç hem de dış mekanlarda en iyi görüntüyü almak için 3.5 inçlik ClearBack AMOLED ekran kullanılmış.
- 1 GHz işlemci
- 8 MP full-focus kamera, dual-LED flaş, HD video kayıt, ayrıca görüntülü görüşme için önde kamera
- 8 GB dahili hafıza, 32 GB microSD kart desteği
Symbian Belle'in siftahını Nokia bu telefonlarla yapacak. N8 dahil piyasadaki uygun diğer Symbian'lı Nokia'lara ise Belle 4. çeyrekte gelecek.

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
bu telefon güzelmiş.videoyu izleyemedim daha gerçi :)

celalim93

Doçent
Reaksiyon puanı
2
symbian a yatırım yapmayacaklarını söylüyorlar ondan sonra symbian lı telefon çıkartıyolar :D

blackmamba07

Profesör
Reaksiyon puanı
3
symbian anna, symbian belle, symbian x, symbian y! nereye kadar gidecek acaba bu iş böyle. symbianla daha ne kadar ayakta kalmayı düşünüyor nokia..

samedsymn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben beğendiğimi söyleyemem piyasanın çok gerisinde..

samedsymn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
nesi piyasanın gerisinde android kullanmadığı için mi yakında herkes android ten yakıcanacak virüsler vs. windows gibi tekel olmaya başlicak yakında
ben şu an android kullanıyorum ve çokta memnunum (kimseye yalakalık yapacak bi durumum yk) ve bahsettiğim sadece işletim sistemi değil 1ghz işlemci 720p video vb özellikler bundan tam bir yıl önce üretilen htc,samsung,lg,motorola ve iphone da vardı yani bu geri kalmışlık değilmi teknolojide 1 yıl uzun bir zaman sizcede piyasanın gerisinde değilmi adamlar 3D ye geçti ....:)

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
3d yi telefonda ne yapacaksin çok mu kullanışlı ayrıca iphone da bile 1 ghz işlemci yok neye göre yorum yapıyorsunuz anlamıyorum.. Android işlemci sömürüyor diye diğer telefonlardami çok güçlü olmak zorunda. 3d miş peh...

tarkan255

Doçent
Reaksiyon puanı
5
ayrıca iphone da bile 1 ghz işlemci yok neye göre yorum yapıyorsunuz anlamıyorum..

HTC'nin geçen seneki modelleri 1Ghz işlemciye sahipti, bu sene 1.2Ghz hıza sahipler ve çift çekirdekliler bence [MENTION=164604]samedsymn[/MENTION] haklı...

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Yav tamamda gerek yoksa fazlasina niye kullansınki iphone diyorum o kadar uygulamaları sorunsuz akıcı çalıştırıyor. Herşey işletim sisteminde bitiyor. Niye gereksiz yere fiyatlarını yükseltsinki.

tarkan255

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Yav tamamda gerek yoksa fazlasina niye kullansınki iphone diyorum o kadar uygulamaları sorunsuz akıcı çalıştırıyor. Herşey işletim sisteminde bitiyor. Niye gereksiz yere fiyatlarını yükseltsinki.

10 sene öncede 16 mb ekran kartı al oğlum 32 mb alıp napıcan deniyordu, ve şimdi durum ortada... Eğer güçlü bir telefon alınırsa işletim sistemi değiştirilerek/güncellenerek yeni telefon derdinden kurtulunur.

samedsymn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
3d yi telefonda ne yapacaksin çok mu kullanışlı ayrıca iphone da bile 1 ghz işlemci yok neye göre yorum yapıyorsunuz anlamıyorum.. Android işlemci sömürüyor diye diğer telefonlardami çok güçlü olmak zorunda. 3d miş peh...
araştırmalarıma ve okuduklarıma göre yorum yazıyorum iphone 4 te apple a4 1ghz işlemci var yazıyor heryerde sizce yalan mı ?
3D yi sen beğenmiyo olabilirsin ama bence haksızlık ediosun bence bu smartphone larda büyük bir gelişme androide gelince symbian ve ios a oranla daha çok işlemci hızına ihtiyaç duyuyo olabilir ama bu onu daha kötü yapmaz.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
araştırmalarıma ve okuduklarıma göre yorum yazıyorum iphone 4 te apple a4 1ghz işlemci var yazıyor heryerde sizce yalan mı ?
3D yi sen beğenmiyo olabilirsin ama bence haksızlık ediosun bence bu smartphone larda büyük bir gelişme androide gelince symbian ve ios a oranla daha çok işlemci hızına ihtiyaç duyuyo olabilir ama bu onu daha kötü yapmaz.

Ben ona birşey demiyorum. Android'e 1 ghz yetmemiştir 1.2sini çıkartırlar ama sybiana 1 ghz rahatlıkla yeterken neden daha yüksek hızda işlemci koyup telefonun fiyatını arttırsınlar. Ayrıca 3D'ye gelince. Daha televizyonlarda bile düşüşe geçmişken ( Oyun sektörünü bahsetmiyorum bile bu işlerden elini ayağını çeken dev firmalara bakmanı öneririm.) telefonda 3D nasıl bir etki yaratabilir ki ? Son olarak İphone 4'ün işlemci hızı ne yazıkki kesin bir bilgi değil telefon inceleme merkezleri 1 ghz olduğunu söylüyor ama tam bilemeyiz.

openline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
herkes telefonunun çok özellkli olmasını istiyor ama herkesin yaptığı sabit resim çekme mesaj atma sesli konuşma görüntülü konuşma kısmen çok ilginç

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Yeni video geldi beyler. :D Belle ile çıkış yakalayabilir Nokia.

[video=youtube;IKJeLnXVdmI]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IKJeLnXVdmI#![/video]

bybarut

Asistan
Reaksiyon puanı
4
ne zaman geliyor bu n8 alacaktım ama beklesem mi acaba bunu
navigasyon öz yokmu :cursing:

openline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Fiyatı ne olacak acaba uçuk bişii olmasa bari

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Fiyatı 1200 tl civarı olur sanırım..:)

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
10 sene öncede 16 mb ekran kartı al oğlum 32 mb alıp napıcan deniyordu, ve şimdi durum ortada... Eğer güçlü bir telefon alınırsa işletim sistemi değiştirilerek/güncellenerek yeni telefon derdinden kurtulunur.

öyle birşey yok arkadaşım.bu söylediğini firmalarda zaten istemiyorlar.eğer dediğin gibi olsa , örneğin samsung galaxy s2 alırdık.10 sene kullanırdık.ama destek bir müddet sonra kesilecek.yoksa farklı telefon satamaz firmalar.iphone 3gs özellikleride günümüzü yansıtmıyor.ama denemelerde ios5 i rahatlıkla çalıştırabiliyor.yani gereğinden çok fazla donanımlara ihtiyaç yok.

yalan arkadaşım.iphone 4 te 780 mhz lik bir işlemci çalışmakta.normalde 1ghz lik bir işlemci kullanılmış.ama hızı düşürülerek telefonda kullanılıyor.nokia n8 de de benzer şekilde bir olay var mesela.

tarkan255

Doçent
Reaksiyon puanı
5
öyle birşey yok arkadaşım.bu söylediğini firmalarda zaten istemiyorlar.eğer dediğin gibi olsa , örneğin samsung galaxy s2 alırdık.10 sene kullanırdık.ama destek bir müddet sonra kesilecek.yoksa farklı telefon satamaz firmalar.iphone 3gs özellikleride günümüzü yansıtmıyor.ama denemelerde ios5 i rahatlıkla çalıştırabiliyor.yani gereğinden çok fazla donanımlara ihtiyaç yok.

Ancak benim dediğimi uygularsanız ortalama telefon değiştirme zamanınız 1 hatta 2 sene uzar...

limerick

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Soz konusu olan cep telefonu. Kendisi cep te tasinir ve pili ne kadar uzun giderse o kadar iyidir. 1.2 ghz islemci, 1080 p kayit ? yuh artik. Alin bir tane canon el video camerasi adam gibi 1080p cekin.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Bu telefon c7 satışlarını düşürür herhalde.

limerick

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Spybot senin bildigin bir smbian 3 video oynatici varmi ? :)

andreoni

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar yeni telefon almak üzereyim. Aslında lumia ları bekliyordum ama bu telefonu görünce daha bir aklıma yattı. Dün araştırırken bir sitede 2016 ya kadar nokia symbian ı destekleyecekmiş diye gördüm. Cep telefonuna da çok para vermek, c6-01 ve bu 701 varken 8mp kameranın altında da birsey almak mantıklı gelmiyor. Ki lumia 1.000 tl nin üzerinde olacak gibi. Sizce hangisi alınmalı. Android telefon al diyenler de olursa şunu belirtmek isterim ki fiyatları 1.500 den aşağı bir model alınırsa zaten pek bir özelliği olmuyor. Yorumlarınızı bekliyorum. İyi forumlar.

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
nokia c7 den farkı ne bu telefonun ben c7 sandım ismi yazmasa c7 sanmaya devam ederim :)

enesx86

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Symbian Belle hakkında bir kaç bilgi vermek istiyorum

Telefon tek bir nokia hesabı üzerinden Tek giriş ile Nokia Maps, Nokia Store gibi hizmetlere bağlanabiliyor.

Bildirimler: Ekranın üstünden parmağınızı aşağı kaydırdığınızda bildirimler ekranı karşınıza çıkar. Burada telefonunuzun Mobil data, Wlan, Bluetooth gibi özelliklerini açıp kapatabiliyorsunuz yine aynı ekranda gelen giden aramalar mesajlar, facebook bildirimlerini görebiliyorsunuz.

Telefonda 6 ana ekran bulunmakta. 6 ana ekrana istediğiniz widgeti ekleyip kaldırabiliyorsunuz.

Dahili NFC ile cihazlarınızı kolayca birbiri ile eşleştirip kolayca dosya transferi yapılabilir. Not: NFC sadece eşleştirmeyi kolaylaştırır. Dosya transferi yine bluetoot üzerinden yapılır.

Dokunmatik olarak daha hızlı ve ekran ve menulerde geçişler oldukça hızlı.

Yazılımsal olarak genel itibari ile söyleyeceklerim bunlar.

andreoni

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler bu sayfayı takip etmeye devam edeceğim. Vadafon da tel satışta. Ama ben nokia shop tan almayı tercih ederim. Vadafon internette sözleşmesiz olarak 900,00 TL derken, hangisi olduğunu söylemiycem tabi ama istanbulda bayilerinden biri 950,00 TL diğeri 999,00 TL dedi. Telefonu elinize vermek istemiyorlar pek. 950,00 tl diyen yerde azda olsa inceledim. Bende C6-01 var. 701 gerçekten hızlı ve ekranı çok canlı. Kulaklık takılmadan fm radyo dinlenebiliyor mu inceleyemedim ama sanırım yok. Birde kamerada yüz tanıma yapmıyordu. Ayarlı değildi belki de. Çünkü özelliklerinde var yazıyor. Dedim ya telefonu incelettirmek istemiyorlar. Arkada çift hoparlör var ses önemliydi benim için ama onu da deneyemedim :)) Nokia nın getireceği fiyat sanırım 806,00 tl civarında. Fiyat düşene kadar beklemeye devam. Hadi nokia getir de hem inceleyelim hemde alalım artık.. :)))) iyi forumlar.