Noah 2014 - Nuhun Gemisi Filmi

Bu konuyu okuyanlar

theBUBY

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Buyuk tufan nerdeyse butun dinlerde var. Babillerde bile gecer, buyuk tufan SADECE islamiyetle alakalı degil ki? Herkes kendine gore anlatacak tabi; ama efsane gibi birşey sonuçta cok ciddiye almamak lazım. Arkadaslarımın dediği gibi izle gec beğenirsen ne mutlu sana:)

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Çok kötü bir film. Başından sonuna kadar kademe kademe kötüye gitti. bitse de gitsek dedik. Nuh olayıyla falan alakası yok. Filmin adını başka birşey koysalarmış keşke.

demirelemin

Asistan
Reaksiyon puanı
3
yorumlara bak, sanki biyografik bir belgeselden bahsediliyor. tabi adamın işi yok, Emma Watson, Russell Crowe ve Jennifer Connelly ile reyting gözetmeksizin, dini kaynaklara sadık bir film yapacak. Yahu adamlar para için kendi peygamberlerinin filmini bile kafalarına göre çekti.

minik bir katkı yapabilirimiyim,
"kendi peygamberlerinin" ifadesi bizim toplum olarak sürekli "dış kaynaklardan" beslenmemizin neticesi,
birçok arkadaş-akaraba ile bu tarz mevzuları konuşurken yaptığımız ortak hata, bu peygamberlerden bahsederken ötekileştiriyoruz.

Eğer kastettiğimiz HZ.İsa , HZ Musa ise bu peygamberler "onların" değil bizzatihi BİZİM peygamberimiz.
HZ Nuh da bizim peygamberimiz olduğu için hemencecik duygusal tepkiler veriyoruz.

Aslında yapabilmemiz gereken usulune uygun şekilde bizim bu filmleri bizim çekmemiz.
Ve çok doğru tesbit: para için dinlerini peygamberlerini herşeylerini satabilrler... mataryelist felsefenin çocukları

Kallican

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Buyuk tufan nerdeyse butun dinlerde var. Babillerde bile gecer, buyuk tufan SADECE islamiyetle alakalı degil ki? Herkes kendine gore anlatacak tabi; ama efsane gibi birşey sonuçta cok ciddiye almamak lazım. Arkadaslarımın dediği gibi izle gec beğenirsen ne mutlu sana:)
efsane gibi birşey değil konu peygamber allahın elçisi ne demek ciddiye almamak lazım?

Dipnot: Filmi aptal gibi sinemada değilde sinema çekimi izleyerek heba ettim görseller güzel film sürükleyici.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Çok kötü bir film. Başından sonuna kadar kademe kademe kötüye gitti. bitse de gitsek dedik. Nuh olayıyla falan alakası yok. Filmin adını başka birşey koysalarmış keşke.
kötü demesekte çok yüzeysel bahsedilmiş biraz daha derinlemesine bir senaryo yazsalar daha hoş olurmuş

Genero

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
İnsanların hali ne kadar acınası.. Bir filmi hatta bir yerde bi sanata bakış açımız ne kadar kötü, saçma ve cahilce...

yazık yazık oturun siz Recep İvedik filan izleyin sinema odur sizin için belkide..

Hayır bari sinemadan anlamıyorsun onu geçtim bari burada seviyesiz , cahil olduğunuzu gösterip yorum yapmayın be kardeşim

theBUBY

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Gerceklerden bahsedersek ne benim bos konuşan cahil biri oldugum kalır ne de ateist oldugum. Kısaca özetlemek gerekirse ve bilimsel konuşmak gerekirse bahsedilenlerin hepsi efsanedir nokta. Ha ateist degilim ama arkeoloji eğitimi aldım ve Hz Nuh'un bir benzerini Babil efsanelerinde bile görebiliyoruz. Teknik olarak kanıtlanmamış bir sey olduğu icin cok üzerinde durmamak lazım dedim. Sonuçta isteyen istediği filmi çekebilir gidip gitmemek size kalmis. Sen Kuran'da geciyo ama dersin öbürü incilde geciyo ama der bir digeri de eski yazıtlarda geciyo der; efsane dememin sebebi budur.

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Fragmanı müthiş görünüyor konusuna gelince rahatsız olan izlemez hani.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
rahatsız olan başka koltuğa geçsin*...
*bu koltuk başka salon,sinema olabilir.