Nirvana X400 Ofis İçin Uygun mudur ?

Bu konuyu okuyanlar

selimnuans

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar selamlar, ofise geridönüşler başladı artık. Ofiste kullanacağım genellikle kodlama ve sunumla ilgili kullanacağım bi laptop arayışındayım. Haftasonuları da evde film v.s izlerken şarjının dayanıklı olması önemli. Tabi haftasonu kullanımı da ofiste hissettirmeyecek, yoğun kullanıma dayanıklı tasarım açısından da hafif ve taşıması kolay bi dizüstü arayışındayım. Nirvana X400'ü gördüm Casper'ın yeni bilgisayarı. Fiyat olarak da bütçeme uygun (4-6 Bin).

Nirvana x400 alırım diye düşündüğüm versiyonu şu:

1591091382208.png

Ofis kullanımına gider mi dostlar ne dersiniz ? Önerilerinize göre Casper'ın kendi sitesinden konfigüre de edebilirim. Nirvana X400'ü.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
Arkadaşlar selamlar, ofise geridönüşler başladı artık. Ofiste kullanacağım genellikle kodlama ve sunumla ilgili kullanacağım bi laptop arayışındayım. Haftasonuları da evde film v.s izlerken şarjının dayanıklı olması önemli. Tabi haftasonu kullanımı da ofiste hissettirmeyecek, yoğun kullanıma dayanıklı tasarım açısından da hafif ve taşıması kolay bi dizüstü arayışındayım. Nirvana X400'ü gördüm Casper'ın yeni bilgisayarı. Fiyat olarak da bütçeme uygun (4-6 Bin).

Nirvana x400 alırım diye düşündüğüm versiyonu şu:

Ekli dosyayı görüntüle 102391

Ofis kullanımına gider mi dostlar ne dersiniz ? Önerilerinize göre Casper'ın kendi sitesinden konfigüre de edebilirim. Nirvana X400'ü.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu her yönüyle daha iyi. Ekran kartı bile var. İşlemciside daha güçlü.

Reaksiyon puanı
197

selimnuans

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
8
Sağ olun dostlar...Hepsini tek tek inceliyorum

radtiyeraprap

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
9
Seçtiğin konfigürasyondaki 500GB nvme ssd olması güzel uygulama hızını baya arttırır diye düşünyüorum. Oyun ağırlıklı düşünsen belki sana yeterli olmaz derdim ama işyeri için düşünüyorsan ve evde gündelik kullanımda gayet iş görür bi çok uygulamayı çalıştırır gibi görünüyor özellikler..

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
casper alma brash çöp marka o Lenovo IdeaPad S145-15AST bile daha iyi ondan.

erdenX

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
6
Ofis için ideal hocam bütçen yetiyosa konfigürasyonu belki bi tık daha yükseltebilirsin ekran kartı açısından

Kinqpin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ofis işleri için bence yeterli olur. Zaten kullanım amacı ofis, iş ise bakılacak şeyler hafif ve ince olması olması boyutunun küçük olması (14"), hızlı olması ki nvme ssd var. Pil kullanım süresinin uzun olması, ekran olarak IPS panel olduğu yazıyor gayet iyi. Zaten hem iş hem performans aynı anda olması çok zor. Güzel harici ekran kartı koyunca bilgisayar kalınlaşıyor maalesef. Ancak bu gibi ince ve küçük boyutlu bilgisayarlara zenbook da olduğu gibi Nvidia mx serisi ekran kartı koyuluyor ki amacı oyun olmayan bilgisayarlar için gayet yeterli kartlar bunlar. Bütçe yeterli seviyede ise ekran kartı iyi olan modellere bakılabilir. Kısıtlı bütçede ise yeterli bir bilgisayar olarak geldi bana.