Nihayet açtık. Yeni hosting şirketim hayırlı olsun.

tnd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
selam sdn okurları.
daha alt yapı çalışmalarını devam ettiriyoruz fakat sitemiz şu anda aktif ve işler durumdadır.

girişimcilik ruhum içime sığmadı ve güzel bir yatırımla kendi hosting şirketimi açtım.

tanıtımlara devam ediyoruz haliyle. googledan sonra sdn gelir benim için o yüzden bu mutlu haberi ilk sizlerle paylaşmak istedim. tek eksigim dns onun da kaydını halledecegim yakında.

şimdilik hazır script kullanıyorum. ama onunda normal yazmaktan farkı olmadı. bi tek ingilizce :)
anlaşmalı sirketler vs apiler vs oturttum her şeyi sayılır.
şatışa hazır.
tabi sermaye dayanmıyor her şeye. satışlar başladıkça düzene girecek.

asıl olarak yaptıgım site tasarımı ve uygulama geliştirme (webdesign webmaster webdeveloper) ama dısarıdan hostlara sitelere baglı olarak biraz zor oluyor.
ekim gibi baktıgımda bu yıl yaklasık 600 lira gibi sadece hosting sirketine para verecegimi gorunce bu masrafı kısıp daha fazla kar elde etmek gerektigini dusundum.
bunu da kendi hostingimi kurarak yapabilecegimi anladım :)
uzun sürdü ama değdi. yıllık masrafım yaklaşık 250 ye düştü. yaptıgım masrafı saymassak eger :)

su an sınırsız olarak hizmet veriyoruz :)
şirket politikası =)
100mb 250 mb ile ugrasmaktansa (bazı sirketler 10mb hosting bile satıyor :) ) sınırsız yapalım dedik.
şu an için giderleri karşılayacak şekilde karsız satış yapıyoruz. Müşterinin ayagı alıssın hesabı. ve bunu sdn duyuyor ilk ve bu fırsat kaçmaz.:p

kampanyalar felan var isteyen siteye girer inceler reklam olmasın. hepsi 0 karlı ve internet aleminde daha ucuzu yok diyebilirim.
kar olsa olurdu.
en yakın fırma
justhost.com
o da kupon kodu ile indiginde yaklasabiliyor.
bizde aylık 3 dolara olan onlarda 3.45
daha düşük fiyata aynı özelliklerde yok. en azından ben bulamadım. olsa bile domain fiyatlarını yuksek tutuyorlar ya da kontrolde kısıtlama getiriyorlar. kötülemek olmasın sidenet kullanıyordum sadece name serverını değiştire biliyorduk. go daddy ye geçtim rahat oldu. ama artık devir değişti kısıtlamasız domain kontrolü elimizde :)

şirketimizin web adresini mail atarak isteyiniz. reklam olmasın diye vermiyorum.
mail adersim info@i2dizayn.com yada pm ile ulaşabilirsiniz.

amacım reklam olsun değil tabi kide tavsiyelerinizi almak. daha başka ne koyabilirim neler eksik.

Şu an Türkçe olmaması dışında bir eksik var mı?
Tasarım olarak değil tabii ki de hizmetler olarak
yada olmasın dediğiniz. yada çok iyi olmuş.
yorumlarınızı bekliyorum.

amacım tüm herkesin kaliteli hizmet almasını sağlamak.

ixirhos'tun yeri ayrı ;)

Ayhan Sipahi
SDN - ShiftDelete.Net​

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
hayırlı olsun. siteyi sadece ing.ce mi yaptınız?

tnd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hepsi ingilizce.
hazır script vardı. kaynaklarım da vardı. anlaşmalı şirket sağladı bir çoğunu sağ olsun. Türkçe yapacağım yakında ama 300 liralık bir sertifikasyon ve e-ticaret yazılımı bedeli ödemem gerek. yasal olarak bununla yükümlüyüz. yoksa ağır cezaları var. satışlar arttıkça onu da yapacağım. alışveriş yapan kullanıcılara etkisi olmayacak tabi bunun
server ve musteri paneli aynı kalıcak.
enom batırdı beni zaten =)

CZC

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Yanlış anlamayacaksan küçük bir sorum var:
SEN İNSANLARLA DALGA MI GEÇİYORSUN?

Mehmet Göçen adında biri 2010 Nisanında domaini almış. Ve (bence) logo hariç kalan herşeyi başka bir siteden copy-paste yapmış..

"Yok abi, benim İngilizcem sular seller gibi de ondan yaptım, hem benim yabancı müşteri portföyüm de kocaman!" mı diyorsun?

Amerika, İngiltere ve hatta Avustralya dan telefon iletişim numarası vermişsin ama Türkiyeden yok maalesef.. Madem Türkiyeden müşteri istemiyorsun neden SDN i kullandın reklam için?

Bu arada Yeni Rakı ve kısa Marlboro efektli resmine bakılırsa genç ve hafif karizma olsun diye bu işi yapacak birisin..

Olduğun gibi göründüğünde insanlar sana daha çok değer verecektir buna emin ol..

Hadi daha fazla bulmaca çözdürmeyelim kimseye.. Ben ARAKLADIĞIN sitelerin gerçek adreslerini yazayım, sen de çık özür dile..

http://www.qualitychristianwebhosting.com/

http://heartbeathost.com/

SİTEN TEKRAR HAYIRLI OLSUN KEMALPAŞALI KARDEŞ..

--------------EDİT----------------------------------

Alttaki link te ilginmi çekti nedense..

sonra bi site buldum kaliteli ama pek duyulmamış
demosu felan de var
bi kampanyası var
walla dedim noluyo
neyse bilen arkadaşlar bi bakabilirmi nasıl
ona göre buradan almayı düşünüyorum.
i2dizayn.com:4:
^^^^^
hosting ve domaini daha uygun alabilecegim baska yer varmı?

---------- Post added at 21:59 ---------- Previous post was at 21:57 ----------

hosting ve domian ayrı yerrlerden almak mumkun ama nasıl yapsam
yazmışsın.. Bir domain almak için siteye girdin ve siteyi satın aldın ha? Takdir-i ilahi işte ne yapacaksın? :biggrin:
http://forum.shiftdelete.net/web-tasarimi/184054-en-ucuz-domain-nereden-alinir.html

tnd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
yazının sonunda ismim yazıyor
whois kaydına bakmana gerek yoktu.

whois i değiştirmem 5 dakikamı bile almaz. whois her Şey değil.

sitenin scriptinin hazır olduğunu zaten belirmiştim benzer site bulmak o kadar da zor değil.

su anda o ara yüzü kullanmamak için kendim hazırlıyorum siteyi faaliyete geçince haberdar ederim.

bu arada o bulduğun sitelerdeki fiyatları kontrol edersen yazımda ne demek istediğimi anlarsın.

benim İngilizcem sular seller gibi ama ondan yapmadım.

telefonlar servis sağlayıcının telefonu. yardımcı oluyorlar, lakin kendi yardım merkezimizi kurunca ona gerek kalmayacak.
yani hepsi arayüzü değiştirmeye bakıyor.
desteklerin için teşekkürler...

bunları herkes sorabilir herkesin aklına gelebilir. iyi oldu bir bakıma.

candasm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu tarz sayfalar çok .Alırsın barındırmayı script gününde warez e düşer....
Güvenilir görünmüyor hele ing çat diye koymuşsun düzenlememişsin gerçi düzenlesen pek farketmez de.

Kısacası basit olsun ama orjinal olsun başka yerde gördünmü bir üçkaat var diye düşünür deneyimli olan kullanıcı 3-5'e bakmaz.
Hani bilgin olsun yatırımın boşa gitmesin.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Whmcs kursanıza en temizi.

tnd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
türkçe arayüzü tamamen el yapımı olacak şekilde hazırlıyorum. inşallah tutar. önerilerinizi bekliyorum.