Nihat Özdemir'in Açıklamaları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TheJoker

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Konuşmadan satır başları şöyle

"FENERBAHÇE CAMİASI YOK SAYILMIŞTIR"
Divan Kurulu'nda konuşan Nihat Özdemir, "Geçtiğimiz pazar günü yapmayı plandığımız basın toplantısını acı kaybımız dolayısıyla erteledik. Bugünkü Yüksek Divan Kurulu Toplantısı vesilesiyle düşüncelerimizi ve öngörülerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Geride bıraktığımız 2011 yılı Fenerbahçe'nin mücadele ettiği tüm branşlarda tarihi rekorlar kırdığı ve başarılar elde ettiği bir yıldır ve öyle de kalacaktır. Bu büyük başarılarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Öte yandan 2011 yılının ikinci döneminde yaşanan süreç, Türk futbolunu kaosa sürüklemiştir. Kulübümüzün bu süreçte maruz kaldığı haksız suçlamalarda bizleri son derece üzmüştür. Yazılan senaryonun uygulanması Türk futbolunu büyük bir kaosa sürüklemiş ve Fenerbahçe camiası yok sayılmıştır" dedi.

'TRT bile Fenerbahçe'yi küçük düşüren yayınlar yaptı'
Yaşanan süreçte medyanın ve siyasetçilerin tutumunu değerlendiren Özdemir, 'Herkesten çok tarafsız olması beklenen TRT bile Fenerbahçe'yi küçük düşüren yayınlar yapmıştır. Bilen bilmeyen herkes ağzınlarından köpükler fışkırarak konuşmuştu, camiamızı suçlamıştır. Planlı şekilde uygulanan bu linç kampanyasını Fenerbahçe camiası unutmaz, unutturmaz.

Suçlamaları kabu etmiyoruz
Metris'te bulunan Aziz Yıldırım ve Fenerbahçelilerli ilgili olarak Özdemir, 'Hukuki süreç, yaratılan kaotik ortama rağmen devam etmektedir. Sayın başkanımız ve tüm arkadaşlarımızın tutuksuz yargılanacağına inanıyoruz. Hatta buna inanmakla kalmıyor bunu talep ediyoruz. Suçlamaları kabul etmiyor ve ısrarla redddiyoruz' dedi.

'G.Saray'ın piyasa değerinin üç katı büyüğüz'
Özdemir" Tüm olumsuzluklara rağmen G.Saray'ın piyasa değerinin üç katı büyüğüz. Geçtiğimiz 6 aylık dönemde bankalara 52 milyon $ anapara ve faiz ödemesi yaparak borçlarımızı azalttık. Daha sonra mali yapımızın sağlamlığını, ödeme gücümüzü ve iyi niyetimizi gören bankalarla borçlarımızı yeniden yapılandırma çalışmaları yaptık. Borçlarımızı vadeleri 2012-2014 yılları içersine yaymak suretiyle yeniden yapılandırdık. Diğer 3 kulübün piyasa değerlerinin toplamı ancak 1 Fenerbahçe etmektedir.
Fenerbahçe Sportif’in, 20 ocak 2012 itibarı ile İMKB’deki piyasa değeri 576 milyon $ dır. Yine, İMKBverilerine göre futbol sektöründeki diğer kulüplerin değerleri ise aynı tarihte Galatasaray 253 milyon $ , Trabzon 201 milyon $, Beşiktaş 146 milyon $ ’ dır. Yani diğer 3 büyük kulübün piyasa değerlerinin toplamı ancak bir Fenerbahçe etmektedir. Hem de bugünkü her tür olumsuz şarta rağmen.
Galatasaray neden bu kadar çok bağırıyor. Çünkü onların değerinin 3 misli daha fazlayız. Meselenin altında yatan neden budur. Biz bunu biliyoruz. Tüm Fenerbahçeliler de bunu unutmasın" diye konuştu.

'45 milyon Euroluk dava açtık'
Şampiyonlar Ligi'nden elenmeleriyle ilgili Özdemir, 'Yürümekte olan ceza davasının yanı sıra, kulübümüzden tek savunma bile alınmadan TFF ve UEFa tarafından ortak kararla verilen Şampiyonlar Ligi'nden men olayı CAS'a 45 milyon euroluk bir dava açtık. Davamız sürmektedir.

58. madde değiştirilmesin!
Özdemir: "Biz Fenerbahçe Kulübü olarak 58. maddenin hükümlerinin değiştirilmesini kesinlikle istemiyoruz. 58. maddenin tartışılması Fenerbahçe'nin gündemi değildir. Biz kendimizi biliyoruz, Türk adaletine de güveniyoruz. Yarım puan dahi silinmesini kabul etmiyor ve Kulüpler Birliği'nin onayladığı öneriyi de doğru bulmuyoruz." diye konuştu, bu sözler Divan Kurulu üyelerinde alkışla karşılandı.

'Şampiyonlar Ligi'ne neden alınmadık?'
Özdemir, 'İddianameye göre mi yoksa TFF'nin ifalerine göre mi Şampiyonlar Ligi'ne alınmadık, bunu bilmek istiyoruz. İddianamenin tüm anlamıyla subjektif bir metin olduğunu ve asıl gerçeklerin mahkeme sürecinde görüleceğini biliyoruz. Tüm yaşananlara rağmen Fenerbahçe Kulübü şu anda dimdik ayaktadır ve her zaman öyle olacaktır." diye konuştu.

http://spor.milliyet.com.tr/fenerba...spor/spordetay/21.01.2012/1491901/default.htm

sanalcoban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Düşürsünlerde Türk Futbolu yoluna baksın artık. Futboldan keyif almak istiyorum tekrar

TheJoker

Doçent
Reaksiyon puanı
3

Demişki Yok efendim şuanki durumumuz Galatasaray,Beşiktaş ve Trabzon'u toplasanız 1 Fenerbahçe etmezmiş.
E adam şimdi sana sorarım, Lugano, Santos,Niang,Emenike noldu bunlara?Neden apar topar sattın? Korkun neydi ?
Taraftarınıza yalvarmadınız mı Fenerbahçe kartmıdır nedir alın diye. 1 Milyon tane alın demediniz mi?
He birde şu 58. madde konusuna girmiyorum hiç. Bir laf vardır.Tükürdüğünü yalamak diye.Sanırım CUK diye oturdu.

Artık maçları izlerken acaba şike varmıdır diye kendi kendimize sormak istemiyoruz. Temiz bir lig istiyoruzz!

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Sayın Nihat Özdemir kulübünüzün şampiyonlar ligine katılmaması kararını alan,başkanınıza istifa et diye sallayan o etmeyeceğini söyleyince kendisi istifa eden sonra çok ısrar ettiler ya bari geri döneyim diyen,58. madde değişmelidir deyip şimdi de kesinlikle değişmemelidir diyen siz Galatasaray spor kulübüne laf uzatacak konumda ya da yeterlilikte değilsiniz önce tutarlı olun kendi kulübünüze hizmet edin Türkiye'nin en büyük kulübüne bulaşmayın işinize bakın yönettiğiniz kulübü pisliklerden arındırın!!!

TheJoker

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Sayın Nihat Özdemir kulübünüzün şampiyonlar ligine katılmaması kararını alan,başkanınıza istifa et diye sallayan o etmeyeceğini söyleyince kendisi istifa eden sonra çok ısrar ettiler ya bari geri döneyim diyen,58. madde değişmelidir deyip şimdi de kesinlikle değişmemelidir diyen siz Galatasaray spor kulübüne laf uzatacak konumda ya da yeterlilikte değilsiniz önce tutarlı olun kendi kulübünüze hizmet edin Türkiye'nin en büyük kulübüne bulaşmayın işinize bakın yönettiğiniz kulübü pisliklerden arındırın!!!

Bunlar hep prim dostum.Zirve'dekilere laf atarak kendilerini küçültüyorlar resmen.

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bunlar hep prim dostum.Zirve'dekilere laf atarak kendilerini küçültüyorlar resmen.

kendi taraftarları bile artık bazı şeyleri kabul etmiş cezaya razı olmuşken futbolcular teknik direktör yönetim herkes biz düşelim artık derken bu ne pişkinliktir ya Galatasaray'ın 3 katıymış insan da biraz utanma olur daha 3 ay önce ağladılar kendi televizyonlarında kart alın batıyoruz diye artık ben utanıyorum futbol izlemek konuşmaktan yazıklar olsun...

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Türk futbolunda bir virüs bunlar, acilen temizlenmeli.

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Anlatın anlatın heyecanlı oluyor.Herkes bir gün FENERBAHÇELİ olacak.Fenerbahçe düşerde kalkarda.Amaaa düşmez kalkmaz bir ALLAH,bu lafları edenler hadi forumdan yallah,yallah.

Sadr-azam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
396074_366332516726420_254357697923903_1493015_1559446807_n.jpg

Ötesi var mı ?

TheJoker

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Anlatın anlatın heyecanlı oluyor.Herkes bir gün FENERBAHÇELİ olacak.Fenerbahçe düşerde kalkarda.Amaaa düşmez kalkmaz bir ALLAH,bu lafları edenler hadi forumdan yallah,yallah.
Bu haberi okurken sandalyeden düşüyordum az daha.Öyle bir kahkaha patlatmışımki kardeşim uyandı :D
Çok heyecanlıydı :D

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Alia konunun bir yerini değiştirmişsin.Şu 'Sallamasyon' kelimesinide lütfen değiştir.Değiştirki olaylara objektif bakabilen bir Modaratörmüsünüz görelim.Bir kere Türkçemizde 'Sallamasyon ' gibi bir kelime yoktur.
Forumda sorun çıkmasını isteyen provakatör tipler bu konuları açıyor.Akıllarınca kendileri çalıp kendileri oynuyor.
Bu konuları açan renkdaşınızda olsa sizi adil davranmaya davet ediyorum.Buradan Büyük bir Klüp ve Yöneticisine hakaret etme yetkisini ve cesaretini kimden alıyor bu tipler.
Yöneticimiz gerekenleri söylemiş.Bir FENERBAHÇE taraftarı olarak tüm söylenilenlerin altına imzamı atarım.
Benim gibi düşünen Milyonlarca FENERBAHÇE taraftarı var bu Ülkede bunuda bilesiniz.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Yıl 2007
Türkiye Kupası...
Beşiktaş Fenerbahçe'yi yarı finalde eler...
Fenerbahçe'liler çok kızar bu işe!
Yıllardır alınamayan bir kupa vardır sonuçta!
Görünen odur ki gelecekte de alınması pek ihtimal dahilinde değildir!
Böyle bir ortamda Fenerbahçe'li yönetici Basın Açıklaması yapar!

FENERBAHÇE Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, önümüzdeki sezondan itibaren Fortis Türkiye Kupası’nda gençlerle mücadele edeceklerini açıkladı. Mosturoğlu, ‘Kupaya sadece genç futbolcuları tecrübe edeceğimiz rezerv bir organizasyon olarak bakacağız. Aynı tarihlerde A takımımız, küçük şehir takımlarıyla özel maç yapacak’ dedi.

Ama gelin görün ki Fenerbahçe diğer sezon sanki bu lafları hiç söylememiş gibi Türkiye Kupasında A takım ile sahaya çıkmaktan hiç utanmamıştır!

Şimdi aynı Fenerbahçe diyor ki BİZİ KÜME DÜŞÜRÜN!
Siz düşürmezseniz BİZ KENDİMİZ LİGDEN ÇEKİLİRİZ!

Siz önce Türkiye Kupasına PAF takım ile çıkma cesaretini gösterin ondan sonra ligden çekilmeyi konuşursunuz!
Anca salla salla sonra hiç bir şey olmamış gibi kıvır!

Fenerbahçe bu işte!
Bizi küme düşürün derken Milyon Euroluk Transferleri de bir yandan bitiren bir kulüp!

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4

başınıza ne geldiyse bu üslubunuzdan geldi fenerbahçe en büyük değil siz öyle sanıyorsunuz ve fenerbahçenin bir kulüp taraftarlarının da birer taraftar olduğu gerçeğini görene kadar kimse sizi sevmeyecek ve herkes fenerbahçeli olmamak için çaba gösterecek...

TheJoker

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Alia konunun bir yerini değiştirmişsin.Şu 'Sallamasyon' kelimesinide lütfen değiştir.Değiştirki olaylara objektif bakabilen bir Modaratörmüsünüz görelim.Bir kere Türkçemizde 'Sallamasyon ' gibi bir kelime yoktur.
Forumda sorun çıkmasını isteyen provakatör tipler bu konuları açıyor.Akıllarınca kendileri çalıp kendileri oynuyor.
Bu konuları açan renkdaşınızda olsa sizi adil davranmaya davet ediyorum.Buradan Büyük bir Klüp ve Yöneticisine hakaret etme yetkisini ve cesaretini kimden alıyor bu tipler.
Yöneticimiz gerekenleri söylemiş.Bir FENERBAHÇE taraftarı olarak tüm söylenilenlerin altına imzamı atarım.
Benim gibi düşünen Milyonlarca FENERBAHÇE taraftarı var bu Ülkede bunuda bilesiniz.
Burada türkçeyimi konuşuyoruz, beni mi konuşuyoruz yoksa Nihat Özdemir'in laflarınımı konuşuyoruz ?
Söylemeden geçemeyeceğim, Türkçemizde 'Klüp' diye bir kelimede yoktur :D:D
Neyse amacımın ne olduğunu Fenerliler hariç herkes bilir. Senin bilmen yada bilmemen umrumda değil.
Konumuza geri dönelim :)

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Galatasaray'ın bu kadar bağırmasının sebebi bizim onlardan 3 kat büyük olmamızdandır demiş yöneticiniz okuma yazmanız yok mu ya şu durumda bu atmosferde bu gerilimi biz mi yarattık şimdi Nihat Özdemir mi yarattı????

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Burada türkçeyimi konuşuyoruz, beni mi konuşuyoruz yoksa Nihat Özdemir'in laflarınımı konuşuyoruz ?
Söylemeden geçemeyeceğim, Türkçemizde 'Klüp' diye bir kelimede yoktur :D:D
Neyse amacımın ne olduğunu Fenerliler hariç herkes bilir. Senin bilmen yada bilmemen umrumda değil.
Konumuza geri dönelim :)
Amacının ne olduğu belli.Şakşakçılık yapmak.
Sen yenisin daha,senin gibi neleri gördük bu alemde.
Konu FENERBAHÇE olunca,hemen atlıyorsunuz,konu açıyorsunuz,konuyada kendince Sallamasyon diye bir kelime ekliyorsunuz.
Bu konulara niye sen ve senin renkdaşların ilgi gösterir acaba.Meydanı boşaltma çabasımı,yoksa kuyruk acısı mı?

Bu arada açtığın konunun başlığı değiştirilmiş.Teşekkürler Alia.
Benim derdim bu idi.Benim için bu konu başlığı altına yazılacak başka bir şey kalmamıştır...

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Koskoca Fenerbahçe'yi küme düşme noktasına getirmişler, adam hala Galatasaray derdinde. Galatasaray kadar taş düşsün kafasına. 3 katı büyükmüş, o 3 katı kadar büyüğüz dediğin kulübun müzesinde senin müzenden daha fazla kupa var nasıl bir büyüklük bu? Başka büyüğüz diyorsan, o büyüklüğünüz de ortaya çıktı. Bu açıklamalara bakınca gayet de sallamasyon işte, neyin derdindesiniz anlamadım.

TheJoker

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Amacının ne olduğu belli.Şakşakçılık yapmak.
Sen yenisin daha,senin gibi neleri gördük bu alemde.
Konu FENERBAHÇE olunca,hemen atlıyorsunuz,konu açıyorsunuz,konuyada kendince Sallamasyon diye bir kelime ekliyorsunuz.
Bu konulara niye sen ve senin renkdaşların ilgi gösterir acaba.Meydanı boşaltma çabasımı,yoksa kuyruk acısı mı?
Yeniyim derken ? 2-3 Aydır üyeyim fakat yaklaşık 2-3 senedir buraya takılırdım, okurdum :)
Onu bunu bırakta benimle olan sorunun ne? Onu söyle bana :)
Anlamadıysan tekrarlıyorum konumuz Nihat Özdemir'in açıklamaları :D

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
ben eskiyim kardeşim ben de seninle aynı fikirdeyim yeniyle eskiyle alaka kuramadım

Wockeez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fenerbahçe konusu fenerbahçeden çok diğer takımların taraftarları tartışma çıkarmak için gelmiş
@mustang bırak kardeşim cevap verme bende okuyorum okuyorum cevap yazmıyorum yazarsam çıkamıcam işin içinden en iyisi okumak :D şu yoruma bile cevap gelir ama hadi hayırlısı :D sırf senin için yazdım

--- Mesaj Güncellendi --

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Arkadaş sen kimsin ki Galatasaray'a laf ediyorsun.Bunlar kıskançlık belirtileri.Cemal Nalga olayında ortalığı birbirine kattınız.Ne oldu ? Daha beterini buldunuz.hadi baham bank asyaya.Oradaki takımlar hakkında konuşursunuz artık.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
fenerbahçe fenerbahçeden çok diğer takımların taraftarları tartışma çıkarmak için gelmiş@mustang bırak kardeşim cevap verme bende okuyorum okuyorum cevap yazmıyorum yazarsam çıkamıcam işin içinden en iyisi okumak :D şu yoruma bile cevap gelir ama hadi hayırlısı :D sırf senin için yazdım--- Güncellendi --
Bu Konuda Ben ve Takımım sonuna kadar haklıdır.Haksızlık karşısında Susan da Dilsiz Şeytandır.Haklı olduğumuz konulardada susmam,susturamazlar.Eğer bu takıma gönül vermiş iseniz sizinde okumaktan fazlasını yapmanızı dilerim.

--- Mesaj Güncellendi ---

Arkadaş sen kimsin ki Galatasaray'a laf ediyorsun.Bunlar kıskançlık belirtileri.Cemal Nalga olayında ortalığı birbirine kattınız.Ne oldu ? Daha beterini buldunuz.hadi baham bank asyaya.Oradaki takımlar hakkında konuşursunuz artık.
Eee sen kimsin ki FENERBAHÇE ile ilğili bir konuda, utanmadan atıp tutuyorsun.
Sen ve rengarenk kişiler şu konu başlığı altına bir ton şey yazıyorlar bilip bilmeden.Sence hangisi kıskançlık belirtileri efendi.

--- Mesaj Güncellendi ---

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
@mustang sen lafı farklı anlamışsın.Ben şu anda fenerbahçenin bulunduğu durumdan dolayı dedim.Şu anda yaptığı etrafa saldırmaktan başka birşey değil.Biz Cemal Nalga olayında ne yaptık ? Direk kendi cezamızı verdik.Etrafa sataşmadık.Özdemir'in yaptığı budur.Utanmadan atıp tutmaya gelince ben bunları kafamdan uydurmuyorum.Hala şikeyi mi savunuyorsunuz siz ? Kıskançlık konusuda şikeyi mi kıskanacam ? :D

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
salyalarını akıtarak sağa sola saldırmalar başlamış. düşeceğin kesin, bari onurunla düş. tabi eğer varsa.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
salyalarını akıtarak sağa sola saldırmalar başlamış. düşeceğin kesin, bari onurunla düş. tabi eğer varsa.
Kendini savunmak ne zaman onursuzluk oldu.O onur fazlasıyla mevcut bizde.Nitekim sizde onurun esamesi okunmasada.

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Yıl 2007
Türkiye Kupası...
Beşiktaş Fenerbahçe'yi yarı finalde eler...
Fenerbahçe'liler çok kızar bu işe!
Yıllardır alınamayan bir kupa vardır sonuçta!
Görünen odur ki gelecekte de alınması pek ihtimal dahilinde değildir!
Böyle bir ortamda Fenerbahçe'li yönetici Basın Açıklaması yapar!

Ama gelin görün ki Fenerbahçe diğer sezon sanki bu lafları hiç söylememiş gibi Türkiye Kupasında A takım ile sahaya çıkmaktan hiç utanmamıştır!

Şimdi aynı Fenerbahçe diyor ki BİZİ KÜME DÜŞÜRÜN!
Siz düşürmezseniz BİZ KENDİMİZ LİGDEN ÇEKİLİRİZ!

Siz önce Türkiye Kupasına PAF takım ile çıkma cesaretini gösterin ondan sonra ligden çekilmeyi konuşursunuz!
Anca salla salla sonra hiç bir şey olmamış gibi kıvır!

Fenerbahçe bu işte!
Bizi küme düşürün derken Milyon Euroluk Transferleri de bir yandan bitiren bir kulüp!

Derdiniz ne bir bilebilsem :)

Beşiktaş yönetimi 'devam' dedi

Fenerbahçe derbisinin ardından Sivasspor maçına PAF takımla çıkılacağının açıklanması, ardından 8-0'lık Liverpool mağlubiyeti ve PAF takımla çıkma kararından vazgeçilmesi üzerine Beşiktaş yönetiminden beklenen açıklama geldi. "Yarı yolda bırakmayacağız" diyen Beşiktaş Yönetim Kurulu, "Acele kararlarımızdan gerekli dersleri çıkarıyoruz" özeleştirisi yaptı.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Kendini savunmak ne zaman onursuzluk oldu.O onur fazlasıyla mevcut bizde.Nitekim sizde onurun esamesi okunmasada.

biz kimiz biliyormusun ki patronunun salyalarına salya katıyorsun. hangi takımlı olduğumu dahi bilmeden neye göre siz diyebliyorsun?

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
biz kimiz biliyormusun ki patronunun salyalarına salya katıyorsun. hangi takımlı olduğumu dahi bilmeden neye göre siz diyebliyorsun?
Yukarıda yazdıklarından sonra hangi takımlı olduğunun bir önemi yok.
Kendini savunmak gibi en doğal hakkı,ağzından salya akıtmak olarak gören zihniyetin,renginin ne olduğu önemli değil.
Biz kimiz demiş sin,sizde o rengarenklerin silsilesindensin benim için.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
sana sadece fenerli diyorum. benim için hakaretin en büyüğü :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...