Niçin yaşıyorsunuz ?

Reaksiyon puanı
10,325
hayat çok saçma yaşam garip ömür yalan lakin iki tane evladım için yaşıyorum.

Allah evlatlarını sana bağışlasın BJKolik, lakin onların varlığı bile o saçma dediğin yaşamı, yalan dediğin ömürü anlamlı kılmıyor mu? Her sabah doğan güneş, her açan çiçek, yeşeren her filiz sana bir şeyler anlatmıyor mu? Bu kadar karamsar olma, eğer bakmayı bilirsen seni mutlu kılacak, hayatına anlam katacak yüzlerce, binlerce şeyler görebilirsin. Peygamberimiz bir hadisinde, "Sevindiğinizde toprağa, üzüldüğünüzde gökyüzüne bakın. Toprakta tevazu, gökyüzünde ferahlık vardır" buyurdular. Bakış açını düzeltirsen sadece yavrularınla değil, yüzlerce şeyle mutlu olabilir, hayatını anlamlandırabilirsin.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Allah evlatlarını sana bağışlasın BJKolik, lakin onların varlığı bile o saçma dediğin yaşamı, yalan dediğin ömürü anlamlı kılmıyor mu? Her sabah doğan güneş, her açan çiçek, yeşeren her filiz sana bir şeyler anlatmıyor mu? Bu kadar karamsar olma, eğer bakmayı bilirsen seni mutlu kılacak, hayatına anlam katacak yüzlerce, binlerce şeyler görebilirsin. Peygamberimiz bir hadisinde, "Sevindiğinizde toprağa, üzüldüğünüzde gökyüzüne bakın. Toprakta tevazu, gökyüzünde ferahlık vardır" buyurdular. Bakış açını düzeltirsen sadece yavrularınla değil, yüzlerce şeyle mutlu olabilir, hayatını anlamlandırabilirsin.
Sağolasın abi Allah razı olsun güzel yorumun ve temennilerin için, bilmukabele.

MehmetTuran61

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Son düzenleme:

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Niye uğraşıyorsun ? Bir daha girmeyiver, olay tamamdır. Kendi kendini banlamış olursun.

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
Ağır bir soru... Çoğu insan karanlık tarafında taşır böyle soruları ve cevabını bilmediği içinde en diplerine atar.

Bunun tek cevabı olamaz, nihayetinde kimse kendi karar vermedi yaşamaya ancak doğduk ve yaşıyoruz, illa bir amaca bağlamak gerekirse; doğduğum için yaşıyorum derim, yaşadığım sürece de elimde geldiğince kendime ve sevdiklerime kaliteli bir hayat yaşatmaya çalışıyorum.

Reaksiyon puanı
16,118

EtiJhin

Doçent
Reaksiyon puanı
147
Bilmiyorum, zaten gönüllü olarak gelmedik.

nötrino

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ecel birdir değişmez. Ne zaman vade dolar Rabbim bilir. Yaşamımı renkli kılan tatlı kediciklerim var onlar benim her şeyim...