Yardım Nfc etiket sıfırlama

kozmix

Asistan
30 Ağustos 2023
149
4
31
28
Arkadaşlar selam. Resimde belirttiğim ssti bir proje için almıştım fakat şu an projeyle bir işim kalmadı. Ben de en solda bulunan nfc karta bir link atayayım ve okutunca o linke yönlendirsin diye yeni bir kodlama yapayım dedim. Fakat ne yazıkki ortada bulunan aparat zarar gördüğü için ilk projeyi yaparkenki gibi laptopa bağlayamıyorum sistemi. Telefona nfc tool uygulaması yükledim ama sanırım ilk projeyi yaparken attığım kodlar hala içinde olduğundan uygulama herhangi bir değişiklik yapmama izin vermiyor. Biraz araştırma yaptıktan sonra anladım ki bu tarz nfc kart ve etiketlerin koruma sistemleri varmış bunlar sayesinde içerisindeki kodlar sahibi dışında kimse tarafından değiştirilemiyormuş. Diğer #ekilde değiştirmek istenirse sıfırlanması ve korumanın kırılması lazımmış fakat sıfırlama yöntemlerinden kimse bahsetmemiş. Sahibi benim ama sanırım laptopa bağlayıp sıfırlamam gerekiyor ki içine yeni bir atama yapabileyim. Aparatın bacakları zarar gördüğünden bu bağlama işini yapamıyorum dolayısıyla farklı bir sıfrılama yöntemi gerekiyor ve bu yöntemin de telefondan uygulanabilmesi gerek. Telefon android bu arada.
Konuyla ilgili bilgisi olanların yardımını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler😊😊😊
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kartı aldığım trendyol mağazasıyla ileti#ime geçtim fakat kartın tekrar tekrar kodlanabileceğini ve kart korumasının olmadığını söylediler. Başka nasıl bir nedeni olabilir tekrar kodlanamamasının.
Acaba ilk başta bilgisayardan attığım kodun mu silinmesi gerekiyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240704-151059.jpg
    Screenshot_20240704-151059.jpg
    27.3 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme: