Nev - Isigim ve Gölgem (2007)

warkortali

Profesör
Emektar


Türk Rock müziginde kendine özgü vokal teknigi, farkli ve yenilikçi tavri ile yer edinen Nev, 3. stüdyo albümü Isigim ve Gölgem’i Pasaj Müzik etiketi ile müzik marketlerinde.

Isigim ve Gölgem, Nev ve Naim Korudag prodüktörlügünde 1,5 yilda hazirlandi. 12 sarkinin yer aldigi albümde, Kör Kuyular ve Kelebek sarkilarinin 2 farkli versiyonu yer almakta. Albümdeki tüm sarkilarin söz ve besteleri Nev’e ait.

Isigim ve Gölgem’ in ilk klip sarkisi Sükût-u Hayal, elektrik gitarla yapilan nagmeli solo melodisi ile dikkat çekiyor. Nev, Sükût-u Hayal’de yasanan aski ve yalnizligi bir baskasiyla dertlesirmisçesine anlatiyor. Ask Meydani adli sarkisinda ilk defa rap vokal yapan sanatçi, Cevriye Cabbar’la muzipçe gülümsüyor.

Nev yeni albümünü anlatirken “Istedim ki deniz gibi olsun. Hem sig hem derin olsun. Sanmayin baskadir niyetim, sadece kucaklamak istedim.” diyor.
Nev - Isigim ve Gölgem (2007)

Şarkı listesi :
1. Susma
2. Süküt-U Hayal
3. Kelebek
4. Cevriye Cabbar
5. Alev Alev
6. Gölge
7. Kör Kuyular
8. Sevmek Için Burdayim
9. Gül Bahçesi
10. Ask Meydani
11. Kelebek (Versiyon)
12. Kör Kuyular (Versiyon)


[size=10pt]Kaynak[/size]
 
beklediğim kadar güzel olmamış bence bu albümü ama yine de güzel ilk albümü ve ikinci albümü gerçekten çok güzeldi sükut-u hayal kelebek kör kuyular hoşuma gitti
 
Üst