NetSpeed Hakkında

KimBuGamzeli

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,822
2 senedir NetSpeed kullanıyorum. Bulunduğum adreste ADSL 16 Mbps, VDSL ve Fiber 100 Mbps var. Hatta bina da şuan 2 komşumuz Fiber kullanıyorlar türk telekomdan almışlar. Şimdi benim iki sorum var yanıtlarsanız sevinirim.

1- 3/4 aydır sorunsuz bir şekilde 16 Mbps kullandığım evimde şu son günlerde nedense sürekli kopma sorunu yaşıyorum arada sırada ping yükselip düşüyor. Modemden baktığımda ise CRC hataları çok fazla çıkıyor. Önceden 1 tane bile CRC hatası çıkmıyordu. Nedenini arayıp sorduğum zaman sizin hattınız desteklemiyor diyip 12 Mbps'ye düşürelim hızınızı hattınız bunu destekliyor diyorlar. Daha önce böyle değildi ne oldu da birden hat desteklememeye başladı? Hat desteklemiyor diyorlar ama bazen hiç kopma sorunu yaşamadan kullanıyorum üstelik indirme işlemi yaparken 1.5 Mbps ve üstü hızlarda indiriyorum ama yine de hattınız desteklemiyor diyorlar.

2- Binada fiber kutusu olmasına ve 2 komşunun da fiber kullanmasına rağmen NetSpeed'e sorduğum zaman sizin adresinizde fiber yok sadece ADSL ve VDSL kullanabilirsiniz diyorlar Türk telekom'a sorduğum da ise 100 Mbps Fiber kullanabilirsiniz alt yapınız var diyorlar.

Sorularım bunlar. Cevaplarsanız sevinirim. Yoksa iss değiştirmek zorunda kalacağım.