NETLİMİTSİZ 8 Mbps Tarifesi Bağlantı Yavaşlığı.

uA-CetiN

Doçent
Reaksiyon puanı
55
Selam Arkadaşlar NETLİMİTSİZ 8 Mbps tarifesindeyim. Resimlerde göründüğü gibi Aşırı derecede yavaş ve test sonuçları pek sağlıklı değil..

llc.jpg

llctest.jpg

Ama bu sorun sadece IE, Firefox, Chrome, Safari, Opera Tarayıcıları ile indirirken ve sayfalara girerken var.

Bir Download Proğramı kullanırken sorun yok Bakın.

qqqqf.jpg

Kota Aşımı da Yok.

ssssann.jpg

Bilgisayarda virüs var dedim Format attım sorun hala devam etmekte. Windows XP Windows Vista Windows 7 Yapı:7600 sistemlerinde denedim ve sonuçlar aynı..

Bu sorunu Nasıl çözebilirim yardımlarınızı bekliyorum..

oguzkahn

Asistan
Reaksiyon puanı
1
2 ayda toplam 69 gb indirmiş biri olarak bu tarifeye neden geçtin anlayamadım

edit:bu arada indirdiğin abiword adlı programı jdownloaderda da denedin mi belki siteden olabilir o yavaşlık

Neanderthal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
İndirmede sorun yoksa sorun girdiğin sitelerdedir.Site seni 8 mbit'ini tam olarak karşılayamaz yani seni tüm hızıyla siteye sokmaz :)Sitenin de belli bir hız kapasitesi var.

savawar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben bugün öglen 8MB netlimitsiz pakete geçtim ne hattımda kopma var ne de yavaşlama hatta daha 780kb aşasını görmedim... Dosyaları indirdigin internet sitesinden kaynaklanıyor olabilir o yavaşlık.Sen normal kullandıgın tarayıcında Microsoftun sitesinden bir download dene en iyi sonucu öyle alırsın bence.

uA-CetiN

Doçent
Reaksiyon puanı
55
2 ayda toplam 69 gb indirmiş biri olarak bu tarifeye neden geçtin anlayamadım

edit:bu arada indirdiğin abiword adlı programı jdownloaderda da denedin mi belki siteden olabilir o yavaşlık

Downloader Proğramı ile hiç bir sorun yok sadece programsız indirme ve normal internet sayfalarında gezinirken çok yavaş.. Diğer indirdiğim sitelerde de problem aynı en fazla 30 kb en az 10 kb da indiriyor bir dosyayı..

oguzkahn

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Downloader Proğramı ile hiç bir sorun yok sadece programsız indirme ve normal internet sayfalarında gezinirken çok yavaş.. Diğer indirdiğim sitelerde de problem aynı en fazla 30 kb en az 10 kb da indiriyor bir dosyayı..
program kullanmadan microsoft'un sitesinden yada premium varsa rapidsharedan bi dosya indirsene yine yavaş mı

uA-CetiN

Doçent
Reaksiyon puanı
55
Ben bugün öglen 8MB netlimitsiz pakete geçtim ne hattımda kopma var ne de yavaşlama hatta daha 780kb aşasını görmedim... Dosyaları indirdigin internet sitesinden kaynaklanıyor olabilir o yavaşlık.Sen normal kullandıgın tarayıcında Microsoftun sitesinden bir download dene en iyi sonucu öyle alırsın bence.

Denedim kardeş buyur sonuç.

qqqqqqqgg.png

program kullanmadan microsoft'un sitesinden yada premium varsa rapidsharedan bi dosya indirsene yine yavaş mı

Al kardeş buda rapidshare

weqweqewwe.jpg

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Internet download Manager kullanmayı denedin mi?

Bu arada internette kesilmeler oluyor mu?

uA-CetiN

Doçent
Reaksiyon puanı
55
Internet download Manager kullanmayı denedin mi?

Bu arada internette kesilmeler oluyor mu?

internette kesilme söz konusu değil. hiç kesilmiyor. Download Proğramları ile sonuç başarılı Download hızı güzel konuyu açarkende belirttiğim gibi.

Ama websitelerde gezerken çok yavaş bekliyorum ha açıldı açılacak. :D

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Yavaşlığın sebebi dns olabilir. Yaptığınız hız testinde aldığınız ping değerleri iyiydi çünkü. Dnsleri değiştirip deneyebilir misiniz?

fb_hunter1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yavaşlığın sebebi geçtiğin tarifeden dolayıdır. O tarife kotalıdır 15 GB kotsası vardır. 15 GB geçersen hızın otamatikmen 512 kb/s düşüyor. NET LİMİTSİZ değil tamamen tuzak.

- NET4, NET4 (Plus), NET6, NETLİMİTSİZ ADSL paketlerinde abone, ADSL hattının bulunduğu yerdeki 8 Mbps'ye kadar destekleyen hızı kullanacak olup, bu hız bağlanılan yere göre değişiklik gösterebilecektir. Abonenin ay içerisindeki veri kullanımı (download) adil kullanım noktası olan 15 GB'ı aştığında ADSL kullanım hızı 512 Kbps olacak şekilde düşürülecektir. Takip edilen aya girildiğinde, abone internet hizmetinden mevcut erişim hızıyla tekrar yararlanabilecektir. Bulunulan ay içinde 15 GB kotanın aşılmaması durumunda erişim hızında herhangi bir değişiklik olmayacaktır.
- Kampanyadan yararlanan mevcut TTNET ADSL aboneleri, 24 aylık taahhüt verip 8 Mbps'ye kadar NET paketlerine geçerek ilk 3 ay boyunca şimdi ödedikleri paket ücretini, kalan 21 ay boyunca da geçiş yaptıkları paketin mevcut tarife ücretini ödeyeceklerdir.

- TTNET'e yeni abone olan müşteriler bu kampanyadan yararlanamazlar.

- Limitli Paketlerde kota aşım ücreti yürürlükteki tarifeye göre ücretlendirilecektir.

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Dns ve İp ayarların otomatik konumda mı ona bak.otomatiğe al dene yada alttaki dns leri yazarak dene.
195.175.39.40
195.175.39.39

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
ttnetin sana servis sağladığı santral 8Mbps destekliyor mu? bir sor 4440375 genelde bundan kaynaklı sorun oluyor

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Netlimitsiz'de dendiği gibi hızın 8mbit'e kadar. Yani 8mbit garanti hız değil. Havuzdan bağlandığın için de web sitelerinde delay yaşaman download hızında istikrarsızlıklar normaldir. Yine de şanslısınız ki bağlandığınız yer 2mbit'den yukarısını destekliyormuş.

sebo61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim hattım 8 MBit geçtikten sonra 2MBitte stabil çalıştı.Telekomda ki görevli tanıdık idi.Sorunca; nerde çalışırsa oraya ayarlayın gibi bişeyler söylemişler.Yani 8 mbbit çoğu yerde yalan.Ahh telekom ahhh.Üçkağıt yani.

KonurSk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Bendeki modem Linksys 'nin profesyonel bir modemi. Dosya indirirken genelde 820nin altına düşmüyor. normal değeride 840-845KB

Bence bir yerlerden bi modem bul dene. Ve mümküse Airties olmayan bir modem dene (yurt dışı markalı bir modem)

KonurSk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benimde 6MB fiber ama sorun yok şuan bağlantıda

531990840.png

6MBit indirme tamamda 21MBit uploadmı? o hattın adı ne :)
ve nasıl bir fiberde 46ms lag olur. bence bi kontrol ettir o hattı? en son 10Mbit lik bir fiber bağlattık ve TR içi pinglerimiz 4-5ms civarındaydı.

buda deniz aşırı hız testim. malum TTNET 'in yurt dışı çıkışları. geçen bir ara ttnetin toplam üye sayısıyla yurt dışı çıkışlarını karşılaştırmıştık. TTNET müşterilerinin sadece %40 ı yurt dışından bir suucuya bağlan derse yurt dışı hatları tamamen dolmuş ve hizmet veremez hale geliyor. artık yeni gelen talepleri reddediyor sunucuları

uA-CetiN

Doçent
Reaksiyon puanı
55
Dns ve İp ayarların otomatik konumda mı ona bak.otomatiğe al dene yada alttaki dns leri yazarak dene.
195.175.39.40
195.175.39.39

DNS Ayarları Otomatikti Bu verdiklerini deneyeceğim.. teşekkürler.

ttnetin sana servis sağladığı santral 8Mbps destekliyor mu? bir sor 4440375 genelde bundan kaynaklı sorun oluyor

Desteklemese Download Proğramları ile nasıl yapıcam 600 700 kb saniyede Download.

Bendeki modem Linksys 'nin profesyonel bir modemi. Dosya indirirken genelde 820nin altına düşmüyor. normal değeride 840-845KB

Bence bir yerlerden bi modem bul dene. Ve mümküse Airties olmayan bir modem dene (yurt dışı markalı bir modem)

DATRON da denedim o Airties den berbat. Modemden Olcağını sanmıyorum. Ama deneyeceğim. Teşekkürler..

setcom_2000

Asistan
Reaksiyon puanı
0
8mbit tarifelerde her ay 15gb indirmeden sonra hızınız otomatikman 512kbit e düşüyor. İstatistiklerinden anladığım kadarıyla görünen köy klavuz istemez. Senin hız 512kbit e düşürülmüş. Gelecek ay başı tekrar aynı hıza çıkarsın ta ki 15gb indirme yapana kadar. Senin gibi 50gb ve üstünde dosya indiren birinin bu paketi alması hiç mantıklı değil.
Son olarak modeminin adaptörünü elektrikten söküp 10sn bekle ve tekrar tak. Ağustos ayı için tekrar 8mbit e merhaba de. Tabi 15gb ı geçmediysen...

uA-CetiN

Doçent
Reaksiyon puanı
55
8mbit tarifelerde her ay 15gb indirmeden sonra hızınız otomatikman 512kbit e düşüyor. İstatistiklerinden anladığım kadarıyla görünen köy klavuz istemez. Senin hız 512kbit e düşürülmüş. Gelecek ay başı tekrar aynı hıza çıkarsın ta ki 15gb indirme yapana kadar. Senin gibi 50gb ve üstünde dosya indiren birinin bu paketi alması hiç mantıklı değil.
Son olarak modeminin adaptörünü elektrikten söküp 10sn bekle ve tekrar tak. Ağustos ayı için tekrar 8mbit e merhaba de. Tabi 15gb ı geçmediysen...

Geçen Aylar için bakıyorsanız. Askerden geldim 2 Ay evde kaldım ondan öle :D sık sık evde duran bir kişi değilim. Bu yüzden bu tarifeye geçtim. Modemi kapat açma :D O ilk yaptığım şeydi.

Şaun Ağustos ayı itibariyle konuyu acarkende belirttiğim gibi 630 MB

ssssann.jpg

ademaktekin

Profesör
Reaksiyon puanı
1
6MBit indirme tamamda 21MBit uploadmı? o hattın adı ne :)
ve nasıl bir fiberde 46ms lag olur. bence bi kontrol ettir o hattı? en son 10Mbit lik bir fiber bağlattık ve TR içi pinglerimiz 4-5ms civarındaydı.

TTnet in salaklıkları işte kimseye diyorum inanmıyor, ben upload ı download dan çok daha hızlı yapıyorum malesef :D

tek ben kullanmıyorum o yüzden olabilir mi ping sayısı

uA-CetiN

Doçent
Reaksiyon puanı
55
qqqqqqb.jpg
Evet tüm arkadaşlar'a Teşekkür Ederim. Sorun Çözülmüştür. Problem Türk Telekomdaymış adamlar geldi apartmandaki telefon bağlantılarına baktılar birşeyler yaptılar ve sonra bağlantım düzelti :D ama hala anlamış değilim Downloader Proğramları ile Nasıl 500kb 600kb sn de indiriyordu.. Tekrar sağolun..
(konuyu kitleyebilirsin mod kardeş)

xxmanxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar quiknet 10mbit kulanıyorum en basit siteden bile en az indirdiğim hız 1200 kb/s yani telekom gibi 22 kb la internet kullanmıyorum yaşasın quiknet bir yaygınlaşsada hepiniz kullansanız

man_tar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
icon1.gif
Bugün, 13:53

Arkadaşlar geçmede tereddüt yaşayanlar varsa;
lg.php

burada cevaplanmış... alıntı yapıyorum...

"Tarife başladığından beri 3 aydır hızlarda düşüş olmuyordu.Şuanda sistem düzenli bir şekilde diyemesek de devreye girdi.15 GB aşımı sonrası hızınız uzun süre düşmeyebilir, yada geçtiğiniz an düşebilir.Kısacası ne olacağı belli değil.Sistemin ne zaman rayına oturacağı da meçhuller arasında...Ama genelde ayın 20 sinden seonra 200-300gb gibi bir download yaptıysanız, 512kb inme ihtimaliniz yüksek ama hala kesilmeyenler var"

Devamını bu linkten bakabilirsiniz...

http://www.tirtir.com/bundle/show/19...erak_edilenler

GedKalessin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
qqqqqqb.jpg

Evet tüm arkadaşlar'a Teşekkür Ederim. Sorun Çözülmüştür. Problem Türk Telekomdaymış adamlar geldi apartmandaki telefon bağlantılarına baktılar birşeyler yaptılar ve sonra bağlantım düzelti :D ama hala anlamış değilim Downloader Proğramları ile Nasıl 500kb 600kb sn de indiriyordu.. Tekrar sağolun..
(konuyu kitleyebilirsin mod kardeş)

Arkadaşlar bende 8mbit limitsiz paketi kullanıyorum. 99TL olan. Bendede download manager kullanmadan çok yavaş indiriyor. Download manager ile 850kb ile indiriyor. Ama arkadaşın söylediği gibi sitelerde pekte hızlı gezdiğim söylenemez. Şimdi arkadaş demişki sorun halloldu kablolar değişti. Halloldu derken nasıl yani download manager kullanmadan 850k ile download yapabiliyormusun uA-CetiN. Bu arada kesilmeler bendede oluyor. Gidip geliyor günde 5 - 6 defa.

Bordo-Mavi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eh işte ! bendede sorun var !

Ekleme :

Bende sorun şudur ! Ben Acemi bir 3G kullanıcısıyım ! Sorun'un ismi, EDGE olursa neden yavaş gidiyor? Ben bilmiyorum ama hati çıkarıpta taktim gene ayni ! ne yapmalıyım ? bir türlü yardim varmi?

orionn_41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Ben de geçen ay 8mbps e kadar tarifesine geçtim.15 gb henüz geçmedim,merakla bekliyorum 512 kbps düşecek mi diye .Gerçi farketmez çünkü eskiden de 1 mbps kullanıyordum.umarım düşmez.

VoLKaNSuLTaN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Senin internetinin baglı oldugu saha dolabı ile şebeke arasında 300 m den fazla fark varsa 8 mbp tam anlamıyla alamazsın hız yarıya düşer.TT neti arayıp sorunu dile getirmeni tavsiye ederim.