Netbook, Tek Başına Kullanılır mı?

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Geçtiğimiz yıldan bu yana inanılmaz bir büyüme gösteren netbook piyasası, bu cihazların ana bilgisayar olarak kullanımına yol açar mı?

Düşük fiyatları ve temel ihtiyaçları hedef alan sistem özellikleri ile tüketicilerin bağrına bastığı mini dizüstü bilgisayarlar ya da diğer adıyla netbook'lar, masaüstü bilgisayarların yerini alarak tek başlarına kullanılabilir mi?

ABI Research tarafından yapılan araştırma, bunun henüz mümkün olmadığını gösteriyor. Ancak netbook'u başka bir PC olmaksızın kullanabileceğini söyleyen %11'lik kitle, geleceğe dair önemli ipuçları veriyor.

Kırk Fırın Ekmek mi Yemeli?

Kullanıcıların, daha küçük tuş takımı ve düşük performansı nedeniyle sadece ikinci bir PC gözüyle baktığı netbook'lar, teknolojinin gelişmesi ile birlikte donanımına ve tuş takımına genel anlamda çeki düzen verebilirse, "netbook'tan vazgeçmem" diyen kitlede artış gözlenmesi de kaçınılmaz olur.

:: Netbook, masaüstü PC'nin yerini alır mı?

Bilgi İçin : ABI Research
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

antilove

Profesör
Reaksiyon puanı
11
belli olmaz her gün bişeyler değişiyor
olur mu? olur

DogukanDogu84

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Oyun oynamak için ne yapmayı düşünüyor bunlar peki? Ufacık bir netbook koca grafikli oyunları çalıştrmaz herhalde. :D

MoNsTeRaZoR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Masaüstü'nün yerini tutamaz hiçbir şey. En önemli nedeni de masaüstü bilgisayarların donanım yükseltilebilmesi. :)

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Netbook ben de almayı düşünüyorum... mümkün olduğu bir zamanda...

Ama asla tek bilisayar olarak kullanamam...
Benim laptopun çırağı olur getir götür işlerini yapar :D

as66

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Sen öyle zannet 10 yaşında çocugun bile note book var ilerki senelerde patlama olabilir bu nedenle haliyle masaüstü de geri dönüşüm kutusuna :D
İyi ozaman sen hiç netbook a overclock yapan gördünmü böyle uzay montaj şeklinde falan:D buna nediceksin:D

xismailaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
18
ben laptop'u bile ikinci bilgisayar olarak görürken niye soruyosunuz bele şeyler :D

masaüstünün yerini hiçbirşey dolduramaz.
laptop masaüstüne yardımcı olur.
netbok da laptop'a :D :D :D

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
masaüstünün yerine geçmez ama iş adamlarının tercihi haline gelebilir