Nedir Bu ART?

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

AtakanSayin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkdaşlar sırf bunun için sildim stock romu cm11 kurdum ama whatsapp çalışmadı şimdi dalvik e geçiş yapıp kurmayı denicem daha sonra art ye tekrar geçicem bakalım sonucu bildiricem burda.

Nexus 4 stock romda Whats App ya da herhangi bir uygulama sorun yaratmıyor. CM11 ile alakalı bir durum olabilir. Bir kaynakta ART'nin custom romlarda sorun yarattığını okumuştum.

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Nexus 4 stock romda Whats App ya da herhangi bir uygulama sorun yaratmıyor. CM11 ile alakalı bir durum olabilir. Bir kaynakta ART'nin custom romlarda sorun yarattığını okumuştum.
Nexus stock romda çalışmayan tek uygulamam Vakıfbank mobil uygulama. İlk çıkardığı uygulamaya 3 sene sonra güncelleme veren bir bankadan ne beklenir o da tartışılır. Ben görevimi yapıp twitter dan sövdüm :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Art desteği gözükmeyen cihaza nasıl eklenir?

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Beni en çok bu kısım ilgilendiriyor. Acaba kesin mi bataryayı daha az kullanacağı? Bir de batarya kullanımını arttırmasın :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bende S 4 mevcut bende geliştiricilerde böyle bir özellik mevcut değil belki ileride gelir..
tek çare custom rom :)

Ümitt

Profesör
Reaksiyon puanı
52
arkdaşlar sırf bunun için sildim stock romu cm11 kurdum ama whatsapp çalışmadı şimdi dalvik e geçiş yapıp kurmayı denicem daha sonra art ye tekrar geçicem bakalım sonucu bildiricem burda.
Bendede whatsapp yüklenmemişti dalvik te yükleyip arta geçince çalıştı

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
T50 Var Geçeyim Mi Bende Bişeyler Silinir Mi ? veya bi sıkıntı çıkar mı

wukaat3838

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Android L kullaniyorum nexus 5 cihazımda snapdragon800 2.3quardcore. Art denen olay tamamen fos çıktı dalvic den hic bi farkı yok diyebilirim ne performansta nede batarya suresinde.

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Gerçek Art daha piyasa çıkmadan şimdiden yorum yapmak gülünç olur.

wukaat3838

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gerçegi ve sahtesi hakkında detaylı bilgi verirmisin arkadaşım.
Nexus 5 cihazlara android L dagıtıldı neden gercek art degil?

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Beta kullandığınızı sanıyordum. Android L'nin dağıtıldığını bilmiyordum, kusra bakmayın. Haberim yoktu.

Dağıtıldı mı ki Android L? Ben dağıtılmadı biliyorum.

Mr.Awesome

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ART, Android L ile standart hale gelecek. Hali hazırda Nexus 5 ler kullanabiliyor. Diğer modeller ise bundan tam olarak yararlanamazlar. Bazı eksikler mevcut. Çeşitli ROM'larda var ancak dediğim gibi henüz sağlıklı çalışmıyor.

wukaat3838

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
d8a124623917e1c78858f6f544abb820.jpg

Nexus 5 beta 1 art ile yayınlandı
Arkasından son derleme sürümü yayinlandi
Android lion adı alması bekleniyor ama googlenin kendi vermis oldugu art öle abartildigi gibi bisey degil.
Fazla bisey beklememenizi öneririm

hasanistan44

Profesör
Reaksiyon puanı
3
[MENTION=416466]wukaat3838[/MENTION] final halini görmeden birşey söylemek olmaz. android L de son linux kernel sürümü 3.10 kullanılacak diye gördüm. en son kitkat ta bu 3.4.0 idi. Bu bile çok büyük bir yenilik. Ama sanırsam meyvelerini ilerleyen betalarda yada yapılan yeni romlarda göreceksin. Nexus 5 zaten rom ve kernel desteği olarak bayağı emin ellerde. Xda da ki en iyi geliştiriciler bu telefona rom yapıyor. İnsan daha ne ister?

hasansengun

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bendede whatsapp yüklenmemişti dalvik te yükleyip arta geçince çalıştı
evet aynen bu şekilde dalvik de whatsapp ı kurun sonra art ye geçiş yapın çtır çatır çalışıyor facebook falan ilk açılışta bi iki dk bekletiyor ama oda açılıyor şuan sıkıntılı uygulama görmedim stabilite de sorun yok art olmuş yani cm11 zaten stock rom dan kat kat hızlıydı ama art ile sanki daha bi derli toplu bakalım batarya olayı nasıl olacak onuda paylaşırım

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Nexus, Kitkat aldığından beri kullanıyorum, batarya konusunda çok etki etmese de bariz bir hızlanma söz konusu.

Ümitt

Profesör
Reaksiyon puanı
52
evet aynen bu şekilde dalvik de whatsapp ı kurun sonra art ye geçiş yapın çtır çatır çalışıyor facebook falan ilk açılışta bi iki dk bekletiyor ama oda açılıyor şuan sıkıntılı uygulama görmedim stabilite de sorun yok art olmuş yani cm11 zaten stock rom dan kat kat hızlıydı ama art ile sanki daha bi derli toplu bakalım batarya olayı nasıl olacak onuda paylaşırım
Evet :) Batarya konusunda çok bi faydasını göremedim belki zamanla düzelir. Hız konusunda uygulama açılışları felan çok güzel :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Abi bende LG D370TR l80 var dalvikten art ye geçiyim dedim telefon uygulamaları güncelledikten sonra telefon uygulamalar başlatılıyorda kaldı en az 2-3 saat bekledim fakat telefon da bi değişme olmadı telefona reset bile atamadım telefon öylece kaldı yardımlarınızı bekliyorum.