Neden Linux

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Kurulumu kolay. Kullanıldıkça zaman içerisinde şişip ağırlamıyor. Antivirüs programları gibi sistemi yavaşlatan programlar yok. Güvenlik üst düzeyde. Daha hızlı çalışıyor. Sistem açılırken masaüstünü gördüğüm anda kullanıma hazır oluyor...

mcht_z

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1-Performans
2-Güvenlik
3-Tasarım

Çok uzun zamandır Microsoft işletim sistemlerini kullanan ve iyi bilen biri olarak %90 oranında Linux'a geçmiş durumdayım. Öyle ki; Windows 7'de (makinem gayet güçlü) sistemin açılması bir olay kapanması başka olay. Açıldıktan sonra kullanmak için geçmesi gereken süre ise tamamen farklı bir olay :) İlk format attığımda sistemde elle tutulur bir program olmadığından açılış kapanış vs. iyi oluyor da sonra yaşlanıyor Windows :) Bir virüs girse (ki bu gayet kolaydır) temizleyene kadar akla karayı seçmek işten bile değil... Hatta kimi virüsler öyle yatağa düşürür ki Windows'u kurtulması imkansızlaşır ötenazi yapmanız gerekir. Çok sayardım da uzun yazı okumak sıkıcı olur diye burda kesiyorum yazımı. En iyisi Linux. Kafam öyle rahat ki...

tahaburak

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Linux kullandığımda bazı oyunların çalışmayacağını söylediler mesela pes 11 doğrumu ?

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
139
ücretsiz, hızlı, tasarımı güzel, açık kaynak kodlu, güvenli daha da sayılabilir.

en önemlisi özgür işletim sistemi :)

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
normalde kullanmıyorum ama diger harddiskte kurulu kafama estikce kullanıyorum..
internette gezinmek daha hızlı
makinanın performansı daha yüksek
masaüstü, pencere vs efektleri windowsun cok cok üstünde
bütün lazim olan programlar icinde kendiliginden mevcut extralari uygulama magazasiyla bulmakta cok kolay
kullanıcının hayal gücüne göre özellestirmesi kolay ve bambaska bi görüntü vermek mümkün
ve bunlarin hepsi crack serial vs aramadan bedava...

karcx

Profesör
Reaksiyon puanı
39
ücretsiz, hızlı, tasarımı güzel, açık kaynak kodlu, güvenli daha da sayılabilir
Ücretli;hızlı;tasarımı harika;kapalı kaynak kodlu(Açık olsada benim yapabileceğim bir şey yok{çünkü sistem programcısı değilim});aşırı derecede güvenli ...
Bu yüzden Windows kullanıyorum:D:D

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
139
Ücretli;hızlı;tasarımı harika;kapalı kaynak kodlu(Açık olsada benim yapabileceğim bir şey yok{çünkü sistem programcısı değilim});aşırı derecede güvenli ...
Bu yüzden Windows kullanıyorum:D:D

güvenlikten anladığınız sadece virüsler olmasın. windows üzerinden düzenli olarak tutulan kullanıcı kayıtları, microsoftun kullanıcıları tracklemesi vs. kişisel kullanım için önemli olmayabilir ama kurumsal olarak büyük tehlike...

CODON

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Kullanıyorum.Çünkü en iyi oyunlar Linuxta,en gelişmiş en üstün programlar Linux'ta,hiç özelleştirmeden bile tasarımı en iyi işletim sistemi,8Mbit internetim de saniye başına 2 mb dosya indirilebiliyor,Masaüstünde ışıklı yazı yazabiliyorsun daha ne olsun....

---------- Post added at 19:55 ---------- Previous post was at 19:54 ----------

güvenlikten anladığınız sadece virüsler olmasın. windows üzerinden düzenli olarak tutulan kullanıcı kayıtları, microsoftun kullanıcıları tracklemesi vs. kişisel kullanım için önemli olmayabilir ama kurumsal olarak büyük tehlike...

Google'da kullanma o zaman.Gmail ve diğer Google servisleri çok büyük tehlike...

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
139
Kullanıyorum.Çünkü en iyi oyunlar Linuxta,en gelişmiş en üstün programlar Linux'ta,hiç özelleştirmeden bile tasarımı en iyi işletim sistemi,8Mbit internetim de saniye başına 2 mb dosya indirilebiliyor,Masaüstünde ışıklı yazı yazabiliyorsun daha ne olsun....

---------- Post added at 19:55 ---------- Previous post was at 19:54 ----------

Google'da kullanma o zaman.Gmail ve diğer Google servisleri çok büyük tehlike...

yazımı tam okuduysan kişisel olarak önemli değil ama kurumsal olarak önemli dedim. ayrıca google konusunda gerekli tedbirlerimi de alıyorum.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Kullanıyorum.Çünkü en iyi oyunlar Linuxta,en gelişmiş en üstün programlar Linux'ta,hiç özelleştirmeden bile tasarımı en iyi işletim sistemi,8Mbit internetim de saniye başına 2 mb dosya indirilebiliyor,Masaüstünde ışıklı yazı yazabiliyorsun daha ne olsun..

ısıklı yazı nedir yav masaüstüne neler yapabiliyo linux neler anlatmakla buraya sıgmaz.

CODON

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ekranı bile döndürüyosun.Devrim artık bu kadarı da ...

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Kullanımı kolaydır. Program arama derdin nerdeyse yoktur. Win sistemlerde göremeyeceğin şıklıkta masaüstü yapabilirsin. Sistem senin sahibin değil, uşağındır. Kim uşak olmak isterki! :) Seviyoruz ve kullanıyoruz.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Kullanımı kolaydır. Program arama derdin nerdeyse yoktur. Win sistemlerde göremeyeceğin şıklıkta masaüstü yapabilirsin. Sistem senin sahibin değil, uşağındır. Kim uşak olmak isterki! :) Seviyoruz ve kullanıyoruz.

Program derdin yoktur derken alternatif program derdin yoktur diyecektin heralde.

Reaksiyon puanı
0
Ben şimdiye kadar hep windows kullandım. Merak ederim ama hiç denemedim. Madem ki ücretsiz, lisans sorunuda olmayacağına göre nereden indireceğimi nasıl kuracağımı kısaca belirtirseniz sevinirim.

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
ücretsiz
performanslı
güvenli
tasarımı güzel
biraz daha sayılabilir.:D

ilahiyatci

Doçent
Reaksiyon puanı
10
linuxu iki kere kurdum. birincisinde hard diskimi dosyasistemi bozuldu ağzımı belledim. sonrasında pardus kurdum o da beni yarıyolda koydu. laptopumda win7 home premium var rahatım. virüsle karşılaşmadım şimdiye kadar. rastgele usb takmıyorum rastgele siteye girmiyorum olup bitiyor. kaldı ki adobe, autodesk programlarını linux da nasıl kullanacaksın. hadi kurdun bütün crackler win için yazılmış. yani lisans demek istemiştim :D :D :D

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
11
güvenlik denince sadece virüsleri vs'i anlamayalım arkadaşlar...
-kurulum yaparken home yada tüm sistemi çok ileri derecede şifreleyebiliyoruz...
-ext ve diğer formatlar çok güvenli...
-veri kurtarılması daha tatminkar
-veri yokedilmesi de aynen yukardaki gibi:)
daha sayılabilecek çok şey var ama bunları sayacak daha bilgili arkadaşlar forumda mevcut...