Neden Geniş Ekranlı Monitör Kullanmalıyız?

Bu konuyu okuyanlar

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Günümüzde daha fazla tercih edilmeye başlayan geniş ekranlı monitörlerin kullanım alanları ve kullanım sebeplerini bu yazımızda ele alıyoruz.

LG-29-EA93.jpg

Geniş ekranlı monitörlerin, kare monitörlere nazaran artı özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler sayesinde monitör kullanımı, hem daha pratik hem daha profesyonel olmaktadır. Bu monitörler çalışanlara, oyun ve sinemaseverlere maksimum deneyim sunmaktadır.

Ayrıca çalışma hayatında zaman ve enerji tasarrufu sağlamaktadır. Geniş ekranlı monitörlerde sütunlar, daha büyük ölçüde görüntülenebilmekte ve birden fazla doküman yan yana incelenebilmektedir. Örneğin; Grafik Tasarımcıları ekranı dörde bölerek kıyaslama yapabiliyorken, Mimarlar projelerini daha geniş alanda inceleyebilmektedir.

Geniş ekranlı monitörler, sinemaseverlere de sinema ekran oranına çok yakın olan boyutta sinema deneyimi sunmaktadır. Oyun oynayan kullanıcılara yönelik de olan bu monitörler oyun keyfini üst düzeye çıkartmaktadır.

Ultra geniş ekranlı monitör, LG 29″ EA93 hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

Kaynak

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Yazı reklam amaçlı ama, kare mönitörler anlamsız bir şekilde pahalılar. Ama oyunlarda kare monitörler bence çok daha iyi, gereksiz yere nesneleri basık göstermiyor.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
LG 'nin bu monitörü ofis kullanıcıları için bulunmaz nimet bence

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Yazı reklam amaçlı ama, kare mönitörler anlamsız bir şekilde pahalılar. Ama oyunlarda kare monitörler bence çok daha iyi, gereksiz yere nesneleri basık göstermiyor.

Oyunun çözünürlüğü oranı 4:3 ise çözünürlüğü 16:9 olan bi monitör tabiki basık gösterecektir. Oyunu 16:9 bi çözünürlüğe ayarlarsan düzelir.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Bu monitörde başlattan saate kadar yürüyerek mi gidiliyor acaba??..:D

Oqunes

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Monitör gerçekten aşırı büyük.Normal bilgisayar kullanıcıları için göze zararlı olabilir (Zaten alacaklarını da sanmıyorum :D ) ama grafik,3d tasarım gibi şeylerde çok iş görür.

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
bu elimdeki şimdilik idare ediyor ama ileriki zamanda bu tarz bu monitor almayı düşünüyorum bu kadar buyuk olmasa da tabi biraz ucuzlayınca .....

seyrane00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Geniş ekran monitöre zor alıştım ama şimdi kare monitör cok itici geliyor

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Ben hala karemonitör kullanıyorum. Kasayı değiştirdik ama ekranda sıkıntı yok diye değiştirmedim de. Ekran kartı DVI çıkışlı biz hala VGA monitör takılıyoruz :)

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Özellikle yan yana iki üç pencere açılması gerektiğinde bu tür ekranların kıymetini daha iyi anlıyor insan.

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Oyunun çözünürlüğü oranı 4:3 ise çözünürlüğü 16:9 olan bi monitör tabiki basık gösterecektir. Oyunu 16:9 bi çözünürlüğe ayarlarsan düzelir.
Oyun bi' örnekti.
Onun dışında mesela normal kullanımda da aşırı geniş görünüyor, yada ben alışamadım. :)
Benim laptop da 15.6'. Ama onun ekranı aşırı geniş olmadığı için alıştım mesela.

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Benim kardeşim mimarlık okuyor Autocad kullanmak için böyle bir monitöre ihtiyaç var geçen haftalarda da böyle bir konu açmıştım ama hala alamadım monitörü. Oyun vs için gereksiz masraf olabilir ama iş için zaruri bir şey bu monitör. Zamandan tasarrufu var

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Anladığım kadarıyla bu monitör oyun odaklı olmasa bile genel anlamda grafiker, tasarımcı , çizimci , program kullanıcıları için ideal bir alet olduğu kanısındayım :)

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Anladığım kadarıyla bu monitör oyun odaklı olmasa bile genel anlamda grafiker, tasarımcı , çizimci , program kullanıcıları için ideal bir alet olduğu kanısındayım :)

Oyun içinde olur bu parayı keyif için verecek adam varsa :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
LG 23'' 1920x1080p IPS LED kullanıyorum. gayet memnunum zaten bundan daha büyüğü göz,kafa yoruyor(kafayi çevirmekten). 23'' en ideali.

brskyk

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Hoş monitör kaç para acaba 3000 tl den aşağı değildir heralde

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Oyun bi' örnekti.
Onun dışında mesela normal kullanımda da aşırı geniş görünüyor, yada ben alışamadım. :)
Benim laptop da 15.6'. Ama onun ekranı aşırı geniş olmadığı için alıştım mesela.

Çözünürlük monitör çözünürlüğüne birebir oturursa basıklık olmayacaktır kesinlikle.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Ne kadar ki bu monitör? Aldırsam patronuna.. Rapor yaparken inanılmaz işime yarardı :)

administrator

Asistan
Reaksiyon puanı
47
vaaavvv monitöre bak:drool: bizde hala 17" CRT kullanalım.... grafikerler için bulunmaz nimet

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Ips işini çok güzel becerıyor Full HD IPS panelle birleşince optımus g p prodaki özellik bu panellerde işte yandan bakılınca bile yansıma olmuyor güneş ışıgıda dahil

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ips işini çok güzel becerıyor Full HD IPS panelle birleşince optımus g p prodaki özellik bu panellerde işte yandan bakılınca bile yansıma olmuyor güneş ışıgıda dahil

Ey gidii tüplü Tv'ler az güneş vursun hiç bir şey görünmez di :)

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Monitör Türkiye'de yok yanılmıyorsam ama yurt dışı fiyatı 1500 üzeri artık buraya gelince kaç olur Allah bilir

Lg' nin resmi sitesinde baktım nereden alabilirim diye.. Sirkeci Teknosa' yı gösteriyor..

by_matrix

Doçent
Reaksiyon puanı
3
500-TL ye ikinci el az kullanılmış samsung 32" lcd tv aldım.hem monitör hem tv olarak kullanıyorum.