Neden Apple

Bu konuyu okuyanlar

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Evet. Bu yüzden uzun ömürlü Android isteniyorsa Samsung ilk tercih olmalı diyoruz. Çinli markalar 2 bilemedin 3 sene gidiyor.
Aynen öyle. S9 un rakibi diye çıkan Xiaomi Mi8 (arkadaşım kullanıyor) şuan sorunlar çıkarırken, 1 jenerasyon eski olan Galaxy S8 hala akıcı ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

sedatistan

Asistan
Reaksiyon puanı
114
O kadar para verip alacan bir bilgisayar, oyun bile oynatamayacak :D
Aynı soruyu bende soruyorum neden?

Diğer işleri zaten diğer 5000TL lik her bilgisayar yapıyor.Hava civa

Meşrubat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Apple'ı tercih etme sebeplerimden biri kullanım kolaylığı,gündelik kullanıma uyumu,pratikliği ve gizliliği.Adamlar macOS'a doğal antivirüs koymuşlar sistemlerine özel kodlanmış virüs yok daha fazla bilgisayara ulaşmak için virüsler genellikle windows'a özel tasarlanıyor.Üstelik Windows'a korsan indirirsiniz pc gider macOS indiremezsin der keser atar tabi bu cep için kötü bir durum çünkü bir oyun 200-300 tl vermek yerine torrent'den beleşe indireboliyorsunuz ama içinizde hep pc ye bir şey olcak mı hissi kalıyor ha çok korsancıysanız macOS'a windows'da kuruluyor.Ayrıca macbookların inceliği çantaya atıp gitme durumu çok iyi ben windows notebookda kullanmıştım macbooka göre daha ağırdı ve windows laptoba özel çanta almıştım ama macbooku sırt çantama atıp evden çıkabiliyorum.Tabiki de kötü tarafları da var örneğin alal acele evden çıkarken usb c yi evde unutunca fareyi takamıyorum arkadaşlarla cs,dota veya lol gibi online oyunları onlar usb den oynayıp killeri çatır çatır alırken ben trackpad'den 2 tık sağ 2 tık sola gidiyorum.Yani Apple günlük kullanım ve uzun ömürlülük konusunda iyidir bu yüzden Apple.

D

Deleted member 6640047

SDN Okuru
Deigner (dizaynır)ları çok iyi işler ortaya koyuyor.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,609
kasılma takılma yok. Bir iphone çıktığı zaman rahat 7 8 sene kullanabiliyorsun

gameking37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Servis kalitesi çok iyi, kendi işletim sistemini kullandığından daha stabil çalışıyor, ve de güncellemeler daha hızlı güncelleme geliyor apple cihazlara. Ayrıyeten pil konusunda da iphone'lar toparlladı artık.

Kendim apple kullanmıyorum, fakat kurcaladığım oldu.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Ara sıra instagram keşfette ekosistem postlarına bakıyorum ve hep apple görüyorum . Apple cidden bu konuyu başarmış hem sosyal medya ile uyum hem şıklık hem tasarım hem uyumluluk . Çok özeniyorum ama bütçe her zaman sıkıntı
Sizin apple hakkında görüşleriniz neler ?

Apple Bilgisayardan Saate Kadar Temel Bir Ekosistem Kurmuş Biri Olarak Kendi Çapımda Buna Cevap Vermem Gerekirse Bana Kalırsa Apple'da Benim Bulduğum Şey Kolaylık Ve İş Gücü Sağlıyor Mesela Bilgisayarımda Aldığım Notların Hemen Telefonuma Geçirilmesi Aynı Şekilde Telefonumda Aldığım Notların Hemen PC Üzerine Geçmesi Cihaz Ve Mekan Aramadan Vakitten Kayıpsız Tam Entegre Çalışmamı Sağlıyor iPhone'da Bir Bankacılık Uygulaması Üzerinden Kopyaladığım Hesap Bilgisini Hiç Vakit Kaybetmeden Bilgisayarıma Yapıştırıp Müşterime Yollayabiliyor Ve Ödeme Alabiliyorum Iphone Yan Odada Olsa Bile Gelen Aramaları Bilgisayardan Cevaplayıp Zaman Kazanıyorum Bir Siteye Girerken SMS Kodu Gerekse Bile iPhone Yerine Bilgisayardan Bu Kodu Görebiliyorum Tüm Mesajlarım Bilgisayarıma Geliyor Bir Arama Geldiği Zaman Yedek iPhone Cihazımda Bile Açabiliyorum Bu Ve Buna Benzer Bir Sürü Özellik Apple'ı Tüm Rakiplerinden Ayırıyor Bence.

Apple Size Sadece Güvenlik Ve Kullanışlı Bir İşletim Sistemi Sunmuyor. Apple Rakamlarla Saçma Sapan Kullanmayacağınız Özellikleri Size Vermek Yerine Daima İşinize Yarıyacak Hayatınızı Kolaylaştırıcak Yenilikleri Cihazlarında Barındırıyor Ayrıca Apple Size Gerek Apple Music,iTunes,App Store Gibi Servislerle Tam Bir Medya Hizmeti Sunuyor.

Benim İçin Neden Apple Sorusunun Cevabı Herşeyden Önce Hayat Kolaylığı,Tasarım Ve İş Gücü Olmuştur. Şahsi Görüşümdür.

Reaksiyon puanı
158
donanım işletim sistemiyle uyumlu. andorid de kullanılan ram e bak birde ios dakine. 16 gblik bir samsung telefona ios işletim sistemi olsa canavar olmaz mı:D android pc nin telefonda kullanılan emülatör hali gibi.

41ph337h4

Doçent
Reaksiyon puanı
579
Apple ürünleri bence gizlilikten çok uzak.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Malzeme kalitesi, işlemci, ios geri kalan şeyler hep ekside.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Es File Manager ve Opera'yı keşfettiğimden beri bende iPhone 6'yı biraz sevdim.
Az bir şey de olsa özgürüm be :D.

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
Neden epıl? Çünkü adamlar yazılımdan anlıyor da o yüzden :D

black_sea_28

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Ben ve benim gibi çoğu kullanıcı, markanın ürününe gösterdiği ilgiye bakar. Ben; markanın ürünü satma politikasına değil, satış sonrası politikasının ne olduğuna bakarım. Herhangi bir ürünü aldığımda, bir kaç ay sonra arıza yapıyorsa ve teknik servisi de ilgisiz ise o markanın ürününü tercih etmemeyi yeğliyorum. Satış sonrası desteğe önem veren, hatta ürününde sorun meydana geldiğinde bunu tamir edip göndermeyip doğrudan değiştiren marka tüketici tarafından her zaman beğenilir.

Neden Apple?

Benim Apple'ye tercih etmemdeki sebepler şunlardır:
1) Satış sonrası ürün desteği çok güzeldir. Gerek telefondan destek gerekse teknik konularda destekte sizi kesinlikle yolda bırakmıyor.
2) Uygulamaları stabil çalışıyor, özellikle Aps Store'ye uygulama koyacak olan geliştiricilerin kaynak kodlarını didik didik ettiklerini, uygulamaların işletim sistemi ile stabil çalışıp çalışmadığına önem verdiklerini biliyorum.
3) Android gibi sizi kısa sürede yazılım desteğinden mahrum bırakmaz.

2018 yılının Eylül ayında 7 Plus aldım, şu ana kadar hiç bir problem çıkartmadı. Sadece bataryası % 82'ye düştü, o da beni rahatsız etmiyor, biraz zaman geçsin onu da değiştiririm.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Dxomark saçmalıktan başka birşey değil. Örnek olarak odaklama sorunu olan,hdr performansıyla ve zoom performansıyla hayal kırıklığı yaratan Galaxy S20 Ultra ya, Galaxy S21 Ultra dan daha fazla puan vermişler bide utanmadan zoom konusunda bile s20 ultra ya daha fazla puan vermişler. Aslında gerçekte S21 Ultra nın kamerası, S20 Ultra dan hertürlü çok daha iyi gerek hdr performansı olsun, gerek zoom performansı olsun, gerek portre fotoğrafları olsun vs... 2. Örnek olarak Huawei Mate 40 Pro nun video kalitesine iPhone 12 Pro Max den daha fazla puan vermişler. Tam bir komedi.

WUSY0

Asistan
Reaksiyon puanı
29
İşlemcsi güçlü hızlı şık hatta bi ara en iyi telefon işlemcileri arasındaydı hala öylemi bilmem ama biraz el yakıyor abim fiyatlar :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dxomark saçmalıktan başka birşey değil. Örnek olarak odaklama sorunu olan,hdr performansıyla ve zoom performansıyla hayal kırıklığı yaratan Galaxy S20 Ultra ya, Galaxy S21 Ultra dan daha fazla puan vermişler bide utanmadan zoom konusunda bile s20 ultra ya daha fazla puan vermişler. Aslında gerçekte S21 Ultra nın kamerası, S20 Ultra dan hertürlü çok daha iyi gerek hdr performansı olsun, gerek zoom performansı olsun, gerek portre fotoğrafları olsun vs... 2. Örnek olarak Huawei Mate 40 Pro nun video kalitesine iPhone 12 Pro Max den daha fazla puan vermişler. Tam bir komedi.
Bence S21 ulta iyi bi telefon zaten iphone 12 ve 11 abartıldığı kadarda mükemmel bi cihaz değil

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
İşlemcsi güçlü hızlı şık hatta bi ara en iyi telefon işlemcileri arasındaydı hala öylemi bilmem ama biraz el yakıyor abim fiyatlar :D

Bence S21 ulta iyi bi telefon zaten iphone 12 ve 11 abartıldığı kadarda mükemmel bi cihaz değil
iPhone 12 lerde çok güzel cihaz hocam. Gerek video performansı olsun(şuan en iyi video kalitesine sahip),Gerek işlemcisi olsun. Zaten iPhone u tercih eden insanlar bu sebeplerden dolayı iPhone alıyor.11 Pro da yaşadığım wifi sorunları yüzünden 11 Pro dan S21 Ultra ya geçtim, hertürlü konuda s21 ultra dan çok memnunum özellikle ekran kalitesi ve fotoğraf performansından.

Şuanda da en hızlı işlemci A14 bionic.

sedatistan

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Ben ve benim gibi çoğu kullanıcı, markanın ürününe gösterdiği ilgiye bakar. Ben; markanın ürünü satma politikasına değil, satış sonrası politikasının ne olduğuna bakarım. Herhangi bir ürünü aldığımda, bir kaç ay sonra arıza yapıyorsa ve teknik servisi de ilgisiz ise o markanın ürününü tercih etmemeyi yeğliyorum. Satış sonrası desteğe önem veren, hatta ürününde sorun meydana geldiğinde bunu tamir edip göndermeyip doğrudan değiştiren marka tüketici tarafından her zaman beğenilir.

Neden Apple?

Benim Apple'ye tercih etmemdeki sebepler şunlardır:
1) Satış sonrası ürün desteği çok güzeldir. Gerek telefondan destek gerekse teknik konularda destekte sizi kesinlikle yolda bırakmıyor.
2) Uygulamaları stabil çalışıyor, özellikle Aps Store'ye uygulama koyacak olan geliştiricilerin kaynak kodlarını didik didik ettiklerini, uygulamaların işletim sistemi ile stabil çalışıp çalışmadığına önem verdiklerini biliyorum.
3) Android gibi sizi kısa sürede yazılım desteğinden mahrum bırakmaz.

2018 yılının Eylül ayında 7 Plus aldım, şu ana kadar hiç bir problem çıkartmadı. Sadece bataryası % 82'ye düştü, o da beni rahatsız etmiyor, biraz zaman geçsin onu da değiştiririm.
1. Hayatımda gördüğüm en kapitalist şirket neredeyse klavyenin her tuşunu ayrı ayrı satacak.

2.Bilgisayar satıp hard diski yükseltememek nedir ya.Bu resmen kullanıcıyı salak yerine koymak.

3.Bir bilgisayara o parayı verip oyun bile oynayamamak.Asus rog scar alırsın hacı yapma etme..

4.Alacağınız Iphonelerin yapıpda benim 1300 TL lik androiddin yapamadığı ne var? Bi kere yazılımının takıldığını görmedim.Extra olarak 5000 batarya ile neredeyse 5 gün şarj etmeden istanbul gibi bir yerde kullanabiliyorum.neden 10 kat fazla verip Iphone alayım?? kaldı ki ben yazılımcıyım ona ragmen her işimi görüyor.

Nereden baksan tutarsız. Ha paran vardır ben illa kazıklanmak istiyorum. Marka fetişiyim dersin.
para senin paran yapacak birşey yok.

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Ben şu an iPhone 12 Pro Max kullanıyorum ve şu an piyasadaki tüm cihazlardan çok daha kaliteli dandik falan değil

sedatistan

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Ben şu an iPhone 12 Pro Max kullanıyorum ve şu an piyasadaki tüm cihazlardan çok daha kaliteli dandik falan değil
Kimse dandik demiyor zaten :D.

1. Piyasadaki tüm modeller derken? diğer hepsini denedin mi?
2.O parayı verdikten sonra bi zahmet kaliteli olsun redmi alsam 1/4 fiyatına aynı kaliteyi yakalarım. Extra özellikleri ile birlikte.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Dediğim gibi Türkiye şartlarında günlük bir kullanıcının iPhone'ye para vermesi biraz saçma tamam kaliteli ama standart bir Android de benim işimi görüyor iPhone'de ama paran vardır o ayrı mesele.

black_sea_28

Asistan
Reaksiyon puanı
26
1. Hayatımda gördüğüm en kapitalist şirket neredeyse klavyenin her tuşunu ayrı ayrı satacak.

2.Bilgisayar satıp hard diski yükseltememek nedir ya.Bu resmen kullanıcıyı salak yerine koymak.

3.Bir bilgisayara o parayı verip oyun bile oynayamamak.Asus rog scar alırsın hacı yapma etme..

4.Alacağınız Iphonelerin yapıpda benim 1300 TL lik androiddin yapamadığı ne var? Bi kere yazılımının takıldığını görmedim.Extra olarak 5000 batarya ile neredeyse 5 gün şarj etmeden istanbul gibi bir yerde kullanabiliyorum.neden 10 kat fazla verip Iphone alayım?? kaldı ki ben yazılımcıyım ona ragmen her işimi görüyor.

Nereden baksan tutarsız. Ha paran vardır ben illa kazıklanmak istiyorum. Marka fetişiyim dersin.
para senin paran yapacak birşey yok.
Ben markanın fanlığını yapmıyorum, herhangi bir markaya da körü körüne bağlanmanın yanlış olduğunu düşünüyorum. Samsung marka telefonun üzerinde çizik bile olmadan 2 yıl kullanıp da yazılım desteğinin kesilmesinin tüketiciyi enayi yerine koymak olarak atfettikten sonra yazılım desteğinin uzun süre olduğu markalara yönlenmek gerektiğine kani oldum. Yorumlarınızda haklı olduğunuz yanlarınız var;ama ben bilgisayarımı Apple marka tercih etmedim. Tercih etmeme sebebim sizin de dediğiniz hususlardan dolayıdır. Kısmen de fiyat politikasından dolayıdır.