Neden Apple

Bu konuyu okuyanlar

yusufisacakirogluu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Ara sıra instagram keşfette ekosistem postlarına bakıyorum ve hep apple görüyorum . Apple cidden bu konuyu başarmış hem sosyal medya ile uyum hem şıklık hem tasarım hem uyumluluk . Çok özeniyorum ama bütçe her zaman sıkıntı
Sizin apple hakkında görüşleriniz neler ?

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Ara sıra instagram keşfette ekosistem postlarına bakıyorum ve hep apple görüyorum . Apple cidden bu konuyu başarmış hem sosyal medya ile uyum hem şıklık hem tasarım hem uyumluluk . Çok özeniyorum ama bütçe her zaman sıkıntı
Sizin apple hakkında görüşleriniz neler ?
Almanyada tanıdığım var benim.Ona veriyorum burda 500 Euro.Gidiyo bana İp hone 12 Alıyo.Bende kulanıyorum.Bunu neden söyledim bilmiyorum ama bu şekilde 5000 TL ye İphone 12 Alabilirsiniz :)
Not : Şık ve Hızlı

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
Apple kullanma sebebim yıllar sonra da ilk günkü performansında kullanabildiğim için. İlk çıktığında iPhone 8 Plus almıştım halen daha kullanıyorum hiçbir sıkıntısı yok.

UnFrGvnG

Müdavim
Reaksiyon puanı
990
Android cihaz en fazla 4 sene gider. Apple 7-8
Kullanıma göre değişir, ikisindede geçerli bu durum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Almanyada tanıdığım var benim.Ona veriyorum burda 500 Euro.Gidiyo bana İp hone 12 Alıyo.Bende kulanıyorum.Bunu neden söyledim bilmiyorum ama bu şekilde 5000 TL ye İphone 12 Alabilirsiniz :)
Not : Şık ve Hızlı
İphone lara imei atılmıyor hocam, Türkiyede nasıl kullanıyosunuz ?

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,069
Şimdiye kadar apple almamak konusunda aşırı ısrarcıydım. Ancak artık ben de apple ekosistemine dahilim ve ilk izlenimlerim oldukça iyi. Evet ülkemiz koşullarında oldukça pahalı yani sırf ekosistem olsun diye bütçeyi zorlamaya gerek yok. Ancak yeterli bütçeniz varsa kesinlikle alınabilecek cihazları var.

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
iphone kafam rahat olsun diyen insan telefonudur sorun çıkartmasın sistemiyle uğraşmıyım sade minimalist aksın gitsin budur bende bu insanlardan biriyim mesela araba alırsam servis kalitesi iyi motoru sorun cıkartmayacak araba alırım daha şık güzel duruyo diye bi araba tercih etmem

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Türkiye şartlarında aşırı pahalı, bir telefona 10-15 bin TL vermek bence mantıksız ancak türkiye şartlarında eğer başka ülkedeyseniz ya da çok paranız varsa düşünmeden alın.

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Çok stabil. Tek sorun fiyat. Buda biraz ülkemizle alakalı.

Reaksiyon puanı
7,999
1- Çok uzun ömürlü
2- Malzeme kalitesi çok iyi , premium olduğunu hissettiriyor
3- Kamerası , özellikle video performansı rakipsiz
4- Eskiden sıkıntılı olan pil performansı artık çözüldü ve uzun pil ömrü sunuyor

Ben bu 4 maddeyi sayabilirim sana. iPhone 8 çıkana kadar Apple almamaya kararlıydım koyu bir Androidciydim. Elimdeki telefon kırılınca baktım o an Vatanda siyah 8 çok hoş geldi ve o an başka alternatif olmadığı için aldım iyi ki de almışım diyorum. O gün bugündür iOS kullanıyorum. Sadece 1 sene S9+ geçtim onda da çok pişman olup 1 sene sonra dehşet bir zararla sattım.

(Daha sonra 6S , 7 gibi modeller kullandım fakat ilk iPhonem 8 di)

XTheSmellOfDeathX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Bana göre gösteriş için harcanan boş paradan başka bir şey değil. Iphone alanların amacı genelde ''Bak benim ayfonum var senin var mı lna'' demek için. Zaten kılıfında bile markayı göstermeye çalışıyorlar, apple logosu hep açık. :D

Reaksiyon puanı
7,999
Bana göre gösteriş için harcanan boş paradan başka bir şey değil. Iphone alanların amacı genelde ''Bak benim ayfonum var senin var mı lna'' demek için. Zaten kılıfında bile markayı göstermeye çalışıyorlar, apple logosu hep açık. :D
Kılıfta bizim suçumuz yok ya şeffaf ve logosu açık kılıf satılıyor genelde. Ben bugüne kadar hiç telefoncularda zarif ve logosu kapalı bir kılıf görmedim hep logosu açık kılıflar ön raflarda ve gerçekten çok zarif gösteriyor. Hava atmak gibi bir şey yok yani :D

yusufisacakirogluu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Bende bu güne kadar koyu android taraftarıydım . İphone'u hep para israfı olarak görüyordum sonra kardeşim para biriktirip telefon almaya karar verdi . Telefoncuya gidip 2.el iphone 6 aldı. Neyse sonra eve geldi işte kullanıyor falan tabi ben kıskandım. sonra onu ben aldım bende j7 prime vardı oda eskiydi iphone 6 da yani kalite farkı o kadar fazla oldu ki arkadaşlarım storylerime cevap veriyordu hep *knk kameramı aldın falan* bende hep telefonu değiştirdim dedim kısacası iphone cidden dev bir marka xiaomi samsung ne kadar kamera eklerse eklesin kaç mp kamera koyarsa koysun iphone 'un 1 kamerasının gazabına uğramaktan kurtulamaz :D
kılıf mevzusuna gelirsek logosunun açık olmasının nedenini ben apple kullanıcılarının markasına olan bağlılığını göstermek olduğu için diyorum

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
apple benim gözümde yenilikçi modern şık cihazları olan ve yazılım olarak gayet başarılı ve tüm markalardan daha üstte görüyorum

DESLAER

Müdavim
Reaksiyon puanı
630
İphonenin tek sorunu üzerine titriyorsunuz

hazalnazz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kırmızısını kullanıyorum, gayet hoş görünüyor. İçerisi zaten şık ve minimalist, kolayca anlaşılabiliyor ve de hızlı. Daha ne olsun cşxzvxzlşcxcvşzl

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
Androide cihazlara kıyasla daha düzgün uzun ömürlü çalışıyor. Tek sorun fiyatı. Eskiden batarya sorunu vardı çabuk bitiyordu şarjı şimdi düzeldi mi acaba?

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Androide cihazlara kıyasla daha düzgün uzun ömürlü çalışıyor. Tek sorun fiyatı. Eskiden batarya sorunu vardı çabuk bitiyordu şarjı şimdi düzeldi mi acaba?
Yooo yine aynı çabuk bitiyor pili ama benim genelde günlük ekran sürem 10 saat falan olduğu için belkide pil dayanmıyordur

Reaksiyon puanı
6,381
O zaman geçen yıl 70 milyondan fazla insan boş yere para harcamış oluyor. Ve diğerlerinde çok daha uzun süre stabil kullanmak için Mac, iMac ve iPad alan insanların o cihazlar üzerinde yaptıkları muhteşem 8K, 4K projeler tamamen, zamanında logo için alınmış bir şeyden çıkma boş şeyler dediğinize göre.

O zaman ülkemizin yönetimindeki insanların çoğu sadece boşa para harcamış oluyor? Veya siyasetimizdeki çoğu insan? Neredeyse tüm teknoloji editörleri, yıllardır teknolojinin içinde olan teknoloji editörleri boş para harcıyor?

Çok MANTIKLI.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
2021 yılında hala şöyle boş konular her şeyi acıklıyor.

XTheSmellOfDeathX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
O zaman geçen yıl 70 milyondan fazla insan boş yere para harcamış oluyor. Ve diğerlerinde çok daha uzun süre stabil kullanmak için Mac, iMac ve iPad alan insanların o cihazlar üzerinde yaptıkları muhteşem 8K, 4K projeler tamamen, zamanında logo için alınmış bir şeyden çıkma boş şeyler dediğinize göre.

O zaman ülkemizin yönetimindeki insanların çoğu sadece boşa para harcamış oluyor? Veya siyasetimizdeki çoğu insan? Neredeyse tüm teknoloji editörleri, yıllardır teknolojinin içinde olan teknoloji editörleri boş para harcıyor?

Çok MANTIKLI.
Apple'ın Türkiye şubesine mi denk geldim ne oluyor kankam ? Adama bak canı pahasına markayı savunuyor marka da bunu kekliyor tuhaf bir döngü. Ülkemizin yönetimi diyorsun. Şimdi beni siyasete girdireceksin o olacak. "Ülkemizin yönetimi" ne gibi dolu bir harcama yapmışta teknoloji gibi bir şeyde iyi bir yatırım yapacak ?

Reaksiyon puanı
6,381
Apple'ın Türkiye şubesine mi denk geldim ne oluyor kankam ? Adama bak canı pahasına markayı savunuyor marka da bunu kekliyor tuhaf bir döngü. Ülkemizin yönetimi diyorsun. Şimdi beni siyasete girdireceksin o olacak. "Ülkemizin yönetimi" ne gibi dolu bir harcama yapmışta teknoloji gibi bir şeyde iyi bir yatırım yapacak ?
Amacım markayı savunmak değildi. Dediklerinizin aşırılığını ve saçmalığını belirtmekti. Yıllarını vermiş editörlerin ve yıllardır kullanıp vaz geçemeyen insanların bir anda sizin tarafınızdan boş para harcayan haline gelmesini söylemek istemiştim.

Ki zaten yazdığım mesajda da her hangi bir markanın yaptığı şeyi savunma yok. Her hangi bir şekilde markanın gayet iyi olduğunu da belirtmemişim.

Orada sadece dediğinizin mantıksızlığını belirtiyorum. Ki ülkemizin siyasetinden kasıt işi gereği telefonunu aralıksız sonuna kadar kullanması gereken insanları kast ediyorum. Her hangi bir siyasi mesaj da yok.

Ayrıca sizin de neden bir anda "Canı pahasına markayı savunuyor" suçlamasına geçtiniz onu da anlayamadım.