Soru Ne Almalıyım ?

Bu konuyu okuyanlar

burke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba mi 10t pro almayı düşünüyorum fakat çok bilgim olmadığı için sizlere danışmak istedim
işim gereği sürekli telefonla konuşuyorum ve ürün fotoğrafları çekiyorum.
bu telefon beni memnun eder mi ?
benim için telefonda öncelik iyi bir batarya, ses kalitesi ve kamerası ?
mi 10t pro mu yoksa önerebileceğiniz bu fiyatlarda daha iyi bir telefon var mı acaba ?

aspet

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
242
Xiaomi kesinlikle tavsiye ederim. Hangi model olursa olsun mükemmel. Özellikle Mi modelleri sağlam. Ben iPhone 12 kullanıcısıyım. Bir de redmi Note 8 cihazım var. Şimdiki aklım olsa ıphone almaz xiaomi kullanırdım

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Merhaba mi 10t pro almayı düşünüyorum fakat çok bilgim olmadığı için sizlere danışmak istedim
mi 10t pro mu yoksa önerebileceğiniz bu fiyatlarda daha iyi bir telefon var mı acaba ?
iPhone XR öneririm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Xiaomi kesinlikle tavsiye ederim. Hangi model olursa olsun mükemmel. Özellikle Mi modelleri sağlam. Ben iPhone 12 kullanıcısıyım. Bir de redmi Note 8 cihazım var. Şimdiki aklım olsa ıphone almaz xiaomi kullanırdım
Ne yani? Redmi Note 8 mükemmel bir cihazmı? Şakaysa komik değilse daha da komik ? .

Son düzenleme:

Möhlettin

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Xr öneririm.Kamerada İphone çok başarılı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok yanlış düşünüyorsun.Apple kalitedir.Elinde çok iyi kalite sunan minik bir canavar var.Xiaomi kalite konusunda Apple'ın tırnağı olamaz.

burke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum , İphone X kullanıcısıyım zaten İphone kalitesi tartışılmaz ama şu da bir gerçek ki kamera okey ama pil ömrünü baza alırsak android telefonların yanından geçemez diye düşünüyorum

Möhlettin

Asistan
Reaksiyon puanı
99
tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum , İphone X kullanıcısıyım zaten İphone kalitesi tartışılmaz ama şu da bir gerçek ki kamera okey ama pil ömrünü baza alırsak android telefonların yanından geçemez diye düşünüyorum
Bataryaya çok takılma derim.İphone daki uygulama kalitesi ve akıcılığı androidde bulamazsın.

Möhlettin

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Dediğinize katılıyorum ama 120hz android cihazlar hariç iPhone daha akıcı.
120hz şu anda bir anlam ifade etmeyen bir teknoloji.Mağazada hangi uygulama 120fps veriyor.Bir tek oyunlarda oda 90fps alırsın.120fps veren oyun şu anda yok.120hz lı S21 ultra kullandım.Bu bug mı yoksa android kaynaklı mı? bilmiyorum ama navigasyon tuşlarını devre dışı bıraktığım anda cihazda hafif takılma oldu.120hz güzel bir teknoloji ama uygulamalar desteklemediği için şu anda oyun dışında bir esprisi yok.60hz lı 12 Pro bana göre akıcılık konusunda daha iyi.Bir uygulamayı kullandığın zaman anlık takılma görmüyorsun.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
120hz şu anda bir anlam ifade etmeyen bir teknoloji.Mağazada hangi uygulama 120fps veriyor.Bir tek oyunlarda oda 90fps alırsın.120fps veren oyun şu anda yok.120hz lı S21 ultra kullandım.Bu bug mı yoksa android kaynaklı mı? bilmiyorum ama navigasyon tuşlarını devre dışı bıraktığım anda cihazda hafif takılma oldu.120hz güzel bir teknoloji ama uygulamalar desteklemediği için şu anda oyun dışında bir esprisi yok.60hz lı 12 Pro bana göre akıcılık konusunda daha iyi.Bir uygulamayı kullandığın zaman anlık takılma görmüyorsun.
Demo cihaz olduğu için olabilir çünkü demo cihazlar güncelleme almıyor ve 7/24 ekranları full parlaklıkları açık kalıyor ve sürekli şarjda o cihazlar. Arkadaşımın s21 plus ı var nagivasyon çubukları devre dışı bırakılmış şekilde kullanıyor ve çoğu uygulamalar 120hz i destekliyor.instagram da,facebook da veya internet tarayıcıda sayfayı kaydırırken gerçekten çok akıcı, benim 60hz lik iPhone 11 Pro kasıyormuş gibi duruyor. Arayüzdede öyle s21 in çok akıcı animasyonları var. Oyun konusuna gelirsek bazı oyunlar yüksek hz li ekranları destekliyor. Mesela car x drift racing 2 benim iPhone 11 Pro da max 60fps alırken, arkadaşımın s20 plus ı 120-96FPS arası alıyor.

Son düzenleme:

Möhlettin

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Demo cihaz olduğu için olabilir çünkü demo cihazlar güncelleme almıyor. Arkadaşımın s21 plus ı var nagivasyon çubukları devre dışı bırakılmış şekilde kullanıyor instagram da,facebook da veya internet tarayıcıda sayfayı kaydırırken gerçekten çok akıcı, benim 60hz lik iPhone 11 Pro kasıyormuş gibi duruyor. Arayüzdede öyle s21 çok akıcı animasyonları var. Oyun konusuna gelirsek bazı oyunlar yüksek hz li ekranları destekliyor. Mesela car x drift racing 2 benim iPhone 11 Pro da max 60fps alırken, arkadaşımın s20 plus ı 120-96FPS arası alıyor.
Bana göre İphone şu anda en iyi kaliteyi sunan marka.120hz İphone 13 Pro ve Pro Max de olucak.120hz çok seviyorsan 13 Pro da alabilirsin.Samsungun cihazları teknoloji olarak güzel ama sosyal medya gerçeğinden dolayı büyük paralarla İphone almak bana daha mantıklı geliyor.

Son düzenleme:

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Bana göre İphone şu anda en iyi kaliteyi sunan marka.120hz İphone 13 Pro ve Pro Max de olucak.120hz çok seviyorsan 13 Pro da alabilirsin.Samsungun cihazları teknoloji olarak güzel ama sosyal medya gerçeğinden dolayı büyük paralarla İphone almak bana daha mantıklı geliyor.
İos vs android tabikide tercih meselesi. Fikrinize saygı duyuyorum. Sosyal medyada story kalitesi iPhone da daha iyi evet doğru. Ama benim için bu konu çok önemli değil. iPhone 11 Pro dan memnunum fakat çok sinir bozucu bir kronik sorunu var wifi sorunu. Bu yüzden cihazı satmayı düşünüyorum.

Möhlettin

Asistan
Reaksiyon puanı
99
İos vs android tabikide tercih meselesi. Fikrinize saygı duyuyorum. Sosyal medyada story kalitesi iPhone da daha iyi evet doğru. Ama benim için bu konu çok önemli değil. iPhone 11 Pro dan memnunum fakat çok sinir bozucu bir kronik sorunu var wifi sorunu. Bu yüzden cihazı satmayı düşünüyorum.
O sorunu duymuştum.Bir modemden kaynaklı olduğu söyleniyor.Elinizde çok iyi bir cihaz var.Mağazaya götürüp yeni bir cihaz talebinde bulunabilirsiniz.Apple müşterisini mağdur eden bir marka değil.Benim akrabalarımın çoğu İphone kullanıyor.Kullananların çoğu da memnun.

aspet

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
242
iPhone XR öneririm.
Hocam bana gülücük atmışsınız da bana göre fikre saygı duymak gerek. Tamam evet kabul ediyorum kat kat iyidir ıphone xiaomiden ama aynı zamanda mantıklı da olmak lazım. Örneğin Redmi Note 8 128 GB 2750 TL. iPhone 7 ise 4 bin lira civarı olmalı 64 GB’ı. Çok fazla fiyat farkı var. iPhone 64 GB olanı söyledim bi de. Depolama alanı olarak da fark var ve büyük fiyat farkı var. Oyun oynayacaklar için büyük ekran olması gerek. Valla redmi Note 8, 7 aydır falan hiç sorun yaşatmadı bana. Sorun yaşatmayan cihaz benim için mükemmeldir. Her işimi görüyordum çünkü. Lol Wild Rift falan da kasmadan oynuyordum orta grafik ayarlarında. Özetle mantıklı davranacagım, bir telefona çok para vermeyeceğim, bütçem kısıtlı diyorsan xiaomi. Ama param çok zaten zenginim, bi 10 sene telefonu kullanayım diyorsan benim gibi ıphone 12 alırsın. Ama gerçekten bana biraz lükse düşkünlük geliyor bu durum. Xiaomi redmi Note 8 de iş görür çünkü. Hiç kusuru yok gerçekten. Ama tabi dediğim gibi kamera ve işlemci performansı belli. İlle de her şeyin en iyisi bende olsun diyorsan iPhone X falan al geç ama gerek yok inanın. A14 bionic çip mobil oyunlar için çok güçlü. Snapdragonun ortalama işlemcileri de yeterli bence

heroespro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Bende çok fazla araştırdım. 1 aydır araştırıyorum. Bu fiyatlara alınabilecek en iyi Android sanırım MI 10T PRO

Möhlettin

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Hocam bana gülücük atmışsınız da bana göre fikre saygı duymak gerek. Tamam evet kabul ediyorum kat kat iyidir ıphone xiaomiden ama aynı zamanda mantıklı da olmak lazım. Örneğin Redmi Note 8 128 GB 2750 TL. iPhone 7 ise 4 bin lira civarı olmalı 64 GB’ı. Çok fazla fiyat farkı var. iPhone 64 GB olanı söyledim bi de. Depolama alanı olarak da fark var ve büyük fiyat farkı var. Oyun oynayacaklar için büyük ekran olması gerek. Valla redmi Note 8, 7 aydır falan hiç sorun yaşatmadı bana. Sorun yaşatmayan cihaz benim için mükemmeldir. Her işimi görüyordum çünkü. Lol Wild Rift falan da kasmadan oynuyordum orta grafik ayarlarında. Özetle mantıklı davranacagım, bir telefona çok para vermeyeceğim, bütçem kısıtlı diyorsan xiaomi. Ama param çok zaten zenginim, bi 10 sene telefonu kullanayım diyorsan benim gibi ıphone 12 alırsın. Ama gerçekten bana biraz lükse düşkünlük geliyor bu durum. Xiaomi redmi Note 8 de iş görür çünkü. Hiç kusuru yok gerçekten. Ama tabi dediğim gibi kamera ve işlemci performansı belli. İlle de her şeyin en iyisi bende olsun diyorsan iPhone X falan al geç ama gerek yok inanın. A14 bionic çip mobil oyunlar için çok güçlü. Snapdragonun ortalama işlemcileri de yeterli bence
Elinizde ömürlük bir cihaz var.Bozulana kadar kullanırım diyorsanız 7 yıl teklemeden kullanırsınız.