NBA All-Star'a Yeni Yarışma

Bu konuyu okuyanlar

konsolos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
All-Star'da yeni yarışma

Kevin Durant, Joe Johnson ve OJ Mayo yeni bir yarışmada mücadele edecekler.

Oklahoma City Thunder forveti Kevin Durant, Memphis Grizzlies'ten OJ Mayo ve Atlanta Hawks'ın all-star oyuncusu Joe Johnson, NBA'in all-star hafta sonunda düzenlediği en son yarışmada karşı karşıya gelecek.

Cumartesi günü etkinlikleri öncesi açık sahada yapılacak olan yarışmanın adı, H-O-R-S-E.

Oyunun kurallarına göre, yarışmacılar sıradaki katılımcının attığı basketin aynısını atmak zorunda. Bunu başaramayan isim, bir harfle cezalandırılıyor. Beş başarısız atış yapan oyuncu, kelimeyi tamamlayıp oyun dışı kalıyor.

NBA'in kuralları gereği yeni yarışmada smaç yapmak yasak.

All-Star Yayın Saatleri

14 ŞUBAT CUMARTESİ - ÇAYLAKLAR MAÇI - 04:00
15 ŞUBAT PAZAR - YETENEK KARŞILAŞMALARI - 03:30
16 ŞUBAT PAZARTESİ - ALL-STAR MAÇI - 03:20

Kaynak

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
120
Güzele benziyor smaç olmamasııda mantıklı olmuş bakalm nasıl olacak

konsolos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu arada rudy gay sakatlandığı için onun yerine smaç yarışmasına jr smith'i çağırmışlar.
zaten rudy'nin garip bir soyadı vardı :)

ridvan1452

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
hido yada memo girdimi all stara bilen varmı

kkoray

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
yok çağrılmadılar diye biliyorum

filtrekahve

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
0
Bu sene Hido ve Memo yok All Star'da. Son dakikada bir sakatlık olmazsa da girme ihtimalleri yok. Yeni yarışma ilginçmiş, ama ben sokak basketbolunu anımsatan teke tek ya da ikiye iki kısa süreli maçların daha fazla ilgi çekeceğini düşünüyorum. Ne öyle adam asmaca oynar gibi harf eklenmesi :)

konsolos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu sene Hido ve Memo yok All Star'da. Son dakikada bir sakatlık olmazsa da girme ihtimalleri yok. Yeni yarışma ilginçmiş, ama ben sokak basketbolunu anımsatan teke tek ya da ikiye iki kısa süreli maçların daha fazla ilgi çekeceğini düşünüyorum. Ne öyle adam asmaca oynar gibi harf eklenmesi :)

bu yarışma 60'lı 70'li yıllar arasında yapılıyormuş sonra kaldırılmış. geçen sene de geliştirme liginin all-star'ın da yapıldı ve izleyenler gayet memnun. herkes güzel diye anlatıyor.:happy:

filtrekahve

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
0
yanılmıyorsam bu işler oy sistemi ile oluyordu

All Star maçlarında ilk 5 çıkacak oyuncular dünyanın her yerindeki internet kullanıcılarının oylarıyla belirleniyor. Bu yüzden daha uzuuuun bir süre Yao Ming'i ilk 5 başlarken görebiliriz, malum, adam Çinli. Nba.com'daki oylama sayfası 2 ay kadar açık kalıyor, herkesin günde 1 oy verme hakkı bulunuyor. Türkiye'den olan ilgi nedeniyle birkaç senedir bu oylama ekranı Türkçe de hazırlanıyor.

12'şer kişilik takımların kalan 7 oyuncusu ise koçlar tarafından belirleniyor. Mehmet Okur All Star olurken bu kontenjandan girmişti listeye. O yıl Shaq'la karşılıklı 1.90'lık birer guard'mış gibi oynamaları hala aklımda :icon_:

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
120
Uykusuz geceler baslıyor :)

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Ben son 3-4 senedir All-Star maçlarından hiç zevk almıyorum. Özellikle Slam Dunk yarışmasından...Nerede o eski Desmond Mason, Vince Carter'ların smaçları, hareketleri....Hele Nate Robinson'a 40-50 hak tanıdıkları o seneki şampiyona tam bir rezaletti...eski ruhu göremiyorum ben ve uykusuz kaldığıma değmiyor artık.

konsolos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu sene t-mac ve carter yine yok allstar da. ama kobe, shaq, garnett oynayacaklar. nash de yok bi de galiba heralde sanırsam.

abbow caramelo yu da almamışlar yaw.

filtrekahve

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
0
bu sene t-mac ve carter yine yok allstar da. ama kobe, shaq, garnett oynayacaklar. nash de yok bi de galiba heralde sanırsam.

t-mac ve carter kuzenler, birini almayınca öbürünü de almamışlardır :)

Şaka bir yana Carter, Shaq, Dwight gibi isimler sakat değillerse her all-star'da olmalı bence. Çünkü bu normal bir maç değil, tamamen eğlence...

Nash yok ama organizasyonun bu yıl Phoenix'te olacağını düşünürsek olmalıydı derim. Alınması gereken çok isim var ama topu topu 24 kişi seçilebiliyor koca ligde...

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
120
Shaq we dwight neler yapacaklar bakalım çok eğlenceli olacağı kesin ama carmelo nun olmaması kotu olmuş

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Heyecana az kaldı. :D

MagNiFiCenCe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yeni yarışma yetenek gecesinde mi yapılacak yoksa ayrı bir saatte mi bilgilendirirseniz sevinirim 4-5 yıldan beri kaçırmadan izliyorum unutamadadığım ise MJ'nin son allstar gecesi idi uzatmalara gitmişti maç ve ertesi günü ist'da kar nedeni ile okullar tatildi 3:30 4:00 gibi başlamıştı 06:00 gibi bitmişti. olmaz bi daha öle maç kaçıranlar için üzüldüm

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42

Vallaha mı?

Abooo hiç izlemeyelim o zaman....uykusuz kalmam bu sene, zaten eskisi kadar zevkli değil, millet sayıya oynuyor mvp olayım diye :wheelchair:

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
120
Vallaha mı?

Abooo hiç izlemeyelim o zaman....uykusuz kalmam bu sene, zaten eskisi kadar zevkli değil, millet sayıya oynuyor mvp olayım diye :wheelchair:

Öyle deme abi işin içinde Shaquille O'Neal varsa zevkli olmaz mı yahu :D

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Öyle deme abi işin içinde Shaquille O'Neal varsa zevkli olmaz mı yahu :D

Tabii ki canım o adam başlı başına bir gösteri zaten :D

Ama fark ettiyseniz son yıllarda millet sayı atmaya oynuyor mvp için...bakalım bu sene ne olacak...umarım ben yanılırım :D

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
120
Evet dedigin dogru özellikle LeBron ve Kobe sayı atmak için cok kasmıslardı skorun arka planda güzel hareketlerin(Bol bol alley-oop :D) ön planda bir All-Star olması dileğiyle :D

Rapchy

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
120
Ben sezon başladığından beri uyumuyorum :sleeping:
Bu sezon öncesinde bende öyleydim :) izledigim 2 kanal vardı NTV ve NBA TV okula uykusuz gidip orda All-Star muhabbeti yapmak antremanlarda aynı hareketleri yapmaya calısmak cok güzeldi :turned:

Son mesajlar