Natal, Microsoft'a Milyarlar Kazandıracak!

Salt Okunur

Müdavim
Müdavim
1 Haziran 2009
2,593
42
0
Analizciler iddialı! Bu yıl içerisinde satışa sunulacak olan yeni nesil oyun kontrol sistemi Natal, Microsoft'a astronomik rakamlar kazandıracak.

Geçtiğimiz E3 fuarında duyurusu yapılan ve tüm dünyanın ilgisini üzerinde toplayan Natal, yeni nesil bir oyun deneyimi yaşatacağı gibi, yapımcılarının da yüzünü güldürecek. Bilindiği üzere cihaz, kullanıcının üzerinde hiçbir aparat bulunmaksızın hareketleri algılayabiliyor.

Bu sayede oyuncular, manevra kabiliyetlerini engelleyecek herhangi bir şey olmadan Natal ile oyun deneyimi yaşayabilecek. Sistem sadece eğlence için değil, ayrıca günlük yaşantımızı destekleyecek ögelerle donatılacak. Örneğin kıyafet seçmek için giysileri giymek yerine sanal olarak ekranda üzerimizde görmek mümkün olacak...

Project_Natal1263306109.jpg

Geleceğin İnteraktif Eğlencesi

Bilimkurgu filmlerinden kesitleri andıran tüm bu özellikler, bu yıl içerisinde Microsoft tarafından Xbox 360 ve PC kullanıcıları için satışa sunulacak. Analizciler, Natal'ın 2011 ve 2012 mali yıllarında ne kadar kazandıracağını araştırdı. Sonuç Microsoft'un yüzünü güldürecek cinsten.

85 dolardan piyasaya sürüleceği düşünülen Natal, 2011'de 1.7 milyar dolar kazandıracağı tahmin edilirken, 2012 mali yılı sonuna kadar bu rakamın 2.3 milyar dolara ulaşacağı belirtiliyor. Eğer tahminler doğruysa, Natal projesiyle Microsoft, hem geleceğe açılan bir deneyim yaşatmış olacak, hem de ciddi bir gelir kaynağı kazanacak.

:: Sizce yeni nesil hareket algılayıcı sistemleri arasında en başarılısı hangisi?

Yazan: Aykut Göker
SDN - http://shiftdelete.net

baaydin

Müdavim
Müdavim
2 Kasım 2007
2,173
7
0
yıllardır tüm oyun tutkunlarının hayalini xbox gerçekleştirecek normaldir bu kadar para kazanacak olmaları.

fakcakaya

Asistan
14 Aralık 2009
422
1
18
bambaşka bir deneyim olacak...dikkat ederseniz xbox360 ve pc için geliştiriliyor...ps3 hikaye abi....ben evde 42" lcd tv me hdmi den 1080p pc mi bağladım kablosuz kalvye mouse ilede oyun oynuyorum,internet,film..vs..herşey ....ps3 bağladım lanet ettim grafiklerine ...abartıldığı gibi deil..sadece hazır oyun makinesi ps3 xbox360 filan......

MİCROSOFT OLDUĞU SÜRECE PC HERZAMAN OLACAKTIR...

*Rorschach*

Asistan
15 Kasım 2009
182
2
0
Natal ile ilgili haberler gördükçe kendimi Microsoft binasına kendimi zincirleyesim, Bill Gates'i kucaklayasım geliyor. Microsoft bu sefer oyun piyasasına damgasını vuracak bir proje hazırlıyor. Çıkışını sabırsızlıkla bekliyorum. Asıl merak ettiğim Sony'nin bunlar karşısında ne yapacağı. Bence PS3 bu sefer kırılacak...