Natal, Geniş Bir Odaya İhtiyaç Duyuyor

Salt Okunur

Müdavim
Müdavim
1 Haziran 2009
2,593
42
0
Microsoft'un geliştirdiği yeni nesil oyun ve eğlence platformu Natal ile ilgili detaylar açıklanıyor. Natal için evde ne kadar boşluğa ihtiyacınız var, merak ediyor musunuz? Yanıtı haberimizde...

Oyunculuk uzun zamandır kendini tekrar ediyordu ki, hareket algılayıcılı kumandalar hayatımıza girdi. Nintendo'nun Wii hamlesinin ardından Microsoft'un Natal'ı ve Sony'nin PlayStation Move'u, yeni nesil eğlence deneyiminin kapılarını aralayacak özellikler ile geliyor.

Şüphesiz ki son zamanların en çok beklenen hareket algılayıcısı Natal. Cihaz, üzerinizde hiçbir aparat olmaksızın hareketlerinizi özel bir kamera vasıtasıyla ekrana taşıyabiliyor. Bu da, Natal'ı rakiplerinden bir adım ileriye götürüyor.

Natal'ın Nasıl Kullanıldığını İzlediniz mi?

[SDNTV]http://trailers-ll.gametrailers.com/gt_vault/11397/t_projectn_e309_intro.flv[/SDNTV]

Uzun zamandır merak edilen bir soru, cihazın nasıl bir alanda etkin bir şekilde çalışabildiğiydi. Nihayet yetkili ağızlarda açıklama geldi. Sensorunun minimum hata ile çalışabilmesi için Natal, yaklaşık 4 metre genişliğinde bir açık alana ihtiyaç duyuyor. Ayrıca yükseklik olarak da 2.7 metreye gereksinimi var.

Bu ölçülere sahip olunmadığında da Natal'ı çalıştırmak mümkün olacak fakat en iyi verim alınamayacak.

:: Odanız Natal'ı çalıştırmaya müsait mi?

Yazan: Aykut Göker
SDN - http://shiftdelete.net

i.am.kira

Asistan
12 Ağustos 2009
169
2
0
videodaki gibiyse resmen çağ atlar bilgisayarlar. ama simultane hareketleri algılayabileceğini sanmıyorum. bekleyip görecez.

*Rorschach*

Asistan
15 Kasım 2009
182
2
0
İlk gördüğüm andan beri hep desteklediğim, beğendiğim bir teknolojiydi. Sürekli çok iyi olacağı konusunda yorumlar yapıyordum. Şu an ne kadar haklı olduğumu daha iyi anlıyorum. Natal'la çocuk oyunları oynanacak diyenler ters köşeye yatmış bir vaziyette küçük dillerini yutmuş olmalılar. Henüz yeni bir teknoloji olmasına rağmen acayip bir gerçekçilik hakim oyunlarda. İlerde geliştirildiğinde nasıl bir hale geleceğini düşünemiyorum bile. O zaman benim için adı Natal değil "Devrim" olacaktır:)

emptyheart

Müdavim
Müdavim
7 Ağustos 2009
1,636
25
0
wooooww çok etkileyici bi çıksa ve uygun bişy olsa fiyat olarak çoğu firmayı ekmeğinden eder:D
ve kesinlikle odam müsait uygun olursa fiyatı biran bile düşümem alırım

revix

Asistan
13 Nisan 2006
122
0
16
Biraz degil baya bi abartı var bu teknolji suan için bene mümkün degil .
Ayrıca o harketleri algılaması için insan vucuduna bazı apartlar takılması gerekir.
Bi yemek yapmadıgı kaldı onuda yapar :dirol: yakında.