Soru Nasıl YouTuber olunur?

Bu konuyu okuyanlar

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Merhabalar dostlar. 24 Kasım 2018 tarihinde oluşturduşum bir YouTube kanalım var. Bilgisayar ve elektrik/elektronik üzerine videolar çekeceğim. Telefonum Redmi Note 11 SE 5G. Tripod almayı düşünüyorum. Videoları tek başıma çekeceğim. Video çekebilecek uygun alanım var. Elimde havya seti, tüp lehim, değişik değişik tornavidalar, ışıklandırma aletleri, birsürü bilgisayar bileşenleri, matkap, bilgisayarlar ve daha şeyler var. Konuşma ve diksiyonumun iyi olduğunu düşünüyorum. Bilgi ve tecrübe zaten ??. Abone sayım arttıkça da forum sitesi kurmayı düşünüyorum. Sizce başlamalı mıyım? Ne kadar mantıklı?

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Yarın sabahtan itibaren başlıyorum. Bir Banner ve mükemmel bir ad gerekli. Onu ben ayarlarım. ?

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
850
kanalın linkini atarsan abone olalım

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,601
Dostum hemen başla. Başaramasan bile içinde kalmaz. Nasip bir kapıdır çalmadan kapının açılıp açılamayacağını bilemeyiz. İçerikler güzelse bir abonen hazır bile. ?

Naçizane tavsiyelerim:
• İçerikler gerekmedikçe uzun olmasın, izleyeni sıkabilir. Malum hız çağındayız.
• Özgün olmakta önemli.
• Hemen pes etme. Sabırla içerik üretmeye devam et ve her gün yeni şeyler öğrenmeye çalış.
• Sana tavsiyem shorts videolara da özen göstermen. Ayrıca belli bir kitleye ulaşmak için instagramı da kullanabilirsin. YouTube'a nispeten daha kolay bence.
• Son olarak, önemli olan içerik ve üslup olsa da video kapakları çok önemli bence. Şahsen ben önem gösteriyorum.

Mevzuya hakim olmasam da önerilerim bunlar. Ne kadar işe yarar tavsiyelerim bilmyorum. Ben olsam bunlara dikkat ederim.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
Yarın sabahtan itibaren başlıyorum. Bir Banner ve mükemmel bir ad gerekli. Onu ben ayarlarım. ?
Düzenli bir zaman belirlemelisin kendine. Mesela haftada 1 videoysa haftada bir video at bazen haftada 2 video atıp bazen hiç atmamazlık yaparsan algoritmaya giremezsin. Günde 1 mi haftada 1 mi ayda 1 mi vs ona karar verip uymalısın.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Düzenli bir zaman belirlemelisin kendine. Mesela haftada 1 videoysa haftada bir video at bazen haftada 2 video atıp bazen hiç atmamazlık yaparsan algoritmaya giremezsin. Günde 1 mi haftada 1 mi ayda 1 mi vs ona karar verip uymalısın.
Her gün saat 19.00

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Günde 1 video atmak şimdi mümkün gözükse de ileride imkansız olacak. 2 günde 1 video atman daha mantıklı olur.
Hocam peki size bir şey soracağım. Çekimler için şimdilik telefon yeterli mi, yoksa video kamera ile mi çekmeliyim?

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,487
Hocam peki size bir şey soracağım. Çekimler için şimdilik telefon yeterli mi, yoksa video kamera ile mi çekmeliyim?
Başlangıç için telefon bence gayet yeterli. Facecam açmak istiyorsanız bir webcam işinizi görür. Masabaşı çekim yapacaksanız da şimdilik telefon yeterlidir.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Başlangıç için telefon bence gayet yeterli. Facecam açmak istiyorsanız bir webcam işinizi görür. Masabaşı çekim yapacaksanız da şimdilik telefon yeterlidir.
Facecam nasıl yapacağım? Ayrıca hem masabaşı hem de facecam yapacağım.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Hocam yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim iyi ki varsınız. ❤️

Duhois

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar dostlar. 24 Kasım 2018 tarihinde oluşturduşum bir YouTube kanalım var. Bilgisayar ve elektrik/elektronik üzerine videolar çekeceğim. Telefonum Redmi Note 11 SE 5G. Tripod almayı düşünüyorum. Videoları tek başıma çekeceğim. Video çekebilecek uygun alanım var. Elimde havya seti, tüp lehim, değişik değişik tornavidalar, ışıklandırma aletleri, birsürü bilgisayar bileşenleri, matkap, bilgisayarlar ve daha şeyler var. Konuşma ve diksiyonumun iyi olduğunu düşünüyorum. Bilgi ve tecrübe zaten ??. Abone sayım arttıkça da forum sitesi kurmayı düşünüyorum. Sizce başlamalı mıyım? Ne kadar mantıklı?
inşallah böyle yerlere gelirsin güzel kardeşim :)

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (32).png
    Ekran Görüntüsü (32).png
    83.5 KB · Görüntüleme: 32

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
İnşallah hocam yarın kalkar kalkmaz farklı olacağım. Ayrıca sadece bilgisayar değil, genel anlamda Challenge videolar da çekeceğim. ?

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
Facecam nasıl yapacağım? Ayrıca hem masabaşı hem de facecam yapacağım.
Telefonlada yapilir ama arka kamerayla yap muhakkak. Ayrica GCAM indir ve telefonuna uygun configi kur.

Telefon modeli neydi bu arada?

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Telefonla da yapilir ama arka kamerayla yap muhakkak. Ayrica GCAM indir ve telefonuna uygun configi kur.
Hocam bizde 2006 model Sony Cybershot video kamera buldum. Sizce idare eder mi?

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Hocam o zaman yarından itibaren başlıyorum. Haftalık plan şöyle:

Pazartesi. - Shorts
Salı. - Shorts
Çarşamba (Video ve short yok)
Perşembe. - Video
Cuma. -Video
Cumartesi. -Video
Pazar (Video ve short yok)

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,601
Hocam o zaman yarından itibaren başlıyorum. Haftalık plan şöyle:

Pazartesi. - Shorts
Salı. - Shorts
Çarşamba (Video ve short yok)
Perşembe. - Video
Cuma. -Video
Cumartesi. -Video
Pazar (Video ve short yok)
Aynen kafana göre takıl. İlla limit koymana gerek yok. Abone oldum videoları bekliyoruz inşallah. ?