Nasıl tövbe edilir

Bu konuyu okuyanlar

CoffeX

Doçent
Reaksiyon puanı
518
merhaba cidden bu soru aklıma takıldı nasıl tövbe edilir lütfen bilgisi olanlar beni aydınlatsın

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Allah'ım bu günahımdan sana tövbe ediyorum sen affet yarabbim beni doğru yola ilet Allah'ım.
Desen yeterli bence tabi ki içinden gelerek demek ve bir daha aynı günahı işlememek şart

Hafiyye-iAbdülhamid-iSani

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,170
Tövbe etmene gerek yok. Nakşibendilerin Halidi kolundanım dersen sıkıntı kalmaz. :)
Ne kadar komik hadi hep beraber gülelim hahahahahahhahahaha
Mesaj otomatik birleştirildi:

merhaba cidden bu soru aklıma takıldı nasıl tövbe edilir lütfen bilgisi olanlar beni aydınlatsın
Tövbe de bir önemli olan husus pişmanlık. Eğer kötü bir iş yapıp pişman olduysan bu da bir nevi tövbedir. Elini kalbine dayayıp ESTAĞFURULLAH diyebilirsin. Bunu derken de ALLAH im günahlarımı affet (ama kalben) diyebilirsin. İNŞALLAH kabul olur. Eğer hala kötü hissedersen tövbe namazı kıl

Son düzenleme:

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Tövbe etmene gerek yok. Nakşibendilerin Halidi kolundanım dersen sıkıntı kalmaz. :)
Belli ki sizin müslümanlıkla bir rabıtanız yok. Çünkü söylediğiniz bu sözü bir müslüman asla söylemez, söyleyemez! Çünkü bu söz küfürdür, çünkü bu sözü söyleyen İslâm dininden tard edilmiş demektir.

Çünkü tevbe Allah Teala'nın emridir. Ey hadsiz kişi, müslümansan müslüman gibi davran, değilsen, müslümanların işine burnunu sokma, edepli ol.

Ayetler:
“Hepiniz Allah’a tövbe edin, ey mü’minler! Belki böylece korktuğunuzdan kurtulur, umduğunuzu elde edebilirsiniz.” (Nur sûresi, 31)

“Rabbinizden sizi bağışlamasını isteyiniz; sonra ona tövbe ediniz.” (Hûd sûresi 3)

“Ey iman edenler! Allah’a samimiyetle tövbe edin!” (Tahrîm sûresi 8)

Hadis:
“Vallahi ben günde yetmiş defadan fazla Allah’dan beni bağışlamasını diler, tövbe ederim.” (Buhârî, Daavât 3. Ayrıca bk. Tirmizî, Tefsîru sûre (47) İbni Mâce, Edeb 57)

Bu arada koca Allah'ın Peygamberi günde 70 kez tevbe ederken, beyimizin tarikatına giren'in tevbeye ihtiyacı yokmuş(!) Batsın lan bunu diyen tarikat, Allah yok etsin böyle bir küfür yuvasını. Varsa tabii.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Belli ki sizin müslümanlıkla bir rabıtanız yok. Çünkü söylediğiniz bu sözü bir müslüman asla söylemez, söyleyemez! Çünkü bu söz küfürdür, çünkü bu sözü söyleyen İslâm dininden tard edilmiş demektir.

Çünkü tevbe Allah Teala'nın emridir. Ey hadsiz kişi, müslümansan müslüman gibi davran, değilsen, müslümanların işine burnunu sokma, edepli ol.

Ayetler:
“Hepiniz Allah’a tövbe edin, ey mü’minler! Belki böylece korktuğunuzdan kurtulur, umduğunuzu elde edebilirsiniz.” (Nur sûresi, 31)

“Rabbinizden sizi bağışlamasını isteyiniz; sonra ona tövbe ediniz.” (Hûd sûresi 3)

Hadis:
“Vallahi ben günde yetmiş defadan fazla Allah’dan beni bağışlamasını diler, tövbe ederim.” (Buhârî, Daavât 3. Ayrıca bk. Tirmizî, Tefsîru sûre (47) İbni Mâce, Edeb 57)

Bu arada koca Allah'ın Peygamberi günde 70 kez tevbe ederken, beyimizin tarikatına giren'in tevbeye ihtiyacı yokmuş(!) Batsın lan bunu diyen tarikat, Allah yok etsin böyle bir küfür yuvasını. Varsa tabii.
Tövbe konusu gerçekten çok önemli ve ayet ve hadislerle tekrardan hatırlamış oldum, iş güç derken yeterince tövbe etmediğimi farkettim şuan :( Allah razı olsun @|Ⓢєччαh| abimizden...

CoffeX

Doçent
Reaksiyon puanı
518

Ayetler:

Hadis:

ya Allah razı olsun adam akıllı cevap veren nadir kişilerdensin çok saol duamı aldın :)