Nasıl Kilo Alır ve Fit Vücut Yaparım ?

erdekli1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, ben lise 2'ye geçtim 15 yaşındayım boyum 1.78 Kilom 56 çok zayıfım cılız gözüküyorum.Kilo almayı ve fit bir vücut yapmayı kafama taktım,internette biraz araştırdım 1 paket yulaf ezmesi aldım her gün sabah-öğle-akşam yiyorum.Sabahları 2 adet yumurta peynir zeytin vs. günde 3 kerede çalışıyorum (mekik,şınav,barfix vs.).Ara öğünlerde katmaya başladım ceviz kuru yemiş falan yiyorum.Nasıl hızlı bir şekilde kilo alıp fit bir vücut yapabilirim sizlerden yardımlarınızı bekliyorum.

erdekli1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mesela size klasik yediklerimi söyliyim otelde çalışıyorum zaten.

Sabah: 3-4 dilim beyaz peynir,2 kaynamış yumurta,1 simit,1 bardak süt,2-3 tane de poğça.Yedikten 10 dakka sonra falan ufak bir kaseye yulaf ezmesini sütle karıştırıp yiyorum ardındanda 4-5 tam ceviz yiyorum.

Öğlen:1 tabak pilav,makarna - kuru fasulye,bezelye,nohut,dolma vs oluyo.10 dakka sonra gene 1 kase yulaf ezmesi sonrasında 5-6 tam ceviz.Sonra hemen çalışıyorum (barfix,mekik,şınav) gibi basit hareketleri yapıyorum.

Akşam:1 tabak çorba - Köfte,şiş piliç,kanat,göğüs falan et türleri çıkıyor ondan 10 dakka sonra gene 1 kase yulaf ezmesi gene 5-6 tam ceviz.Sonra gene çalışıyorum işte.

Sizlerdende tavsiyelerinizi bekliyorum program vs.

obnaxious

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Karbonhidrat ağırlıklı protein tozları da işini görür. Böylelikle bunca şeyi yeme hamallığından da kurtulursun. Tabi bu işe para ayırabilirsen. Bir de youtube'da tonla video var evde çalışmak için. Onları uygula. Hangi kasını geliştirmek istiyorsan her biri için ayrı teknikler mevcut.

Starbowl

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
266
Yağsız kilo almak için yöntemler var. Bunları uygula evde yapılan hareketlerle çok bir halt olmuyor 2-3 ay uğraştım. Fitnessa gidin. Kendi yaptığınız şınav mekik vs. ne kadar faydalı olur bilinmez.

onurcelik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Protein tozuna bu yaşta sakın bulaşma. Bu aralar alıyosan doğal yollardan al. Çünkü metabolizman hızlıdır şimdi. Bir anda kilo alabilirsin.

/xo/

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Öncelikle yemekten hemen sonra çalışmak yanlış, çalışmayı karnınız ne tok ne de açken yapacaksınız yani yemekten 1 saat sonra çalışın. Protein tozu ve Bcaa kullanabilirsiniz. Ayrıca ağırlık ile çalışmanızı tavsiye ederim. En kötüsünden 2 adet dumbell ve 1 adet bench lazım. Protein ağırlıklı beslenmen lazım, istenilirse;daha çabuk şişmeliyim denirse protein tozu ve/veya Bcaa alınmalı. Az bir şey karaciğer büyümesi yapar yalnız. Suplement olarak Whey ürünlerini tercih edebilirsiniz Amerikan ürünüdür, dünyanın en iyisidir.

ahmet1616

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Erdekli, esasında doğru yoldasın diyebilirim kardeşim, ben de aynı şekilde kilo almaya çalışıyorum dediğin şeyleri denedim ve faydasını gördüm ama ne zaman ki savsaklamaya başladım o zaman yine eski halime döndüm. Kilo aldırıcı veya protein tozları kilo almana yardımcı tabi ki olur ancak bu konuda şöyle bir yanlış kanı var. Bunlar sadece besin takviyesidir yani asıl olan beslenmeye dikkat etmek kilo aldırıcı doğal besinler tüketmek ve yetersiz kaldığı durumlarda besin takviyelerine başvurmak, işin doğal seyri budur sevgili kardeşim. Bu konuyu çok araştırdım uzmanlara sordum ettim ama sor bana ne kadar uyguladım pek fazla değil :) ama dediğim gibi işin oluru bu dediğim şekildedir.

Geçenlerde yine konuyla ilgili uygulamaya geçmek için gaza geldim ve araştırmaya başladım çünkü artık bu yaz ayına sıska girmek istemiyorum :( Önce dediğim gibi doğal besinler tüketerek ne denli hedef tutturabiliyorum onu ölçeceğim. Doğal Yollarla Nasıl Kilo Alınır? Buradaki adımları uygulayacağım inşallah işe yarar. Bir kaç hafta sonra yine ne sonuç aldığımı siz arkadaşlarımla paylaşacağım. Şayet siz de tecrübelerinizi paylaşırsanız daha iyi sonucu hep birlikte alabiliriz diye düşünüyorum.