Nasıl bu düzeye gelinir?

DDPROG

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Bende program geliştirmeye meraklı biriyim. Visual Basic ile başladım her şeye. Git gide daha eğlenceli bir hale geldi. Android konusunda yoğunlaşmak istedim. Önce java öğrenip androide başlıyayım dedim fakat yapılar farklı geldi. Direk android studio ile başladım. Şimdi arkadaşlar sorum şu. İnternetteki derslerde genelde butonlar yapılar felan bunlardan bahsedilmiş. Aynı şey java içinde geçerli. Benim ulaşmak istediğim seviye normal yazı yazar gibi kod yazabilmek. Evet çok uzun çalışmam gerekecek fakat yapacağım. Fakat internetten bulabildiğim bu derslerle gidebileceğim nokta bana pek parlak gelmiyor açıkcası. Çünkü binlerce kod çeşiti var. Ve burdan öğrendiklerimle her istediğimi yapamam. Çünkü butonun ne işe yaradığını nasıl kullancağımı bilmem, listview, editview bilmem bana yarar sağlar elbette fakat tamamen yaratıcılığımı yansıtamam çünkü bilgi kısıtlı. Bu üst düzeylere gelebilmem için izlemem gereken yol nedir?

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
Microsoft Small Basic'i dene. Visual Basic'in butansuz olanıdır.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
Microsoft Small Basic'i dene. Visual Basic'in butonsuz olanıdır.

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Basic , Java ve .NET tarzı diller pek iyi değil.C-C++ öğren her alanda çalışırsın.

Can-K.

Doçent
Reaksiyon puanı
17
C++ ve Basic.Basic ilk öğrendiğim dil , fakat gerçekten gereksiz satırlara sahip bir dil.Ve diğer şu C# , Basic , Java ve .NET gibi diller

phoenix_

Doçent
Reaksiyon puanı
0
java, c#(.net ten kasıt bu sanırım), c/c++ hepsi iyi diller. maksat düz kod yazmaksa pythonla başla sonra diğerlerine geçersin. c/c++ ile her alanda çalışamazsın bu arada. her alan istiyorsan c# veya java da lazım.

sawyer108

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yahu ne cahil cahil konuşuyorsunu. yok c ile herşey yapılabilirmiş yok java ile herşey yapılabilirmiş. Her dilin bir özelliği var örneğin gömülü sistem yazacaksan C bu konuda iyi. Dinamik Web programlayacaksan Java, .Net PHP iyi kalkıp c ile web programlayamazsın. görüntü işleme sinyal işleme makina ogrenmesi gibi alanlara gireceksen matlab iyi.

Arkadaş eğer iyi bir Android programlayacaksan java bilmen şart.

algea

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Neden Java neden C neden acaba. Net core diller var iken neden başka dillere geçelim ki Microsoft gibi başka güzel IDE var mı ki Neden insanları yanıltıyorsunuz. Gençleri zehirlememenin bir anlamı var mı. Herkesin ağızında bir sakız onu başka yerlere yapıştırmaya bayılıyorlar. Lütfen kendimize gelelim ve de akıllanalım…

Promethium

Doçent
Reaksiyon puanı
67
Yahu ne cahil cahil konuşuyorsunu. yok c ile herşey yapılabilirmiş yok java ile herşey yapılabilirmiş. Her dilin bir özelliği var örneğin gömülü sistem yazacaksan C bu konuda iyi. Dinamik Web programlayacaksan Java, .Net PHP iyi kalkıp c ile web programlayamazsın. görüntü işleme sinyal işleme makina ogrenmesi gibi alanlara gireceksen matlab iyi.

Arkadaş eğer iyi bir Android programlayacaksan java bilmen şart.

Sonunda mantık çerçevesinde bir yorum. :)

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
Hiç bir bilgisi olmayanlar her zaman her şeyin en büyüğünü isterler.

Biraz bir şeyler öğrenebilmiş olanlar, her şeyi denemek isterler.

Yeterli seviyede bilgi sahibi olup ta, bir şeyler becerebilenler, bildiklerine sahip olmakla yetinirler.

İnsanların istekleri ve fikirleri, seviyelerini gösterir.

Enis Kurtay

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Bence de her çocuk bir Visual Studio satın almalı.Buy Visual Studio Enterprise with MSDN - Microsoft Store

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bence de her çocuk bir Visual Studio satın almalı.Buy Visual Studio Enterprise with MSDN - Microsoft Store

Vermiş olduğunuz link Enterprise sürüm içindir, yani kurumsal firmalar veya çok ileri düzeydeki profesyonel geliştiriciler içindir.
Eğer yazılım şirketi iseniz, bedeva alabilirsiniz bu ürünü.

Neyse..
Ancak bu linkten Visual Studio Community 'i ücretsiz indirebilirsiniz.

Son olarak, programlama hakkında merakı olanların şunu bir okunmasını rica ediyorum ve "python geleceğin dili" kısmı hariç bahsedilenin altına kocaman bir imzamı atıyorum.
https://eksisozluk.com/entry/55413148

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
Yazılım şirketleri veya kurumlar Enterprise veya diğer sürümler için yıllık ve Bilgisayar başı Lisan bedeli ödüyorlar. Verdiğim link'teki "ücret" kişisel kullanıcılar için belirlenmiş bedel. Community sürümü kişisel kullanıcılar için ücretsiz, Kurumlar için sınırlı kullanım hakları tanıyor. Kendi verdiğin link'in en alt kısmında okuyabilirsin.

Enis Kurtay

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Yazılım şirketleri veya kurumlar Enterprise veya diğer sürümler için yıllık ve Bilgisayar başı Lisan bedeli ödüyorlar. Verdiğim link'teki "ücret" kişisel kullanıcılar için belirlenmiş bedel. Community sürümü kişisel kullanıcılar için ücretsiz, Kurumlar için sınırlı kullanım hakları tanıyor. Kendi verdiğin link'in en alt kısmında okuyabilirsin.

:yes:
Arkadaşım yazılım şirketiyim, bir kuruş para ödemedim.
Ekli dosyayı görüntüle 13763
msdn.png

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
Şirket kardeşim, kullandığın sürüm, Microsoft'un Bulut hizmetleri. (Microsoft Azure) Web üzerinden ortak çalışmak isteyenler için ve herkes için, 5 kişiden fazla ortak birlikte çalışamaması şartıyla, ücretsiz.

Enis Kurtay

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Şirket kardeşim, kullandığın sürüm, Microsoft'un Bulut hizmetleri. (Microsoft Azure) Web üzerinden ortak çalışmak isteyenler için ve herkes için, 5 kişiden fazla ortak birlikte çalışamaması şartıyla, ücretsiz.

Kullandığım Bulut hizmeti değil, bu bir.
Yazılım şirketleri MSDN üzerinden download hakkı sahibidir, görüldüğü üzere de BizSpark member yazmaktadır zaten üyesi olduğumuzdan bu iki.
İlgilenen arkadaşta ücretsiz Visual Studio Community kullansın, bu da son :)