N-Gage Şova Başlıyor

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
2008 yılında mobil oyunlar daha önce hiç olmadığı kadar yaygınlaşacak. Nokia da N-Gage platformunda elini güçlendiriyor. Ayrıntılar yazıda.

Nokia ve sektörün önde gelen mobil oyun üreticilerinden Glu Mobile, 2008 yılında N-Gage için çıkaracakları oyunları duyurdu. Warner Bros.'un Speed Racer ve The Dark Knight filmlerinin mobil oyun uyarlamalarının yanı sıra listede bir de Super Slam Ping Pong yer alıyor.

Adından da anlaşılacağı gibi bir yarış oyunu olan Speed Racer, filmden esintiler taşıyacak ve kayma, zıplama, yarışırken çamura yatma gibi aksiyon dolu imkanlar sunan yarışlar içerecek. Super Slam Ping Pong ise Glu'nun meşhur oyunu Super K.O. Boxing'in izinden giderek eğlenceli müsabakalara imza atacak. Batman olmayı özleyenler de The Dark Knight ile Gotham City'nin sokaklarını Joker ve adamlarının pisliklerinden temizlemek için maceraya dalacak.

3. parti oyun yapımcılarıyla yaptığı anlaşmalarla N-Gage platformunun cazibesini artırmayı hedefleyen Nokia, anlaşılan standart oyun platformlarının arasına 'mobil' kategorisini de eklemeye kararlı.

nokia-ngage.jpg

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: Nokia
SDN - http://shiftdelete.net

dragonfly

Asistan
Reaksiyon puanı
1
cep telefonunda oyun oynanmıyor hele ki n70 de ne oyunlar yükledimde oynamayı beceremedim. Özellikle 2 ile alt yön tuşuna aynı anda basamıyorum. Bu tip telefonlar için özel bluetooth joysticker mevcut ama pek yaygın değil Türkiye'de

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Mobil platforma uygun yaparlarsa oynanabilir aslında, ona bakılırsa çoğu kişiye göre de konsolda FPS oynanmıyor ama ben Call of Duty 4, Halo 3 ve Resistance: Fall of Man'de nice cengaverler gördüm.