Mx player kod çözücü farkları

Bu konuyu okuyanlar

gkkcmn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Mx player kullanmaya başladım ama 3 farklı kod çözücü var donanımsal / donanımsal+ / yazılımsal bunlar arasındaki fark nedir?

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Mx player kullanmaya başladım ama 3 farklı kod çözücü var donanımsal / donanımsal+ / yazılımsal bunlar arasındaki fark nedir?
Ben MX Player'da Donanımsal kod çözücü ile bir videoyu oynatırken ses görüntünün gerisinden geliyordu. MX Player'a mail attım. Yazılımsal kod çözüyüyü denememi söylemişlerdi.

gkkcmn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Donanımsal + olması lazımdı galiba normalde ses 15'den yukarı çıkmıyor ama bu moda geçine +30'a kadar çıkabiliyordu.
Yani donanımsal ve donanımsal+ arasındaki tek fark fazladan ses yükseltebilmek mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Donanımsal + olması lazımdı galiba normalde ses 15'den yukarı çıkmıyor ama bu moda geçine +30'a kadar çıkabiliyordu.
Bide bu yazılımsal ve donanımsal kod çözücü arasında görüntü kalitesi farkı olur mu?

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Yani donanımsal ve donanımsal+ arasındaki tek fark fazladan ses yükseltebilmek mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bide bu yazılımsal ve donanımsal kod çözücü arasında görüntü kalitesi farkı olur mu?

Ses farkı dışında sanırım görüntü de ufak bir iyileştirme yapıyor diye biliyorum. Bir de bazı film yada videolar da kasma varsa onu çözüyor.