Müzikten Sesi Ayırma [ResimLi Anlatım]

Bu konuyu okuyanlar

lakala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle Programı İndirmek İçin Buraya Tıklayın
Programın İlacı Mevcuttur Yorum Yapan Herkeze P.M ' den Yollucam...

Programı Çalı$tırıyoruz ve File=>Open diyerek parçayı $eçiyoruz...

Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 1024x740.

Kı$a bir beklemeden $onra parça açılacaktır,
$imdi vocal $ilmek i$tediginiz bölümü $eçin (Seçtiğinz Bölegedeki Vokalı ya da bas - tiz - mid artık ne ayarlar$anız onu $iler komple $arkının $ozunu sılmek i$tıyor$anız komple $ecin)

$eçtikten $onra $u yolları izliyoruz,

Effects => Filters => Center Channel Extractor

Aşağıdaki resim küçültülmüştür. Buraya tıklayarak büyütebilirsiniz. Resmin orijinal boyutları 1024x740.

Program burda bize bir hayli $eçenek $unuyor örneğin acapella , vocal silme , bass silme vs. gibi $eçenekler...

Burdan İ$tediğimiz $eçeneği $eçip kendinize göre i$tediğiniz ayarları yapıp kı$a bir beklemeden $onra $onuca ula$abilirsiniz.

Ve i$te Müzik Tamamdır.Şimdi bazı arkada$larımız bütün şarkıları keseceğini zannediyorlar. Bu işlem her parçaya uygulanmayabilir. Yüzde yüz verim alamayabilirsiniz. Fakat sizi mutlaka tatmin edecektir. Çünkü işlem yolu bu...Tamamen $ilme yani md dedikleri olay ise çok farklı bir işlem gerektiriyor.

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Ş diye bir harf yapmışlar insanlar kullansın diye.

muratpeduk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler ustam çok ihtiyacım vardı, ilacı yolllarsan sevinirim, tekrar teşekkürler, kolay gelsin

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
o değil de Ş yerine $ yazmak zorlamadı mı yaa... istesem yazamam:D

rb2344

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Program burda bize bir hayli $eçenek $unuyor örneğin acapella , vocal silme , bass silme vs. gibi $eçenekler...

.8
burada ne yapmak lazım o noktaya kadar geliyorum ama sonrasını yapamadım hala. sesi müzikten ayıramadım

Tripmaker

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Müzikten sesi ayırmak la isimlendirilen bu işlemi yapmak o kadar da kolay değil. Bu işlemi yapabilen tam olarak bir program yoktur. Onuda geçtim adobe audation ile yapıldığını idda edenler var :) Bu kesinlikle olmaz ve parçaya çok zarar verir. Yapılsa dahi parçada derman kalmaz :)

+ Bu programla mix mastering yapabilirsiniz, kasetcilikte kullanabilirsiniz. Mono olan bir parçayı stereo ya çevirebilirsiniz. Birçok şey yapılabilir amatörler için :) Fakat ben artık cubase ile düşüp kalkıyorum :)

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
ilacin yan etkisi yoksa bize de gonder haci :p kolayla icince bi yan etkisi olmaz dimi :D

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
bir kere Ş yerine $ yazmam arasında 1,5 saniye var.
bunu yapmaktaki amaç nedir onu çözemedim, çözen gören bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

ibarem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aradığım bir proğramdı.Bilgilendirme için çok teşekkürler.

Son mesajlar