Mutlu olmak nedir veya neydi?

Bu konuyu okuyanlar

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Merhaba forum ... gerçekten mutlu olmak nedir sizce veya neydi.. eskilerden neler kaldı (çoğu şey gitti o belli de) şu an size göre bir tarifi var mı? Ve sizde mutlu musunuz şu an ki hayatınızda? (Edit: Eskiden En küçük şeylere bile mutlu olandan şu anda hiç denecek kadar olmayanlardanim)

Yorumlarınızı bekliyorum...

Brykhia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Mutluluk, Sevgi gibi duygular yalandan ibaret ben bunu öğrendim.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,307
Bazı şeyleri umursamaz hale gelip istediklerin gerçekleşmesinin yaşattığı duruma mutluluk denir

Reaksiyon puanı
617
Asıl mesele mutlu olmak değil mutlu olmayı bilmek. Mutluğun sırrı mutlu olmayı bilmektir...!

originalldesi

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Mutlu olmak biri yada birilerinin sana güvendiğini bilmek,hissetmek :)

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Ölçülebilir bir şey değil. Kendisi ile barışık, kendini kabullenmeyen bir insan bence hiç bir zaman bu sorunun cevabını bulamayacaktır.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Birilerini sevmek, ve sevdiğin kişi tarafından sevilmek mutlu olmanın en güzel şekliymiş. Bir kaç gündür öğreniyorum ben de :) Mutlu olmak buymuş. :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,307
Bugünlerde mutlu olmak zor

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Mutluluk memnuniyet'tir. İnsan huzurlu olursa memnun olur ve hayatından memnun olanlarda mutludur. Kendini mutlu yada mutsuz etmek sana kalmış. İnsan her durumda memnun olabilir veya her durumda hzursuz olabilir. Fakir olan elindekinden memnun olabileceği kadar, zengin olan da daha fazlasına sahip olamadığı için huzursuz olabilir. Her şey tamamen senin elinde. Dünyaya hangi göz ile bakarsan, öyle görürsün.

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Birilerini sevmek, ve sevdiğin kişi tarafından sevilmek mutlu olmanın en güzel şekliymiş. Bir kaç gündür öğreniyorum ben de :) Mutlu olmak buymuş. :)
İnşallah bir gün ben de tadarım be..

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hepinize çok tşekkürler be!

Son düzenleme:

nayino

Asistan
Reaksiyon puanı
46
mutlu olmak TRABZONSPOR'umuzun şampiyon olmasıdır.oda olmadığına göre çok mutsusuz

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Bilmediğim şey hakkında yorum yapamayacağım. Yorumları okuyalım bakalım ne imiş bu mutluluk.

Reaksiyon puanı
617
Mutlu olmak ayağına kadar geliyo mutluda oluyorsun ama bi yerden bi mutsuzluk oluyo iste

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988

Birisini sevmek derken çok sevdiğim ruhen bağlandığım Halamın gözümün önünde hastanede acı çekmesi inanın içimi okadar parçalayıyor ki.
Kalbim durabilir belki dayanamaz buna.

Bu mudur mutluluk? Kendimi bile zehirleyecek fikirler dönüyor aklımda.
Yaaa abi multuluğu parası bol olanlar yaşıyor. Elon munsk Uzaya roket fırlatıyor milyarlarca dolar havaya savruluyor o mutlu oluyorsa bizde paranın boşuna mahvolmasına bakakalırız. Azcık para olsada bunu hastalıktan kurtarıyım diyorum.

Bir milyonere ağız açıp para istersem oda bana bir kuruş bile yoktur cebimde der. Allah belasını versin böyle sistemin düzeneğin. Birlik yokki ölmek iyidir insanın canı kurtuluyor işte böyle huzursuz dünyadan.

SmH51

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Küçük Esnaf filmindeki bi replik "Bu hayatta mutlu olacaksan! Ya gelirin iyi olacak yada giderin" Hayatın özü bu bence...

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,307
Birisini sevmek derken çok sevdiğim ruhen bağlandığım Halamın gözümün önünde hastanede acı çekmesi inanın içimi okadar parçalayıyor ki.

Yaaa abi multuluğu parası bol olanlar yaşıyor. Elon munsk Uzaya roket fırlatıyor milyarlarca dolar havaya savruluyor o mutlu oluyorsa bizde paranın boşuna mahvolmasına bakakalırız. Azcık para olsada bunu hastalıktan kurtarıyım diyorum.

Bir milyonere ağız açıp para istersem oda bana bir kuruş bile yoktur cebimde der. Allah belasını versin böyle sistemin düzeneğin. Birlik yokki ölmek iyidir insanın canı kurtuluyor işte böyle huzursuz dünyadan.

Geçmiş olsun Allah şifalar versin

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757

Büyük geçmiş olsun. Allah şifa versin halanıza. Şu dünyada en iyisi ölmek.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316

Allah acil şifa versin halanıza. :(

originalldesi

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Mutlu olmak ayağına kadar geliyo mutluda oluyorsun ama bi yerden bi mutsuzluk oluyo iste
Aslında mutsuzluk olmuyor sadece kendimizi o şekilde inandırıyoruz olumsuz düşünmezsek bir yerlere gelemeyeceğimizi düşünüyoruz onun için bir yerlerden bir şekilde olumsuzluk yaratıyoruz.. :)

originalldesi

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Olumsuzluğu ben yaratmıyorum ya ister istemez pürüzler çıkıyo.
Sen yaratıyorsun yani bu cümle karşıdaki biri için de geçerli mesela iki sevgili düşünelim bunlar kavga edip ayrıldılar biri kendi kendine olumsuzluğu ben yaratıyorum benim yüzümden gibi düşünürse bir sorun olmaz ama ne zaman ki bunu düşünmezse ayrılırlar :) Demek istediğim sen yapmıyorum desen bile kabullen ben yapıyorum de kendi kendine o zaman mutluluğu bulabilirsin sorunları çözebilirsin :)

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
İki kişi arasındaki olumsuzluklar, hayallerin çakışmasından oluşur. Herkesin aşk'tan ve hayattan bir beklentisi var. Karşılıklı beklentiler uyuşmadığında çıkar kavgası başlar.

Reaksiyon puanı
617
Sen yaratıyorsun yani bu cümle karşıdaki biri için de geçerli mesela iki sevgili düşünelim bunlar kavga edip ayrıldılar biri kendi kendine olumsuzluğu ben yaratıyorum benim yüzümden gibi düşünürse bir sorun olmaz ama ne zaman ki bunu düşünmezse ayrılırlar :) Demek istediğim sen yapmıyorum desen bile kabullen ben yapıyorum de kendi kendine o zaman mutluluğu bulabilirsin sorunları çözebilirsin :)
Ya yok öyle bisey değil ailevi sorunlar çıkıyo.

originalldesi

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Çozülmesi kolay ama evin içinde problem olmasıda en can sıkıcı şey
Bence canını sıkmıyor belki de seni daha da hırslandırıyor belki daha da güçlendiriyor kendine bir şekilde bunların senin için iyi şeyler olduğunu söyle ;) :)

Reaksiyon puanı
2,554
Dünya heveslerinden vazgeçip Allah'a yönelmeye aslında herşeyin boş olduğunu anladığın zaman mutlu oluyorsun ama gerçekten mutlu.Bir kitapta okudum ne kadar doğru bilinmez büyük İskender heryeri fethedip fethedecek bir yeri kalmadığı zaman odasına çekilip ağlamaya başlar bunu duyanlar duruma şaşırır bu komutan şuan herşeyin sahibi neden ağlar ki bir insan böyle bir durumda diye düşünürler.Büyük İskender kendine gelince durumu anlatır eskiden hedeflerim vardı onlara koyulurdum şimdi ise hedefim kalmadı döndüm dolaştım ve kendi üstüme oturdum şimdi ise yapacak bişey yok demiştir.Dunya hevesleri de böyle insan peşinden kostukca bitmez tükenmez.