mutlaka vistanın kazancağı anket

hangi iletişim sistemi

• Kullanılan toplam oy
    66
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
sizce hangisi:stuart:eek:yunmu vistaya verdim

oguzkhan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ne bu şimdi ? bari komedi bölümüne açsaydın..

eF.E

Profesör
Reaksiyon puanı
31
zuhaha win 95 önde :D:D

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
işletim sistemi konusunda zerre kadar bilgisi olmayanlar vistayı yerden yere vuruyor cehalet işte :)

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Maden işletim sistemi yazmak bu kadar kolay ve karalamakta bu kadar kolay sendende bi işletim sistemi bekliyoruz hadi bakalım.!

yuureii

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Windows 3.1 den başka işletim sistemi tanımam. :D

souris

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Vista'nın kazancağı mı olacak o başlık Vista'nın kazanacağı mı olacak ???

İşletim sistemlerine boşuna saldırıyorsunuz.Bugün bırakın işletim sistemini oyun sektörüne gidin Crysis adlı oyunu hangi makine full ayarlarda açıyor kaç para o makine ?? Hiç düşündünüz mü kimse çıkıp da efendim Crysis işe yaramaz açmıyor makineler diyen var mı yok.Niye yok beklentiler belli o oyun ütopik görünüyor bir makine kursam da Crysis'i full ayarlarda oynasam diye hayal ediyor çoğu kişi.Ama işletim sistemine gelince makine yetersiz kalınca vay efendim vista işe yaramaz vista gereksiz falan filan sevmeyebilirsiniz ama Vista'nında hakkını verin.O kadar emek zaman sermaye yatırımların sonucu çıkarılmış olan bir işeltim sistemi hakkında böyle alaycı bir tavırda görüş bildirmeniz üzücü.Yeterli düzeyde bir sistem kurun sonra Vista'yı deneyin bakalım ne olacak.Programlar henüz tam uyumlu olmayabilir ama dos komutlarından dokunmatik ekranlara uzanan bir sistem ki her geçiş döneminde bu tarz sancılar olacaktır.

ledzeppelinfan

Profesör
Reaksiyon puanı
0
98 den şaşmican akadaş :D
vista sanıldığı kadar kötü değil.sadece iyileştirilmeler yapılmalı ki oda 7yle beraber gelek(miş).

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
doğrusu hiç beklemezdim

oguzkhan

Asistan
Reaksiyon puanı
0

İşletim sistemlerine boşuna saldırıyorsunuz.Bugün bırakın işletim sistemini oyun sektörüne gidin Crysis adlı oyunu hangi makine full ayarlarda açıyor kaç para o makine ?? Hiç düşündünüz mü kimse çıkıp da efendim Crysis işe yaramaz açmıyor makineler diyen var mı yok.Niye yok beklentiler belli o oyun ütopik görünüyor bir makine kursam da Crysis'i full ayarlarda oynasam diye hayal ediyor çoğu kişi.Ama işletim sistemine gelince makine yetersiz kalınca vay efendim vista işe yaramaz vista gereksiz falan filan sevmeyebilirsiniz ama Vista'nında hakkını verin.O kadar emek zaman sermaye yatırımların sonucu çıkarılmış olan bir işeltim sistemi hakkında böyle alaycı bir tavırda görüş bildirmeniz üzücü.Yeterli düzeyde bir sistem kurun sonra Vista'yı deneyin bakalım ne olacak.Programlar henüz tam uyumlu olmayabilir ama dos komutlarından dokunmatik ekranlara uzanan bir sistem ki her geçiş döneminde bu tarz sancılar olacaktır.

çok haklısın , adamlar uğraşmış yapmış.. makinası kaldıramayan gelip vistayı karalıyo , bence gelmiş geçmiş en güzel işletim sistemi , ayrıca bahsedildiği gibi sorunluda değil..

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Makinası kaldırmayan değil , Kullanmasını bilmeyenler Windows Vista'yı karalıyor.Heryerde yazıyorum hep aynı şeyleri buradada yazıcam , UAC ve Geliştirilmiş Windows Güvenlik Duvarı yüzünden Windows Vista'ya çok yavaş dendi. Gerekli Güvenliği Sağlıyorlar o tartışılmaz ama Windows Vista'ya yavaş diyen vatandaşların bu özelliklerin kapatılabildiğinden bi haber olmaları , hakları olmadan Windows Vista'yı karalamalarını gerektirmez.Windows Vista , her şekilde Windows XP ve önceki Windows sürümlerinden daha PERFORMANSLI çalışıyor.Karalama kampanyalarının oyununa gelmeyelim lütfen.

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0

Madem öyle, adam gibi stabil bir işletim sistemi çıkarsınlar.
Madem öyle yüzlerce dolara satıyorlar işletim sistemlerini, verilen paranın karşılığını versinler.
Madem o kadar reklam yapıyorlar, reklama değen bir ürün sunsunlar.
Evet, Crysis işe yaramazdır, oynamadım, makimen kaldırmadığı sürece de oynamayacağım.
Biri oyundur, lükstür; diğeri işletim sistemidir, elzemdir. Aynı kefeye konulmaz. Crytek çıkıp böyle bir risk alabilir, sistemi kurtaran oynasın diyebilir; ama işletim sistemi yapanlar bunu optimize etmek zorundalar.

Geçiş dönemine değinecek olursak, ben hiç öyle bir dönem yaşamadım. Bilgisayar hayatım başladığında zaten XP çıkmıştı, sonrasında da Linux'a yöneldim. O kadar para ve emek harcanan (!) Vista, ücretsiz olarak dağıtılan işletim sistemi kadar olamıyorsa, kimse bana övmesin o sistemi.

UAC??? UAC direk Linux'un Root sisteminden kopyalanmış ve suyu çıkartılmış bir olaydır.

Klasördekileri sileyim mi?
Emin misin?
Bak sileceğim ona göre?
Bak siliyorum?
Geri dönüşümü yok bu olayın bak?
Siliyorum?
Siliyorum?
Siiiiiiildim.

Hayırlı uğurlu olsun

Reaksiyon puanı
188
Makinası kaldırmayan değil , Kullanmasını bilmeyenler Windows Vista'yı karalıyor.Heryerde yazıyorum hep aynı şeyleri buradada yazıcam , UAC ve Geliştirilmiş Windows Güvenlik Duvarı yüzünden Windows Vista'ya çok yavaş dendi. Gerekli Güvenliği Sağlıyorlar o tartışılmaz ama Windows Vista'ya yavaş diyen vatandaşların bu özelliklerin kapatılabildiğinden bi haber olmaları , hakları olmadan Windows Vista'yı karalamalarını gerektirmez.Windows Vista , her şekilde Windows XP ve önceki Windows sürümlerinden daha PERFORMANSLI çalışıyor.Karalama kampanyalarının oyununa gelmeyelim lütfen.

çok haklısın...

ayrıca vistayı, vista puanı 5.9 olan bir pc ile kullanınca ne kadar mükemmel bir sistem olduğunu ancak anlayabilirsiniz...

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Vista'nın bence eksik tarafı yazılım desteğinin halen yeteri kadar olmaması, gerçi bu vista'nın suçu değil o ayrı mesele ancak bazen can sıkıcı bir durum oluyor ve vista'ya nefret duyulmasına sebep oluyor. Örnek verecek olursam Cep telefonum İçin Vistaya bir Program yükledim. Program Telefonumun ekranını bilgisayarda görebileceğim bir programdı. Ancak Vista da çalışmadı. Uyumluluk'tan çalıştırmaya çalıştım ancak çalışmadı. Bu ve buna benzer örnekler ve yetersiz donanımlar vistaya duyulan nefreti arttırıyor.

Reaksiyon puanı
188
Vista'nın bence eksik tarafı yazılım desteğinin halen yeteri kadar olmaması, gerçi bu vista'nın suçu değil o ayrı mesele ancak bazen can sıkıcı bir durum oluyor ve vista'ya nefret duyulmasına sebep oluyor. Örnek verecek olursam Cep telefonum İçin Vistaya bir Program yükledim. Program Telefonumun ekranını bilgisayarda görebileceğim bir programdı. Ancak Vista da çalışmadı. Uyumluluk'tan çalıştırmaya çalıştım ancak çalışmadı. Bu ve buna benzer örnekler ve yetersiz donanımlar vistaya duyulan nefreti arttırıyor.

sanki windows xp ilk çıktığı zaman her şey çalışıyordu. vistayı bu sebepten dolayı kötülenemez bence. şimdi herkesin forever windows xp dedikleri sistem ilk çıktığında hiç bir şey doğru düzgün çalışmıyodu yine vista ondan daha iyi...

souris

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Tanshaydar üyemize yönelik yazıyorum ;

Birincisi taraflı bir şekilde görüş bildiriyorsunuz.Linux kullanıcısı olmanız bakış açılarınızı etkliyor bunu dile getireyim öncelik.Elbette crysis ile vista aynı kefeye konulmaz ama orada anlatmak istediğim sistem ihtiyacı.Kalkıpda Microsoft P4 2,8 işlemci ile süper işler yapabilen bir sistem yaparsa bundan beklentiler az olur ki zaten yeterli düzeyde bir sistem sunamaz.Ama sen kalkıp geleceğin teknolojisine yatırım yapar sistem optimizasyonların sürekli geliştiği bir dönemde mevcut bir yapı ile kendini sınırlarsan o zaman başarı elde edemezsin.Elbetteki vista için olumsuz yanlar vardır veya linux için hiç farketmez.Yok demiyorum var ama mevcut kapasite yetersiz ise yapabileceğiniz bir şey yok.Ya kullanmayacaksınız yada karalama yapmayacaksınız.Eğer sistemden beklentileriniz fazla ise ona ayak uydurmanız gerekiyor.Adamlar kimseye zorla vista alacaksın demiyor veya kullan.Bilgisayar üreticileri zorla vista yüklü sistem sunuyor o olayın farklı bir yüzü.Özellik kopyalama konusuna gelince bu teknoloji döneminde kimse ben özellik kopyalamadım diyemez elbette her sistem kullanıcısına yeni çıkan özellikleri bir şekilde sunmak durumundadır ki burada yanlış bilmiyorsam düzeltin vistanın Aero teması ile gelen dönen masaüstü özelliği vista çıktıntan sonra linux sistemine bir şekilde adapte edildi.Uzun lafın kısası benim anlatmak istediğim istemiyorsanız kullanmayın o kadar çabalar ile oluşturulmuş bir sistemi karalamayı bırakınız.Ne sizin karalamalarınız ile Vista oratadan kalkar nede siz bir yere varırsınız.

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
sanki windows xp ilk çıktığı zaman her şey çalışıyordu. vistayı bu sebepten dolayı kötülenemez bence. şimdi herkesin forever windows xp dedikleri sistem ilk çıktığında hiç bir şey doğru düzgün çalışmıyodu yine vista ondan daha iyi...

Benden alıntı;

Vista'nın bence eksik tarafı yazılım desteğinin halen yeteri kadar olmaması, gerçi bu vista'nın suçu değil o ayrı mesele ancak bazen can sıkıcı bir durum oluyor ve vista'ya nefret duyulmasına sebep oluyor....

:)

Reaksiyon puanı
188
Benden alıntı;

Vista'nın bence eksik tarafı yazılım desteğinin halen yeteri kadar olmaması, gerçi bu vista'nın suçu değil o ayrı mesele ancak bazen can sıkıcı bir durum oluyor ve vista'ya nefret duyulmasına sebep oluyor....

:)

sözüm sana değil zaten benim ve senin bahsettiğin olaydan ötürü vistayı kötüleyenlere... alınma hemen yaw :D

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Bende 95'e verdim ne yalan olsun :D Reklamlar da dediği gibi " Orjinaline Saygı ile... "

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Bu konu neden kilit yemedi sasırdım doğrusu

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
:happy: vista 11 - 21 win 95 :happy: vista raydan çıkmış tren misali...her vagon için ayrı bir trajedi yaşıyor !

maxxdump

Dekan
Reaksiyon puanı
6
Kameranın nerede olduğun söylede el sallayım , kamera şakası galiba :)

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
@Birincisi taraflı bir şekilde görüş bildiriyorsunuz.Linux kullanıcısı olmanız bakış açılarınızı etkliyor bunu dile getireyim öncelik.

Hmmm, demek öyle. İşletim sistemlerini karşılaştırdığımızı, konumuzun işletim sistemi olduğunu sanıyordum. Galiba değil? Dalga mı geçiyorsunuz adam mı seçiyorsunuz acaba? Yanlı bakışımı anlatamadım galiba. Paralı olanın ücretsiz olandan daha iyi olması gibi bir beklentim vardı, bunun yanlış çıkmasını örnekledim. Yanlı bakış açısı nedir? Herhangi bir şeyi eleştirirken kendi kıstaslarınıza göre değerlendirirsiniz, kendi kıstaslarımız "yanlı bakış" mı oluyor. Hah.

@Bilgisayar üreticileri zorla vista yüklü sistem sunuyor o olayın farklı bir yüzü.

Evet farklı yüzü, kullanmak istemediğim halde niye orjinal olduğu için fazladan para vermem ve ihtiyaçlarımı karşılamayan kalitesiz bir ürün almak zorunda bırakılıyorum?

@Uzun lafın kısası benim anlatmak istediğim istemiyorsanız kullanmayın o kadar çabalar ile oluşturulmuş bir sistemi karalamayı bırakınız.Ne sizin karalamalarınız ile Vista oratadan kalkar nede siz bir yere varırsınız.

Ben Vista yok olsun, Microsoft ölsün, dünya kurtulsun gibi bir şey söylemediğim halde bu klişeleşmiş cevapları almam beni şaşırttı. Ben karalamak istemiyorum, niye insanların ekmek parası ile oynayayım? Sadece, o kadar emeğe, reklama, paraya rağmen beklentilerimi karşılamayan bir ürün olmuş, beğenmedim, kullandım ama beğenmedim diyorum. Ben bir yere vardım bu arada ;)

Yani siz diyorsunuz ki, karalama yapabilmek için mutlaka kullanıcı olmam gerekiyor. Yani satın almadan, yıllarca kullanmadan karalama yapamam, eleştiremem. Almıyorum ve beğenmediğimi açık açık belirtiyorum. Buna karşı çıkılması çok ilginç...

souris

Profesör
Reaksiyon puanı
3
İstediğiniz gibi eleştiri yaparsınız o beni ilgilendirmez ama eleştri yapmak ayrı birşey körü körüne karalamaya çalışmak ayrı birşey sorunumuz bu ki ben size öyle bir şey yapıyorsunuz demiyorum ynlış anlamayınız

FY2005

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Vista kavgası başlamış yine :)

Vistayı sevmeyen arkadaşlarımızın eleştirisi genelde sistemi fazla kasması -ki bu sisteminiz iyi değilse geçerli- yada bazı programlarda ve oyunlarda çeşitli sorunlar çıkartması.

Öncelikle sistemi iyi olmayan arkadaşlar için Microsoft XP için desteğini hala devam ettiriyor. Onları unutmuyor. Ama takdir edersiniz ki sizin sisteminiz kötü diye Microsoft yeni teknolojilere ayak uydurmayacak mı? Burada sorun Vista'da değil sizde.

Bazı program ve oyunlarda sorun çıkarmasına gelince, yine takdir edersiniz ki yüzbinlerce belki milyonlarca program var. Yeni çıkan bir işletim sisteminin bu programların, oyunların hepsini çalıştırmasını nasıl bekleyebilirsiniz? Linuxla karşılaştıranlara gülüyorum zaten. Linuxun desteklediği program ve oyun sayısıyla Vista'nın ki karşılaştıramazsınız bile. Linux severler kızacak belki bu sözüme ama gerçekler böyle. Nasıl bunun sorumlusu Linux değil, Linux'a uyumlu programlar yapmadığı çin yapımcılar ise, Vista için de aynı şey geçerli. Paralı olması bunu değiştirmez. Microsoft Vistayı yüzlerce dolara satarken size hiçbir sorun yaşamayacağınızın, istediğiniz her türlü şeyi çalışırabileceğinizin garanisini vermiyor ki. Bunlar için zaman gerekli.

XP ye geçiş dönemini ben pek hatırlamıyorum. O dönemde internette yaygın olmadığı için sanıyorum ki kullanılan programların sayısı pek fazla değildi. Dolayısıyla tahmin ediyorum bu tür sorunlarla pek karşılaşılmıyordu.

Neticede Vista dört dörtlük bir işletim sistemi olmasada öyle eleştirildiği kadar da değil.

ChernobyL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
vista microsoft un yaptığı en iyi işletim sistemi...sistem kaynaklarını çok kullanıyor olabilir ama bana göre uyumluluk sorunu ortadan kalkmış gibi görünüyor.xp de ilk çıktığında bu tür şeyler söyleniyordu ama daha sonradan herkes çok sevdi...şu an kullanıcılara göre en önemli sorunu performans ..bu da sizin sisteminize bağlı..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...