Mustafa Ceceli Okuduğu Ezanla Mest Etti

msozen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ezan okuyor ,namaz kılıyor bunlar adamı müslüman yapmaz
ezan oku dini biliyorum de sonra böyle şarkı yap

"Havalansa yine zil çalan eteklerin
Gelip otursa gözlerime gözbebeklerin
Öperken içsem ağzının çiçek balını
Günahını boynuma seni koynuma alsam
Hem zehrim hem şehrim limon çiçeklerim olsan
Ben görmedim böyle alımı çalımı"

bu tarz şeyler belki size önemsiz gelebilir "ya ne olcak" diyebilirsiniz ama birşeyi yapacaksan tam yap diye bir söz vardır bu şarkıyı dinleyince insan kadınlara saldırmıyor evet ancak şehvetten bahsedip insanı dinlerken bu normalmiş gibi yapar zamanla

anlayan anlamıştır beni gerisi zaten boş adam

İsterse hiçbir ibadetini yapmasın Mülümanınm diyen bir adama sen Müslüman değilsin deme hakkımız yok. Hadislede sabittir bu.

Ayette var buyrun;

“Hiç kimse, başka bir kişiye fasık (yoldan çıkmış sapmış) diye söz atamaz, kafir diyemez. Eğer fasık dediği kimse fasık, kafir dediği kimse de kafir değilse, bu sıfatlar muhakkak onları söyleyen kimseye döner.” (Buhari,Edeb,44)

“Falan kimseyi affetmeyeceğimi kim temin edebilir? Muhakkak ki ben o adamı bağışlar, senin amelinin sevabını da iptal ederim.” buyurdu. (Müslim,Birr,137)

teknokoli07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[video=youtube;B_VusWVsuNk]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=B_VusWVsuNk[/video]

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9

bu tarz şeyler belki size önemsiz gelebilir "ya ne olcak" diyebilirsiniz ama birşeyi yapacaksan tam yap diye bir söz vardır bu şarkıyı dinleyince insan kadınlara saldırmıyor evet ancak şehvetten bahsedip insanı dinlerken bu normalmiş gibi yapar zamanla

iddia ediyorum mustafa ceceli ilahi yapsa bir Allah ın kulu dinlemez. bütün ceceli hayranları hemen eleştirmeye başlar.
ve düşünüyorum da sanırım Ceceli ilahi söylese sende dinlemessin :)

mesela eskiden sagopa hayranı olup şimdi sagopa dan nefret edenler var. niçin tasavvufa yöneldi din temalı rapler yapıyor diye. :) çok komiksiniz. her şeyi eleştirirsiniz.

sana sorsak sende "müslümanım" dersin. ama "namaz kılıyormusun?" desek adımız yobaza çıkar. din bekçisine ahlak bekçisine çıkar :) (bunları tartışma olsun diye söylemiyorum. fikirlerimi beyan ediyorum sadece. sözü geçen kişi tam olarak sen değilsin :))

mesela bir tane klibinde göz var diye Ceceli ye illüminati diyorlar dinsiz diyorlar :) ama murat boz yada serdar ortaç dansözlerle klip çekince oturur izlerler :D ('murat boz yok allah yok' bi dinleyin derim :)-bu na kimse birşey demiyor)
meyve veren ağacı taşlarlar misali.(bir ağaç meyve verirse taşı yer :)-artık taş atmakla kalmayıp tırmanıp koparıyorlar-ağacı kökünden söküyorlar :D)

ve şehvet meselesine gelince :)
bir insan bu şarkıyı dinleyip ... olabiliyosa(boşluğu sen doldur :)), zevk alıyorsa yada şehvet duygusu uyandırıyorsa bu sözler, "sorun sözlerde değil dinleyendedir" hocam :)

türk edebiyatı eski tassavufi şarkıların sözlerine ve yine türk edebiyatı eski halk ve divan şiirlerinin sözlerine bak. :) bu şehvetse onlar ne? :)

amacım tartışma yaratmak değil. sözüm hiçbir şekilde sana değil. :)

Fearlees

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Pek samimi gelmiyor bunlar bana,bu aralar illuminati videolarına falan bakıyorumda yani Cecelinin bu yaptıklarının başka bi amacıda olabilir gibi geliyo bana yada ben paronaya yapıyo olabilirim :laugh:

images

images

ahmtyks

Asistan
Reaksiyon puanı
2
@NGungor96ben zaten bunu dinleyip kadınlara saldıracak diye bişey yok demiştim dediğimi anlayan anlar diyede eklemiştim sizide diziler ve bu tarz şarkılar dinleye dinleye normal gelmiş artık bu tarz şeyler

ahmtyks

Asistan
Reaksiyon puanı
2
İsterse hiçbir ibadetini yapmasın Mülümanınm diyen bir adama sen Müslüman değilsin deme hakkımız yok. Hadislede sabittir bu.

Ayette var buyrun;

“Hiç kimse, başka bir kişiye fasık (yoldan çıkmış sapmış) diye söz atamaz, kafir diyemez. Eğer fasık dediği kimse fasık, kafir dediği kimse de kafir değilse, bu sıfatlar muhakkak onları söyleyen kimseye döner.” (Buhari,Edeb,44)

“Falan kimseyi affetmeyeceğimi kim temin edebilir? Muhakkak ki ben o adamı bağışlar, senin amelinin sevabını da iptal ederim.” buyurdu. (Müslim,Birr,137)
ben müslüman değil demedim bu işler böyle olmaz dedim

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
he hocam he :)
adam illüminati üyesi. keçi sakalıda var. :D

islamiyeti yok etmek için ülkemizde görevlendirilmiş :) bunu ise ilahi ve ezan okuyarak yapıyor. sanırım yanlış yapıyor :). ilahi ve ezan okuyarak din yok edilmez :p

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
tek gözden haberi olup olmadığını bilmiyorum ama bir çok sanatçı bunun pençesi altında
hocam kimlerin bu tür işlerle uğraştığı yazın belli oluyor
(şu ünlü şunla tatilde bu ünlü bunla tatilde- bilmem kim müslüman oldu-bilmem kim "müslüman değilim ama namaz kılıyorum" dedi:p-bilmem kim din değiştirdi :) vs vs vs.)

ve pençesi altında değiller. kendi istekleriyle böyleler :) ben şahsen harun kolçak ın birileri zorladığı yada birileri istediği için illüminatiyim dediğini sanmıyorum(bu sadece bir örnek-kimseyi hedef almadım)

eddie dean

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaş kime dini bir şeyler yapsa yok reklam yok prim yapıyor diyorsunuz.Adamın niyetini bilmeden böyle konuşmak doğru değil
ayrıca ceceli adamın dibi diye buna denir :)

Bu işleri yapan o kadar çok ünlü var ki hangisini saysam. İlla ki bi dönem böyle şeyleri hepsi yapıyor. Ve hiç inandırıcı değiller. Hem müslümanlık alameti gösteren herkes adamın dibi midir? Dibiyse bu ülkenin vay haline!

Çok tehlikeli bir niyet ve yorum çünkü iftiraya gidebilir. Bu yüzden Müslüman insan iyi niyetli olmalıdır yoksa sana zarar kardeşim. (İster inan ister inanma)
Sağol uyarın için :)
ben ne dedim :)
mutlaka ceceli reklam yapıyor diyenler çıkacak demedim mi :) iddiam tuttu.

Nostradamus was here.

teknokoli07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ezan okuması iyi bişey ama yinede bana pek samimi gelmedi

eddie dean

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaş kime dini bir şeyler yapsa yok reklam yok prim yapıyor diyorsunuz.Adamın niyetini bilmeden böyle konuşmak doğru değil
ayrıca ceceli adamın dibi diye buna denir :)

Yanlış değerlendiriyorsunuz. Ben insanlara kendisini reklam yapmasın demiyorum. Aksine bu insanlar millete kendisini satması pazarlaması lazım. Bunu görsel ve işitsel olarak yapar. Buraya kadar tamam. Fakat Ceceli'nin bu yaptığı iş benim nazarımda reklam değil toplumca benimsenmiş "belli bir değeri üzerinden" prim yapmaktır. O, orada ezanı okuduğunda benim gözümde müslümanlık değeri ne çoğalmıştır ne azalmıştır. Ki benim için müslümanlığıda önemli değil. Zira bu işleri yapan o kadar çok ünlü olduki. Sözüm şahsa özel anlaşılmasın, sözüm Ceceli ve Ceceli gibi ezan okuyanlara. Bazıları illa ki bir dönem böyle şeyleri yapıyor. Ve bana hiç inandırıcı gelmiyorlar.

Hem müslümanlık alameti gösteren herkes adamın dibi midir? Adamın dibiyse, bu ülkenin vay haline!

Çok tehlikeli bir niyet ve yorum çünkü iftiraya gidebilir. Bu yüzden Müslüman insan iyi niyetli olmalıdır yoksa sana zarar kardeşim. (İster inan ister inanma)
Sağol uyarın için :) Haklısın ama bu kadar insan "işte adam" deyince sinirlendim. Her Allah kelamı söyleyen insana körü körüne bağlanıyor insanlar.
ben ne dedim :)

Hesap numaranı verde tutan iddaanın parasını vereyim.

msozen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
MUSTAFA CECELİ 'NİN BİR KLİBİNDE İllüminati (TEK GÖZ) işareti vardı inanmıyan youtube'den baksın

- - - Mesaj Güncellendi - - -

İllüminati:şeytana tapan bir kuruluş bu arada onuda söyiem :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

goz5.jpg

Pek samimi gelmiyor bunlar bana,bu aralar illuminati videolarına falan bakıyorumda yani Cecelinin bu yaptıklarının başka bi amacıda olabilir gibi geliyo bana yada ben paronaya yapıyo olabilirim :laugh:

images

images

Ahanda illilimunaticilerde gelmiş (hay Allah nasıl yazılıyo bu meret :) )

Ne adamsınız ya herşeyin altında yok şekil var yok şu var

Hangi şekillerle illuminatici olunuyormuş peki? Bu şekilleri falan belirleyen kuruluşlar mı var? Bu şekiller, hareketler, duruşlar günlük, aylık, yıllık güncelleniyor mu? Koca koca adamlar toplanıp bunları mı belirlemiş?

illuminati= Ruhunu Şeytana satan insanlar topluluğu öyle mi?

Hangimiz ruhumuzu şeytana satmamışız ki? Bana öyle bir adam gösterin ki gök titrese titremeyecek, yeryüzü sarsılsa sarsılmayacak, dağlar yerinde sökülüp dağılsa dağılmayacak bir imana sahip olsun.

Öyle adamlar tanıyorum ki Türkiye Cumhuriyeti Başbakanını gülerken çekmiş O'nun gülüşü ile dişlerinin yukarısında bu gözün belirdiğini ballandıra ballandıra anlatmış. İnanmayalım böyle şeylere, kendimizi fazla paranoyak etmeyelim bence.

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
photoshoptan pek anlamam. anca bu kadar oldu:p. "Mustafa Ceceli illüminatidir!" diyenlere gelsin :D
86it.jpg

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
@NGungor96ben zaten bunu dinleyip kadınlara saldıracak diye bişey yok demiştim dediğimi anlayan anlar diyede eklemiştim sizide diziler ve bu tarz şarkılar dinleye dinleye normal gelmiş artık bu tarz şeyler
[MENTION=170242]ahmtyks[/MENTION] ne diyorsun be :)
ahmtyks dedi ki:

bunlar senin sözlerin :)

1) ben tv dolayısıyla da dizi izlemem. trt deki beni böyle sev hariç. bazen denk gelir izlerim.(fakir oğlan zengin kız ddenk gelirse boş vaktimde varsa izlerim)

2)sen sapıtmışşın bence. sözlerde bir problem yok çünkü. mustafa ceceli nin bu şarkısına gösterdiğin tepkiyi
üzecek adam çok - yok allah yok - giderli şarkılar( :p ) bu ve benzeri şarkılara da gösteriyormusun :)(hayır mı dimi)
eminim bu kliplerin hepsini oturup izlemişşsindir. Ceceli reklam yapıyor. ama bir arkadaşın da dediği gibi bu reklam öbür dünya da tutacak. burada(bu dünya da) sadece senin gibileri gerer(nedense!).

3)türk edebiyatında dilber dudaklı, selvi boylu, ipek saçlım, aşk şarabı(ilahi aşk-için fesat :))
gibi bir sürü "benzetme" var. bunlar ne o zaman(edebiyatım iyi olmadığı için fazla örnek veremedim) :)

4)anlayan anlar demişşsin. bellki anlamamışım tekrar anlatırmısın. :p

5)sen müslümansın dimi? namazları vaktinde kılıyormusun(5 vakit). hayır mı? sen nasıl müslümansın. müslümanım de sonra namazını kılma :) cuma namazında 2 rekattan sonra camiden ışık hızıyla çık :) ben çok gördüm böylelerini. beni kolumda tutup zorla camiye götürdü ama bende önce çıktı gitti nedense :)

yaşın belki benden büyüktür.(büyük ihtimalle) daha çok yazardım ama yaşına saygımdan susacam. ben daha 17 yaşındayım :p (birileri yaşım küçük diye takmıyor da :))

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
haydaaaaaa :)
maç iddiası değil be :p yanlış anlamışşın :)
ben bir tahminde bulundum ve tuttu :) biriler ireklam yapıyor diyecek dedim. ve birileri reklam yapıyor dedi :)
sorun ne? :)

ahmtyks

Asistan
Reaksiyon puanı
2
haha millet o kadar abartmışki yorumumu sanki babasına laf söyledik :D benm dediğimi anlayan anladı siz rahat olun tekrar yazdığına cvp yazsam sende yazcan öyle öyle uzayıp gidicek dediğim gibi anlayan anladı sapıtan ben değilim

eddie dean

Asistan
Reaksiyon puanı
1
haydaaaaaa :)
maç iddiası değil be :p yanlış anlamışşın :)
ben bir tahminde bulundum ve tuttu :) biriler ireklam yapıyor diyecek dedim. ve birileri reklam yapıyor dedi :)
sorun ne? :)

Bunu benim yanlış anlayacağımı düşünmen garip. Kimse bir şeyi kolay kolay yanlış anlamaz. Sorun senin yaptığın ilk yorum. Her önümüze gelene alkış mı tutalım? Destekleyelim mi? İnsanların tek bir işine bakıp hemen nasıl güvenelim. Ben güvenmiyorum. Hele ki şu yaşadığımız dönemde çıkarcılık o kadar fazlaki, temkinliyim bu konuda. Ben bu durumdan dolayı düşüncelerimi dile getirirken, sen çirkin bir ifade ile bak iddaam tuttu diyorsun. Ee napalım yani? Ve gelip bana yine aynı üslupla sorun ne diyorsun. Sorun işte burada, başkalarının zıt düşünce ve fikirlerine tahammül bile edemiyecek durumdayız. Bundan daha büyük sorun yok. Ve o birileri dediğin de ben oluyorum. Birileri yerine "sen" demeni yeğlerdim. Çünkü ilk alıntındaki kişinin ben olduğum açık ve net.

Hayırlı bayramlar.

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
tmm. mesaj alındı. tartışma çıkmasın. herkes kendi yoluna :) anlayan anladı.
sapıtan ben miyim şimdi :p
bb.

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
[MENTION=298471]eddie dean[/MENTION] kardeşim yada abim,
ben dedim ki:
bazıları bu davranışa "reklam yapıyor" diyecek :)...
sen dedin ki:
İstanbul için imsak, ceceli için prim vakti...

ben ilk mesajımda bazıları derken seni kastetmemiştim. çünkü seni tanımıyorum bile.

daha sonra dedimki:
1)burda ki iddia maç iddiası değil.
2)amacım siyaset yada eleştiride değil. ben birilerinin cecelinin samimiyetine inanmayacağını söyledim. birileri de inanmadı. :) ben bu birinin kim olduğunu bile bilmiyorum. yani ilk mesajda hedef sen değildin. 2. mesajda da.aslında kimse hedef değil :). bana ne senin Mustafa Ceceli ye bakış açından :p neyini çekemeyeceğim ki :)
ama şu var ki ben en doğru bildiğim yolu sonuna kadar savunurum.din konusunda samimi olduğu apaçık ortada olan birine çıkarcı-prim yapıyor denmesi beni üzer.sen düşünceni belirtirsin. bende düşüncemi savunurum.
kimlerin(hangi ünlülerin-hedef sendeğilsin :p) prim yaptığı-gündemde kalmak için savaş verdiği ortada. :D
seni tanımıyorum bile seni niçin hedef alayım :) senin düşüncene sonsuz saygım var. "ceceli yalancı" diyebilirsin. inanma. bana ne ki :) (cidden)

bu arada benim ifadelerime(tüm ifaderimin tamemen şaka amaçlı olduğunu ciddi-siyasi-yada-dini olmadığını senden özrü dileyerek belirteyim) çirkin diyorsun. ama sen de bana karşı:

1)
Nostradamus was here.
2)

aşağılayıcı cümleler kullandın :( bense sadece yine şaka yollu (biraz da kırgın) kendimi savundum :)

afedersin ama banane senin ceceli sevginden :)

(bu tür video-paylaşımlartın altına genelde mutlaka biri 'reklam yapıyor' der. dedim. diyeni eleştirmedim. nasıl bir kafayla okuyorsun? :( )
yanlış olan ne :) (inşallah bu mesaj yayınlanır da yanlış anlaşılma ortadan kalkar)

teknokoli07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[video=youtube;lUjAHN45rRk]http://www.youtube.com/watch?v=lUjAHN45rRk[/video] buna ne diyeceksiniz (bunun (tek göz) bilinçsizce orda olması imkansız)

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
tamam [MENTION=360510]teknokoli07[/MENTION] :(
Mustafa Ceceli illümanati üyesidir. :p :p :p :p
bu fon müziğide nerden bulmuşşsanız :p bütün b tarz! videolarda bu müzik. :D
(bakın ben illüminati yok demiyorum var. amacıda kötü!. ama siz "tek bir göz" den yola çıkarak ezanımızı ezbere bilen, ben sadece Resullah'ı örnek alırım diyen birine böyle çirkin bir iftira da bulunamassınız.!!!)
illüminati kimdir: lady gaga-rihanna-harun kolçak ..............................
ama Ceceli değil :)

bu klibin yönetmeni var. düzenleyeni var. efectlerini yapanı var. yardımcı yönetmeni var. eleştirmeni var. kameramanı var. var da var. klibi ceceli tek başına yapmadı. ama suç cecelinin?

bazı şarkıcılarımız(aslında çoğu-yukarda birkaç örnek vermiştim) dansözlerle gayri ahlaki klipler çekiyorlar. kadın şarkıcılar neredeyse özür dileyerek söylüyorum çırılçıplak klip çekiyorlar. gayriahlaki davranışlar sergiliyorlar.

sana soruyorum [MENTION=360510]teknokoli07[/MENTION] : Ceceli'ye klibinde göz var diye gösterdiğiniz tepkiyi acaba bu saydığım durumlardaki şarkıcılara da gösteriyor musunuz? (inanıyorum ki sen o kliplerin hepsini büyük zevkle izlemişşsin. çünkü onlar illüminati değil o kliplerde göz yok.)

ben resmimi tekrar paylaşayım. buyrun :)
Ekli dosyayı görüntüle 9369ne illüminati ama dimi :p adam liderler arasında :D. bunda tek değil çift göz var :p burun da var. acaba neden :D :p (bunlar şaka üzerine alınma :))

siz o youtube daki saçma sapan şu illü bu millü tarzındaki videoları izlemeye devam edin.
illüminati islamiyeti yok etmeyi amaçlıyor-mustafa ceceli illüminati üyesi diyorsun.doğruymuş gibi tepki gösteriyorsun bu yalana! demek ki müslümansın. namaz kılıyomusun?
(neden hayır? nasıl müslümansın sen) şimdi yobaz oldum dimi sana neden namaz kılmıyorsun dedim diye :)
bak sana bir tavsiye:
dünya üzerinde beyne ihtiyacı olan bir sürü insan var. sen beynin onlaradan birine bağışlayabilirsin :) (üzerine alınma şaka :))

sagopa kajmere de ülliminati diyorlar :D

>>farkettiniz mi genelde hep dinle arası iyi olan, tasavvufu seçmiş olan olan insanlara illüminati diyorlar :)
>>sagoya tasavvufu seçmeden önce illüminati diyorlarmıydı(hayır :) he şey tasavvufu seçmesiyle başladı :))

>>'manga ya hepsi bir nefes' şarkısı için illüminati dediler.( ferman akgül (manga solisti) tasavvufi konservatuar mezunu ve 'inşallah' sözünü grupca hep kullanırlar :)) halbuki 'hepsi bir nefes' teki illüminati denen sözler ömer hayyam'ın tasavvuf şiirinin sözleridir :D sizi cahil herifler :D (işte bu sefer ciddiyim :))

[/B [MENTION=360510]teknokoli07[/MENTION] daha çok yazarım da parmaklarıma yazık. değmez :p çünkü anlamazsın. şimdi sen yine bir savunma yapacaksın bana :D başka bir video ile :D (eminim o video da aynı müzik vardır :D)

bak mesela benyukardaki resmimi face de yasam ne olur. herkes inanır. komedi senaryoları-capsler yaparlar :D illü millü kimsenin aklına gelmez :D

>>eğer islamiyet yok olmasın-illü denen örgüt islamiyetin ruhunu zedelemesin diyorsan mustafa ceceli ye iftira atacağınıza gidin iki ekat namaz kılın!

>>son olarak ben pop müzik dinlemem. ben müzik sevmem. dinlersem de rap dinlerim. belirteyim dedim. kimse tarzını savunuyor demesin. mustafa cecelinin 3-4 gb lık müzik arşivimde 4-5 şarkısı vardır. toplamda 2 saenedir 2 şer kez dinlememişimdir :) pop sevmiyorum. ama bu adam adam gibi adam. laf edemezsin bu konuda!

not: yazdığım tüm bunlar sadece savunmadır. siyaset yada din yada tartışma yaratmak amacıyla yazılmamıştır. ne niyetle yazdığımı Allah biliyor.
Mustafa Ceceli'nin ne olduğunu da Allah biliyor. sizin iftira atmanıza gerek yok. saygılarımla. Allah hidayet versin. (bu arada ben 17 yaşındayım. belirteyim dedim :) anladın sen-anlayan anladı :p. dikkate almayanlar var da :))

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
buna ne diyeceksiniz (bunun (tek göz) bilinçsizce orda olması imkansız)
evet diyeceğimi dedim. yeterince tatminkar konuştum mu? :)
bunları diyeceğim :) yüz yüze olsaydık sana hayatın akıl dersini verirdim de. şükret ki öyle bir vaziyette değiliz.
hoşçakal.
Allah yar ve yardımcın olsun. Allah kalbinden sevgisini yüzünden gülücükleri eksik etmesin.

teknokoli07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşte şuan insanlar sizin gibiler yüzünden dinden uzak duruyorlar. Yaptıklarına bakmıyorsunuz yapmadıklarına bakıyorsunuz. Onunla aynı seviyeden olan kişileri bi değerlendirmeni istiyorum.

bir ezan okumuş sanırsın 40 yıllık imam benim ben antalyada yaşıyorum oruç tutan görmedim tutsa bile çok nadir ama ingiliz bir prof. istanbulda oruç tutmuştu hatta haberlerede çıktı

teknokoli07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam @teknokoli07 :(
Mustafa Ceceli illümanati üyesidir. :p :p :p :p
bu fon müziğide nerden bulmuşşsanız :p bütün b tarz! videolarda bu müzik. :D
(bakın ben illüminati yok demiyorum var. amacıda kötü!. ama siz "tek bir göz" den yola çıkarak ezanımızı ezbere bilen, ben sadece Resullah'ı örnek alırım diyen birine böyle çirkin bir iftira da bulunamassınız.!!!)
illüminati kimdir: lady gaga-rihanna-harun kolçak ..............................
ama Ceceli değil :)

bu klibin yönetmeni var. düzenleyeni var. efectlerini yapanı var. yardımcı yönetmeni var. eleştirmeni var. kameramanı var. var da var. klibi ceceli tek başına yapmadı. ama suç cecelinin?

bazı şarkıcılarımız(aslında çoğu-yukarda birkaç örnek vermiştim) dansözlerle gayri ahlaki klipler çekiyorlar. kadın şarkıcılar neredeyse özür dileyerek söylüyorum çırılçıplak klip çekiyorlar. gayriahlaki davranışlar sergiliyorlar.

sana soruyorum @teknokoli07 : Ceceli'ye klibinde göz var diye gösterdiğiniz tepkiyi acaba bu saydığım durumlardaki şarkıcılara da gösteriyor musunuz? (inanıyorum ki sen o kliplerin hepsini büyük zevkle izlemişşsin. çünkü onlar illüminati değil o kliplerde göz yok.)

ben resmimi tekrar paylaşayım. buyrun :)
Ekli dosyayı görüntüle 9369ne illüminati ama dimi :p adam liderler arasında :D. bunda tek değil çift göz var :p burun da var. acaba neden :D :p (bunlar şaka üzerine alınma :))

siz o youtube daki saçma sapan şu illü bu millü tarzındaki videoları izlemeye devam edin.
illüminati islamiyeti yok etmeyi amaçlıyor-mustafa ceceli illüminati üyesi diyorsun.doğruymuş gibi tepki gösteriyorsun bu yalana! demek ki müslümansın. namaz kılıyomusun?
(neden hayır? nasıl müslümansın sen) şimdi yobaz oldum dimi sana neden namaz kılmıyorsun dedim diye :)
bak sana bir tavsiye:
dünya üzerinde beyne ihtiyacı olan bir sürü insan var. sen beynin onlaradan birine bağışlayabilirsin :) (üzerine alınma şaka :))

sagopa kajmere de ülliminati diyorlar :D

>>farkettiniz mi genelde hep dinle arası iyi olan, tasavvufu seçmiş olan olan insanlara illüminati diyorlar :)
>>sagoya tasavvufu seçmeden önce illüminati diyorlarmıydı(hayır :) he şey tasavvufu seçmesiyle başladı :))

>>'manga ya hepsi bir nefes' şarkısı için illüminati dediler.( ferman akgül (manga solisti) tasavvufi konservatuar mezunu ve 'inşallah' sözünü grupca hep kullanırlar :)) halbuki 'hepsi bir nefes' teki illüminati denen sözler ömer hayyam'ın tasavvuf şiirinin sözleridir :D sizi cahil herifler :D (işte bu sefer ciddiyim :))

[/B @teknokoli07 daha çok yazarım da parmaklarıma yazık. değmez :p çünkü anlamazsın. şimdi sen yine bir savunma yapacaksın bana :D başka bir video ile :D (eminim o video da aynı müzik vardır :D)

bak mesela benyukardaki resmimi face de yasam ne olur. herkes inanır. komedi senaryoları-capsler yaparlar :D illü millü kimsenin aklına gelmez :D

>>eğer islamiyet yok olmasın-illü denen örgüt islamiyetin ruhunu zedelemesin diyorsan mustafa ceceli ye iftira atacağınıza gidin iki ekat namaz kılın!

>>son olarak ben pop müzik dinlemem. ben müzik sevmem. dinlersem de rap dinlerim. belirteyim dedim. kimse tarzını savunuyor demesin. mustafa cecelinin 3-4 gb lık müzik arşivimde 4-5 şarkısı vardır. toplamda 2 saenedir 2 şer kez dinlememişimdir :) pop sevmiyorum. ama bu adam adam gibi adam. laf edemezsin bu konuda!

o paylaştığın resim şoplanmış çok belli olu klibindeki tek göz bilinçsizce orda olamaz dikkat edersen kamera ne yöne bakarsa baksın tek gözüde kadraja alıyo

teknokoli07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
allaha şükür namazımıda kılıyorum orucumuda tutuyorum kuranımıda okuyorum

teknokoli07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yeni şarkı yapmış kişileri parayla veyahut yükselmesini yani şarkısının birinci olması erevizyonda birinci olan sertap erener gibi
images

msozen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@NGungor96 güzel yazmışın eline sağlık, yalnız bazı noktalara katılmıyorum o kadarcıkda olsun, onların bazılarıda bilgisizlikten. Mesela Mustafa Ceceli hakkında hemen hemen hiçbirşey bilmiyorum bundan dolayı adam gibi adam diyebilirmiyim kendisine bilemem. :)

@teknokoli07 videoyu hazırlayanın belli ki dini bilgisi çok zayıf, mesela Deccal (şeytan) yazmış halbuki deccal bir insandır, şeytan ise e oda şeytan işte.

Deccal hakkında daha fazla bilgi; http://www.sorularlaislamiyet.com/article/515/deccal.html

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
o paylaştığın resim şoplanmış çok belli olu klibindeki tek göz bilinçsizce orda olamaz dikkat edersen kamera ne yöne bakarsa baksın tek gözüde kadraja alıyo
kardeşim sen şakamısın. dünya imtihanımısın. :D
yoksa blöf mü yapıyorsun :D
teknokoli07 dedi ki:
bir ezan okumuş sanırsın 40 yıllık imam benim ben antalyada yaşıyorum oruç tutan görmedim tutsa bile çok nadir ama ingiliz bir prof. istanbulda oruç tutmuştu hatta haberlerede çıktı

teknokoli07 dedi ki:
allaha şükür namazımıda kılıyorum orucumuda tutuyorum kuranımıda okuyorum

:D
o resmi ben yaptım zaten ceceli illü dür diyenler için :D
daha önce de paylaştıydım.

bizde müslümanız. namaz kılıyoz. oruç tutuyoz. bunun artisliğini yapmaya gerek yok ki :)
biz de dinimize önerm beriyoruz. ama aptal youtube videolarına da kanmıyoruz :D
o videolara kanıp sadece adını bildiğimiz insanlara illüdür, millüdür diye çamur atmıyoruz :)
:)

ceceli ye iilü diyenler sagoya da diyor :D yakında sana da derler. baksana deccal şeytan hepsini biliyon :D

sertab ereneri vs. ben bilmem. onlar ne ... olduğu belli zaten. bunun için videolara vs gerek. yok sertab erenerin o pozunu-o şekli aynen rihanna da vermiştir. :)

dediğim gibi illü denen örgüt müdür neyse işte. islamiyetin ruhuna zarar vermesin diyorsan yapacağın tek şey "saçmalıklara" kanmayıp, müslüman olup olmadığı tam kesin olmayan birine(kimsenin imanını sorgulayamazsın) kesinlikle müslüman değilmiş gibi iftira atmayıp,
iki rekat namazını kılarsın. bu kadar. aslında bitti mi hayır. aklını kulanırsın ekstradan o kötü insanları durdurmak için.
goooooooooooogle yi p..... aramak için kullanan da var. bir şeyler öğrenmek için kullanan da. sen hangi gruptasın :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynen abeyyy hep böyle devam abiii alllahın yolundan sakın .çkma!!!!!!!!
musatafa abiii gerçi namaz kılmayan öbür dünyada hesabı vermezde :(