Multi üyelik,islam düşmanlığı ve özel mesajların okunması üzerine

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Nakşibendii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer site olarak bunu tartışmaya cesaretiniz varsa kilitlemeyin.
Açtığım nakşibendi isimli üyelik tarikatçılık iddiasıyla yasaklanmıştır.Nerede tarikatçılık yapılmıştır.İslam düşmanlığı siteye yerleşmiştir.En son cübbeli hocaefendimiz aleyhine açılan iftira konusu bir örnektir.Bu konu dolayısıyla din adamlarına bazılarının duyduğu kin kusulmuştur.
İslam düşmanlığı adına yapılan her türlü şaklabanlığa göz yumulurken iftiranın ayıp olduğunu haykıran bizler yasaklanmaktadır.
Bir arkadaşınıza gönderdiğiniz öm ise bu guruh tarafından okunmaktadır.Önce din kültürü bölümü köreltilmiş ardındanda düşmanlık başlamıştır
tabi bu konuda spybot liderliği kimseye kaptırmamaktadır.
Yazdıklarımda kimseye hakaret unsuru yoktur gerçekler vardır eğer gerçek olmayan birşey varsa hodri meydan
habibineccar

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
İslam Düşmanlığı ile insanları suçlamak ağır bir itham...

Bir İnsana İslam Düşmanı demek ona Kafir demekten başka bir şey değildir ki Müslüman bir kişiye Kafir demenin hükmünü de biliyor olmanız gerekiyor...

------

Nakşibendi İsimli Üyelik Tarikatçilik nedeniyle yasaklandıysa o yasaklayan kişiyi burada ben de Kınıyorum...

İllumunati ya da Scientology isimli bir üyelik aynı şekilde Tarikatçilik İddiası ile Yasaklanır mıydı?...

Üstelik Nakşibendi Tarikatinin Yasaklanmasını gerektiren durum nedir?

Bu gün hem İstanbulda İsmail Ağa Cemaati ile olsun hem Adıyaman Menzil de olsun Nakşibendi Tarikati DEVLETİN BİLGİSİ DAHİLİNDE varlıklarını sürdürüyorlar...

Onların görüşlerine, onların yaşamlarına, onların inanışlarına tabii olmayabilirsiniz...

Ancak hemen onları Suçlayarak HİÇ BİR SUÇ İŞLEMEDİKLERİ HALDE Forumdan uzaklaştırırsanız bu hiç bir şekilde ADİL olmaz...

Burası bir DEVLET KURUMU Değil...

İsteyen Ateist olur
İsteyen Hristiyan
İsteyen Yahudi
İsteyen Sunni
İsteyen Alevi...
İsteyen Nakşibendi
İsteyen Kadiri
İsteyen Mevlevi...

Eğer diğer Üyelere bir baskı yapmıyor ise, Eğer FORUM KURALLARINI çiğnemiyor ise, SIRF KULLANICI ADI dolayısılığıyla yasaklanmaları hiç doğru değil!!!

Kimse Kusura Bakmasın...

Atalarımız Ceddimiz... Bu Tasavvuf Yolu ile yüzlerce sene yaşadılar...

Mevlana, Yunus Emre, Abdülkadiri Geylani, Şahı Nakşibend

Bu isimlerin KİMSEYE BİR ZARARI Olmadı...

Bu isimler sadece ve sadece topluma sevgi aşıladı...

Tamam TASAVVUFİ konuda herkes bilgi sahibi olmak zorunda değil...

ama en alt seviyede kültürel bilgiye sahip bir insanın NAKŞİBENDİ Kelimesinden gocunmaması gerekir...

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Sadece kullanıcı adı yüzünden banlama olur niye olmasın. Ha Nakşibendi banlanması gereken bir nick değildir. Lakin anladığım kadarı ile ban yemişsiniz gidip başka bir üyelik açmışsınız bu da ban sebebidir.

bu arada Dinci başkadır Dindar başkadır.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Bu da tartışılması gereken bir durum...

Adam ceza alıyor...

hatta çoğu zaman ne yüzünden dahi olduğunu anlamadan...

İtiraz edecek ama nereye?

Bunun yolunu kaç üye biliyor...

Mecburen çoğu kişi 2. üyelik açıyor...

Bizim yöneticiler de aha da fırsatını bulduk 2. üyelikten süresiz ban...

Yapmayın Allah aşkına insanın kendisini savunma hakkına saygı gösterin...

Forumda Banlanan Üyeleri için bir itiraz başlığı açılabilsin... ve buraya Misafir olarak yorum yapabilsinler üyelik gerektirmeden...

Adam yanlış anlaşılmadan banlanacak...
İtiraz etmek için geldiğinde aha da 2. üyelik ilki tamam suç değildi ama artık elimizde neden var süresiz ban...

Yanlış diye düşünüyorum....

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
iletişim kısmı kullanılabiliyor. Herkesin aklına gelir gibime geliyor ama tabi o öneri de güzel.

Neyse ilerisi beni aşar. Yöneticiler yorum yapsın :)

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Kullanıcı adından dolayı üye yasaklandıysa çok yanlış yapılmış. Forumda ilginç uygulamalar var gerçekten. Ben bir siyasi yorum yaptım. Kabul ediyorum gerçekten siyasi, tartışma çıkabilecek bir yorumdu. Gündem bölümünde biliyorsunuz yorumlar denetleniyor. Yorumu onaylamamış arkadaş bir de ceza vermiş. Madem kaputu açıyorsun aküyü niye çalıyorsun. Anlamadım ben bu nasıl denetim.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Malum arkadaş daha önce en az 5-6 kere banlandı ve yazdıkların hepsi yalandır forumda kimseninde tarikatçılık yaptı diye banlandığını görmedim arkadaşlar ama arkadaş sağolsun bana kafayı takmış neden taktı onuda bilmiyorum..

saolbakalım

Asistan
Reaksiyon puanı
7
En yakın arkadaşım bu siteye üye idi Haber7 aracılığı ile üye oldu. Banada hep derdi üye ol diye fakat ben hep misafir oldum. Kendisi banlandı bir yöneticiye "kapatise belli" dediği için. Bu konuda beraber çok konuştuk. Yöneticide buna birde önce 3 günlük ceza veriyor ceza bitince ufak bir mesajlaşma oluyor aralarında yönetici bizimki ile kafa bulmuş "akıllanırsın belki" diye bizimkide "kapatise belli" diyor ve süresiz ban yemiş. Başladı bana anlatmaya işte şöyle oldu böye oldu hatta i kaç yneticiye mail atmış. Sdn ofisini aramış. Mail attığı yöneticiler ben mesajlara ulaşamıyorum demişler. Vs vs. bizimki kapatise belli lafından yemiş banı. Vel hasıl adama kapatisesiz dememiş bence hakaret etmemiş. Şimdi kapatise olayı bir gerçek herkesin bir kapatisesi vardır kiminin kapatisesi beceridedir kimininde başka dalda kapatisesi vardır. Neyse çok fazla bir önemi kalmadı banladılar dostumu :D. Bir yöneticinin egosuna kurban gittik diyor ayıp diyor.
Bu arkadaşında nickin den dolayı banlanması çok dengesiz bir davranış. Heleki bu konularda söz ettiği yöneticinin yada modun @spybot görevi neyse artık karşıt durması çizgiyi tamamen karşıt duruma getirir. hiç kimsenin bu nicki yasaklamaya hakkı yok bence.

hayranim

Profesör
Reaksiyon puanı
32
spy inanırım.

Yanlış yapmaz.

Mutlaka başka bir sebebi vardır.

Banlanan üyelerin tekrar bir şeyler yazmaları huzuru bozar.

Unutmamalı ki burası ne bir ÜLKE ne de DEVLET.

Sadece hepimizin güzelce vakit geçirmeye geldiği bir forum.

Bazı şeyleri abartmamak gerekiyor.

Forumdan uzaklaştırılan arkadaşlar biraz daha sabırlı davranıp,

fevri harekette bulunmadıkları sürece tekrar üyeliklerini alabilirler.

Bunun örneklerini gördük.

Moderatör arkadaşları fazla yıpratmamak gerek.

Yazdıklarım sadece beni bağlar,

Kimsenin ağzıyla yazmadım biline.

Saygılar.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
En yakın arkadaşım bu siteye üye idi Haber7 aracılığı ile üye oldu. Banada hep derdi üye ol diye fakat ben hep misafir oldum. Kendisi banlandı bir yöneticiye "kapatise belli" dediği için. Bu konuda beraber çok konuştuk. Yöneticide buna birde önce 3 günlük ceza veriyor ceza bitince ufak bir mesajlaşma oluyor aralarında yönetici bizimki ile kafa bulmuş "akıllanırsın belki" diye bizimkide "kapatise belli" diyor ve süresiz ban yemiş. Başladı bana anlatmaya işte şöyle oldu böye oldu hatta i kaç yneticiye mail atmış. Sdn ofisini aramış. Mail attığı yöneticiler ben mesajlara ulaşamıyorum demişler. Vs vs. bizimki kapatise belli lafından yemiş banı. Vel hasıl adama kapatisesiz dememiş bence hakaret etmemiş. Şimdi kapatise olayı bir gerçek herkesin bir kapatisesi vardır kiminin kapatisesi beceridedir kimininde başka dalda kapatisesi vardır. Neyse çok fazla bir önemi kalmadı banladılar dostumu :D. Bir yöneticinin egosuna kurban gittik diyor ayıp diyor.
Bu arkadaşında nickin den dolayı banlanması çok dengesiz bir davranış. Heleki bu konularda söz ettiği yöneticinin yada modun @spybot görevi neyse artık karşıt durması çizgiyi tamamen karşıt duruma getirir. hiç kimsenin bu nicki yasaklamaya hakkı yok bence.

Arkadaşım Kapatise ne Allah Aşkına?

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Çok kapasiteli bir yazı olmuş "saolbakalım" :D

Demnesia

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Arkadaşta ne büyük "kapatise" varmış ya :D

saolbakalım

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşım Kapatise ne Allah Aşkına?

Kapatise birçok dla ayrılabilir ( kapatise : alabildiği son nokta. Alış gücü :D yanlış anlaşılmasın)
Anlama kapatisesi
Anlatma kapatisesi
insan kapatisesi

kapatise kapasite de olabilir :D ben dha önce olan bir olay olduğu için kısaca anlatıp geçmek istedim

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
saolbakalım bu kapatise hatan gece gece çok güldürdü beni:) Gerçi elbruz farketmese ben o kelimeleirn hepsini doğru olarak okumuştum.e elbruz farkeder tabi kapaTİSE meselesi :)))

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Kapatise birçok dla ayrılabilir ( kapatise : alabildiği son nokta. Alış gücü :D yanlış anlaşılmasın)
Anlama kapatisesi
Anlatma kapatisesi
insan kapatisesi

Arkadaşım bak TDK güzel bir Türkçe Sözlük yapmış internette

http://tdkterim.gov.tr/bts/

Buraya gir arama yerine

önce Kapatise yaz arat

sonra da Kapasite yaz arat... :)

saolbakalım

Asistan
Reaksiyon puanı
7
tmm tmm yukarda msajımda düzltme yapıp gerekli açıklamayı yaptım üstüme gelmeyin :D

acelden herşey

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Bazen insan ne dediğinin farkında olmuyor her şey normal geliyor..Ama sözlüğe bakınca silkinip kendine geldin sanırım..

Ama inan var ya bu sayfaya düşen her mesajdan sonra gülme krizlerine girdim burada:))))))

Olur böyle benim de başıma gelmiştir benzer durumlar :):):)

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
tmm tmm(Tam tam olacaktı galiba :D) yukarda(Yukarıda olmasın o :p) msajımda(m den sonraki e yi kaçırmışlar :D) düzltme(fazla düzeltince harfler kaçışıyor :D) yapıp gerekli açıklamayı yaptım üstüme gelmeyin :D

acelden(acele giden ecele gider :p) herşey

Vay canına :D

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Anlama kapatisesi
Anlatma kapatisesi
insan kapatisesi

kapatise kapasite de olabilir :D ben dha önce olan bir olay olduğu için kısaca anlatıp geçmek istedim

Hele şu mesajdan sonra :)))))

Oyhh gözler yaşardı valla:))

saolbakalım

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bazen insan ne dediğinin farkında olmuyor her şey normal geliyor..Ama sözlüğe bakınca silkinip kendine geldin sanırım..

Ama inan var ya bu sayfaya düşen her mesajdan sonra gülme krizlerine girdim burada:))))))

Olur böyle benim de başıma gelmiştir benzer durumlar :):):)

Aynen öyle oldu sözcüğe baktım iki kere tekrar ettim. Yav dedim kapatise oda ne :D geldim kendime.

MesutCULCUL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yazık ya,gerçekten...kişi ne demiş,konu nereden nereye getirilmiş,ti'ye makaraya alınmış, adam ne diyor ne konuşuluyor ve yine yasaklanmış, gerçekten yorumsuz yani...

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
laptopun tuş azizliğine uğruyorum.Uyumsuzluk yaşıyorum kendisi ile :) Kendisini fazla incitmek istemediğimden fazla yüklenmiyorum.

:) forumda hepimiz imla hataları yapıyoruz. bundan normal olan bir şey yok. Sadece senin bir kelimeyi üst üste yanlış yazman dikkatimi çekti :) Bu arada aceleden böyle yanlış yazıyorum dedin ya. Forumda herhalde en uzun yazanlardan biri benimdir. Acele etmene gerek yok her halükarda yazacağın cevap yetişiyor... 45 saniyede yazma da 1 dakikada yaz... :)

saolbakalım

Asistan
Reaksiyon puanı
7
yav orası öylede ben yazarken hanım bi yerden konuşuyor, kardeşim bi yerden , kızım (5 aylık kendiisi ) o bi yerden birşeyler yapıyor. Hepsine yetişmek için acele yazıyorum. Bu cevabı dikkat ederek yazdım, 2 dakikanın üstünde sürdü.

Birde konuyu dağıttık. Banlanan ve yasaklananlar var nedenleri tam olarak bilinmeden. Açıklık getirilmesi lazım. Mod arkadaş yazmış böyle böyle yalan diye, işte karşıyı dinleyemiyoruz art niyet varsa yasaklayıp (banlayıp) yalan der işin içinden çıkabilirsiniz.Düşünmek lazım. ( yazı 5 dakikayı geçti)

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
simdi merak ettigim harbiden bu naksibendi arkadasin neden ban aldigi ,lütfen bunu aciklayin kisi tarikatci diye banlanmaz ,kisi tarikati savunuyor diyede baglanmaz ,nasilki bir kisi futbol fanatikligi yapma özgürlügüne sahipse ayni sekilde bir kisinin bir cemata baglanma ve savunma gibi bir konumu olabilir,ayni sekil zorla birinide sevdiremessiniz ,ve eger burdaki mod arkadaslar kendi duygularina yenik düsüp ve birilerine banlama yetkisi varsa rica ederim benide banlayin hatta kaydimi silin ,bir linux kullanici özgürlükcüdür ,eger yok siz din islam dini düsmanligi yapiyorsaniz bunuda acikca belirtin ki gayri müslüm lerden baskasi girmesin ,sahsen ben naksibendi arkadasin nen ban aldigini cok merak ediyorum cünki öyle banlanacak sekilde ne yaptiki ,merak ettim dogrusu

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Bu arkadaşın neden banlandğını bi yazsanızda konu huzura kavuşsa artık. Bu arkadaşı banlayan moderatör; çok mu zor yani şuraya iki satır sebebini belirtsen.

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Arkadaşın banlanması yazık olmuş eğer anlattığı gibi ise.

Ben sanmıyorum ki dini durumundan dolayı banlanmış olsun ama gerçekten öyle ise durum üzücü.

Burada her telden insan var ateisti de var müslümanı da hristiyanı da..

Sahip oldukları kimlikten dolayı banlamak gerekiyorsa o zaman herkes banlanmalı.

Bu forumun artık bunları aşması gerekir , bu banlanma sorunları son dönemde artmaya başladı ,belki de banlama kriterlerini gözden geçirmek gerekiyordur ya da banlama işi birkaç kişi tarafından yapılmalı.

ahıskavi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Spy doğru söylüyor ona taktık niye ergenekon savunucusu diye o yönetibiydi biz yenildik ayrıldık.Her zaman birkaç arkadaşıyla islam düşmanlığı yaptı din kültürü bölümüne arkadaşlarıyla saldırıp çökertti.
işte spyın ekip işe başlıyor
http://forum.shiftdelete.net/din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi/75652-tanriyi-anlayabilmek.html
QUOTE=pavlus;632041]Sıkça sorulan ve üzerinde çok düşünülen bir konudur aslında insanın tanrıyı ve tanrının fiziksel durumunu anlamak için kafa yorması.
Genelde tam çözülemez. Bana da bu şekilde çok soru gelmiştir. Tanrı nedir? nasıl anlayabiliriz? ve benzeri sorular , ben bu gibi durumlarda Albert Einstein 'ın Genel Rölativite Teorisinde belirttiği (aklımda öyle kalmış) kendi düşünce deneylerinde anlattığı bir BOYUT örneği vardır. Ben bu örneği çok severim, eminim size de yardımcı olacaktır.

Kutsal Kitap'ın kendisi bu öğretişlerin Hıristiyanlık imanının temeli olduğunu söyler. Bunlar: 1.Mesih'in Tanrılığı, 2.Lütufla Kurtuluş ve 3.Mesih'in Dirilişi. Bu öğretişlerin hıristiyanlık için zorunlu öğretiş olduğunu Kutsal Kitap söyler. Her ne kadar önemli başka öğretişler olsa da Kutsal Kitab'ın kendisi tarafından bize temel öğreti olarak açıklanmıştır. Belki yeni iman etmiş bir kişi bu noktalarında bazılarını henüz tamamen fark etmemiş olabilir ancak Tanrı Sözünü okudukça noktaları görecektir. Yeniden doğmamış bir kişi, veya kültü izleyen kişi (Mormonlar, Yehova Şahitleri) bu temel öğretişlerin tümümü veya birkaçını reddedecektir. [/

http://forum.shiftdelete.net/din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi/75627-hristiyanligin-3-temel-ogretisi.html

o dönemin sayfalarını inceleyin
spyın gurup hristiyanlık probabagandası yapıp alevi kardeşlerimizede buhtanda bulunurken bizde değiştirilmiştir notuyla incil tefsirine başlamışız
http://forum.shiftdelete.net/din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi/index65.html
okuyun spy ve ekibini görün

spy ın gurubu bir yarayı kaşıyor ve biz ne söylemişiz

http://forum.shiftdelete.net/din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi/62045-kerbela-olayi-2.html
öncelikle yezide[de harfiyle]onun yolunda olanlara zamanımızın yezidlerine Allah(cc)ın ve meleklerinin ecmain la'neti üstlerine olsun kıyamete değin
cennetin efendisine ve ehlibeyte uzanan eller kırılsın
arkadaşlar kerbela olayı önlenemez daha önceden lehvi mahfuzda yazılmış mana aleminde emin cibril[as]tarafından Efendimize(sa)mana aleminde bildirilmiş keza şehadetinden önce oğullarına gitmemelerini vasiyet ettiğini göre Hazreti Ali [keremallahüvecceh]ye bildirilmiş akla geldiğinde sadece gerçek müslümanların kalbini ateşle dağlayan bir olaydır
olur olmaz bunu tartışmam cennetteki en yüksek mertebelere ulaştırdıkları için cennetin efendisi Husayn efendimiz[ra]e Allah[cc]tarafından lutuf olarak yapılan bir imtihandı
zehirlenerek şehadete eren Hasan [ra]efendimizin dramıda ayrıdır
bu olaylar onların[rahmetullahialeyh ecmain]cennetteki yüce derecelere kavuşmaları için vesile olmuş biz onların sevdalılarınada bir yol olmuştur
arkadaşlarıma tavsiye
1-bu olaylar Efendimizin (sav]in mana alemine kavuşmasından sonra olmuştur o sıralar dedelerimiz müslüman değil teng tengri dinine tabi idi
2-bu olaylarla o yöre insanının o devirde yaşamışlarından başka kimsenin ilgisi yoktur bizlerlede aralarında islam olanların islamlığından başka kan bağı ünsiyet yoktur
3- o devirde yaşayanlar çoğu sahabe tabiin ve tebitabiindir yani bizler en kötüsünün tırnağı olamayız onları yargılayamayız alkışlıyamayız haddimiz değildir
4-kerbelayı anlayabilmek için islam dinini çok iyi bilmek arab tarihini özellikle kabilelerin yaşantılarını ve birbirleriyle bağşlantılarını iyi bilmek lazımdır google ile kerbela anlaşılmaz
5-babalar ve oğulları birbirlerinin suçlarıyla suçlanmazlar öyle olmasaydı böyle olurdu demek kadere dolayısıyla Alemlerin Rabbine isyan etmek onun verdiği kararı tanımamak olurki bu imanı götürür şirktir yani tevbesi olmayan günahlardan
6-hz muaviye efendimiz ibaresinin kullanılması ise Efendimiz (sav)ın ashabım birer yıldız gibidir hadisişerifine uymamıza yöneliktir uyarız
yezid alleyilla'ne de durum farklıdır onu la'netle anarız ve bu tabiri aşağıulık yaratıklar için kullanırız
7-günümüzde yezid alleyilla'ne ler yokmudur tonla müslümanlara eziyette yahudileride geçmişlerdir
8-şahid olduğum kadarıyla söylüyorum bugün Hz Ali[keremallahüvecheh]efendimize yakışmayacak sözler söyleyen ağızları lal olasılar mevcuttur bunlarda islam olarak kabul etmediğimiz hariciler Allah[cc]ın aslanı[ra]nı şehid edenler ve kendilerine Alsiz alevi [özellikle eksik yazdım]diye niteleyen sapıklardır
Türklerde alevilik hz Ali[keremallahüvecheh]efendimizin bizlere mizaç olarak yakınlığı dolayısıyla yaygınlaşmıştır bizler müslüman türk davasını savunan kardeşleriniz aleviliği hz Ali efendimiz keremallahüvechehi çok sevmek ehlibeyti çok sevmek onların sünnetine uymak[ki, resulullahsav efendimizin sünnetidir ]olarak algılamıştır bunlar ise müslüman olamnın olmazsa olmazıdır
günümüzde
emperyalist devletler ülkemizi daha iyi sömürebilmek için aramızdaki en ufak nüans farklarını değişik yansıtarak fitne sokarak bizleri bölme aracı yapmıştır
benim ülkemde türkün kürtün her boyu yaşamaktadır 3000 senede bilinen geçmişi vardır[göktürkler orhun abideleri ]yine islamın aynı rabbe inanan aynı resule inanan kıblesi aynı olduğu halde farklı yaşandığı topluluklar vardır bunun dışında ehli kitap olan olmayan insanlarımızda vardır
bunlar bizim zenginliğimiz aynı zamanda kur'anın bize verdiğ düşünmemiz gereken bir emirdir bu emre göre istese Allah[cc]insanları tek bir örnek imanlı yaratabilirdi bizleri kavim kavim ırk ırk ayrı renklerde ayrı dillerde yaratmasında bizler için rahmet bereket vardır
kesinlikle yorumlarınızda alevi olarak sünni olarak birbirinizi rencide edici ifadeler kullanmayın birbirinizi daima sarın sizleri parçalamak bolmek yutmak isteyen kapitalist/emperyalist devletlere ve onların kanlı elleri faşist uzantılara izin vermeyin
rakamları mesela veriyorum
55 milyon sünni
15 miılyon alevi
70 milyon müslüman türk evladı
ayırırsanız gününüz %25 azaldı
50 milyom türk
20 milyon kürt
70 milyon müslüman türk evladı
ayırırsanız gücünüz %25 azaldı
tuttuğunuz takım sünni meshebler alevi meshebler gayrimüslimler diye ayırırsanız gücünüz kalmaz
unutmadan
Ehlibeyti [rahmetullahialeyh ecmain ki şu anda yaşayanlarda içindedir]cennetin efendilerini[ra]çok seviyorum diyenler kerbelayı unutmayın unutturmayın sakın olaki muharrem ayına veya bir güne hapsetmeyin her duanıza ortak edin hatımler indirin yasinler okuyunki haşr gününde biiznillah şefaatlerine mashar olalım

spy ı tanımaya devam

---------- Post added at 04:25 ---------- Previous post was at 04:20 ----------

http://forum.shiftdelete.net/din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi/74453-alevilik.html

Üyelik tarihi May 2007 Mesajlar 308 Tecrübe Puanı 4
reputation_pos.png

icon4.png
Alevilik hakkında açılan konu

Alevilik hakkında açılan konunun yayından acilen kaldırılmasını talep ediyorum bir takım kulaktan dolma sözlerle insanları rencide edecek sözlerin sarf edilmesini doğru bulmuyorum.

Tüm forum yönetimine sesleniyorum bu tür konulara izin verilmemelidir.

Bilinçli yada bilinçsizce yapılmış bu hareketleri ve mesajları ve butür hareket sergileyen üyeleri şiddetle kınıyorum.

ilgili konu linki aşağıdadır.

http://forum.shiftdelete.net/din-kul...-alevilik.html (Alevilik)
icon1.png
Alevilik

Aklıma takılan bişey. Şimdi alevilik dışında mezhebe dahil olan biri . alevili biriyle evlenmesi sakıncalımıdır. İslam dini açısından.

Bilen biri varsa aydınlatırsa sevinirim. Mesala aleviler arasında bazılarının mumsöndü diye tabir edilen bi olayı var. o yüzden alevilik yasak olabilir mi ? . Yasakmıdır.

Mesala dini bütün tüm dini hükümlülüklerini yerine getiren bi aleviyse problem olur mu vs.
http://forum.shiftdelete.net/din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi/74453-alevilik.html

işte spyın ekibi saldırıyı başlatttı alevi kardeşlerimize iftirayı biz karşılıyoruz

---------- Post added at 04:30 ---------- Previous post was at 04:25 ----------

sdn arşivi bu saldırılarla döludur bizlerin banlanma swbwbimizde bu resilliğe karşı durmamızdır çoğu rezillik silindiği halde bazıları durmaktadır
islam düşmanları olduğu muddetçe islam savunucularıda var olacaktır.
evet cesaret biraz cesaret niye banladın benim bir değil 20 üyeliğim vardı hangisini nefsim için kullandım hepsi bu uğurda banlandı helal olsun
din kültürünü en popüler bölüm yaptık
bu olaylardan troy hakkı kardeşimin bilgisi vardır bazı üyeliklerim özel izinle açılmıştır

---------- Post added at 04:48 ---------- Previous post was at 04:30 ----------

İşte bu konuya yorum yazan kardeşim shakala nakşibendiliği ö.m ile açıkladım ve nesaj spy tarafından okundu ve tarikatçılık yasak giye banlandım.Eğer bir miktar dürüstlüğü kalan ilgili sahıs hayır bunun için banlamadım der.​

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
Dostlar bu banlanan adamın ortalığı karıştırmaktan başka yaptığı birşey yoktu ki. Hala niye banlandı diyosunuz.
Banlandıkça üyelik alıp yine huzuru bozuyor.
Foruma dahada karıştıracağına nacizane tavsiyem gitsin kumda oynasın.

kumdankale.jpg

saolbakalım

Asistan
Reaksiyon puanı
7
bu adam üşenmeyip o kadar arşivi araştırdıysa bunları yazmışsa vardır birşeyler. Yukarda yazılan yazılar bazı olayları ortaya koyuyor. Bu sitennin belli bir çizgisi olması gerekir. Eğer sen burda Yukarda yazılanları anlatabliyorsan ve bu adam nakşibendiliği açıkladığı için banlanmışsa bunun açıklanabilir bir tarafı yoktur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...