Mühendis Sözlük

Bu konuyu okuyanlar

msbambam

Öğrenci
İnteraktif sözlükler dünyasının mühendislik mesleği üzerine kurulu yeni platformu Mühendis Sözlük, muhendissozluk.net adresi ile yayına girdi. Sosyal medyanın mizah yükünün önemli bir kısmını omuzlarında taşıyan mühendislerin bir araya toplanması internet alemi için büyük şans olacak.

Mühendis beyinlerin bir araya gelerek ne kadar yaratıcı fikirler çıkaracağını tahmin etmek güç değil. Olayın mizahi kısmını bir tarafa bırakırsak mühendis sözlük, mühendisleri ve mühendislik öğrencilerini bir araya toplayarak teknik konularda yardımlaşmaların, kariyer konusunda ilişkilerin, iş konusunda ortaklıkların, eğitim konusunda ders argümanlarının ve çalışma gruplarının oluşması adına önemli bir buluşma noktası olmayı amaçlıyor.

Bilgisayar mühendisliği, mekatronik mühendisliği, yazılım mühendisliği, enerji sistemleri mühendisliği, otomotiv mühendisliği, petrol ve doğalgaz mühendisliği gibi daha az bilgi sahibi olunan mühendislikler hakkında yazarların bilgi verdiği mühendis sözlük, yeni mühendis adaylarına da yol gösterici olacak.

Bilgisayar mühendisliği maaşları, mekatronik mühendisliği maaşları, yazılım mühendisliği maaşları, enerji sistemleri mühendisliği maaşları, otomotiv mühendisliği maaşları, petrol ve doğalgaz mühendisliği maaşları başlıklarında güncel mühendis maaşlarına ulaşabilirsiniz.

İnşaat mühendisliği iş işlanları, makine mühendisliği iş işlanları, harita mühendisliği iş işlanları, çevre mühendisliği iş işlanları, gıda mühendisliği iş işlanları gibi başlıklarda kariyer konusunda dayanışma yaparak iş bulabilirsiniz.


Diğer sözlük sitelerinden farklı olarak youtube, dailymotion, izlesene gibi sitelerden videolar, ve jpg, png, gif uzantılı fotograflar mühendis sözlük içerisinde paylaşılabilecek. Mühendislikle ilgili ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmelerin konuşulup tartışıldığı, bilimsel argümanların teknik anlamda yorumlandığı, beyin fırtınalarının kasırgaya dönüştüğü Mühendis Sözlükte yazar olmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

mühendis sözlük | mühendislerin buluşma noktası
 

SDN Son Haberler

Üst