Haber Muhalefetin sığ siyasetine mersinde meydan yasağı

Bu konuyu okuyanlar

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Selahattin Demirtaş keyfi mi tutuklu ? Gerçekten ERdoğan nefreti ile mantıklı düşünemiyorsun :(

Y-CHP yönetimi Atatürkçü mü sence :)

Canan Kaftancıoğlu Atatürkçü mü mesela ? Veya Atatürk'e kefere diye sayan söven insanları partiye toplamak Atatürkçülük mü ? Sabah akşam 3-5 oy için HDP güzellemesi yapmak Atatürkçülük mü ?

Sen gerçekten ne dediğini neyi savunduğunu bile bilmiyorsun :(
Peki 3-5 oy için Abdullah öcalanın kardeşini Trt ye çıkarmak ne kadar mantıklı? Bu ülkede haksız yere hapis yatan binlerce insan oldu.Canan Kaftancıoğlu Atatürkçü olmayabilir ama AKP de Cumhurbaşkanı başta olmak üzere bazı insanların yaptığı gibi belli kesimden oy toplayacağım diye Atatürkçü gibi gözükmüyor.Tayyip Erdoğan ilk geldiğinde Atatürk posterlerini,heykellerini hepsini kaldırdı.Baktı ki halktan tepki geldi .Halkın oyunu alacağım diye Atatürk’e saygı duyan insan profili çiziyor.Recep Tayyip Erdoğan’ın Atatürk’ü sevmediğini biliyoruz.Sen bence kimleri savunduğunun farkında değilsin.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Peki 3-5 oy için Abdullah öcalanın kardeşini Trt ye çıkarmak ne kadar mantıklı?

Mantıklı değil demek ki bir faydası olmadı hatta zararı oldu. O gün ki süreçte AKP kendince onu kullanmak istedi eline yüzüne bulaştı. Tüm PKK dağ kadrosundan tut HDP yönetimine herkes CHP'ye oy istersek AKP'de aklı sıra oradan mesaj yayınlayıp tarafsız olun özgür oy kullanın dedirtmeye çalıştı. Ama bence de yanlış bir işti. Ama sonuç olarak AKP Öcalan Kardeşleri kullanmaya çalışıyor. Ama CHP kendini kullandırıyor gibi daha çok.
Yok HDP'ye 2-3 bakalık veririz yok Kayyum atamalarına son verecez yok HDP istiyor diye yerel yönetimleri güçlendirecez yok kürt sorununu tekrar gündem etme veya HDP'yi en ufak eleştirememek en ufak cevap verememek. Ne derse susmaları flan BENİ RAHATSIZ EDİYOR. Sırf HDP küser darılır diye terör ile mücadele konusunda en ufak bir söylemde bulanamıyorlar farkında değil misn ?

bazı insanların yaptığı gibi belli kesimden oy toplayacağım diye Atatürkçü gibi gözükmüyor.

Tam tersi ATatürkçü olmayım biz Atatürk'ün partisiyiz biz Atatürkçüyüz diye oy toplamaya göz boyamaya çalışıyorlar. Şuan CHP'nin yaptıkları Atatürkçülük diyemez gerçek hiç bir Atatürkçü.

Atatürk posterlerini,heykellerini hepsini kaldırdı.Baktı ki halktan tepki geldi .Halkın oyunu alacağım diye Atatürk’e saygı duyan insan profili çiziyor.

Atatürk'ü ben de sever sayarım ama Atatürk'ün fikirlerinin görüşlerinin yaşatılmasından yanayım. Heykel ATatürkçülüğüne veya her yere Atatürk adı verilmesi her yere Atatürk heykeli yapılması sürekli Atatürk arkasına sığınılmasına karşıyım. Yanlış bir şey yaptımız biz Atatürk'ün partisiyiz deyip sıyrılmaya çalışıyorlar bu hoş değil. Veya Atatürk'ü ilahlaştırılmasına karşıyım...

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Mantıklı değil demek ki bir faydası olmadı hatta zararı oldu. O gün ki süreçte AKP kendince onu kullanmak istedi eline yüzüne bulaştı. Tüm PKK dağ kadrosundan tut HDP yönetimine herkes CHP'ye oy istersek AKP'de aklı sıra oradan mesaj yayınlayıp tarafsız olun özgür oy kullanın dedirtmeye çalıştı. Ama bence de yanlış bir işti. Ama sonuç olarak AKP Öcalan Kardeşleri kullanmaya çalışıyor. Ama CHP kendini kullandırıyor gibi daha çok.
Yok HDP'ye 2-3 bakalık veririz yok Kayyum atamalarına son verecez yok HDP istiyor diye yerel yönetimleri güçlendirecez yok kürt sorununu tekrar gündem etme veya HDP'yi en ufak eleştirememek en ufak cevap verememek. Ne derse susmaları flan BENİ RAHATSIZ EDİYOR. Sırf HDP küser darılır diye terör ile mücadele konusunda en ufak bir söylemde bulanamıyorlar farkında değil misn ?

Tam tersi ATatürkçü olmayım biz Atatürk'ün partisiyiz biz Atatürkçüyüz diye oy toplamaya göz boyamaya çalışıyorlar. Şuan CHP'nin yaptıkları Atatürkçülük diyemez gerçek hiç bir Atatürkçü.

Atatürk'ü ben de sever sayarım ama Atatürk'ün fikirlerinin görüşlerinin yaşatılmasından yanayım. Heykel ATatürkçülüğüne veya her yere Atatürk adı verilmesi her yere Atatürk heykeli yapılması sürekli Atatürk arkasına sığınılmasına karşıyım. Yanlış bir şey yaptımız biz Atatürk'ün partisiyiz deyip sıyrılmaya çalışıyorlar bu hoş değil. Veya Atatürk'ü ilahlaştırılmasına karşıyım...
Hocam sen şu anda mesaj yazabiliyorsan,başka ülkenin egemenliği altında yaşamıyorsan bunu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına borçlusun.Allah onlardan binlerce kez razı olsun.?????? Benim kızdığım nokta AKP iktidara geldiğinden beri Atatürk’ten nefret eden bir parti oldu.Tayyip Erdoğan’ın çıkıp Atatürk ve İsmet İnönüye iki ayyaş demesi ve onun eserlerinin yavaş yavaş ortadan kaldırılması ve en son refarandum da Cumhuriyetin yok edilip tek adamlığa geçilmesi ben ve benim gibi Atatürk’ü seven bir çok insanın zoruna gidiyor.Atatürk’ü ilahlaştıran yok.Ona saygı duyuyor,minnetle anıyoruz.Geçmişte Atatürk ten nefret eden bir parti bugün sırf menfaat için “Atatürk’e saygı duyuyoruz” imajı çiziyor ki ben buna inanmıyorum.Eğer Atatürk’e saygıları olsaydı Parlamenter sistemi ortadan kaldırıp,tek adamlığa geçmezlerdi.Atatürk’e saygıları olsaydı halk için ciddi fedakarlık yaparlardı.Bugün işsiz olan bir sürü insan var.Her geçen gün paranın değeri kaybolduğu için ülke fakirleşiyor.Bunu ciddi derecede çözmeleri gerekirken yok terör yok PKK yok dış mihraklar, insanlara masal anlatıyorlar.AKP nin en sevmediğim tarafı din üzerinden siyaset yapmak.Geçmişte bir dönem Yenikapı da bir miting vardı.AKP nin 20 yılda yaptığı tek hoşuma giden eylem.Bütün partileri çağırıp birlik beraberlik duruşu sergilemek güzel bir davranıştı.Saat 18:00 civarı tam liderler gelicek bir tane Cami hocası çıktı o kadar insanın içinde Kuran-I Kerim okudu.Ben bu olaydan sonra o mitingi terk ettim.Şimdi diyeceksin Kuran-I Kerim i sevmiyor musun? Kuran-I Kerim ben müslümanım diyen her insanın saygı duyduğu,okumak istediği çok değerli bir kitaptır.Ama Kuran-I Kerim bir Show kitabı değildir.Kuran-I Kerim insanlara yol gösteren kutsal bir kitaptır ve bunun Cami yada evde okunması gerekir.Ben bugün kan değişikliği şart diyorum.Bugünkü tabloda Millet ittifakına şans verilmeli.Bir şeyi görmeden bu kesin böyledir yada böyle olur demenin doğru bir yaklaşım olmadığını düşünüyorum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına borçlusun.Allah onlardan binlerce kez razı olsun

Bunu hayır diyen mi var ?

Ama silah arkadaşları yokmuş tek Atatürk varmış Atatürk yoksa hiç bir şey olmayacakmış gibi konuşmalara benim lafım.
Bu ülke Atatürk ve Silah arkadaşları ile kurtuldu dimi ? Ama neden o zaman her ilde ilçede onlarca yüzlerce Atatürk heykeli Atatürk sokağı caddesi bulgarı parkı hastanesi üniversitesi yolu köprüsü veya stadı flan varken doğru dürüst diğer paşaların veya yol arkadaşlarının adı anılmıyor !

İsmet İnönünden tut Fevzi Çakmağa Kazım Karabekirde tut diğer onlarca yüzlerce paşaya onları anan bile yok.

Bütün partileri çağırıp birlik beraberlik duruşu sergilemek güzel bir davranıştı.Saat 18:00 civarı tam liderler gelicek bir tane Cami hocası çıktı o kadar insanın içinde Kuran-I Kerim okudu

Şu hani miting sonrası darbe değil tiyatro darbe girişimi olmadı kontrollü darbeydi dediği mitingi mi söylüyon ? Orada 251 insan ölmüş onlar için dua edilmesi Kur'an okunması seni neden rahatsız eder ?

ugünkü tabloda Millet ittifakına şans verilmeli.Bir şeyi görmeden bu kesin böyledir yada böyle olur demenin doğru bir yaklaşım olmadığını düşünüyorum.

Şans vermem için UMUT VERMELİ ALTERNATİF SUNMALI DİYORUM. Halk Kemal Kılıçdaroğlunu sevmiyor beğenmiyor işte bunu anlayın artık.

-Biz basın özgürlüğünü getirecez diyor. CHP'ye yakın kanalalrda gazetelerde basın özgürlüğümü var ? Şaban Sevinç Halk TV'de iken yaşadıklarını duymuyon mu ? Veya sırf CHP'yi eleştirdi diye Halk TV'den Tele1 den KRT'den kovulanları görmüyon mu ?
-Biz demokrasi getirecez diyor kendi parti içinde demokrasi yok.
-Biz Tek adamcılığı bitirecez diyorlar CHP'de çok seslilik mi var ? Azcık muhalif ol direk şutlanıyon.
-Veya biz şunu getirecez bunu getirecez diyorlar. Söyledikleri kendilerinde yok daha.
Her şeyi eleştirip sundukları bir model plan program var mı ? Ben takip ediyorum göremiyorum. Eğitim programı ney mesela CHP'nin ? Veya Terörle mücadele nasıl yapacak dış politikası nedir ekonomi politikası nedir ? En önemlisi daha adayı belli değil acil erken seçim diyorlar ekip yok ortada plan yok program yok sadece AKP eleştirisi var.

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Bunu hayır diyen mi var ?

Ama silah arkadaşları yokmuş tek Atatürk varmış Atatürk yoksa hiç bir şey olmayacakmış gibi konuşmalara benim lafım.
Bu ülke Atatürk ve Silah arkadaşları ile kurtuldu dimi ? Ama neden o zaman her ilde ilçede onlarca yüzlerce Atatürk heykeli Atatürk sokağı caddesi bulgarı parkı hastanesi üniversitesi yolu köprüsü veya stadı flan varken doğru dürüst diğer paşaların veya yol arkadaşlarının adı anılmıyor !

İsmet İnönünden tut Fevzi Çakmağa Kazım Karabekirde tut diğer onlarca yüzlerce paşaya onları anan bile yok.

Şu hani miting sonrası darbe değil tiyatro darbe girişimi olmadı kontrollü darbeydi dediği mitingi mi söylüyon ? Orada 251 insan ölmüş onlar için dua edilmesi Kur'an okunması seni neden rahatsız eder ?

Şans vermem için UMUT VERMELİ ALTERNATİF SUNMALI DİYORUM. Halk Kemal Kılıçdaroğlunu sevmiyor beğenmiyor işte bunu anlayın artık.

-Biz basın özgürlüğünü getirecez diyor. CHP'ye yakın kanalalrda gazetelerde basın özgürlüğümü var ? Şaban Sevinç Halk TV'de iken yaşadıklarını duymuyon mu ? Veya sırf CHP'yi eleştirdi diye Halk TV'den Tele1 den KRT'den kovulanları görmüyon mu ?
-Biz demokrasi getirecez diyor kendi parti içinde demokrasi yok.
-Biz Tek adamcılığı bitirecez diyorlar CHP'de çok seslilik mi var ? Azcık muhalif ol direk şutlanıyon.
-Veya biz şunu getirecez bunu getirecez diyorlar. Söyledikleri kendilerinde yok daha.
Her şeyi eleştirip sundukları bir model plan program var mı ? Ben takip ediyorum göremiyorum. Eğitim programı ney mesela CHP'nin ? Veya Terörle mücadele nasıl yapacak dış politikası nedir ekonomi politikası nedir ? En önemlisi daha adayı belli değil acil erken seçim diyorlar ekip yok ortada plan yok program yok sadece AKP eleştirisi var.
Kur'an-ı Kerim in şov amaçlı yapılması beni rahatsız etti Ölen insanlar için tabiki Kuran yada Yasin okunmalı buna itirazım yok ama bunun yeri meydan değil Camidir.Siyasetin içinde Din olmamalı.Kemal Kılıçdaroğlunu sevende var sevmeyende var.Burda mesele Kılıçdaroğlu değil ülkenin menfaatidir. Bu saatten sonra şu rezil tabloya rağmen AKP yı savunabilen birinin benim yazdıklarımı anlamasını beklemiyorum.Sen 20 yıldır ülkeyi soyup soğana çeviren, Ekonominin içine eden Kibirli Cumhurbaşkanı ve onun sahip olduğu kibirli hükümeti savunmaya devam et.Yarın bir ekmek bile alamayacak duruma geldiğinde aynı şeyleri yazmanı bekliyorum.

Son düzenleme: