Müdür yardımcısını nasıl şikayet edebilirim?

Sedts45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İşin içinde darp varsa, olay adli makamlara intikal ettirilmeli. MEB teftiş için birini gönderir ama hiçbir sonuç alınmaz. Karakola gidilip şikayette bulunduğunda ise olay bambaşka bir boyut kazanıyor. Öğretmenin yaptığının, yasal olarak suç olduğunu unutmayın. Lise son sınıfta bir kez benzer bir durum yaşamıştım. MEB tarafından bir şey çıkmadı ancak, bana vuran öğretmen mahkemede suçlu bulundu. Olay kameranın ve kimsenin olmadığı bir odada olmasına rağmen, yanımda olması gerekirken aleyhimde ifade veren "sınıf arkadaşım" a rağmen... Yapmanız gereken şey, olay yaşandıktan hemen sonra (ben akşamında gitmiştim) hastaneye gidip darp raporu almak istediğinizi söylemek. Muayeneden sonra rapor, 'Hafif yaralanma' olarak verilse dahi sorun değil. Daha sonra bu raporla birlikte karakola gidip ifadenizi verip şikayetçi oluyorsunuz. Ben şikayetçi olduktan sonra büyük bir baskı kurmuşlardı bana. Okuldaki bütün hocalar şikayetimi geri almam için beni ikna etmeye çalıştı. Aramın iyi olduğu hocalar bile arayıp uzun uzun beni ikna etmeye çalıştılar. Ben doğru olanı yapıp vazgeçmedim. Artık o adam, bir daha asla bir öğrenciye vurmaya cesaret edemez.
Şuan arkadaşlarımda bende en ufak bi yanlışını yakalamaya çalışıyoruz. Onun gibi davranan bi hocamız vardı geçen hafta arkadaşımızla girdiği tartışma sonucu ikiside disiplin kuruluna gönderildi hocamız haksız bulundu ve uyarı aldı. Artık arkadaşlarımızın gözleri açıldı hiç birimiz susumuyoruz. Hakkımızı sonuna kadar savunuyoruz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşin içinde darp varsa, olay adli makamlara intikal ettirilmeli. MEB teftiş için birini gönderir ama hiçbir sonuç alınmaz. Karakola gidilip şikayette bulunduğunda ise olay bambaşka bir boyut kazanıyor. Öğretmenin yaptığının, yasal olarak suç olduğunu unutmayın. Lise son sınıfta bir kez benzer bir durum yaşamıştım. MEB tarafından bir şey çıkmadı ancak, bana vuran öğretmen mahkemede suçlu bulundu. Olay kameranın ve kimsenin olmadığı bir odada olmasına rağmen, yanımda olması gerekirken aleyhimde ifade veren "sınıf arkadaşım" a rağmen... Yapmanız gereken şey, olay yaşandıktan hemen sonra (ben akşamında gitmiştim) hastaneye gidip darp raporu almak istediğinizi söylemek. Muayeneden sonra rapor, 'Hafif yaralanma' olarak verilse dahi sorun değil. Daha sonra bu raporla birlikte karakola gidip ifadenizi verip şikayetçi oluyorsunuz. Ben şikayetçi olduktan sonra büyük bir baskı kurmuşlardı bana. Okuldaki bütün hocalar şikayetimi geri almam için beni ikna etmeye çalıştı. Aramın iyi olduğu hocalar bile arayıp uzun uzun beni ikna etmeye çalıştılar. Ben doğru olanı yapıp vazgeçmedim. Artık o adam, bir daha asla bir öğrenciye vurmaya cesaret edemez.
Sizide tebrik ederim bu duyarlı davranışınızdan dolayı, çoğu öğrenci böyle durumlarda şikayetçi olmuyor. Aileme laf gelmesin,aman uğraşmayalım diye. Böyle durumlarda sessiz kalınmamalı. Hoca dahi olsa cezası neyse çekmeli. Öğrenciler köle değildir, bizler okuyup iyi yerlere gelmek için eğitim görüyoruz, hocaların her türlü şiddetine maruz kalmak için değil.

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222
Bu sene 10. Sınıfa geçtim. İkinci dönem açık öğretime geçmeyi planlıyorum. Bu güne kadar hiç bir öğretmenden bile bu kadar hakarete uğramamıştım. İnsanları küçümseyip ezmesi çok zorumuza gidiyor.
ben son sınıfta açık liseye geçtim gerçekten çok rahat oluyo öneririm

Enes HCKYL

Doçent
Reaksiyon puanı
222
Bazı tereddütlerim var yapamama konusunda. Açık liseyi pek önermiyorlar, bu yüzden korkularım da var.
önerim kimseyi dinleme direk geç. ben üniye hazırlanmak için geçtim ciddi anlamda okul insanı yoruyormuş şimdi rahat ders çalışabiliyorum

sancar khan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
VUR YUMRUĞUNU MASAYA VE PATRON KİMMİŞ GÖSTER

yada milli eğitim bakanlığına şikayet et