MSN nedir bilin bakalım

Bu konuyu okuyanlar

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
msnnedirqi3.jpg

Hepimiz tutturmuş bi msn gidiyoruz.Peki hiç düşündünüzmü MSN kelimesinin açılımı ne diye.Aslında bende düşünmedim ama gördüğüm bir logo sayesinde MSN kelimesinin ne olduğunu anladım.

Meğerse MSN kelimesi microsoft network demekmiş.Az önce bi sitede windows 95in ekran görüntülerine bakarken farkına vardım.Belki bilenler vardır ama benim gibi önceden MSN nin açılımının ne olduğunu bilmeyenler varsa artık öğrendiler..

Kaynak: http://geccetr.blogspot.com/2007/09/msn-nedir-bilin-bakalm.html

KesKin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben açılımını "messenger" olarak biliyordum. Fakat pek de emin değilim...

TayFun KesKin

dr.psychopath

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bende Messenger diye bilirdim hep... Ama seninki daha mantıklıymış ;D

Reaksiyon puanı
23
Tayfun abi aynen bende messenger olarak biliyordum daha başka resimlerden başka yani kanıtların var mı

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
dr.psychopath dedi ki:
Bende Messenger diye bilirdim hep... Ama seninki daha mantıklıymış ;D
MSN messenger diye bişey var messenger messenger olamaz açılımı..

Reaksiyon puanı
23
messenger

kelimesini dr.psychopath yazmış kalın olan harfler msn kelimesini oluşturuyor

KesKin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Wikipedia özgür ansiklopedisinden bakınca "MSN" kelimesinin anlamının bu konudaki ilk mesajda geçen terimle aynı olduğu gözüküyor.
Kaynak için Buraya Tıklayınız

Fakat gene araştırmalarım sonucunda bulduğum "Multiple Subscriber Numberin" olarak bir anlamı var. Zaten eminim ki Microsoft'un terimide buradan geliyor. Yani "MSN" kelimesinin Microsof'a ait bir kelime olduğunu düşünmüyorum.

TayFun KesKin

dr.psychopath

Asistan
Reaksiyon puanı
2
"Wikipedia" dedi ki:
MSN (short for Microsoft Networks) is a collection of Internet services provided by Microsoft.

Hatta hikayesi şöyle, microsoft internete alternatif bir network kurmak istiyordu, windows 95'lerde MS Network'e bağlanmak için kısayollar vardı, tabi internet varken pek fazla kişi ona bağlanmadı, onlar da internet üzerinden yayın yapmaya başladılar.

MSN (Multiple Subscriber Number-Çoklu Abone. Numarası): ISDN hattına bağlanacak cihazlar ....

Merve Selam Naber
;D

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Helal valla ya MSN'ide messengerın açılımı yaptınız ya :)

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
KesKin dedi ki:
Wikipedia özgür ansiklopedisinden bakınca "MSN" kelimesinin anlamının bu konudaki ilk mesajda geçen terimle aynı olduğu gözüküyor.
Kaynak için Buraya Tıklayınız

Fakat gene araştırmalarım sonucunda bulduğum "Multiple Subscriber Numberin" olarak bir anlamı var. Zaten eminim ki Microsoft'un terimide buradan geliyor. Yani "MSN" kelimesinin Microsof'a ait bir kelime olduğunu düşünmüyorum.

TayFun KesKin
Evet yani doğru olan benimki:

Wikipediye göre benimki:
MSN, Microsoft'un internet tabanlı hizmetlerini yürüttüğü kurumudur. Microsoft Network kelimelerinin kısaltılmış halidir. 24 Ağustos 1995 tarihinde Windows 95 işletim sistemi ile birlikte çıkmıştır. 2006 yılında MSN hizmetlerinin çoğu Windows Live bünyesine katılarak yeniden adlandırılmıştır.

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Bunu ben değilde merak edip bana soranlar olurdu ne demek diye ama bende bilmediğim için bi şekilde geçiştirirdim sorulan soruları :) bunun ne anlama geldiğini araştırıp öğrenme konusunda'da hep unutuyordum bakmayı :D senin sayende öğrenmiş oldum Teşekkürler gokhans19 ;)

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
warkortali dedi ki:
Bunu ben değilde merak edip bana soranlar olurdu ne demek diye ama bende bilmediğim için bi şekilde geçiştirirdim sorulan soruları :) bunun ne anlama geldiğini araştırıp öğrenme konusunda'da hep unutuyordum bakmayı :D senin sayende öğrenmiş oldum Teşekkürler gokhans19 ;)
;)