Msn Messenger Dosya Transfer Boyutu

Bu konuyu okuyanlar

Suicide Veil

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Merhaba arkadaşlar, msn üzerinden bir başka kişiye gönderebileceğim bir dosyanın boyutu maksimum kaç mb ya da gb olabilir, bilgisi olan var mı acaba?

Reaksiyon puanı
188
ben bir ara uzak bir yerdeki yere 60 küsür mb'lık dosya göndermiştim ama pek mantıklı olmuyor. Eğer bilgisayarlar aynı ağda ise daha hızlı gidiyor. Aynı ağ içerisinde MSN üzerinden GB'lık ISO dosyalarını şak diye göndermişliğim var :) Ama uzak bir yere gönderilecekse bir siteye upload etmek daha mantıklı...

Reaksiyon puanı
2,146
Bence de msn den dosya gönderimini küçük dosyalar için kullanmalı daha çok

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
ben 300 mblık dosyalar gonderdgımı hatrlıyrm ama ölüm ya msnden dosya yollamak onun yerıne upload et karsındakı download etsın daha mantıklı :D

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Onu bunu bilmem ama eğer TeamViewer kullanırsan 4 gb ye kadar dosya atabilirsin. 4 gb benim kullandığım maksimim boyut idi belki de 10 gb de giderdi bilemiyuorum. Maksat yanlış yönlendirmiş olmayım :)

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
En fazla kaç MB gönderebilirsin orasını bilmiyorum ama büyük dosyalar göndermek mantıksız olur. Çünkü gönderdiğin dosya MSN sunucularından geçtiği için hızı yavaşlıyor.

Bir siteye Upload yapıp, linkini gönderirsen en azından zamandan kazanmış olursun :)

Suicide Veil

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Aynı ağ üzerinden yolladığım için dosyanın ulaşması çok zaman almıyor arkadaşın dediği gibi bazen 3-4 gb lık dosyalar şak diye transfer olurken, bazen de bende dosya iletimi devam ettiği halde dosyayı alan kişide transfer hiç başlamıyor olarak görünüyor sorunun kaynağını anlayamadım bi türlü.. :/

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Sorunun kaynağı ağ alt yapısı bunu sende söylemişsin. Eğer MSN protokolleri üzerinden dosya göndereceksen 10-20-30 MB gibi küçük parçalarda göndermeni tavsiye ederim. MD5, sha1sum gibi doğrulama dosyalarını da eklemeyi unutma. Eğer anlık bir kesinti olursa transfer boşa gider.

FATAL1TY`

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Ben GTA Vice City ve Need For Speed Underground 2`yi aynı evdeki aynı modemle internete bağlanan bilgisayarlardan her iki bilgisayarda farklı MSN açıp göndermiştim harici bir harddiskim olmadığı için.İkisinin boyutlarıda hemen hemen aynı zaten ikiside 2 CD yani 1.4 GB falan ikiside.Ayrıca bir arkadaşıma C-S 1.6 nın 272 MB`lık kurulum dosyasıyla 30 MB`lık V23 Patchini atmıştım yalnız net düşer diye çok tırsmıştık :D

turgutreisfb

Profesör
Reaksiyon puanı
37
msnden dosya gönderenlere gıcık oluyorum ya upload et gönder linki indirelim yada hotmailden gmailden fln gönder

Suicide Veil

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Ben de gıcık oluyorum da mecburum öbür türlü işim çoğalacak upload edecem sonra o download edecek zaman kaybı, ağ üzerinden mis gibi yollamak varken tek kötülüğü işte 2-3 gb dan büyük dosya gönderimlerinde bazen problem çıkarması..

zehir_hafiye

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Geçen gün akrabam benden webcam driveri istemişti,70 MB'ydi o dosya,onu MSN ile göndermiştim.

Son mesajlar