MSI vs Dell gaming laptop önerisi 2019

Bu konuyu okuyanlar

Xswart

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır iyi bir laptop almayı düşünüyorum. 3 4 sene kullanabileceğim bir laptop olmasını istiyorum malum döviz kurları ile sürekli laptop değiştirmek pek mümkün değil. Kullanım amacım genellik adobe serisi, auto cad gibi programlar tabi bunlarla beraber oyunda oynamayı düşünüyorum. Piyasadaki bir kaç model arasında kaldım fakat fiyat durumundan bazı özelliklerden feragat etmem gerekecek diye düşünüyorum.

Şuan için f/p oranına göre alabileceğim en mantıklı laptop bu sanırım, çünkü laptop aldıktan sonra herhangi bir sıkıntı veya problem yaşamak istemiyorum. Çok fazla uğraşabilecek birisi değilim.

MSI GF75 thin 8rd 209xtr

Msi incelerken aradaki kücük miktardaki fiyat farkı ile aşağıdaki dell laptop dikkatimi çekti. Gtx 1060 6 gb ekran kartına sahip. Ekran kartının 6 GB olması biraz kafamı karıştırdı. Ama diğer yandan Dell ile ilgili okuduğum ağır işlemler sırasında fazla gürültülü çalışması, fazla ısınması ve 6 GB ekran kartına rağmen bazen takılma donma gibi olumsuz yorumlarda kararsız kalmama neden oldu.

Bu iki cihazı kullananlar veya daha ayrıntılı bilgi sahibi olan arkadaşlarım bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? Gerçekten söylenildiği gibi Dell de fan sesi ve ısınma problemi fazla mı ? Aradaki 2 GB farkı göz ardı edip MSI alıp sıkıntısız kullanmalı mıyım veya MSI da da ısınma ve yüksek fan sesi gibi sorunlarla karşılaşır mıyım ?

Bu arada oynayacağım oyunlar en fazla Pubg, Cs, LOL olur. Şimdiden teşekkür ederim.

Dell G315 6b75f161256c

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Bu fiyatlara 1050ti ekran kartına sahip cihaz alınmaz dell almanı öneririm araştırma yaparsan her marka ve modelde olumsuz yorumlar bulabilirsin 4 sene kuşlanmak istiyorsun ekran kartı değişebilen birşey değil soğutma konusunda msi bir tık önde ama dell laptoplarda bahsettiğin olumsuzluklar kronik değil her markada olan durumlar ayrıca dell müşteri hizmetleri iyi msı bira geride kalıyor..

Aecetin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum gf serisinden uzak dur. Msi n üvey evladı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca gecen hafta hb da da /25 net indirim vardı. Özellikle gf ve ge serisinde. Bu fiyata kesinlikle almamanı öneririm.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Arkadaşta Dell G5 var 1060lı 8750hlı model gürültülü mü çalışıyor? Evet gürültülü, işini yapıyor mu yapıyor. laptop konusunda çok ekstrem fiyatlara çok premium cihazlara bakılmadıkça ekstrem işler beklemek hayal.
Bu cihazlar 1000-1200 dolar yani çerez parası
Ben de dell 7567 kullanan biri olarak delli alırdım.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Dell'de fanlar otomatik ayarlıdır bilgisayarın yük durumuna göre fan devri artar veya azalır. Oyun haricinde fanların hızlı çalıştığını çok göremezsiniz. Normal kullanımda hemen hemen hiç ses çıkarmaz. Render aşamasında fan sesi çıkması gayet normaldir.

Xswart

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum gf serisinden uzak dur. Msi n üvey evladı.

Ayrıca gecen hafta hb da da /25 net indirim vardı. Özellikle gf ve ge serisinde. Bu fiyata kesinlikle almamanı öneririm.

Yetişemedim indirime 6.400 tl civarındaydı msi gf75 e ama msi için fiyatın düşmesini bekliycem.

Neden uzak durun dediniz sıkıntısı nedir.

Dell'de fanlar otomatik ayarlıdır bilgisayarın yük durumuna göre fan devri artar veya azalır. Oyun haricinde fanların hızlı çalıştığını çok göremezsiniz. Normal kullanımda hemen hemen hiç ses çıkarmaz. Render aşamasında fan sesi çıkması gayet normaldir.

Tamamdır çok teşekkür ediyorum. Bunların dışında alternatif önerebileceğiniz marka model var mı ?

Çok teşekkür ederüm önerebileceğiniz farklı marka model var mı ?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Yukarıda Monster modelini önerdim donanım olarak çok daha üstün.

Aecetin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben gf63 7700 hq 1050 ti modelini kullandım. Makina bir saatten sonra cok ısınıyordu ve üzerindeki panel rezaletti.

Ayrıca kasası da cok dandikti.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Peki G5 de bahsettiğin bu gürültü durumu sürekli mi var sadece zorlama durumlarında mı ? Ayrıca rahatsız edecek yükseklikte mi ? Çünkü tasarım ve montaj yapacağım için beni aşırı rahatsız edebilir.
Zorlanıldığı zaman evet. O sadece oyun oynuyor.
Montaj konusunda video montaj diyorsan zaman tünelinde oynama yaparken ara ara fan çalıştırır ama sıklığı az olur. Render aldığı zaman ise tam performans fan çalıştırır. Tasarım konusunda ne tasarımı yapacaksın hangi programda yapacaskın önemli. Benim arkadaşım proteus, matlab simulink gibi elektrik devre tasarımı programları kullanıyor ve bu programlarda fan sesi yok.
Ama fan sesi olmayan bir senaryo hayal etme. Mutlaka ama mutlaka o fan sesi ile haşır neşir olacaksın. Bunlar pahalıdan ucuza windowsundan macbookuna laptopların kaderi. Çünkü fanlar küçük ama yük büyük ve illa yükleneceksin illa sıcaklık hızlıca yükselecek.

teffnode

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben dediğiniz gibi hb de indiriminden yararlandim ve gf75 thin modelini 7 bin tl ye almistim ekrani 17.3 olanini.Suan 2 hafta oldu gayet memnunum yaklasik 5 saat pubg oynadim isi max 85 oldu sonlara dogru ve fan ayari yapabiliyorsun cooler boost ozelligini aciyorum cpu ve gpu minimum 10 derece dusuyor kulakliksiz cooler boost baslarda rahatsiz edici ama kulaklikla duyulmuyor