Msi RX 470 MSİ Gaming App yüklenmeme sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Görkem Gülyeşil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Dün Vatan'dan MSI RX 470 4GB 256Bit ekran kartı aldım.
Anakarta bağladım ve güncel driver'ini AMD'nin sitesinden indirip kurdum. Driver ve Afterburner'da sorun yaşamadım.
Bunun yanında utility uygulamalarını indirdim, Msi Live Uptade 6 ve Msi Gaming App'ta sorunlar yaşıyorum.

-Msi Gaming App yüklenirken Gaming App, Dragon Eye kurulumunu bitiriyor ve sıra Msi Oc Kit uygulamasına geliyor ve orada takılıp kalıyor 1 saat bekledim ve ilerleme yok ayrıyetten işlemci o kadar ısınıyor ki yavaşça 65 derecelere kadar ulaşıyor. Kasamda havalandırma sistemim iyi durumda GTA 5'te bu değerleri en üst seviyede anca görüyorum. Ayrıca uygulama yüklemesini görev yöneticisinden kapatıp bilgisayarı yeniden başlattığımda Windows ayarlarınız yapılandırılıyor deyip kalıyor ve reset atmıyor.

-Msi Live Update 6 programını sorunsuz yüklüyorum fakat yükledikten sonra bilgisayara reset atıyorum ve açılıştaki Windows başlangıç sesi parazitli bir şekilde ve ekran kasılarak açılıyor.

Evet arkadaşlar sorunlarla ilgili bilgisi olan varsa yazarsa çok sevinirim açıkçası saatlerce uğraştım bunaldım artık.

Bilgisayar Özellikleri;

-Asus M5a97 Evo R2.0
-Kingston 3x4 12GB 1300MHz RAM
-AMD FX 8150 3,6 GHz işlemci - Cooler Master Stok Fan
-Msi RX 470 4GB 256bit Ekran kartı
-Samsung s24d300h 24"
-Corsair VS550 PSU
-Sandisk Plus 240gb SSD
-PowerBoost Deluxe Series VK-G1009B Kasa

İşletim Sistemi;
-Windows 7 64 bit - Fakat Windows sürümüm şuan orjinal değil ve güncellemesi tamamlanmadı bu nedenle.

Programların anakart veya işletim sistemiyle uyuşmadığını düşünüyorum açıkçası.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Temiz format ile Windows 10'a geç eğer donanımlarında bir sorun yoksa hibçir problemin kalmaz. Bu sisteme Windows 7 kurmak hakaret zaten. Format atmak istemiyosan genel bir Windows temizliği yapıp görüntü sürücülerini ve yazılımlarını Display Driver Uninstaller ile kalıntılarıyla beraber kaldırıp tekrar temiz kurulum yapmayı deneyebilirsin.

Görkem Gülyeşil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende onu düşünüyordum hatta windows 10 formatını hazırlıyordum akşam atacağım, bilgilendiririm teşekkürler.

Görkem Gülyeşil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 10'a formatladım ve sıkıntı ortadan kalktı yüklendi sıkıntı olmadan, ilk başta programda tıkır tıkır çalışıyordu fakat şimdi uygulamaya tıkladığımda ekranda çizgiler çıkıyor ve bi süre sonra bozuk ekran çıkıyor karşıma bilgisayarı tekrardan başlatıyor, sanırım uygulamada bi sorun var. Bir çok kişide bu durumdan muzdarip aynı hataları alıyorlar.

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Windows 10'a formatladım ve sıkıntı ortadan kalktı yüklendi sıkıntı olmadan, ilk başta programda tıkır tıkır çalışıyordu fakat şimdi uygulamaya tıkladığımda ekranda çizgiler çıkıyor ve bi süre sonra bozuk ekran çıkıyor karşıma bilgisayarı tekrardan başlatıyor, sanırım uygulamada bi sorun var. Bir çok kişide bu durumdan muzdarip aynı hataları alıyorlar.
Ekranda nasıl çizgiler çıkıyor ? Kapanma olayı nasıl ? Videolu olarak gösterir misiniz ? Büyük ihtimalle ekran kartınızın rami arızalı yada vram voltaj girişinde sorun var. MSI Afterburner'i çalıştırdınız mı ?

Görkem Gülyeşil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuan işteyim, eve gidince videoyu çekip atmaya çalışırım. Afterburner çalışıyor bi sıkıntı yok ama Msi Gaming App'a tıkladıktan sonra ilk başta yatay çizgiler çıkıyor sonrasında ekran gidip bozuk pixeller gelmeye başlıyor. Sonucunda da mavi bi ekranda görüntüde bi sorun olduğuna dair bi mesaj çıkıyor ve bilgisayarı yeniden başlatıyor. Biraz araştırma yaptım bir çok kişi yaşıyor bunu. Ayrıca çok ilginçtir oyunlarda düşük fps lerle karşılaşıyorum. İşlemciden dolayı olduğunu düşündüm fakat karar veremedim. Cs Go'da 60 fps in ne altına ne üstüne çıkıyor full ayarlarda 59 60 arası gidip geliyor sürekli bu bana biraz abest geldi. GTA V te benchmark testinde 25-30-35 fps arasında dolaşıyor yine herşey ultrada , kartı almadan önce araştırma yapıp almıştım bir çok gta testinde 65 in üzerinde veriyordu bu ekran kartı ,bende darboğaz olduğunu düşünüyorum. Sizin fikirleriniz nelerdir ?

Görkem Gülyeşil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
GTA V Fps Görselleri;

http://i.hizliresim.com/nRYv2V.jpg

http://i.hizliresim.com/ZZ2rJG.jpg

http://i.hizliresim.com/BroVDM.jpg

Cs Go Fps Görselleri;

130-200 arası gidip geliyor.

bunlar normal değerler mi? Technopat gta 5 benchmark değerlerinin 20-30 fps aşağısını alıyorum. İşlemci ve ramlerden kaynaklanan bi durum olabilir mi?

Onların denediği sistem üst düzey ve ddr4 bu kadar fark eder mi?

Cpu kullanımımda %100 olmuyor %40-50 lerde dolaşıyor ve bi darboğaz yaşanmıyor sanırım?

safaTGL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum aynı soruna benzer şeyi bende yaşıyorum ekran kartımı eroyonda bin küsür tl vererek yaklaşık 3 hafta önce aldım. msi rx470 gaming 4gb
gaming app ı yüklerken bende sorun yasadım ama bir sekilde yükledim. fps de sorun yok ultrada en kötü 70 en iyi 110 fps lere çıkıyor gta 5 te. benim sorunum oyunu uzun bir süre oynayıp kapattıktan sonra gaming app ı da kapatırken ekranın karıncalanması sonra reset atması. sorun nedir bilen varsa yardımcı olsun az para değil geri iade edelim kartımızı eger sorun kartta ise.
sistemim:
i5 3470
8 gb ddr3 ram
msi rx470 gaming 4 gb
120 ssd 1 tb hdd