Msi Optix Mag274Qrf-Qd Monitör Ile Laptop Bağlantısı

Bu konuyu okuyanlar

M Korhan Kösece

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle herkese merhabalar, bu monitörden sipariş verdim fakat laptopuma en performanslı(165hz 2k G-Sync) ve stabil bağlantıyı seçebilmek için arada kaldım. Laptop'ta sadece thunderbolt 3 ve HDMI girişleri bulunmakta.Monitörde ise DP 1.2 HDMI ve type-c portları mevcut. HDMI düşük performans sağladığı için tercih etmek istemiyorum. İnternette DP 1.2 den thunderbolt 3 e dönüştüren 2k 165 hz destekleyen kablo var ve bayaa da olumlu yorumlar okudum. Link vermek doğru mu bilmiyorum ama yanlış ise kaldırırım.

Fakat monitörde hali hazırda type-c girişi var ve DisplayPort Alternate (DP Alt) Mode'unu destekliyormuş yani video aktarabiliyor anladığım kadarı ile. Dökümanını incelediğimde monitörün bu type-c 2k 165hz desteklediğini söylüyor ama g-sync açabilir miyim bilmiyorum. Bu port ile benim thunderbolt 3 portumu bağlamam daha mı doğru olur ve bağlanabilir mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
HDMI yerine Thunderbolt 3'den görüntüyü aktarmak (bilgisayar tarafı için konuşuyorum) çok daha mantıklı. Ancak monitör kısmında değişen bir şey olmayacak. İkisini de DP gibi düşünebilirsin. Eğer bilgisayarın miniDP portu olsaydı bu görüntüyü miniDP'den mi aktarsam yoksa Thunderbolt 3'den mi aktarsam demenle aynı şeye denk gelirdi. Kısaca istersen Type-C to DP istersen Type-C to Type-C kablo al değişen çok bir şey olmayacak. Ancak Type-C to DP kablo alacaksan almışken yenisini al derim. Paugge bu konuda bir numaradır ben de miniDP to DP kablosunu kullanıyorum.

M Korhan Kösece

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
HDMI yerine Thunderbolt 3'den görüntüyü aktarmak (bilgisayar tarafı için konuşuyorum) çok daha mantıklı. Ancak monitör kısmında değişen bir şey olmayacak. İkisini de DP gibi düşünebilirsin. Eğer bilgisayarın miniDP portu olsaydı bu görüntüyü miniDP'den mi aktarsam yoksa Thunderbolt 3'den mi aktarsam demenle aynı şeye denk gelirdi. Kısaca istersen Type-C to DP istersen Type-C to Type-C kablo al değişen çok bir şey olmayacak. Ancak Type-C to DP kablo alacaksan almışken yenisini al derim. Paugge bu konuda bir numaradır ben de miniDP to DP kablosunu kullanıyorum.

Cevabın için çok teşekkür ederim, type-c, thunderbolt kabloları çok pahalı olduğu için bu seçenek daha iyi oldu bana. Evet bu kabloyu da gördüm fakat DP 1.4 dediği için diğerini seçtim. Monitör girişi DP 1.2a olarak verilmiş dökümanında. Yine de kullanabilir miyim bu kabloyu?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Cevabın için çok teşekkür ederim, type-c, thunderbolt kabloları çok pahalı olduğu için bu seçenek daha iyi oldu bana. Evet bu kabloyu da gördüm fakat DP 1.4 dediği için diğerini seçtim. Monitör girişi DP 1.2a olarak verilmiş dökümanında. Yine de kullanabilir miyim bu kabloyu?
Geriye dönük uyumluluk var kullanabilirsin.