Msı Mpg B550 Gaming Plus Flash Bıos Işlemi Bitmiyor

Bu konuyu okuyanlar

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Merhabalar,

MSI MPG B550 Gaming Plus anakart aldım bugün. Anakart işlemcimi görmeyince BIOS güncelleyeyim dedim, MSI web sitesinden betadan önceki nihai sürümü indirdim, 16GB FAT32 MBR bölüntülü olarak biçimlendirilmiş belleğe güncelleme dosyasını MSI.ROM yaparak belleğe attım.

Anakart güç ve CPU güç bağlantılarını yapıp USB’yi ilgili girişe taktım. Flash BIOS düğmesine bastım anakart açıldı ancak Flash BIOS’un ledi yarım saattir hiç sönmedi (yanıp sönmeye devam etti). Ayrıca CPU ışığı da beyaz yanıyor.

Bu sorunu nasıl çözebilirim?

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Merhabalar,

MSI MPG B550 Gaming Plus anakart aldım bugün. Anakart işlemcimi görmeyince BIOS güncelleyeyim dedim, MSI web sitesinden betadan önceki nihai sürümü indirdim, 16GB FAT32 MBR bölüntülü olarak biçimlendirilmiş belleğe güncelleme dosyasını MSI.ROM yaparak belleğe attım.

Anakart güç ve CPU güç bağlantılarını yapıp USB’yi ilgili girişe taktım. Flash BIOS düğmesine bastım anakart açıldı ancak Flash BIOS’un ledi yarım saattir hiç sönmedi (yanıp sönmeye devam etti). Ayrıca CPU ışığı da beyaz yanıyor.

Bu sorunu nasıl çözebilirim?
@Berk bakar şimdi abi.
Bana anlattığından benim anladığım BIOS'da bir sorun yok abi.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
@Berk bakar şimdi abi.
Bana anlattığından benim anladığım BIOS'da bir sorun yok abi.
Yav olum nasıl yok ya. İşlemci ve RAM takılı olmadan BIOS güncelleme yapın diyor adamlar, aynısını yapıyorum güncelleme bitmiyor. Anlatamıyorum ki.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Yav olum nasıl yok ya. İşlemci ve RAM takılı olmadan BIOS güncelleme yapın diyor adamlar, aynısını yapıyorum güncelleme bitmiyor. Anlatamıyorum ki.
Discord'dan yazabilir misin abi? İstersen telefonu da arayabilirsin, fark etmez. WhatsApp'dan yazdıysan göremedim. Şu ân erişimim yok maalesef.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Yiğit abi CPU güç beslemesini takmayı unutmuş da ondan. :D
Öyle dememişti ya agam. Biz deniyorduk deniyorduk olmuyordu felan. Demek ondanmış. ? Abi bu anakartların BIOS'u eski nesiller gibi değil aslında bu tarz brick olaylarının olmaması lazım ama.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Öyle dememişti ya agam. Biz deniyorduk deniyorduk olmuyordu felan. Demek ondanmış. ? Abi bu anakartların BIOS'u eski nesiller gibi değil aslında bu tarz brick olaylarının olmaması lazım ama.
MSI anakartlar üzerinde parçalar ile flashback işlemi denendiği zaman "brick" olma ihtimali oluyor. Yoksa dediğin gibi yeni nesil anakartlarda bozulma ihtimali çok düşük.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Screenshot_2021-05-08-14-22-20-229_com.whatsapp.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

@Jarvisit abim bir de bunu flashlamayı deneyebilir misin?